Belgesel Tavsiyesi

Başlatan Burak, 13 Ağustos 2010, 21:08:25

« önceki - sonraki »

Burak

Oscar'ın yanı sıra dünyanın dört bir yanında katıldığı festivallerden ödülle dönen Louise Psihoyos'un yönettiği belgesel film, Japonya'daki Taiji'de bulunan uzak ve saklı bir koyun kanlı iç yüzünü anlatmasının yanında, ölümcül bir sırra da ışık tutuyor.

Bu koyda yatan gerçekler ve dünyanın okyanuslarının yürek burkan yardım çağrısı, belgeseli sürükleyici bir macera ve gerilime dönüştürüyor. 2010 yılında, en iyi belgesel film dalında Oscar ödülü kazanan 'Koy' belgeselinin ekibi, eylemci, sinemacı ve dalgıçlardan oluşan bir ekip. Belgesel hazırlanırken yapay kayalara yerleştirilen gizli mikrofonlar ve kameralar kullanıldı.

bu belgeseli izledikten sonra resmen soğudum japonlardan yemedikleri bir hayvanı hunharca öldürüyorlar resmen işkence ediyorlar yakalarken de öldürürken de tarz itibariyle çok değişik bir belgesel ama gizli bir olayı ustalıkla açığa çıkarıyorlar ekiptekiler 

Burak

01 Ocak 2012, 18:14:24 #17 Son düzenlenme: 01 Ocak 2012, 18:19:59 Burak
Alıntı yapılan: Dartagnan - 16 Ağustos 2010, 15:02:06
Apocalypse: Second World War (Belgesel)

National Geographic Channel, II. Dünya Savaşı'nın 70. yıldönümüne etkileyici ve altı bölümden oluşan bir program ile damgasını vuruyor.
Kıyamet, bizlere savaşa katılanlar (askerler), savaşın acısını çekenler (siviller) ve onu yönetenlerin (siyasi ve askeri liderler) trajik kaderlerindeki bu akıl almaz çatışmayı anlatıyor. Bu "korkunç ancak aşina olduğumuz" savaş, dünya çapında 50 milyon erkek ve kadını öldürerek askeri ölümlerin yanı sıra sivillerin ölümüne de yol açan ilk savaş oldu.

Şiddetle tavsiye ederim.Ne yapıp edip indirip izleyin derim...

Mükemmel görüntüler savaş bütün kamera kayıtlarıyla gözler önüne serilmiş mükemmel bir seri  :ok

Türkiye'nin en başarılı hamlesidir bence bu savaşa dahil olmamak hemde sağında solunda heryerinde savaş devam ederken

Serkan

burak bu belgeseli izleyebileceğimiz bir adres varmı : )

Serkan

ersin abi ben indirmeyi beceremiorum ya direk izleme link'i arayayım ben :D

berusa55

O zaman youtube'dan izleyebilirsin kardeşim  ;) bölüm bölüm yüklemişler diğer bölümlerine youtube'dan devam edebilirsin...

Apocalypse II.Dünya SavaşıTR Bölüm1

Burak

ben ayarlarım sana 2.64 gb zaten bendeki

babasamsunlu

benada ayarlasanız sayın  burak bey bi filaş bellek  versem olmamı ya  :-\ :-\ :-\

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 01 Ocak 2012, 19:34:31
benada ayarlasanız sayın  burak bey bi filaş bellek  versem olmamı ya  :-\ :-\ :-\

sen bunu izle, yoksana belgesel..

hitler 3

Burak

olur olur sıkıntı yok :) ayarlarız

Burak

Muhammad: Legacy of a Prophet (2002) Hz. Muhammed - Bir Peygamberin Mirası

"Muhammed - Bir Peygamberin Mirası".

"1400 yıl önce okuma yazma bilmeyen bir insan Arabistan'ın görünüşünü değiştirdi. Bu büyük insanın adı Muhammed'dir. Bugün onun yarattığı değişiklik dünyanın her yerinde görülebiliyor. Hatta Amerika'da bile. Bu 'O'nun hikayesidir ve 'O'nun yanında Allah'a inanan milyonlarca Amerikalının hikayesi. "Muhammad: Legacy of a Prophet" adlı belgesel 'O'nun öğretisi ile dünyanın her yerinde yaşadığını gözlerimizi yaşartarak gündemimize taşıyor. Dünya'nın öte ucundaki takipçilerinin dilinden hayatının aktarıldığı belgesel İslâm'ın evrenselliğinin muhteşem bir kanıtı.Amerikalı Müslümanlar, önder edindikleri son peygamberi "olabilecek en kibar insan" olarak niteliyor. Ve bugün Müslümanlara en büyük yaraları açanlarla aynı toplumdan 7 milyon insan 'O'nun takipçisi ve 1 milyar 200 milyon Müslüman'la birlikte ebedi hayatta 'O'na komşu olmak için yarışıyor. 'O'nun getirdiği din bugün ABD'de en hızlı büyüyen din. Onlara Hz. Muhammed'in hikayesi güç veriyor. İyi anne, iyi baba, iyi çocuk, iyi işçi, iyi işveren, kısaca iyi insan olmayı, iyiliğe önder ve örnek olmayı, 'O'dan öğreniyorlar.Amerikalılar 'O'nun mesajını şaşırtıcı bir incelikle almış. Örneğin Kevin James Hz. Muhammed'in "Yaratıcınızı seviyorsanız önce ona tapmalısınız." dediğini belirtiyor ve ekliyor: "Söylemek istediği çok açık: Tanrı hakkındaki bütün entelektüel düşünceleri unutun. Allah'a hizmet için insanlara hizmet edin."Bu derece etkili olmasında, öğretisinin ve hayatının diğer dinlerden daha net olmasının payı büyük şüphesiz. Çünkü takipçileri 'O'nunla ilgili her şeyi kaydetmiş.'O'nun başardığı, insanlık tarihinin en büyük, ve en zor görevidir. Yaptıklarını anlatmadı bile. Bir projenin ürünü de değildi ortaya koydukları. Düşüncesinin odağında yaratıcısına vereceği hesap vardı. Üzerinde hakkı olanın çekinmeden almasını istedi. Fakat, sevgi gösterisiyle karşılık gördü. Arkadaşlarına veda ederken ne cevap alacağını bilmeksizin endişe ile sordu: "Tebliğ ettim mi?" ve Rabbini şahit tuttu aldığı olumlu cevaba: "Şahid ol Ya Rab!"İnsanların kendisine tapmasını engelleyerek en büyük yanlış anlamanın önüne geçti. Elbisesini, ayakkabısını kendisi yamadı. "Kavmin efendisi o kavme hizmet edendir" diyerek arkadaşlarıyla birlikte odun topladı. Tüm çabası "Elimden geleni yaptım" diyebilmek içindi. Ve 'O' hayatta bunu söyleyebilecek belki de tek kişi.Bugün dünyanın her yerinde 'O'na inananlar her an onu yanlarında hissederek yaşıyor. Aynen Najah Bazzy'in dediği gibi: "Karşılaşma şansım olsaydı 'O'nu tanıyormuşum gibi hissederdim. Tabii ki 'O' hepimizi tanıyor. Hayatımızı Allah için 'O'nun örnekliğiyle yaşıyoruz."

Burak

Human Planet: 8 bölümlük belgesel serisi...

Dünya üzerinde yaşayan diğer canlılara nazaran, sadece bir tanesi kendine bütün habitatlarda yaşama imkanı sağlayabilmiştir; "İnsan"...

Her bölümde "İnsan" türünün zorlu yaşam koşullarına adapte oluşu, en ilginç örnekleriyle sunularak; İnsanların, vahşi doğa ile olan ilişkileri anlatılmaktadır.

2007 yılında başlanan yapımın çekimleri, 40 farklı ülkede yapılıp 3 yıl sürmüş, 2011 yılında yayınlanmaya başlanmıştır...

Muazzam mükemmel bir belgesel serisi daha bir kaç kesit

Sperm Whale Hunt - Human Planet - BBC
Amazing Underwater Reef Fishing - Human Planet - BBC

cgr

Alıntı yapılan: atalanta8 - 05 Mart 2014, 15:15:05
Başörtüsü Mağdurları - Al Jazeera Türk

28 Şubat kararlarıyla 300 bin öğrenci öğrenim hakkından yoksun bırakıldı. Belgesel, tekrar üniversiteye dönenlerin bu süreçte yaşadıklarını ve 13 yılın hesabını soranları anlatıyor.

Bu tarz siyasi belgeselleri neden paylaşıyorsun ? hesabını soranlar vs.vs. boşver böyle şeyleri.

atalanta8

siyasetten daha çok insan haklarının ihlali ile  ilgili olduğunu düşünüyorum.hesab sorulmuyor insanlar yaşadıkları sorunları anlatıyor.
ama içerik siyasi ise kaldırayım kusura bakmayın.