PTT 1. LİG 5. HAFTA Çaykur Rizespor-Samsunspor'umuz

Başlatan samsun 55, 23 Eylül 2012, 18:38:08

« önceki - sonraki »

Desiqner

FaTiH_HaN

Bence Turgay değişikliğide dahil Erhan hoca maçı iyi yönetti Ademe biraz fazla sabretti Ademde ilk yarı istekli gibiydi ama neden bu kadar ikili mücadelelerden korkuyor anlamadım kaç hafta oldu artık fit olması gerekirdi.

Nsumbu kaliteli bir oyuncu gibi top ayağına geldiğinde güven veriyor top saklama ve topu oyuna sokma yönünden bence tam aradığımız adam, Musa Sinan yine çok koştu iyide oynadı. Takım olarak topu kaptığımızda hep ayağa paslarla hücumu düşündük ama Adem ve Roberts bugün çok formsuzdu oraya kadar kusursuz gelen atak forvet hattında tıkandı. Ademin artık bir şeyler yapması lazım gol atsın takımı taşısında demiyorum bi mücadele etsin Musa Sinanın verdiği mücadelenin %50 sini versin yetecek ama yürüyerek oynuyor belli bir top tekniği var tek paslarından çabuk oynamasından anlaşılıyor ama hala idmansızmış gibi bir görüntüsü var sakatlanmaktan mı korkuyor tarzı mı bu anlaşılır gibi değil.

Ne yaptığımızı bildiğimiz sonuca gitmek için çaba harcadığımız bir maçtı ama olmadı bence oynadığımız futbol ve mücadelemiz ümit vericiydi inşallah içerde oynayacağımız Denizli maçında evimizdeki ilk galibiyetimizi alırız.

Desiqner

Biz zaten çok sevinmeye alışık değiliz.Ondan yenildi uşaklar....
Ademmmmmmmm Ademmmmmmmmmmmm.... :)

TurgayGölbaşı55

Boluspor'un forveti gibi birisi lazım terminator adam.

minci

Takım hiç fena değildi. Hele hele ilk yarı son derece bilinçli oynadılar ancak bir forvetimizin olmayışı gol atmamızı önledi. Muzo birkaç hafta sonra çok daha iyi olacak. Ayrıca Musa da kendisini toparlayacaktır. Bu durumda bize sadece bir Adem Büyük ya da Sivaslı Abdulkadir lazım. Böyle bir adam alabilirsek iş biter. Bence hoca takımı iyi hazırlamış. Tek hatası ise Hakan-Turgay değişikliğiydi. Acaba Hakanın bir problemi mi vardı da onu oyundan aldı. Bilemiyorum. Bence hocamız iyi. Ona destek olmak lazım. Trilyonları götüren hoca müsvettelerini de gördük. Bırakalım adam işini yapsın. Hafta içinde herkes kadroyu kurdu. En iyisi bu dedi. Çıkan kadro da aynen bizim kurduğumuz kadrolar gibiydi. O halde hoca doğruları yapıyor.

buonanotte

Ben halen umudumu taşımaktayım.Bugün kimse kötü oynadığımızı söyleyemez.Topa hakim olan taraf bizdik.Tek eksiğimiz herkesin dediği gibi hücumda.Roberts neyse de Ademin kendisine gelmesi lazım biran önce.

twitter

adem veya roberts gol üretecek adamlar değiller.

en azından 4-4-2'ye dönüp adem/roberts - ahmet arı yapsak daha çok gol buluruz.

engiz

Maçın hakkı beraberlikti.İlk devre N'Sumbu'nun isabetli pas trafiği topun daha çok bizde kalmasını ve oyunu tutmamızı sağladı.Ofansif olarak pozisyonları zenginleşriremeyince golü bulamadık.
2. devre Rize oyuna Fahri'yi alarak orta saha üstünlüğümüzü büyük ölçüde kırdı.Kötü bir gol yedik sonuçta.Bizde atabilirdik ama olmadı.
İdeal kadro bence Musa Aydın'ın da ilk on bire katılımıyla tamamlanır.İyi yoldayız...

minci

Ahmet Arıdan verim alabileceğimizi hiç düşünmüyorum. Adam sanki Barcelonadan gelmiş gibi büyük topçu havalarında. Ondan bize yar olmaz. Bu şekilde oynarsa takımın ritmini de bozar.

red_white

Acil yetiş Burak Çalık!!!  Adem bir tane olumlu hareketin yok Adem!!

TurgayGölbaşı55

4-4-2 Kötü fikir değil ama Ahmet Arı çok isteksiz.

cembaba

Samsunspor'umuz bana göre iyi başladığı maçta, hak etmediği şekilde puan kaybetti. Bolu beraberliğinin ardından, ligin güçlü ekiplerinden Rize deplasmanına giden Samsunspor'umuzda Nsumbu ilk 11'de yer aldı. Bolu maçının kadrosundan sadece Turgay eksikti.

Maç her iki takımın da pozisyon hatalarıyla başladı. Orta sahalar ayağında top tutmakta zorlandı. Böylelikle ribaund toplar önem kazanmış oldu. Nitekim de yanlış alan doldurmanın yüzünden ve kalecimizin topu elinden kaçırmasıyla golü kalemizde görmüş olduk. Pozisyon zenginliği bakımından çok zengin bir maçtı. Bir çok gol pozisyonuna girdik. Fakat bunlardan yararlanamadık. Oyuncularımızı bu maçta tek tek yazmaya gerek duymuyorum. Gerçekten çok iyi mücadele etti her biri. Tek aksayan yönümüzün Adem Sarı olduğunu düşünüyorum. Adem, Zenke gibi kaleye sırtı dönük şekilde oynayabilecek bir futbolcu değil. İkinci bir forvet adamı Adem. Bu yüzden, Zenke tarzı bir golcü futbolcuya ihtiyacımız olduğu âşikar. Bir de Ozan'a değinmek istiyorum. Bol bol ileriye yardım etti. Ortaları gerçekten çok güzeldi. Aksamayan tek yönümüz defansımız. Defansımız oturdu diyebilirim.

Öte yandan takımımızın 40 gün gibi bir sürede oluştuğunu düşünürsek, ben mücadeleden memnun kaldım. Bu takımın gücü bu kadar. Gücü yettiğince oynamaya çalışıyor. Sonuçta sahada Samsunspor armasını üzerinde taşıyan futbolcularımız, kaçmadan oyunlarını ortaya koydular.

Erhan Hoca'ya hafta içi yapılan eleştirilere katılmıyorum. Elindeki kadroyu en iyi şekilde sahaya sürüyor Erhan Hoca. Psikolojik olarak zaten sürekli futbolcularını motive ediyor. Bu maçta değişiklikleri bana göre yerindeydi.

Bunların yanında kadro dışı kalan Ahmet Arı ve Mehmet Sak kendilerine bir an önce gelmeli. Burası Samsunspor Kulübü. Burası diğer Anadolu Kulüpleri'ne benzemez. Disiplinsiz davranışlarda bulunan herkes mutlaka cezasını alır. O yüzden inşallah kendilerine gelir ve takımımızda tekrar yer bulurlar.

Kısaca özetlersek, takımımız bana göre çok iyi mücadele etti. Pozisyona girdi. Duran top organizasyonlarında başarılıydılar. Fakat bir türlü topu kaleye sokamadılar. Sağlık olsun. Önümüze bakmak zorundayız. Daha ligin beşinci haftasında olduğumuzu unutmamalıyız. Takımımıza sürekli sahip çıkmalıyız. Bir seri yakalayabilirsek o zaman işler değişecek.

orucreis

bu akşam ozan iyi değildi çok top kaybı yaptı geri dönüşleri çok ağır oldu  :( :(

55_OrHaN_55

Bu sanırım 5. lig maçımız oldu, kartal maçı hariç hepsini 90 dakika seyrettim. Ademin formsuzluğu en bariz eksiğimiz, diğeri ayağında top tutabilen, araya isabetli pas atabilen bir oyuncunun eksikliği. Bir diğer konu, Rizesporda 3 senedir Şahin Ali ismindeki oyuncuyu takip ediyorum. altyapıdan çıkan genç bir oyuncu ve sürekli oynuyor. bugün gördüm ki, rizesporun en etkili oyuncularından biri. kalite olarak bizim Canberk'in yanına yaklaşamaz. Ben bu çocuğa maçların son 10 dakikasından daha fazla şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. maçta hiç varlığı belli olmayan erdem şen, forveti mevkimizi öldüren adem sarı gibi oyuncular en az 70 dakika oynuyorsa canberk de bir o kadar şansı hak ediyor. bu çocuk oynaya oynaya kendine gelecek.

red_white

Bence orta halde oynadık herkesi mücadelesinden dolayı kutluyorum ama Adem hariç!!! adım atmaya dermanı yok artistmisin olum sen? yoksa top oynamayamı geldin.