Yusuf Ziya Yılmaz

Başlatan cico, 04 Şubat 2005, 22:05:54

« önceki - sonraki »

largopen

Sayın usta;
Öncelikle eleştrilerinin saygı sınırları içerisinde olmasını dilerdim ama üslubunuzu görünce sizden farklı bir yazı beklemenin hata olacağını anlamam uzun sürmedi...
Yüzleşilmesi gereken gerçekleri daha ayrıntılı yazsaydınız bende öğrenmiş olurdum.Ben Samsunu çok seviyorum ve samsuna hizmet eden herkeside takdir ederim.Y.Ziya Yılmazla bu güne değin hiç karşılaşmadım, kendisini senden fazla tanıyor değilim. Ama bunu yanında samsuna katkılarını görmeyecek kadarda kör olamam.
Bu arada otogar hala yapım aşamasında ve üstüne basa basa söylüyorum renkleride bildiğim kadarı ile belirlenmiş değil...
son olarak beğenmediğin kişinin yerine çözüm önerileri üretmelisiniz uyarımda hala geçerli bilmem anlatabildim mi?

fatihsune

Sn Usta,
Öncelikle foruma hoş geldin...
Ama giriş mesajın hiç hoş değil belirtmek te yarar var...Şakşakçılıkla suçladığın insanı  yani beni tanıyormusun???, benim şak şakçı olduğumu yusuf ziya yılmazı savunmamdan çıkartıyorsan o seni hiç ilgilendirmez onu söyleyeyim.
ben samsunsporlu olduğum kadar samsunluyum aynı zamanda.Samsuna hizmet eden ve gerçekten de samsuna çok iyi eserler kazandırdığını düşündüğüm yusuf ziya yılmazı senin gibi subjektif bakışlara karşı savunurum o benim sorunum.Senin Samsunsporlu olup olmadığından da emin değilm çünkü forumu dışarıdan takip ettiğine göre çok da iyi bir taraftar olmadığın aşikar.
samsunsporla ilgili tek bir kelime dahi yazmadan daha birinci mesajında böyle kişisel polemiğe girmenin anlamını anlamakta zorluk çekmiyorum
Olaylara tek taraflı baktığın, o dönemlerde yazdığım yazıların tamamını okumamandan daha ii anlaşılıyor.Ben yusuf ziya yılmazın samsunspora ilgisizliğinden hep yakınmışımdır ve otogar konusundaki endişelerimide bizzat belediyeye gidip şikayetimi ileterek beyan ettim. sen çok ilgili gibi görünüyorsun ama şakşlakcı dediğin  ben kadar bile bu işlere zaman ayırmıyorsun...
sonuç olarak otogarın bitmiş halini gösterdiler ve foruma da koyduk otogar bittiğinde renkler değişmezse tepkimizi daha şiddetli çıkartırız o başka.
Sadete gelecek olursak olayları tamamen tek taraflı ele alarak bizim burda samsun ve samsunspora yapmaya çalıştığımız hizmetleri tamamen göz ardı edip daha ilk mesajında polemik yarattığın içi seni şiddetle kınıyor bundan sonraki yazacağın mesajları dikkate almayacağımı daha şimdiden bildiriyorum
Forumun huzurunu bozma ,tartışmak istiyorsan burası aradığın yer değil...

Usta

sayın largopen seviyeden söz etmişsiniz ama  sizin mesajınızda da bana yönelik açık bir hakaret var. az önce önemli olan bir otogarın yapılıp eskisinden kurtulmamızdır derken şimdi dümeni başka tarafa kırıp daha renklerin ne olacağı belli değil diyorsunuz.

largopen

Sayın usta,
kendi alıntınızdaki yazımı okursanız oradada belli olmayan renklere yazdığımı görmeniz zor olmayacak ama samsuna yapılanları görmediğiniz gibi bunuda farketmemiş olmanıza şaşırmadım

Usta

Alıntı yapılan: "fatihsune"
Forumun huzurunu bozma ,tartışmak istiyorsan burası aradığın yer değil...

forumun huzurlu olması için yusuf ziya aleyhinde söz edilmemesi mi gerekiyor. ayrıca burada tartışılmıyorsa ne yapılıyor. ne forumu burası. birinin bir laf edip kalanların da haklısın deme yeri mi

Usta

Alıntı yapılan: "largopen"Ayrıca şu da bilinmelidir ki " süperligde oynayan ve iyi durumda olan hiçbir takım o anki durumunu belediye hizmeti ile kazanmamışıtır. takımlar bu duruma taraftarım büyük ölçekli firmaların ve büyük sanayicilerin desteği ile gelmiştirler"...

madem 'siz şöylesiniz siz böylesiniz' şaşırmadım vesaire hakaret edici laflar serbest ben de şu yukarıdaki lafı eden kişinin uzayda yaşayıp yaşamadığını merak ettim.

fatihsune

usta, samsun dışında yaşadığın için samsundaki değişikliklerden bi haber  olduğundan, sadece ve sadece otogarın rengini bahane ederek taaaa konyadan buraya tartışma amaçlı girdiğini düşündüğüm için huzuru bozma dedim(halen aynı şeyi düşünüyorum).yoksa burada her zaman her konu tartışılır ve tartışılmıştır da... bir insan daha ilk mesajında tartışma yaratabilir mi yahu..
bak ana sayfada; teknik direktör kim olsun,neden taraftar az,sitenin yeni hali nasıl,malatya maçı ne olur gibi bölümler var..insan ilk mesajı oraya atar...
senin  y.ziya yılmaz la kişisel bir hesabın  var sanırım...yoksa bodoslama dalınmaz hiçbiryere, tıpkı bu şekilde ,aynen yaptığın gibi...

Usta

sayın Fatih SUNE,
senin yusuf ziya yılmazdan menfaatin olma ihtimali ne kadar mümkün ise, benim de kendisiyle bir hesabım olması ihtimali ancak o kadar mümkündür.
ilk mesajı nereye atacağımı da sizin belirlemeye kalkmanız çok komik. en çok tepki duyduğum konuya ilk mesajımı atmam için kimseden izin almam gerekmiyor. bu site sizin mi bilmiyorum.
ama yusuf ziyanın samsunspora verdiği zararları dile getirdim diye beni afaroz etmeye hakkınız yok. daha önce cico ya verdiğiniz cevap gibi bana da aynı şekilde agresif bir cevap yazmışsınız. bu zaman kadara yazdıklarınıza bakınca ben de farklı bir şey beklemiyordum zaten.

fatihsune

kimsenin nasıl ve nereye mesaj atacağına karışmam öyle bir hakkım da yok,ama senin yazılarını samimiyetsiz ve son derece ölçüsüz buluyorum.biz cico ile tartışmamızı yaptık ve asgari müşterek bir noktada anlaştık.onunla olan diyoluğum üçüncü şahısları ilgilendirmez.tartışmacı kişiliğin yusuf ziya yılmazı bıraktı şimdi benimle ilgileniyor...aslında sana cevap yazmakla yarına yetiştirmem gereken birçok işi geciktiriyorum,yanlış yapıyorum zira işim senden daha önemli...

Usta

ben de bilgisayar başında kalmaya çok meraklı değilim. iki kişi birden üstüme geldiniz kalkamıyorum. demek ki egoların işinden önemliymiş ki sen de kalkmıyorsun. altta kalmamak için çoğu zaman konuyla alakasız son mesajı ben atayım mantığında şeyler yazıyorsun. benim hiç değilse şu an için işim yoktu. ama zamanım gidiyor laf anlaması zor olan kişilere laf anlatmaya çalışıyorum.
yusuf ziya yılmazın yaptıklarına tepki duyan birisi olarak her yusuf ziya lafgı edildiğinde cansiperane insanların karşısına çıkman son derece manidar bir hareket. dolayısıyla cico ya söylediklerinin de konu ile alakası var.
sonuç olarak yusuf ziya yılmaz samsunspora ihanet ederek samsuna da ihanet etmektedir. ve samsunu sevdiğini iddia eden birtakım insanların da bütün bunlara rağmen yusuf ziya şakşakçılığı yapması asıl samimiyetsizlik ve ölçüsüzlüktür.
neyse siz haklı çıktığınızı düşünün benim zamanım değerli. hadi eyvallah.

Usta

fatih kardeşm birde unutmadan ifade edeyimki karapınar samsunumuzun bir köyüdür yani senin tahmin ettiğin gibi konya karapınar değil.gerçek bir samsunlu olduğunu iddia ediyorsun ama daha samsunun köylerinden dahi haberdar değilsin samsunlu olmak senin sandığın kadar da kolay değil.

fatihsune

samsunun köyünden yazıyorsan o zaman samsun/karapınar yazarsın , ayrıca bak egosunu tatmin etmek isteyen biri varsa o da senmişsin ben cevap yazmadım yine kendin yazdın.
Bak arkadaşım/kardeşim senin kim olduğunu bilmiyorum bilmek te istemiyorum gereği yok fakat burada gereksiz yazışmalarla zaman geçirecek değilim forumu amaç dışı kullanmana da bundan sonra sana cevap yazarak müsaade etmeyeceğim. kimseyle sdk yarışına girmeye niyetim yok.
seviyeyi düşürmemek adına artık bu sana son cevabım...

kral55

Sevgili arkadaşlar.Samsundan bugün döndüm.4 gündür Samsunda idim.Büyükşehir belediyenin çalışmalarını izledim ve dünki halk gazetesindeki yusuf ziyanın röportajını okudum.
 Samsunda gezmek çok zevkli bir hale gelmiş.Sahilde gezmek,deniz havası almak,hayvanat bahçesini gezmek,sevgi kafede çay içmek,akşam yemeği yemek,buradaki denizle bağlantılı gölette somon balıklarının ekmeklerin peşinde gezmelerini seyretmek,yeni yapılan köprüden garı seyretmek ve sahilin fotoğraflarını çekmek.....
  Hafif raylı sistem,doğal gaz projesi,eski sanayi ve sebze meyva halinin kalkması,tekel binaları projeleri ve sahil projeleri müthiş bir hal almış.Samsun lafta değil gerçekten karadenizin başkenti olmuş.Bugün bir trabzonluya takıldım.Başkentten geldim diye.O da geçmişiyle öğünüyor.Osmanlılarda şöyleydi böyleydi diye.Onu geç şimdiye bak dedim.Ağzını açamadı.
 Yusuf ziya samsunu tutmayabilir.Zamanında bende çok eleştirdim.Otogar renklerinden dolayı.Ama hakkını vermek lazım.Sadece sahil bile ona yeterde artar bile.Samsuna hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum kendisine.

Sioux

Alıntı yapılan: "fatihsune"
sonuç olarak otogarın bitmiş halini gösterdiler ve foruma da koyduk otogar bittiğinde renkler değişmezse tepkimizi daha şiddetli çıkartırız o başka.

inşallah buraya daha önce konulmuş resim bizleri kandırmak uyutmak için konulmamıştır. çünkü eğer öyleyse, iş işten geçtikten sonra tepkimizi ne kadar ağır koyarsak koyalım bir şeyi değiştiremeyiz. bazıları ne güzel otogar işte rengine mi taktınız der. ama bir yerde haklısın çünkü şu aşamada elimizden başka bir şey gelmiyor. ama adam olan bu işi böyle sürüncemede bırakmayıp net bir açıklama yapardı. ve kentinin sembollerini kullanırdı.

Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunda son dönemde görev yapan en iyi belediye başkanıdır bana göre de. belediyenin gücü nispetinde yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışmaktadır buna diyecek bir şey yok.

ancak Samsunspor da bu şehrin en önemli dinamiği olup, bu yönde hiçbir katkı sağlamıyor olması da kabul edilemez. otogarın renklerinin de bir istanbul kulübü renklerine boyanmasına tepki göstermenin adı da önyargı değil, duyarlılıktır.

herkes karşısındaki kişi ile daha saygılı muhatap olursa, sorunların daha kolay aşılacağına ve buradaki hersin samsunsporlu olduğuna inanıyorum.