BankAsya Birinci Lig / 10. Hafta - Samsunsporumuz - Diyarbakırspor: 3-1

Başlatan mehmet yılmaz, 24 Ekim 2010, 17:40:39

« önceki - sonraki »

Ajan

İlk yarı iyi futbol 2.yarı ise rezalet hayla takım olamıyoruz herkez kendine bencil bir şekilde oynuyor birliktelik takım ruhu yok.Anıl taşdemir 20 dk oynadı ayağına top çok yakışıyor.Alverler arapasları gerçektende dinamo görevi görebilecek niteliklere sahip bir futbolcu.Murat yıldırım eskisi gibi değil artık kabak tadı veriyor topu ayağına alınca en az 2-3 tane dezavantajına yarayan pozisyonlara giriyor.Savaş gol atınca messi ayaklarına geliyor topu aldım mı rehin alıyor.Orhan elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyor ne kadar yaptığı tartışılır.Ersin 2. yarı pert ademde form düşüklüğü takım olarak bence hiç iyi değiliz.Bu maçı kazanmamızdaki tek etken bence erken gelen 2 gol oldu yoksa işimiz çok zor olabilirdi.

mehmet yılmaz

Hakan Bayraktar Çıkınca

Son yılların en rahat galibiyetlerinden birisi olduğu kesin. Öyle ki adeta bir halı saha maçı gibiydi oyun. Samsunspor ilk 30 dakikada 3 gol birden bularak ilk devre bitmeden maçı bitrid adeta. Bu sürklaseye varan oyunda en etkin faktör Hakan Bayraktar'dı. Gol pasının dışında oyunu tuttu, yönetti, maça damgasını vurdu. Ancak Murat'ın girmesi doğru bir hamleyse de bu değişiklik Hakan yerine Abdülaziz ya da Turgay'la yapılabilirdi.Neden çıktığını bilemiyorum Hakan'ın lakin onun olmadığı ikinci devrenin özellikle ilk 15 dakikasında epey güçlük çektik.

Maçın bir diğer yıldız ise Kemal'di. Allah nazardan saklasın diyelim, gerçekten ideal bir stoper Kemal. Bu şekilde devam etmesi hem kendisi hem de Samsunspor için çok önemli. Ayakta alkışlanancak bir oyun oynadı Kemal.

Savaş ise iki gole imza attı ancak haddinden fazla top tutması ve egoizme varan tavrı çok da şık durmadı. Cenk'in kazanılması önemli bir gelişme, oynadıkça esas yüzünü gösterecektir büyük golcü. Ancak bizi şaşırtan şey Anıl oldu. Oynadığı futbolla değil bilakis bugüne kadar neden ısrarla oynatılmasdığıyla ilgili şaşkınlık yaşıyorum. Çünkü ayağına top çok yakışıyor, iyi bir forvet arkası... Anıl mutlak surette oynatılmalı; böyle bir oyuncu kaybedilmemeli.

Neticede güçlükler içindeki rakibimizi yenmiş olmak önemliydi. Daha farklı olabilirdi ancak haneye yazılan şey üç puan oldu nihayetinde. Şimdi kritik bir Yarım kalan Mersin İY hesabı var. Onu kapatıp, yola devam etmemiz lazım. Kopuk kopuk oynayarak bunu başarmamız mümkün değil, cesaretle oynamak bizim ihtiyacımız olan şey.

Son bir alkış da hem maça gelen hem de beklentileri ters köşe yaparak maç öncesi Diyarbakırspor'u tribünlere çağırıp alkışlayan büyük Samsunspor taraftarına.

Eksiklerimiz var lakin bu lig için yeterliyiz. Yeter ki doğru adımlar atalım.

berusa55

Maçtan kısa bir video. Gol anlarını fotoğraf makinesinin videosu ile sürekli kayıt yapmak mümkün olmadığından denk getirmek pek mümkün olmuyor.

Samsunspor Diyarbakırspor maçından [31.10.2010]

**KaR6**

AlıntıMaç Erken Bitti

Geçen hafta alınan Giresun galibiyeti taraftarı umutlandırmış olacak ki, maça beklenenin üstünde bir  katılım vardı. Ben de bu maçın iyi geçeceğine inandığımdan hafta içi Samsun'a gelerek tribündeki yerimi aldım. Bu maçtan alınacak 3 puan sıralamada yerimizi olumlu yönde değiştireceğinden, takım da galibiyete olan inancını daha ilk dakikalardan ortaya koydu ve ilk yarım saatte maçı koparacak golleri bulduk.  
  Maçın kağıt üstünde kahramanı bir kez daha Savaş'tı.  İki gol atmasına rağmen, şahsen Savaş'ın oynadığı futbolu pozitif görmedim. Her gol attığı maçta öne çıkan bencilliği, O'nun adına mükemmel olabilecek bir maçı aleyhine çevirdi. Böylesine bir maçta göz göre göre tepki almasını akla mantığa sığdıramıyorum. Keza Abdülaziz de, bir şeyler yapmak istemesine rağmen bir türlü takıma katkıda bulunamıyor. Bu kadar ısrar etmek ne derece doğru, bilemiyorum.  Takımın doğrusu yanlışından fazla olunca galibiyetin gelmesi zor olmadı. Kemal'i Allah nazarlardan saklasın. Israrla istediği formayı aldı. Sanki yılların Samsunsporlusu gibi oynuyor. Taraftar da ona güveniyor artık.  Hakan Bayraktar sonunda istediğimiz gibi oynadı. 2.golde yaptığı asist muazzamdı. O çıktıktan sonra ortasahada yaşadığımız sıkıntı, önemini ortaya koydu. Yerine giren Murat, bizim bildiğimiz Murat'tan çok uzak. Bir an evvel toparlansa iki taraf için de hayırlı olacak. Bu maçta beni en az 3 puan kadar sevindiren ise Cenk ve Anıl'ın rotasyonda kendilerine yer bulmaları oldu. Özellikle Anıl oyuna girdikten sonra aradığımız isim olacağının sinyallerini verdi.  Bundan sonra daha sık oynar ve maç eksiğini de kapatırsa, bizim için büyük kazanç olur.
  Galibiyet güzel ancak çok ta şımarmamak lazım. Son yarım saatte 15 saat yoldan gelmiş ve ayakta durmaya hali olmayan bir takıma karşı o kadar pozisyon vermek hayra alamet değil. Akıllara hafta içi oynanacak Mersin maçı geldiğinden mi yoksa gücümüz bittiğinden mi oyundan düştük bunu Çarşamba günü göreceğiz. Mersin maçını da çevirebilirsek, ileriye daha umutlu bakarız. Ancak o maçtan sonra direkt rakiplerimizle oynayacağımız bir tura gireceğimizi ve daha iyi olmamız gerektiğini unutmamak şart. Şu anda her şey yolunda, dargınlar barıştı, 3 puan aldık ve yüzler gülüyor. Bu durumun böyle devam etmesi artık Hocanın ve takımın elinde...

Mehmet Abi valla senin yazını okumadan yazdım, dartagnan ile serpico şahit :)

mehmet yılmaz

Çakma Mehmet Yılmaz olmuşsun  8)

Yalnız Kemal'e bin defa helal olsun. Çok iyiydi bugün de.

beşnumara

Abi antepten adanaya kemalin babasıyla döndüm antepte tanıştık kendisiyle.Takıma gelmesi enteresan olmuş son anda direkten dönmüş Takıma kazandırandan Allah razı olsun.Ayrıca çok makul bir bonservisle gelmiş takıma.Kemale verilen paraya bakıyorum bir de yıllardır yıldız dediğimiz oyunculara verdiğimiz paraya bakıyorum da :( :(

ahmetsefa55

maç sonu röportajı yok mu ya kalpar yada futbolculardan bi demeç veren fln ?

gkhn

Televizyonda olmadı ben bekledim bazen veriyorlardı ama bugün olmadı...

Burak

Alıntı yapılan: gkhn - 01 Kasım 2010, 00:45:19
Televizyonda olmadı ben bekledim bazen veriyorlardı ama bugün olmadı...

biz trt ekip arabasının yanından geçerken kalpar konuşuyodu kameraya yani ekranda görünüyordu diyelim demekki ana merkez yayını kesmiş maç bitince. Muhtemelen maç özetleri ya da bank asya günlüğünde konuşmaları çıkabilir

KareAs55

davidsavage

supernatural_55

vay beaaaa şu bilet kuyruğunu uzun zmandr görmüyordum:))Kemal bugün çok iyiydi helal olsun.Anıl'ın ayağına top yakışıyo bence bu takımda rahat oynar.Yalnız Cenk'e atılmayan paslar çok yanlıştı.Gene sorun çıkarmasın birileri artık.Çıkalım süper lige koyalım cincona feneye:))

oguz_5528

İkinci yarı takımı 3-0 galip iken keyifsiz maç izleyen kişiler arasındayım herhalde,erken oyuncu değişikliklerini anlamış dedğilim hele ki Hakan Bayraktar neden çıktı onu hiç anlayamadım,Murat onun yerini dolduramadı son dakikalar haricinde... Ortasaha ile ileri ucu birbirne bağlayıp orta saha düzenini oluşturmak istiyorsak Anıl'ın yüzde yüz oynatılması lazım.

berusa55

Kim kaydetmişse videoyu bazı aksaklıklar yaşanmış sanırım. Videoda kopukluklar var oynarken ama buna da şükür  >l<

3.golde çıkan ses ne öyle  :D

http://www.izlesene.com/video/samsunspor-3-diyarbakirspor-1/2763967

mehmet yılmaz