TFF 1.Lig, 17.Hafta | SAMSUNSPOR 2-0 Diyarbakırspor

Başlatan Sadece Samsunspor, 10 Aralık 2007, 22:31:43

« önceki - sonraki »

salihcakir

Alıntı yapılan: "cem 55"biz dün sakaryaya mactan cok sezgin ve safak baskanımıza destek için gittik ve elimizden gelen destegi verdik ben bu hafta diyarbakır macını sanılanın aksine rahatlıkla kazanacagımızı düsünüyorum ama mactan cok taraftarımızın 2 baskanımızada sahip cıkmalarını görevlerin basına döndürecek destegi vermelerini istiyorum.diyarbakır macını kazanacagımızı ilk olarak  diyarbakır 6 haftadır iyi sonuc almasına ragmen iyi oyun oynamamalarına ve bu hafta rehavete kapılıp samsuna geleceklerini düsündügümden söyluyorum ayrıca ilk 11 den 3 önemli oyuncuları serkan özsoy onur ve ersin kart cezalı.son olarak diyarbakır hakkında görüsleri futbol bilgisine cok güvendigim orada askerlik yapan samsunkopatdan almak kanımca en mantıklısı kardeşimede burdan selamlar

öncelikle aleyküm selam diyelim.

diyarbakırspor sezon başında oldukça kötü bir çizgi çizmişti. son haftalarda takım gerek 11'i ile gerekse oynadığı oyunla bir düzene girmiş gibi gözüküyor. beklenilenden de fazla toplanan puanlarda şehri ve takımı havaya sokmuş gibi görünüyor.

Diyarbakırspor takımı asla Antalya,Eskişehir,Erciyes vs. gibi üretken bir takım değil. hücum anlamında kısır kalan bir takım Diyarbakır ama savunma anlamında oldukça iyiler. savunmanın ortası sezon başında ciddi anlamda aksıyor, takım halinde savunma yapmayı da beceremiyorlardı. fakat haftalar ilerledikçe savunma olarak takım çok büyük mesafe katetti.

Taktiksel boyuta geçersek. takım 4-2-3-1 düzeninde karar kıldı.
kalelerinde Atilla var, yan topları çok iyi olmayan bir kaleci. kendisine çok top gelmiyor maçlarda. fakat geldiğinde de ciddi bir atraksiyonunu görmedim.
savunma dörtlüsü(soldan-sağa) sinan-serkan-bülent-ersin şeklinde. savunmanın ortasından başlarsak, serkan bülent çok iyi ikili olmuşlardı, serkan özsoyun bu hafta olmaması çok iyi oldu. bu iki isim kafa toplarında gerçekten çok etkililer. kenardan veya cepheden gelen hava toplarını asla denememek lazım. bu tarz toplarda hemen hiç hata yapmıyorlar. bu noktada dikkat çeken bir noktada bülent bal'ın defanstan gelip attığı goller. savunmanın ortasındaki bu iki isim her duran topta(önde olsalar bile) rakip ceza alanında bitiyorlar. zaten gollerinin çoğunu da bu tarz organizasyonlarda buluyorlar. sinan sol bek olarak oynamaya başladı. seneye sol açık olarak başlamıştı. bizim eski sinanı andırıyor tekniği. forma numarası da 10 zaten. ileri çıktığında etkili ortalar yapıyor. yorulmak en az bildiği şeylerden birisi. ersin de 11'de kendine sonradan yer bulan isimlerden. bizim süme el yasa gibi bir şey. kanadını iyi savunuyor, ama hücuma asla bir katkısı olmuyor. gerçi kendisi cezalı. dolayısıyla onun yerine gürol azer oynayacak. rizeden almışlar onu sanırım. hücuma çıkmayı seviyor. savunma anlamında yetersiz kalıyor. arkasına çok atılabilinir bir oyuncu.

önlibero olarak 6 numara ile Selçuk, 8 numara ile Erhan oynuyor. bu iki isimden Selçuk çok fena bir oyuncu. neredeyse hiç top kullanamıyor. sadece kesici özelliği ile sahada kalıyor. Erhan ise hem mücadele ediyor, hem de savunma ile ortasaha arasında köprü görevi görüyor. iyi bir isim.

forvetin arkasındaki üçlü (soldan-sağa) Ercan Ağaçe Hakan Bayraktar Abdullah Çetin. Hepsi de çok iyi isimler. topu biliyorlar. fakat Ercan ve Hakan oyunda devamlılık sağlıyamıyorlar. çabuk düşüyorlar oyundan. burada en çok konuşulması gereken oyuncu Abdullah. Kendisi Diyarbakırlı. ayağına çok hakim. ve çok süratli bir oyuncu. ok iyi kontra top taşıyor. muhakkak önlem alınmalı.

Forvette ise Hüseyin Kartal var. herkes bilir, çelimsizin biri. fakat kafası ile çok top buluşturmamak lazım. fena top saklamıyor. ama azck üstüne sert gidilirse  top oynayamaz.

dediğim gibi hücum zenginliği olmayan ama takım olarak olabildiğine yardımlaşmaya çalışan bir takım. duran toplarda ve oyun içerisinde gelebilecek yan toplarda dikkat etmemiz gerekiyor. gol içinde muhakkak yerden savunma arkasına top atmalıyız. hücum yönümüze göre sol değil de sağ tarafı daha sık tercih etmemiz de yararımıza olacaktır.

herkese seygılar, selamlar. bu arada şafak 93.

jean

alamayiz cok ciddi cikis yakaladilar gercektende her sene boyle oluyor anlamiyorum tam paralari yok takim dagilacak sanki sihirli degnek degiyor yukseliyorlar kendi sahamizdaki son maci vermemeliyiz ama sanirim sansimiz fazla degil

timofte

sevgili samsunkopat aktardığın bilgiler için sağol. rakibi izlemek için biri görevlendirilmiş olsa bundan daha detaylı bir analiz sunamazdı herhalde. yücel hocayı gözlemlerinden haberdar etmek lazım :)

ne yapıp edip bu maçı kazanmak ve devre arasına moralli girmek zorundayız..

edmontdante

Biraz önce ATA TV de TFF 1.lig özetlerini izledim.Adam gibi atılan bir tane gol yok.Sanki Kıbrıs ligi(Takip edenler ne kadar düşük kalitede olduğunu bilirler ) gibiydi.Ya kalecinin degajını rakip defans ıska geçiyor ,ya kaleci bomboş topu elinden kaçırıyor,atılan kornerde kaleci boşa çıkıyor,kalecinin eliyle başlattığı oyunda topu attığı arkadaşı baskı dahi yokken topu ayağının altından kaçırıyor rakip kapıyor gol oluyor,ceza sahası dışından atılan 2 şutu kaleci aynı şekilde altından içeri alıyor.Resmen komedi.

Gördüğüm şu ki bu ligde 11-12 takım aynı kalitede.Havaya giren,özgüvenini kazanan alıp götürecek.SAMSUNSPOR seyircisi ve rakipleri gördükten sonra değişen fikrimle  mevcut kadrosuyla bile iş yapabilir.Yeterki istensin ve sorumluluk alınsın,kaçak güreşilmesin.

Antalya kafaya oynuyor seyirci yok.Lider Sakarya'nın ne olduğunu gördük.Kocaeli keza öyle.

Diyarbakır'ın attığı  2 golde de büyük defans ve kaleci hataları var.Pozisyon yokken gol olmuş desem yeridir.1.gol biraz  farklı bunlardan.Kendine inanan bir SAMSUNSPOR maçı kazanı diye düşünüyorum.Ama bu inanç ve özgüven bakalım olacak mı?

Bizim çocuklar bu maçları izlemiyorlar mı acaba.Yoksa bunları görseler birşeyler yapabileceklerine inanmaya başlarlar.Dediğim gibi gerçekten  komedi TFF 1.Lig.Yönetim krizi aşılıp,bazı takviyelerle  ve inançla iş yapabiliriz kesinlikle.

Bugüne kadar böyle düşünmüyordum ama ligin lideri Sakarya'yı ve diğer takımların maç özetlerini izledikten sonra fikrim tam manasıyla değişti.

harbisamsunsporlu5517

kral oynuyor bu hafta maçı alırız bu hafta ve gecen yıldan 3 puan fazlasıyla ilk yarıyı tamamlarız

Tribün_ali

Bu mac cok zorlu olacak yönetimin istifa etmesi takım üzerinde olumsuz etki yaratır ama mutlaka almamız gereken mac bu macat ercüment,sefa,can,murat duman oynarsa işimiz zor bunların takımda yeri yok

sezgin

BİZİM İÇİN ZOR VE ÖNEMLİ MAÇ BU SEZON ÖNEMLİ MAÇLARI ALAMDIK İNŞALLAH BU MAÇI ALIRIZ

kadifekaleli

Alıntı yapılan: "Sol Açık"Kesinlikle 2.yarıdaki hedeflerimiz açısından kritik maç. Diyarbakır'ın ligdeki son 6 maçı:

DBakır 4-1 Kartal
Giresun 0-0 DBakır
DBakır 1-0 Altay
Sakarya 0-2 DBakır
DBakır 2-1 Antalya
DBakır 3-0 İstanbul

Çok iyi bir çıkış yakaladılar. Bence bu çıkışı Samsun'da durdururuz.

Kardeşim güzel diyorsun da bu diyarbakır bunca olumsuz olaya rağmen bizim futbolcularımızın çıkıp bütün şerefsizlere bu takımı satanlara inat yenmesi şart bizim görevimiz takımımızı sonuna kadar desteklemek yoksa diyarbakır çıkıştaymış filan çıkıştaysa indiririz inş.Onları ocakbaşında yicez acılı veya tatlı farketmez.

pitbul055

benimki acılı olsun kardeş.buarada serkan oynuyormu.oynamıyorsa yandık valla.

SaMsUnSpOr 55

SERKAN, CANER MÜJDESİ
Sakatlıkları bulunan Serkan Aykut ve Caner Altun dün takım ile beraber antrenmana çıkarken..
13 Aralık 2007 Perşembe 13:13
Sakatlıkları bulunan Serkan Aykut ve Caner Altun dün takım ile beraber antrenmana çıkarken, bu iki oyuncunun Diyarbakırspor maçında oynayabileceği öğrenildi

OYNAYABİLİRLER
Kırmızı- Beyazlı ekibimizde Serkan Aykut ve Caner Altun sevinci yaşanıyor. Sakatlıkları tamamen geçen ve dün takım ile beraber antrenmana çıkan ikilinin Diyarbakırspor maçında oynayabileceği öğrenildi. Dün yapılan çift kalede de sakatlıklarının geçtiğini gösteren Serkan ve Caner attıkları gollerle Diyarbakırspor maçı öncesi İldiZ'i umutlandırdılar. Sağlık ekibi ise bu iki oyuncunun büyük bir ihtimalle oynayacağını fakat son durumun maç günü belli olacağını söyledi.

KRAL DÖKTÜRDÜ...Kral lakaplı oyuncumuz Serkan Aykut, dünkü çift kalede adeta döktürdü. Kendisini iyi hissettiğini belirten Kral, "Sakatlığım tamamen geçti. Kendimi çok iyi hissediyorum. Diyarbakırspor maçında eğer hafta içi kötü bir durumla karşılaşmazsam oynayacağız" dedi.

cem and naz55

SAMSUNSPOR YÖNETİM KURULU PAZAR GÜNÜ SAAT 13:00DA OYNANACAK DİYARBAKIRSPOR MAÇI İÇİN BİLET FİATLARINDA İNDİRİME GİTTİ BUNA GÖRE
kale arkası:3ytl
maraton:5ytl
kapalı:10ytl olarak açıklandı
bilet fiatlarındada indirime gidildi pazar günü herkes stada

METE

yaaa ıyı mıyı cıkıs yakalamıslar bızene bence bır an once bızım takımımızında duzelmesı lazım allahın ıznıyle ben guvenıyorum takımımıza ıns alıcaz ınsallah!!!!!!!...

maviay55

ilk yarının son maçı biletlerde ucuz güzel bi pazar günü herkes stada gider die düşünüyorum..diyarbakırın formu umrumda değil ne olursa olsun kim oynarsa oynasın bu maçı almalıyız..2.yarıda hedefimiz ilk 6 ise bu maçta galip gelmeliyiz

Tufan

samsunda olup şu maça 2saatini ve 5milyonunu ayıramayan varsa zaten samsunsporlu değildir

Sadece Samsunspor

Alıntı 1. Lig'de haftanın hakemleri ve programı!

TFF 1. Lig'de 17. hafta maçlarını yönetecek hakemler ve haftanın programı açıklandı. İşte zorlu maçlarda düdük çalacak isimler ve haftanın programı..

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, TFF 1. Lig'de haftanın karşılaşmalarında görev alacak hakemler şöyle:
İstanbulspor-Antalyaspor: Suat Arslanboğa
Karşıyaka-Kartalspor: Oktay Demiray
Kocaelispor-Altay: Hasan Küpeli
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Mardinspor: Hakan Ceylan
Orduspor-Giresunspor: Muhammet Başkan
Samsunspor-Diyarbakırspor: Mustafa İlker Coşkun
Malatyaspor-Elazığspor: Cüneyt Bakıroğlu
Boluspor-Eskişehirspor: Mete Kalkavan
Kayseri Erciyesspor-Sakaryaspor: Gökhan Güneşer

PROGRAM
15 Aralık Cumartesi:
13.00 İstanbulspor-Antalyaspor (Bahçelievler İl Özel İdare)
13.00 Karşıyaka-Kartalspor (İzmir Atatürk)

16 Aralık Pazar:
13.00 Kocaelispor-Altay (Kocaeli İsmetpaşa)
13.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Mardinspor (GASKİ Spor Tesisleri)
13.00 Orduspor-Giresunspor (Ordu 19 Eylül)
13.00 Samsunspor-Diyarbakırspor (Samsun 19 Mayıs)
13.00 Malatyaspor-Elazığspor (Malatya İnönü)
13.00 Boluspor-Eskişehirspor (Bolu Atatürk)

17 Aralık Pazartesi:
19.00 Kayseri Erciyesspor-Sakaryaspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk)