Lig A 32. Hafta l SAMSUNSPOR 1 - 2 G.Oftas (Fotolar Sayfa 6)

Başlatan MeL_55, 30 Nisan 2007, 22:48:27

« önceki - sonraki »

edmontdante

Bugün takım bence sezonun en şahsiyetli futbolunu oynadı.Bunda  rahatlamış olmamızda etkili olmuş olabilir.Sahanın en kötüleri Sinan ÖZKAN,Demircioğlu ve Burhan dı.Bu seneyi forvetsiz geçirdik resmen.

Yine ne varsa bizde var.Caner süper bir gol attı ve golden sonraki sevinci herkesin görmüş olmasını isterdim.Tek kelimeyle muhteşemdi.

Liderle kafa kafaya futbol oynadık  bu iyi diyeceğim ama lider OFTAŞ ve onunla kafa kafaya oynamış olduğuna sevinen SAMSUNSPOR.İşte acı olan da bu zaten.gs,fb,bjk ile berabere kalınca üzülen taraftar  şimdi oftaş'la kafa kafaya oynadığı gerekçesiyle seviniyor.

Sinan ÖZKAN bugün çok ama çok kötüydü.Atamadığı 2 tane %100 gollük pozisyon ve bayan arkadaşlarım kızacaklar ama futbol dünyasında böyle bir tanımlama yerleşmiş "karı gibi" top oynayan bir oyuncu.Hele ki maç 1-1 ken uzatmalarda önüne atılan topla kaleciyle karşı karşıya kalacakken ve topu tutup geri çeken ve takımı galibiyetten eden  hareketine akıl mantık erdirmek mümkün değil.İzah etmek de mümkün değil.Şut atsa gol olmasa bile maç bitecekti dönen top gol oldu.2-1 alacağımız maçı 1-2 verdik.

Maçın en kötüsü hakemdi.Kırmızı kart gören Emre'nin gördüğü ilk sarı kart kesinlikle yanlıştı.Topa bariz müdahale etmesine rağmen faul verip sarı kart verdi.Oysaki faul dahi yoktu.Yediğimiz ilk golde orta sahada Feridun'a yapılan faulü çalmadı.2 gol %90 ofsayttı.Ama tüm bunların yanında  ince ince Oftaş'a çalıştı.Zaten bu en önemlisi.Takımı top oynatmak istemiyorsan uydurma 4 faul 2 ofsayt çalmak işi bitiriyor zaten.Hakem tek kelimeyle rezildi.

Serdar ÖZKAN neden oynamıyor anlamak zor.Topçuya benzeyen tek adamımız ama kenarda oturuyor.

Emre BALAK,Kenan,Barış,M.Çiçek,Sakatlanana kadar Sefa,hiç beklemediğim şekilde Emin  sahanın iyileriydi.Adnan bu Sefadan fazla iş mi yaptı yani bu sene.

Allahtan Sarı kart cezası diye bir şey var G.Kaba'dan bizi kurtardı.

cem 55

gecen hafta karsıyaka macını televızyondan izledikten sonra yaptıgım yorumlara benzer yorumları bugun oftas macını staddan izleyen arkadaslarda yapmıs.o mactan sonrada söylemistim bu sinan özkan futbolcu degil diye gecen hafta takıma penaltı kazandırdı diye fazla göze batmamıstı oynadıgı kötü futbol kac tane hızlı atagımızı aptalca yaptıgı hareketlerle baslamadan bitirmişti allahtan kiralıkta sezon sonunda kurtulacagız kendisinden.2.konu serdar özkanın oynatılmaması bu cocuk takımda topcuyum diye bagıran 2-3 adamdan biri ama bu hakkı hocanın ne yapmaya calıstıgına anlam veremıyorum hala dengesiz dengesiz her maca mustafa çicekle baslıyo cocugu 18 e bile almıyo bi mac forvette gökhanı koyuyo 18 e burhanı almıyo bi mac burhanla maca baslıyo gokhan 18 de yok kalede hala sankı cok matah bi kaleciymıs gibi akın var bi mac maksiçe sans verse dunyanın sonu sanki boyle takım yonetmeye devam edecekse hakkı hocaylada insallah seneye devam etmeyiz 2. bı dobi vakası olabilir cünkü gelecek seneyide onun sayesınde harcarız.

timofte

Öncelikle maçı adeta yeniden yaşatan resimler için Edmontdante'ye teşekkürler..

Ben de takımın şahsiyetli oynamasından, mücadele etmesinden ötürü son dakika golüne rağmen çok fazla üzülmedim. Fakat hakemin art niyetli olması ve Oftaş'lı oyuncuların tahriklerinden dolayı sinirlenmedim desem yalan olur. Tabi forvetlerimizin ve özellikle Sinan Özkan'ın kaçırdığı goller de insanı çileden çıkaracak türdendi. Sinan bence aslında teknik olarak kabiliyetli bir oyuncu ama fizik gücü zayıf ve son vuruşları kötü. Burhan Coşkun da aynı şekilde 7 metrelik kaleyi tutturamıyor bir türlü.

Caner girer girmez golcülüğünü konuşturan güzel bir frikik golü attı. Aslında Caner sakatlanmadan önce onu en çok eleştirenlerden biriydim ama gelen gideni aratırmış derler, aynen öyle oldu. Tribünler uzun zamandır böyle güzel bir gole hasret kaldığı için büyük sevinç yaşadı. Caner de tribünleri dolaşarak futbolu ve Samsunspor'u ne kadar özlediğini gösterdi.

10 kişiyle ve gençlerin ağırlıkta olduğu bir kadroyla alınacak bir beraberlik kötü bir sonuç olmayacaktı. Üstelik Sivriservi gibi bir hakeme rağmen. Ama son dakikada defansın bir anlık dikkatsizliği pahalıya maloldu. Bu arada Hakan Sivriservi geçen yılki İnegöl kupa maçında da Ceyhun'a kırmızı kart gösteren insan. Yine yapacağını yaptı.

jean

1-1 yaziyordu dedim 1 puan almisizuzatmada yemisler fitik olduk bu sene su 2 mac biran once bitsede nefes alsak

mehmet yılmaz

Ben de öncelikle Edmontdante'ye teşekkür ediyorum. O güzel gol sevincindeki birkaç kare de kendimi de gördüm.
Yorumlarımı daha sonra yazacağım. Bir-iki fotoğraf ekleyeyim de...

mehmet yılmaz

Samsun'da güneşli bir pazar günü ve Türkiye'nin büyük bir kısmında olduğu gibi Hıdırellez bahanesiyle pek çok aile hafta sonunu piknik alanlarında geçiriyor. Bir gün önce oynanan ve Süper Ligde F.Bahçe'nin şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj elde etmesiyle sonuçlanan maçın da etkisiyle pek çok kişi futbolu en azından bugün için kafasından silmiş durumda. "Bizim gibi deliler de var abi!" diyor bir arkadaş. Devam ediyor, yılların Samsunspor'u en kötü günlerinin geçiriyor, iddia yok, heves yok, yönetim yok ama biz yine de geliyoruz stada; bu delilik değil midir?.. Daha önce çok hareketli dönemlerine de şahit olduğumuz Samsun 19 Mayıs Stadının çevresi nispeten sakin. Karşılaşmayı seyretmeye yaklaşık 5-6 bin Samsunsporlu gelmiş. Oftaş'ı destekleyen ise 5-6 kişi var!.. Onların da Samsun'da görev yapan ya da okuyan G.Birlikliler olduğunu öğreniyoruz. Bizim için bu sezon bitmiş artık. Geçen haftaki Karşıyaka galibiyetinden sonra ne alta inecek ne de üste çıkacaktık. Ancak yine de maçı kazanmayı fazlasıyla istedik. Oftaş içinse tam bir kader maçı. Buradan alacakları üç puan onları hedefe iyice yaklaştıracak.
   Aslında sene başında herkes rollerin farklı olacağını düşünüyordu. Yani, Samsunspor şampiyonluk yolunda evindeki Oftaş engelini geçmeye çalışacaktı. Lakin futbolun gerçeği işleri bu duruma getirdi. Samsunspor'un ciddi bir yönetim zafiyeti olduğu biliniyor. Zaten, mevcut yönetim haftalar öncesinde istifasını vermiş ve mayıs ayında olağanüstü genel kurul kararı almıştı. Bilhassa taraftar gruplarının yöneticileri protesto mahiyetinde attıkları kimi küfürlü kimi hicivli sloganlar vardı. En manidarı ise "Kırk yıllık efsane, rezil oldu sizinle" idi. Şehir, artık işi bilen ve güven veren bir yönetim bekliyor; şehirdeki futbol potansiyelinin ayağa kalkması da buna bağlı.
   Samsunspor oyuna ligdeki konumunun verdiği rahatlıkla başladı. Oftaş'ta ise ciddi manada bir gerginlik göze çarpıyordu. Samsunspor pek çok pozisyon buldu bu devrede. Sinan Özkan ve Burhan'ın kaçırdığı gol pozisyonları kenarda ısınan Evren'i de kahrediyordu ki, kapalıdaki bir taraftar "Evren... Sen yeni görüyorsun bunları; biz bir senedir çıldırıyoruz" diye bağırdı. Ligin ilk devresindeki Oftaş maçında sakatlanan ve yaklaşık 6 aydır sahalardan uzak kalan golcü Caner ısınmaya çıktığında ise büyük bir alkış aldı. Tam 17 maçtır oynamamasına rağmen halen takımın en golcüsü olan Caner ve tabii ki Süper Lig gol krallarından Serkan Aykut'un müzmin sakatlığı da gol sorunumuzun temelini oluşturuyordu. Sol kanattan yüklenen ve ceza sahası civarından şutlarla gol arayan Oftaş yedek kulübesinde heyecan had safhadaydı.
   İlk devrenin sonlarında genç oyuncumuz Sefa, yüzüne çarpan topun ardından yere yığıldı. Başına toplananların gergin hareketleri en fazla kapalı tribünde oturan iki kadını etkiledi. Sefa'nın annesi ve akrabası olan kadınlar merak içindeyken haber ulaştı. Durum iyiymiş ancak müşahede için hastaneye gidilecekmiş. Bir anne yüreğinin heyecanını orada hissetmek mümkündü; onlar için maç orada bitmişti artık ve istikamet hastaneydi.
   İkinci devre sahneye Oftaş'tan önce hakem Hakan Sivriselvi çıktı. Art niyet aramayalım hadi, ama kötü bir yönetimden söz edebiliriz. İlk devre faul bile olmayan bir pozisyonda sarı kart gösterdiği Samsunspor'un genç stoperi Emre'yi ikinci sarıdan oyundan atınca dengeler değişti. Emre Balak o ana kadar sahanın en iyilerindendi ve Türk futboluna da uzun yıllar hizmet edecek çok başarılı bir futbolcu olacağını söylemek lazım. Ardından orta sahada tartışmalı bir harekete devam kararı veren Sivriselvi atağın bitiminde Oftaş'ın golünü gösteren işareti yapmaktaydı. O ana kadar genelde kendi yönetimini protesto eden Samsunspor tribünleri maça döndü ve baskıyı artırdı. Oyuna giren Caner ise kondisyonunun yetersizliğine rağmen yapabileceğinin en iyisini yaparak serbest vuruştan güzel bir gol attı.  Son beş dakikaya girerken oyun 1-1 idi ve heyecan artmıştı. Maçın dönüm noktası son anlarda gelişen ani Samsunspor atağının autla sonuçlanması ve hemen dönüşünde rakibini az adamla yakalayan Oftaş'ın galibiyete ulaşması oldu. Maç bittiğinde Oftaşlılar cumhur cemaat şükür secdesine kapanmışlardı.
   Lig A ile ilgili şunu söyleyebiliriz; bu sezon başa güreşen takımların hiçbirisi mevcut halleriyle Süper Ligi kaldırabilecek durumda değiller. Yıldız olacak, göze batan, sezon boyu ayakta kalabilecek bir oyuncu çıkmadı; Oftaş ise seyir zevki düşük sadece koşan ve mücadele eden bir takım görünümünde. İlhan Cavcav'ın nasıl bir kara vereceği bilinmiyor ama bu son saniye golü asıl yankısını Malatya'da bulmuş olabilir. Ancak o an statta bulunan her Samsunsporlu çok ama çok üzüldü bu gole.
   Lig A'da son iki haftaya girilirken Samsunspor için önümüzdeki senenin hesapları yapılmaya başlandı bile. Oftaş'ın akıbeti ise meçhul ötesi...

CarSambaLi.Lord

HeLaL oLSun Çok güzeL OynamıŞ SamSunSpor Q maÇa GeLemeDim ßizim MaÇımız Vardı KeŞke AYnı güne Denk geLmeSeyDi.Caner GüzeL Free KiCk GoLuyLe SahaLara DönDügünü iSpatLamıS.İnSaLLah Seneye ßu Seneden Daha GüzeL oLur.

MeL_55

AlıntıBayrak: "Çok acı bir durum''

Türk Telekom Lig (A) ekibi Samsunspor'un teknik direktörü Hakkı Bayrak, ''Kazanabileceğimiz karşılaşmadan puansız ayrılmak gerçekten çok acı bir durum'' dedi.

Pazar günü oynadıkları Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un 2-1 üstünlüğü ile sona eren maçı değerlendiren Bayrak, oyuncuların bu karşılaşmada yapabileceklerinin en iyisini ortaya koyduklarını söyledi.

Karşılaşmanın büyük bölümünde rakiplerine oranla daha üstün bir futbol sergilediklerini, ancak karşılaşmanın uzatma dakikalarında yedikleri bir golle sahadan yenik ayrıldıklarını anlatan Bayrak, ''Taraftarımıza ligin en iyi mücadelesini sergileyerek galibiyet hediye etmek istiyorduk. Oyuncularımızın tamamı karşılaşma boyunca kendilerinden beklenenin üstünde bir performans sergiledi. Kazanabileceğimiz karşılaşmadan puansız ayrılmak gerçekten çok acı bir durum'' dedi.

Ligde kalan iki karşılaşmadan da galip ayrılmayı hedeflediklerini belirten Bayrak, ''Samsunspor'un kimliğine yakışır bir mücadele ile kalan iki maçtan galip ayrılarak sezonu tamamlamak istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz'' diye konuştu.

07.05.2007  

Kaynak : AA

veis

ya bu ne sevgi anlamadım gitdi statda nerden baksanız 5 bin kişi var şampiyon takımlarda bile bu yok.ayrıca resimler içinde teşekkürler..

Tribün_ali

uşak macında hasta yatgımdan kalktım geldim bu hafta herkez arkadaşlar ailen sevdiklerim her biri bir tarafa gitti ama ben yine tribiünde yerimi aldım ne yapi be cok seviyorum SAMSUNSPORU bir ALLAHIM bir de sen varsın hee bunu unutmum başoglu ve yönetim MEKANSIZLAR VE ŞİRİNLER diyince aklına sana nasıl sövdügümüz küfürler kulagını cınlatsınn en büyük TARAFTAR yönetim sahtekar

beşnumara

bu sene de böyle geçti sebebi de yönetimdir ve bu yönetimin yaptığı transfer yanlışlığıdır ayrıca levent eriş gönderilmemeliydi geleni gönderiyorlar seneye kim gelecek çok merak ediyorum hayırlısı olsun ama öçnemli olan bu haftaki malatya maçı gençlerle iyi oynarız diye düşünüyorum