LİG A 26.Hafta SAMSUNSPOR 1-2 Akçaabat Sebatspor

Başlatan KaleArkası, 17 Mart 2007, 16:10:13

« önceki - sonraki »

bengülü

Hafta başından bu yana Nuri Asan Tesisleri'nde, teknik direktör Mustafa Uğur gözetiminde Akçaabat Sebatspor maçına hazırlanan Samsunspor'da, bugünkü çalışmalara tüm oyuncular katıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanda, oyuncular taktik ağırlıklı bir çalışma yaparken, futbolcuların istekli oluşu teknik heyeti sevindirdi.

Bugünkü çalışma ile pazar günü oynanacak karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayan Karadeniz ekibi, idmanın ardından Nuri Asan Tesisleri'nde kampa girdi.

Samsunspor'un, pazar günü 19 Mayıs Stadı'da oynanacak Akçaabat Sebatspor karşılaşmasında sahaya Akın, Tufan, Evren, Sinan Demircioğlu, Feridun, Mustafa, Adnan, Serkan Dökme, Gökhan Kaba, Burhan ve Zafer 11'i ile çıkması

Sportmen

Alıntı yapılan: "samsunkopat"Maça yaklaştıkça Mustafa Uğur'un kafasındaki kadro da şekillenmeye başlamıştır. MAç kadrosu etrafında, dün seyrettiğim idmandan izlenimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Isınma hareketlerinden sonra 5'e 2 oynandı. Ardından da çeşitli varyasyonlarda şut çalışması yapıldı. Akçabat savunmasının bizimkileri sıkça marke edeceği düşüncesi etrafında oyuncularımızın onlardan sıyrılıp kaleye şut atması, ve diğer arkadışının da kaleciden seken topu kovalaması mentalitesi üzerinde yoğun biçimde çalışıldı. Bu noktada klas vuruşları ile arkadaşlarının ve teknik ekibin alkışlarını alan oyuncuların başında Erol geliyordu. Bununla beraber her daim klas bir oyuncu olduğu izlenimini veren bir kaç isim daha vardı. Onlar da Sinan Özkan, Gökhan, Feridun, Zafer ve Serdar'dı. Bununla birlikte Sinan Demircioğlu da zaman zaman gerçekten etkili şutlar çıkardı. Zaman zaman da Burhan klas vuruşlar yaptı.

Ardından da çift kaleye geçildi. Burada as kadro gibi görünen takım yeşil, diğer takım mavi giydiler. Yeşil takım 4-4-1-1 düzeninde sahaya yayıldı ve Akın-Feridun-Tufan-Evren-Sinan-Çiçek-Adnan-Serdar Özkan-Sercan-Erol-Sinan Özkan 11'inden oluştu. Diğer takımda savunma kurgusu Kenan-Hakan-Ömer Ateş-genç bi uşak-sefa-zafer-iki paftan uşak daha-gökhan kaba-burhan'dan oluştu. Maç 2-1 veya 3-1 yeşil takımın galibiyetiyle bitti. Net hatırlamıyorum :) Zaten iyi olan tarafta onlardı. En dikkat çekici nokta ise Tufan'dı. Gökhan kaba arkası kaleye dönük top alırken isterse orta sahada olsun çok sert bir şekilde arkadaşına müdahele edip onu bozuyordu. Kupa finallerinde bile ender görülen bir hırsla tüm idmanı tamamladı. Hakikaten alkışı haketti. Diğer oyuncuların da ondan aşağı kalır yanı yoktu denebilir. Çok zaman kayarak müdahaleler, sert ikili mücadeleler yaşandı. Bu kesinlikle Eriş'in takıma kattığı bir artıdır. Bununla beraber yedek kadroda(mavi takımda) yer alıpta ben as oyuncuyum diye bağıran üç isim vardı. Kenan-Zafer-Gökhan-Burhan ve Ömer Ateş. Zaman zaman da Hakan hakikaten iyi işler yaptı. Gelecek adına umut veren bir isim. As kadroda da Çiçek ben bu takımda sırıtıyorum diye bas bas bağırıyordu. Bu hafta onun yerine zafer denenmeli bence. Diğer alternatif olarak ta orta sahadan çiçek çıkartılıp gökhan,burhan ikilisinden birisi sinan'ın yanına yaklaştırılıp forvet hattını ikileme düşüncesi güdülebilir. Sercan açık olarak onbirde denenmesi çok hoşuma gitti. Bu şekilde daha üretken bir takım oluruz gibi geliyor bana.

Son olarak da maket adamların üzerinden frikik çalışması yapıldı. Burada da Sinan Demircioğlu ve Erol iyi göründüler.

Son not olarak da Erol'a değinmek istiyorum. İnanın bu adamın ismanda yaptığı her harekette, vurduğu her topta klas kokuyor. Kendine güvenememekten mi bilmiyorum, maçlarda bu performansını hiç sergileyemiyor. Ama idmanda yaptıklarını sahada da yaparsa takıma çok büyük bir katkı sağlar.

Idmani izlemen ve gözlemlediklerini bizlerle paylasman cok güzel bir davranis..Bizim gibi yurt disinda yada baska sehirlerde yasayan ve takimi cok fazla yakinda takip etme sansi olmayan taraftarlar icin güzel bir jest..Baya aydinlatici olmus...
Tekrar tesekkürler..

MeL_55

AlıntıSamsunspor galibiyete kilitlendi

Samsunspor Genel Menajeri Ercüment Çoşkundere, ilk 6 hedeflerine ulaşmak için Akçaabat Sebatspor'u yenmek zorunda olduklarını söyledi.

Samsunspor, Nuri Asan Tesisleri'nde Akçaabat Sebatspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Mustafa Uğur yönetiminde yaklaşık 1.5 saat çalışan Kırmızı-beyazlı futbolcuların oldukça hırslı oldukları gözlendi.

İdman öncesi açıklamalarda bulunan Samsunspor Genel Menajeri Ercüment Çoşkundere, kalan 9 haftayı en az kayıpla geçirmek istediklerini söyledi. Akçaabat Sebatspor maçının çok zorlu geçeceğini dile getiren Çoşkundere, "İlk 6 hedefimize ulaşmak için bu maçı kazanmak zorundayız. Umut ediyorum ki sahadan 3 puanla ayrılan taraf biz olacağız" dedi.

Öte yandan, Samsunspor kaptanı Adnan Güngör ve Mustafa Çiçek, Akçaabat Sebatspor'u yenmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

23.03.2007  

Kaynak : İHA

34 SS 1965

inşallah bu haftada diğer haftalara nazaran olurda yıne beraberlıklerle sonuclanır maclar bızde sebata cakarsak lıg cok guzel olcak

King Of The North

Selam arkadaşlar,Sebat maçı için bu gece saatlerinizi 00:30'te 1 saat ileri almayı unutmayın sonra geç kalırsınız maça benden söylemesi.
Unutmayın Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece 1 saat ileri alınacak saatler.

körfez55

yarın hava büyük ihtimalle güzel olacak.güzel bir pazar gnü tıklım tıklım bir stad ta galibiyet muhteşem olur.bizde artık siteleri takip ederiz.her maçta dile getiriyoruz.bütün takımların radyoları var bizim yok bu konuda kimse bişey yapmıyor mu??bizim taraftarlığımızdan bi b.. olmaz.

CarSambaLi.Lord

Sempatik_ßegüLü ßurSaDaySan mSn verSene

V.Terranova

Alıntı yapılan: "samsunkopat"
Son not olarak da Erol'a değinmek istiyorum. İnanın bu adamın ismanda yaptığı her harekette, vurduğu her topta klas kokuyor. Kendine güvenememekten mi bilmiyorum, maçlarda bu performansını hiç sergileyemiyor. Ama idmanda yaptıklarını sahada da yaparsa takıma çok büyük bir katkı sağlar.

Futbolda zaten zor olan da budur.İdmanda yapar ama maçta eli ayağına dolanır bazılarının.Ordu'dan aldığımız Muzafferi ve Rafael'i sezon başında kombineleri almaya gittiğimde idmanda izlemiştim.İzlediklerim sanki başka futbolculardı.Oradakilerin 1/10 unu maçta yapsalar bize yeterdi.

İdman futbolcusu diye bir tabir var futbolda hepimiz biliyoruz.Belki Erol da bunlardan birisidir.

jean

istanbulsporda yendi bugun is ciddiye bindi ne yapip edip almamiz lazim haydi alalim su maci strese girmeden

mehmet yılmaz

bu geceki yunan zaferinden dolayı o kadar mutluyum ki, inşallah samsunspor da yarın kazanır ve saadet dolu bir hafta yaşamış olurum.

Gurbetci Bülent

Arkadaslar statda durum nasil tribünler dolcakmi hava nasil ?

körfez55

havanın yağmurlu olduğunu söyledi arkadaşlar ama stad dolar büyük ihtimalle.

Sportmen

Herkese iyi pazarlar..Macin baslamasina cok az bir süre kaldi.Sehir disinda ve yurt disinda yasayanlar mecburen maci siteden takip etmek zorundalar.Mesajlariyla mac hakkinda bizi bilgilendirecek arkadaslara simdiden tesekkürler...

körfez55

samsunda hava güneşliymiş .tribünlerde yaklaşık 8 bin tarftar var.ayrıca maraton tribününde baya boşluklar varmış..birazdan kadroları ileteceğim..

cem 55

kadroyu da ben vereyım mustafa kardesım akın ferıdun evren tufan omer ates serdar özkan adnan mustafa cicek sınan demırcıoglu gokhan kaba burhan