Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Ahmet Turan Alkan- Neşeli Kitap- Kapı Yayınları

Türkçe'nin en önemli kalemlerinden birisi olan Ahmet Turan Alkan'ın Zaman Gazetesi Pazar eki ve Aksiyon dergilerinde çıkan yazılarından derlediği son kitabı Neşeli Kitap. Tamamen mizahi denemelerden oluşan kitap, hocanın kendine has üslubunu yansıtıyor. Kitap, ismiyle müsemma, neşeli bir kitap... 

Sercan

İskender Pala - Efsane

bitirmek üzereyim...

BigBadMama5552

Emrah Serbes - Hikayem Paramparça.

mehmet yılmaz

Yavuz Bahadıroğlu'nun Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem kitabını bitirdim.
Refik Halit Karay'ın Sürgün'üne başladım.

Sercan

11 Şubat 2013, 16:54:01 #634 Son düzenlenme: 11 Şubat 2013, 22:47:20 Sercan
Efsane bitti. Şimdi de Beyazıt Akman'ın "Dünyanın İlk Günü" kitabını okuyorum. Şu ana kadar gayet iyi gidiyor. Şaka maka kitap okumaya iyice sardım bu ara...

ult55ras

M. Emin Değer - Oltadaki Balık Türkiye

**KaR6**

Alıntı yapılan: Sercan - 11 Şubat 2013, 16:54:01
Efsane bitti. Şimdi de Beyazıt Akman'ın "Dünyanın İlk Günü" kitabını okuyorum. Şu ana kadar gayet iyi gidiyor. Şaka maka kitap okumaya iyice sardın bu ara...

askerde okudum, çok begenmiştim..

zaten askerde okudugum kitapları yazsam, ayrı bi roman olacak, modern türk edebiyatıyla ilgili entellektüel birikim sahibi oldum  ;D

mehmet yılmaz

Refik Halid için Türkçe'nin en iyi yazarı derler. Birkaç kitabını okumuştum daha önce ama Sürgün'de gerçek bir Türkçe başarısını hissettiğimi söylemeliyim. Refik Halid'in hayatından izler taşıyan bir roman Sürgün. Kişisel bir sebeple İstanbul'dan Beyrut'a sürülen Hilmi Bey'in iliklerine kadar hissettiği gurbet hissi gayet iyi verilmiş. Yurdundan, ailenden uzaktan kalmak, yabancı bir dilin kuşattığı bir ortam, yıkılan bir imparatorluğun bakiyesinde çaresiz ve umutsuz bir bekleyiş. Üstelik geride bıraktığı eşi ve özellille de kızıyla ilgili türlü endişeleri de beraberinde getirmiştir. Hilmi Bey'in ileride İrfan adlı bir Türk gencin daha katılacağı, Beyrut'tan Şam'a, oradan Halep'e uzanan hazin gurbet hikayesi var Sürgün'de...

BigBadMama5552

mehmet yılmaz

Reha Çamuroğlu'nun İsmail adlı kitabı. Kitap isminden de anlaşılacağı üzere Şah İsmail'i merkeze alan bir roman. Ancak sadece Şah İsmail'i değil dedesi Cüneyt ile babası Haydar'ı ve Teke yöresindeki Şahkulu'nu da epeyce anlatan bir eser. Roman İsmail'in Safevi devleti ve kızılbaşlık-sünnilik çekişmesini anlatıyor. Elbette son bölümlerde devreye Yavuz Sultan Selim de giriyor. Akıcı ve ilgi çekici bir roman.

##kdc##

Dede Cüneyt dedin mi orada duracaksın zaten   1dk!!!

mehmet yılmaz

İletişim'in futbol kültürü serisinin son kitabı, Tanıl Bora'nın yazıp, Turgut Yüksel'in çizgileriyle destek verdiği Çizgi Açığı. Bora'nın Radikal Gazetesinde çıkan ve her biri futbolun folklorüne dair güncelden çok geniş zamanlı yazılarının olduğu bir kitap. Röveşatadan Futbolda Zaman Geçirmeye, pankart kültüründen halısahaya kadar futbol nevinden pek çok şeyin olduğu hoş bir eser.

mehmet yılmaz

Reha Çamuroğlu'nun Değişen Koşullarda Alevilik kitabını bitirdikten sonra şimdi de aynı yazarın Sultan II. Abdülhamid'e Ermeni komitacıların tertiplediği Yıldız Suikastını konu alan romanı, 'Bir Anlık Gecikme' yi okuyorum.

AhmetDenizci

BigBadMama5552