Teknik Direktör - Markus Gisdol

Başlatan Sadece Samsunspor, 10 Ekim 2023, 21:06:46

« önceki - sonraki »

_SoN_

Kim ne dersen desin farkı ap açık ortada, inşallah devamı gelecek, ilk geldiğinde yazdığım gibi , ben ümitliyim bu hocadan.

Sadece Samsunspor

Mac sonunda kirmizi gormus. Anlayamadim.

brigand

En çok üzüldüğüm noktalardan biri hocaya olan güvenimi ve umudumu kaybetmek oldu. Birçok insana dediğim gibi, bu maç sonunda kaybettiğimizden çok hocaya ve ekibine olan güvenimi, umudumu kaybetmek beni üzdü. Eminim futbolcuların çoğunda da bu his ortaya çıkmıştır.

Galiba daha önce yaptığımız yorum doğru gibi. İyi bir kondisyoner ve takımı fizik olarak maça iyi hazırlayabiliyor. Ancak maçı okuma, çok basit müdahaleleri yapma konusunda bile vasat seviyede. Hiç uzatmadan konuyu özetleyecek durum şu; Drongelen 60-65. dakikalar arasından 3 kez kulübeye merkez ortasahanın ve sol kanadın aksadığını değişiklik yapmıyoruz minvalinde serzenişte bulundu. Keza bu maçta kulübede yetkili olan Erdinç Sözer 4-5 kez, Gisdol'ün yardımcısına değişiklik yapalım diye telkinde bulundu. Ancak hocadan ya yanıt gelmedi ya da olumsuz cevap geldi. İş böyleyken 85'e kadar gereken değişiklikleri yapmayan veya cevap vermeyen hoca golü yer yemez nasıl hızlı aksiyon alıp değişiklik yaptı? Laura'yı zar zor çağırdı kulübeye, soyundurdu, 4.hakemin yanına yolladı. Sonra ne olduysa tekrar geri çağırıp, yelek giydirip ısınmaya gönderdi. Ta ki golü yiyene kadar. 60.dakikadan itibaren Marius, Zeki ve Emre yorulmuşken, maç son yarım saat savunma arkasına deplase koşular yapabilecek oyuncuyu bas bas çağırırken golü yiyene kadar hiçbir şey yapamadan acemice ve aciz şekilde beklenildi. İşte şu yazdıklarımın geçtiği yarım saat bile, takımın hocaya olan güvenini yerle bir eder. Ki benzer tercih hatasını Başakşehir maçında da yapmıştı.

Diğer taraftan baktığınızda kulübün altyapısından çıkardığı ve herkesin takip ettiği Yunus Emre birden bire kayboldu. 1 dakika bile süre alamadı Gisdol döneminde. Ki yerine oynayan Satka'nın performansı ortada. Yine ek olarak Dimata ! İdmanlarda var, toplu çalışmalarda var ancak maç kadrosunda yok. Fofana'nın üst solunum yolu nedeniyle maça çıkamaması bu devirde rezalet bir durum. Ha keza Tırpan'ın son saniye maç kadrosundan çıkarılması ve hiçbir açıklama yapılmaması ilginç. Zaten karakter olarak çok da disiplinli olmayan Laura'yı da son maçta kaybetti kanımca.

Sonuç olarak ben Gisdol'ün, takımı ele alamadığını, toparlayamadığını, oyuncuları kazanamadığını, çok basit hamlelerde dahil aksiyon alamadığını, çok önemli anlarda doğru kararlar alamayacağını ve bizi kümede tutacak o enerjiyi artık veremeyeceğini düşünüyorum. Yüksel Yıldırım yine aynı hatayı yaparak tutmaya devam ederse, zaten yetersiz olan kadroya net takviyeler bile yapılsa yeterli olmayacak.

Raqua55

Başlarım senin Alman disiplinine, Antreman performansına. Muhammed gümüşkaya neden 11 de? Drongelen neden yedek? Laura kadroda yok. Tait yok. Dimatta haftalardır yok. Satka nasıl 11 de? ADS karşısında Muhammed gümüşkaya mı direnecek?

_SoN_

İlk galibiyet, ilk üst üste iki maç kazanma, ilk deplasman galibiyeti ve geldiğinden beri yükselen puanlar , kazanan her zaman haklıdır, ilk geldiğin gün dediğim gibi, neden bilmiyorum ama bu adama güveniyorum, bize şuanda sadece puan veya puanlar lazım, nasıl oynadığının kimin oynadığının hiçbir önemi yok.

Sadece Samsunspor

Ilk 11 bende hayalkirikligi yaratmisti ama kondusyonumuz yerindeydi. Oyuncular istekliydi. Tebrikler hocam. Fark yeriz diye bekliyorum beni utandirdi tebrikler hocam

brigand

Hoca, hala Bundesliga seviyesinde mücadele ettiğini düşünüyor sanki. SPL'de maçların belli anlarında, tüm oyuncuların fizik-kondisyon seviyelerinin yerlerde olduğunu okuması lazım. Bana göre hamlelerde çok geç kalıyor. Bazen 5 dakikalık performans için içeriye attığınız oyuncu size maçı koparıp verebiliyor SPL'de. Diğer taraftan fizik kondisyon olarak iyi bir antrenör olduğunu bu maçta da görmüş olduk. Takımın fizik seviyesini kesinlikle yukarıya çekti. Tek beklentim başlangıç ve maç içi tercihlerinde daha pratik ve faydacı düşünebilmesi, korkak olmaması. Bu konuda galibiyete rağmen yine eksikti kanımca.

Sadece Samsunspor

Adanademir ve kasimpasa maclarinda hocaligi gosterdi. Baska hocalar olsa ozellikle yerli hocalar olsa ilk golden sonra takimlarina guvenmez yatmaya calisirlardi. Gisdol attikca cikin diyor her saniye basiyoruz ileri cikiyoruz. Masallah hocam devam boyle. Alman disiplini diye bosuna demedik...

55.hakan

Oyuna girenlerin takım kalitesini nasıl düşürdüğünü gördük.

mehmet yılmaz

Bütün bu zorlu süreçte en çok güvendiğim ismin Markus Gisdol olduğunu pek çok kez söyledim. Elbette, hatalar yapıyor lakin hatasından dönebilen bir hoca Gisdol. Nitekim Karagümrük galibiyetini de döndüğü hatalarla birlikte kulübeden gönderdikleri getirdiler.

Sol Açık

Oynadığımız maçların çoğu için yazıyorum bunu:

Bizim takımı seyrederken, elimizdeki kadronun kalitesine de bakarak, "bu takım şöyle daha iyi oynar" diyemiyorum açıkçası. Hoca, takımı neredeyse maksimumunda oynatıyor ve epey de başarılı ilerliyor. Umarım bu şekilde devam eder...

mehmet yılmaz

AlıntıKaiser Gisdol

Samsunspor'da Alman Teknik Adam Markus Gisdol alkış almaya devam ediyor.

Lider ve formda bir Fenerbahçe'ye konuk olan Samsunspor, İstanbul deplasmanından 1 puan çıkarmayı başardı. Bu başarıda en büyük paylardan birisi de teknik direktör Markus Gisdol'a aitti. Üstelik Gisdol'un başarısı sadece bu deplasmanla sınırlı değil. Samsunspor'un başına geldiğinde 7 maçta yalnızca 1 puan toplanmıştı. Gisdol ise 14 maçta 21 puan toplayarak 1.5 puan ortalamasına ulaştı. Ayrıca ligin son sırasında bulunan takımını önce düşme hattının üstüne, şimdiyse 14. sıraya kadar yükseltti.  Taraftarlar ise sosyal medyada Gisdol'a övgüler diziyorlar.

Sadece Samsunspor

5.siradaki antalyanin galibiyet sayisi 8 bizim 7. Yani su lige ilk 7 haftada 1 puan ile baslamasak suan bambaska biyerde olurduk. Gisdol hocami tebrik ederim. Ilk defa tr ye gelmis ilk defa bu ligi deneyimlemis bi hoca olarak. Ve takimda dogru duzgun yetenek olarak kisitli kadro ile elinden gelenin en iyisini yapiyor. Su kadroyu hic bir turk hoca adam edemezdi net soyluyorum. Alman hoca her zaman disiplindir taktikdir. Ilk geldiginde de yazdim bu takima taktikle disiplinle ligde kalir diye ve dogru tercihle deneyimli gisdol geldi. Ornek vermek gerekirse bizim fatih terimimiz olacak gibi. Insallah uzun sureler devam eder. Seviyoruz seni Gisdol

Elyesa

su kaleciyi kes artik hoca yaa kesdirmiyolarmi cik konus hoca neolur su kaleciyi kes bizide kurtar kendinide lutven hoca lutven

brigand

Daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum. Hoca fizik kondisyon olarak takımı olabilecek en üst seviyeye getirdi. Bu kadrodan daha fazlası çıkmaz. Bu sayede toplayabildik zaten puanları. Ama oyuncu tercihlerinin tamamını kadro yetersizliğine vuramıyorum.

Soner artık iyice fahiş hatalar yapana kadar kesmedi. Drongelen bu takımın en iyi transferi derken bir kaç pozisyon hatasından sonra bir süre yok etti adamı. Alim tercihinden vazgeçmedi. Alim bu ligin en kötü 2-3 stoperinden bir tanesi. Kesinlikle bu lig seviyesinde bir oyuncu değil. Alim fahiş hatalarına devam ediyor, bu sefer de onu kesmiyor. Mustafa, eline gelen şansı çok iyi kullanmış ve tempo olarak takıma katkı sağlarken onda da devamlılık sağlamadı. Sol bek konusunda Bola mucizevi şekilde tekrar adapte olmuşken bu sefer Drongelen'i orada kullanarak Bola'ya kesik attı. İleride Marius'un yerine Ercan'ı tercih etmeye başlaması da ha keza bu örneklere eklenebilir. Okan konusunda da yükleneceğim fakat Szumski Okan'ı kesecek bir kaleci değil maalesef. İki vasat çizgi kalecisiyle sezon bitirmeyi planlıyorsa bizi daha çok kahredecek. Kaleye yerli bir takviye istemeliydi.

Özet olarak Markus Gisdol; takımı fizik kondisyon ve koşu mesafesi konusunda, hatta bir nebze birlikte kompakt oynama konusunda gerçekten iyi bir noktaya taşıdı. Fakat oyuncu tercihlerinde ki düşünce yapısını hala anlayabilmiş değilim.

Son maçtan sonra yaptığı açıklamalarda artık aleni şekilde transfer konusunun tamamlanmasını istediğini belli eti. Yönetimin bu beceriksizlik, iş bilmezlik ve hantallıkla istediği transferleri yapabileceğini sanmıyorum. Temennim gelecek transfer veya transferle artık bir kadro istikrarı yakalayıp en azından iç sahada maksimum puanı toplayacak performansı göstermesi. Hocanın başarılı olmasını çok istiyorum ancak sarsılan güvenimi kazanacak tercihlerde bulunmasını da umuyorum. Elbette bunlar kendi adıma düşüncelerim. Yönetimin kendisinin hevesini kıracağını, bıktıracağını düşünürsek, sezon sonu yolların ayrılma ihtimali bir hayli fazla. Bu nedenledir ki takımı ligde tutarak başarılı olmuş ve tercihlerinde tutarlılık sağlamış bir Markus Gisdol'ü, sezon başı planlamasıyla birlikte de görmek isterim.