Tebrikler Hakan Dilek... İşte bizim "manifesto"muz

Başlatan roligan, 14 Nisan 2006, 16:18:05

« önceki - sonraki »

roligan

Hakan Dilek'in Halk Gazetesi'nde bugün yazdığı yazıyı kıskandım. Bir yazı -hele de konu Samsunspor'sa- bu kadar güzel olur. Altın bir levhaya nakşedelim ve başımızın üzerine asalım...

Samsunspor Anadolu'dur

Kimse büyük laf ediyor demesin. 1965'ten bu yana mücadele ediyoruz. Futbolun kiriyle, pasıyla, günahıyla, sevabıyla, güzellikleriyle, çirkinlikleriyle... her şeyiyle mücadele ediyoruz. Üç otuz paraya takım kuruyoruz, tasarruflu davranıyoruz. Elimize geçen parayı iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Bir kenti sevmek, ir futbol takımını sevmek diye düşünüyoruz. Varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Bizim büyük ihalelerimiz yok, oralardan kaynak aktaramıyoruz. Her hafta doldurabileceğimiz 80 bin kişilik 100 bin kişilik stadımız yok. Biz şampiyon olma ihtimalimizi seviyoruz. Kesin şampiyon olmuş bir takımı değil. Hem de bu erişilmesi uzak bir rüya iken, oligarşinin olduğu bir futbol liginde.

Kalbimiz azınlıkta kalıyor, yine seviyoruz. Şampiyon olmayacağını biliyoruz, bizi şampiyon yapmayacaklarını biliyoruz, yine seviyoruz. O formayı o rengi o formanın ve rengin bize çağrıştırdıklarını seviyoruz. Kim kime maç satmış kim kimi engellemişse anlatsınlar istiyoruz. Bu sevgiye layık olmayan ne varsa dökülsün istiyoruz. Türkiye Futbol Ligi'nin son 20 senesinde olup bitenleri bir kez daha gözden geçirsinler. Taraftarıyla rabıtası bir futbol takımını sevmek kadar olan bir futbol takımıyla uğraşmasınlar istiyoruz. Kimse alınmasın bir hala anneannemizin liginde oynuyoruz. Televizyon programlarında adımız geçmesin, hava durumunda ismimiz söylenmesin, teşvik kapsamındaki iller arasında alınmayalım, giderek yoksullaşalım, maçlarımızı 3000 kişilik şehir stadyumumuzda oynayalım. Bizim amigomuzun maça gelecek parası olmasın. Maç biletlerimiz 1 YTL' ye satılsın. Takımda forma giyecek futbolculara karın tokluğundan başka hiçbir şey vaat etmeyelim.

Bunları niye mi istiyorum? Ellerindeki beş bilinmezle bize kontür çekenlere karşı ; 'Futbol artık bir sektördür' diyenlere karşı söylenebilecek bir tek sözüm var; 'Sektörel futbol Samsunspor'un s.kinde bile değildir!'

Biz Samsunspor'u çok sevdik. Çünkü Samsunspor Anadolu'dur.

beşnumara

bu adamı ben de sevmeye başladım adam harbi adammış :lol:

dr_ahmet

İşte bu.
Samsunsluyum arkadaş memleketimi seviyorum o kadar.
Bir gün bu şehre bir şekilde hizmet verecem...
Bütün trabrumları oyacam o zaman...