DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

ILUVATAR

24 Mart 2009, 17:15:01 #90 Son düzenlenme: 25 Mart 2009, 11:54:38 edmontdante
Cesaretin var mı Aşka?-Jeux D'enfants (2003)

Marion Cotillard , Guillaume Canet

Annesi kanser ve ölmek üzere olan Julien ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan Sophie arasında özel bir bağ vardır. Bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. Oyun icabı her biri sırasıyla, diğerine cesaret gerektiren, sınava sütyenle gitmek, okulun en sert çocuğunu tokatlamak gibi, zorlu görevler vermektedir. Zamanla hayatın zorlukları da bu oyunun bir parçası haline gelmektedir. Bu oyun iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirirken aynı şekilde birbirlerine kavuşmalarınada engel olmaktadır.

edmontdante

25 Mart 2009, 12:24:21 #91 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:39:30 edmontdante
Kapıdaki Düşman -Enemy At The Gates (2001)

Jude LAW-Ed HARRIS-Rachel WEISZ-Joseph FIENNES
İMDB PUANI:7.4/10

Bir 2.Dünya Savaşı filmi.Kadro kuvvetli.Ben seviyorum 2.Dünya Savaşı filmlerini özellikle de savaş sahneleri kalabalıksa.Tavsiye ederim.

Rus ve Nazi askerlerinin dayanması güç mücadelesi devam ederken tüm dünya korku dolu gözlerle Stalingrad savaşının sonucunu beklemektedir. Bu sırada ünü her yana yayılmış Rus keskin nişancısı Vassili Zaitsev düşmanını tek tek sessizce avlamaktadır. Fakat Vassili bu ünü yüzünden kendini Nazi'lerin en iyi keskin nişancısı olan Binbaşı Konig ile yaptığı bir düellonun içinde bulacak ve dünyanın en önemli savaşlarından biri bu iki askerin kişisel mücadelelerine de sahne olacaktır. Vassili gösterişten uzak ve mütevazi yapısıyla, görevini olağanüstü bir beceriyle yerine getirebilen sıradan bir askerdir. Bir Sovyet politikacısı olan Danilov onu bir propaganda aracı olarak kullanabileceğini anladıktan sonra Ural'larda basit bir asker olarak görev yapan Vassili'yi çok daha fazla ihtiyaç duyulan ulusal bir kahramana dönüştürür. Nazi'lere karşı kaybedilen bir dizi çatışmadan sonra Sovyetler Birliği çöküşün eşiğine gelmiştir ve Stalingrad'ın kaybedilmesi Avrupa'daki Nazi'ler için nihai zafer olacaktır. Şehrin savunmasını izlemek için Stalin bizzat Khrushchev'i Stalingrad'a göndermiştir. Danilov sayesinde herkese duyurulan Vassili örneği, Stalingrad'ı savunan askerlere cesaret vermiştir.  Almanlar, hem kendi orduları hem de Ruslar arasında büyük bir üne kavuşan Vassili'yi öldürmek için en iyi nişancıları Binbaşı Konig'i gönderirler. Şimdi etraflarında sayısız asker ölürken bu iki askerin yapmaları gereken şey büyük bir ustalık ve sabırla birbirlerini izlemek ve öldürebilmektir

ali ihsan

25 Mart 2009, 14:02:36 #92 Son düzenlenme: 25 Mart 2009, 14:11:51 edmontdante
AlıntıKapıdaki Düşman -Enemy At The Gates (2001)

Jude LAW-Ed HARRIS-Rachel WEISZ-Joseph FIENNES

Bu filmi vizyona girdiğinde sinemada seyretmiştim.Gerçekten güzel bir film.Tavsiye ederim

Sercan

25 Mart 2009, 14:11:02 #93 Son düzenlenme: 25 Mart 2009, 16:27:58 edmontdante
AlıntıKapıdaki Düşman -Enemy At The Gates (2001)

Gerçekten harika bir film zaten Call of Duty 1 oyunu da bu filmi anlatıyor...

edmontdante

25 Mart 2009, 23:05:54 #94 Son düzenlenme: 25 Mart 2009, 23:14:28 edmontdante
İŞTE ALEMİN KRALI : ))

THE LAST OF THE MOHICANS-SON MOHİKAN (1992)

Bana 5 film say deseniz birisi mutlaka Son Mohikan olur.Bence her yönüyle mükemmel bir film.Zaten müziklerini anlatmaya gerek yok.Aradan 17 yıl geçmiş olsada görsellik açısından günümüz filmlerinden aşağı kalır yanı yok.TV de defalarca gösterildi bilmeyen çok az insan vardır bu sebeple tavsiye etmeye gerekte yok ama ben yine de bu başlıkta bulunmasını istedim.

1757 yılında İngiliz ve Fransız kuvvetleri arasında Amerikan kolonileri kontrol etmek için verilen savaş üçüncü yılına girmektedir. Bu tehlikeli sınırlarda yaşayan, Mohikan Chingachgook'un oğlu olan Hawkeye bir pusuya düşen İngilizleri kurtarır. Bu kişilerin içinde Cora Munro da vardır. Hawkeye bu insanlara güvenli bir yolculuk sağlamak için onlara rehberlik etmeyi kabul eder. Ancak kader bu insanları hayatta kalmak için savaşmaya ve birbirlerine destek olmaya zorlar

Kaya

http://dvdfilmleri.hotsohbet.net/dvd-film-indir/

kota problemi olmayanlar bu adresten indirebilirler linklerde sıkıntı olmuyor anında düzeltiliyor tavsiye ederim

Kaya

Alıntı yapılan: edmontdante - 25 Mart 2009, 23:05:54
İŞTE ALEMİN KRALI : ))

THE LAST OF THE MOHICANS-SON MOHİKAN (1992)

Bana 5 film say deseniz birisi mutlaka Son Mohikan olur.Bence her yönüyle mükemmel bir film.Zaten müziklerini anlatmaya gerek yok.Aradan 17 yıl geçmiş olsada görsellik açısından günümüz filmlerinden aşağı kalır yanı yok.TV de defalarca gösterildi bilmeyen çok az insan vardır bu sebeple tavsiye etmeye gerekte yok ama ben yine de bu başlıkta bulunmasını istedim.

1757 yılında İngiliz ve Fransız kuvvetleri arasında Amerikan kolonileri kontrol etmek için verilen savaş üçüncü yılına girmektedir. Bu tehlikeli sınırlarda yaşayan, Mohikan Chingachgook'un oğlu olan Hawkeye bir pusuya düşen İngilizleri kurtarır. Bu kişilerin içinde Cora Munro da vardır. Hawkeye bu insanlara güvenli bir yolculuk sağlamak için onlara rehberlik etmeyi kabul eder. Ancak kader bu insanları hayatta kalmak için savaşmaya ve birbirlerine destek olmaya zorlar

abi daniel day lewis ten bahsediyorsun adam 5 senede bir film çeviriyor çok seçici bire adam daha kötü filmine denk gelmedim gelmem de heralde

veis

ameliyat oldukdan sonra evde 4 gün yatdım bu süre zarfında edmontdandenin önerdigi bazı filimleri seyretdim gerçekden bu işi iyi biliyor ben filim tavsiye etmiyecegim sadec onun buraya yazdıklarını alın diyorum başka bişey demiyorum.

edmontdante

28 Mart 2009, 11:27:05 #98 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:40:36 edmontdante
I AM LEGEND-BEN EFSANEYİM (2007)

WILL SMITH
İMDB PUANI:7.1/10

Sinemalar.com da üyelerden gelen oylarla En iyi 50 film sıralamasında şu anda 16.sırada.Yorumların bir kısmı çok iyi derken hatta en iyi film derken  bir kısmı bu kadar puanı bu film nasıl alabildi diyor.Bence de izlenebilir normal bir film.Zaten benim gibi doğa üstü şeyler çıktığında film sizin için çekilmez hal alıyorsa pek yanaşmayın derim.Ama  sokakları 3 yıl hiç yaşanmamış haliyle görmek yine de çok güzeldi.Ortamlar ve filmin efektleri çok iyi.Kesinlikle tam bir aksiyon değil birkaç sahnede aksiyon var bunun dışında hatta çok durağan diyebilirim.Bana göre vasat  ve izlenilmese birşey kaybedeceğimiz bir film değil.Ben konusunu okuyunca uzak durmuştum ama hakkında bu kadar farklı yorum olan bir filmi insan görüp kendi kararını vermesi gerekiyor diye düşündüm.Eğer bu film en iyi filmse Cesuryürek,Gladiatör,Esaretin bedeli vb ne o zaman.Biraz cast away'i andırdı zaman zaman kahramanın tek başına yaşaması ve nesnelerle konuşması açısından ama çok farklı filmler tabiki

Şunu da atlamayım.Bu tarz yaratıklı virüs  filmlerinin çok meraklısı var.Bu film onlar için emsalleri arasında çok iyi ve vazgeçilmez olabilir.Ama benim için yaratık çıktı mı iş bitiyor.Yüzüklerin Efendisi ve Harry POTTER hariç

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York'ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville'in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.

Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville'in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

edmontdante

Alıntı yapılan: veis - 27 Mart 2009, 08:09:35
ameliyat oldukdan sonra evde 4 gün yatdım bu süre zarfında edmontdandenin önerdigi bazı filimleri seyretdim gerçekden bu işi iyi biliyor ben filim tavsiye etmiyecegim sadec onun buraya yazdıklarını alın diyorum başka bişey demiyorum.

Sağolasın kardeşim filmlerin işe yaramasına sevindim

edmontdante

28 Mart 2009, 14:08:37 #100 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 12:48:51 edmontdante
Alıntı
Issız Adam

[/color].

Bugün izledim filmi.İtiraf edeyim bu kadar olduğunu düşünmüyordum.Filmde bana iğrenç gelen şeyler yok değil özellikle en başında.Hatta bir ara ümidim kırılır gibi de oldu ama  sonra kaptırdım kendimi filme.Alper çok güzel yansıtmış kafadaki çelişkileri ve bence gerçekten ISSIZ ADAM.Filmi kiralarken dvdci"Abi keşke biz de böyle ıssız olsak uçan kaçan kurtulmuyor adamın elinden " dedi ama o bakış açısına bağlı ben pek öyle bakmadım yanlız başına araba kullanırken bile yüzündeki ifade herşeyi anlatıyordu aslında dikkat edince.

Film çok güzel süslenmiş aynı zamanda.Eski parçalar,ufak tefek birkaç hamle.Ben çok beğendim kısaca herkesin izlesin derim.

efsane10

28 Mart 2009, 21:11:52 #101 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 12:50:09 edmontdante
Alıntı yapılan: edmontdante - 23 Mart 2009, 10:37:37
AL PACINO.

CARLİTO'S WAY-CARLİTO'NUN YOLU (1993)

AL PACINO-SEAN PENN

.

Al pacinonun bütün filimleri süper ya bayılıyorum bakacam en yakın zamanda bu filme  :)

Fecr_55

28 Mart 2009, 21:29:50 #102 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:42:09 edmontdante
Million Dollar Baby -Milyon Dolarlık Bebek (2004)

2005 En İyi Film-Yönetmen-Kadın Oyuncu-Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarları

Clint EASTWOOD-Morgan FREEMAN-Hıllary SWANK
İMDB PUANI:8.2/10

Kavga dövüs filmleri cogu zaman yapmacik olur bu yüzden dikkat cekmez..Hele bayanlarin kavgalari film gibi olur, hatta komedi, otur karsisina izle..Bu film de tam anlamiyla öyle ama komedi asla degil..Otur, izle ve azmin sonunda gelen mutlulugu gör..İnsan hedefine ulastigina sevinirken kurban gitse de hayata, gözleri acik gitmiyor..Bence hayatin her dalindan ders veriliyor, ögrenmek isteyen bu derse girmeli..Unutamayacagim bir film kesinlikle..

Frankie Dunn, ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de düstur edindiği¸ herşeyin üzerinde kendini korumaktır. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmaktadır. Bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir. Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Hayatının tek amacından asla vazgeçmeye niyetli olmayan Maggie her gün spor salonuna gelip çalışmaya devam eder. Sonunda genç kızın sarsılmayan azmine yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder.

izlemek icin: http://sinemafilmizlesene.bloggum.com/yazi/million-dolar-babby-milyon-dolarlik-bebek---sinema-filmi-izle.html

edmontdante

Alıntı yapılan: Nuray_55 - 28 Mart 2009, 21:29:50
Million Dollar Baby -Milyon Dolarlık Bebek (2004)

2005 En İyi Film-Yönetmen-Kadın Oyuncu-Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarları

Clint EASTWOOD-Morgan FREEMAN-Hıllary SWANK

Kadro mükemmel.Aldığı ödüller ortada.Bence de mükemmel bir film

edmontdante

28 Mart 2009, 21:54:28 #104 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:43:29 edmontdante
Alıntı yapılan: efsane10 - 28 Mart 2009, 21:11:52
Al pacinonun bütün filimleri süper ya bayılıyorum bakacam en yakın zamanda bu filme  :)

Hiç düşünme en kısa zamanda izle derim.Carlito BRİGANTE

Bir Al PACINO filmi daha

Merchant Of Venice -VENEDİK TACİRİ (2004)

Al PACINO-Jeremy IRONS-Joseph FIENNES
İMDB PUANI:7.2/10

Film biraz uzun (138 dk).Bu nedenle zaman zaman sıkıyor ancak başarılı bir film.Tarihi film sevenler ve konuya ilgi duyanlar için iyi bir seçim.Film baştan sona kadar tepeden tırnağa yahudilik ve hırıstıyanlik arasindaki derin uçurumlar ve anlaşmazlikları çok iyi bir dille izleyiciyle buluşturmuş.Ancak Al PACINO'dan hareket bekleyenler izlemesin derim.

Shakespeare'in 16. yüzyıl Venedik'inde geçen zamandan bağımsız komedi-draması bir grup Hıristiyan asilzadesinin yazgısını, talihini ve Yahudi tefeci Shylock'la ilişkilerini konu alıyor. Antonio (Irons) meteliksiz dostu Bassanio'nun (Fiennes) güzel Portia'ya (Collins) evlenme teklif etmek için ihtiyaç duyduğu miktarı temin etmek üzere Shylock'tan (Pacino) borç alır. Antonio'nun hakaretlerine bozulan Shylock borç verdiği paranın geri ödenmesine ilişkin çok kesin şartlar koyar. Antonio'nun teslimat işleri fırtına yüzünden sekteye uğrarken, Shylock kızının asilzade Lorenzo'ya (Cox) kaçmasından ötürü her zamankinden daha öfkelidir. Borcun vadesi geçince, Shylock diyet olarak Antonio'nun yarım kilo etini ister. Bassanio, Antonio'yu umutsuzca bu cezadan kurtarmaya çalışırken, beklenmedik bir cepheden mucizevi bir yardım gelir.