STSL 2011-2012 / 21.Hafta | SAMSUNSPORUMUZ - Orduspor: 2-0

Başlatan 5trawberry, 15 Ocak 2012, 19:13:50

« önceki - sonraki »

fanatik samsunsporlu

belediyeden önce ordu antep manisa bursa var.bunları çeksek te olur aşağılara

King Of The North

Orta sahada Muratlar döküldü gerçekten, Vlademir miydi, ilk kez oynayan topçumuz hatasız oynadı, Orduspor çok dirençli bir trakım, bence çooook  önemli bir rakibi yenerek 6 puanlık maçı kazanmış olduk.Ekigo-Gekas ikilisi çok iş yapabilir, Gekas aradığımız kandı resmen, Serkan Aykut stilinde müthiş bir adam, tüm transferler içinde en iyisi, defansa bile geliyor adam. Manisa maçını da alırsak bizi kimse tutamaz bu ligde...

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 21 Ocak 2012, 19:48:45Vlademir miydi

Valdomiro abi  ;D vlademir yazınca bende vlademir petkoviç anladım ilk okuyunca  :D

samuray

gekas süper golcü ekigho da klas bi asist yaptı valdamiro neredeyse kusursuz oynadı da şimdiye kadar nerelerdeydin detirtecek cinsten orta sahamız biraz daha dirençli ve topu ayagından daha hızlı ve çabuk çıkarabilselerdi çok daha fazla golller de bulabilirdik petkoviçe rağmen yine anlamsız taktiği fıtık etti bizi oyun içerisinde bukadar taktiksel değişiklikler anlayamadım 3.5.2 4.4.2 5.3.2  neyse herşeye rağmen galibiyet güzel tadını çıkaralım manisa maçından rövanşı almalıyız üst üste galibiyet alma zamanı bize gelsin artık çıkışımız başlasın

holigan5565

valdamironun bahiadan iyi olduğunu sene başında bu forumda yazmıştım.gekasında aradığımz golcü olduğunu.hat serkn aykut tipi bulduğunu affetmiyeceğinide söylemişti.tek iş ona ceza sahası içie o toppppptaşıyabilmek.ama maalesef şunuda yazmalıyım biz bu maçı kazandık ya iş işten geçene kadar bu hocayı yollamazlar daha ve hala iddia ediyorum bu hocayyla hiç bişey olmaz.

berusa55

isa55

İyi oyun kötü oyun farketmez. iyi oynadığımızda ne oldu ki. önemli olan 3 puandı ve aldık.
Bu 1 de biiiiirr.

mehmet yılmaz

Kaya

2.resim Alperen,Mehmet abi, Erkut abi ve Mustafa müthişsiniz..  >l<

cembaba

Sol Açık

Bu arada 4 takımla maçlarımızı bitirdik ve ikili averajda GBirliği ve Ordu'dan iyi duruma geçtik. Özellikle Ordu ile puan eşitliği durumunda üzerine çıkacak olmamız bence çok önemli. Sıra Manisa'da...  ;)

mehmet yılmaz

samuray

manisadan kesinlikle rövanşı almalıyız ki bu aldığımız üç puanın önemi daha da artsın ya ne şanssız bi takımız biz yeniyoruz rakiplerimizde yeniyor

koray.55

Kimsenin hevesini kırmak istemem ama stadda maçı izleyenlerden biri olarak bu takımın kümede kalma şansını  yüzde 20 olarak görüyorum. Nedenlerine gelince: Takım 3 pası peş peşe yapmaktan aciz, kanatlarımız çalışmıyor çünkü kanat oyuncumuz yok ne murat yıldırım ne de hakaN aslan kanat oyuncu değil. Orta saha ile forvet arasındaki bağlantıyı kuramıyoruz ve arada yaklaŞık 40 - 50 metre boşluk oluyor bu yüzden gekas sürekli geri gelmek zorunda kalıyor.Beklerin hücuma desteği sıfır. Koskoca 90 dakika boyunca kendi sahamızda ordu gibi sıradan bir takıma karşı bir tane organize atağımız yok. Ama belki de en acısı Petkoviç denen mahlukun hala takımın iyi oynadığını zannetmesi...

yilmazselcuk55

AlıntıÖncesi ve Sonrasıyla Samsun Deplasmanı
 Önceki yazımızda da üzerinde durmuştuk "Samsun'a Vefa Borcumuz Var" diye. Maçtan bir gün önce, Fidangör | Yenimahalle Tayfa'dan bir kaç arkadaş bir araya gelerek Yenimahalle'de bir okulun bahçesinde saat 22:00 sularında pankart hazırlamaya başladık. Pankartları normalde ben hazırlardım ancak, ben de arabanın bagajını temizlemekle zaman geçirdim. Gecenin soğuğunda donduk, bagajdan çıkanlarla, sokakta topladığımız kartonları ateşe verdik. Az da olsa ısınma fırsatı yakaladık, bir de boyanın kuruması için bekledik bi müddet.

Pankartla işimiz bittiğinde, Batuhan'ların evinin çatısından aşağıya doğru sarkıttık. Şansımıza yağmur yağmadı o gece. Otobüsler sabah 09:00'da otogardan hareket edecekti, sabahın 08:00'inde ise Yiğithan'dan gelen mesajla uyandım. "Ekin maç Ordu'daymış gibi, sabahın köründe Fidangör dolmuş herkes otogara geçiyo" Ben otogara geldiğimde kendi kendime "bu kadar adamı bu otobüsler almaz" dedim. Dediğim gibi de çıktı, otobüsler yetmedi. Diğer gruptaki otobüslerde boşluklar varmış, onları çağırdık. Atabildiğimiz kadar adamı da onların otobüslerine attık. Yine de kalanlar oldu ama artık onlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Bileti olanlara öncelik verildi. Çünkü biz Ordu'dan çıkarken 14 tane bilet kaldığını öğrenmiştik Biletix'te.  Bize ayrılan biletler bitti sizin anlayacağınız.

Ordu'dan çıkmadan önce bi otobüs Fidangör Pankartı'nı bekledi, sonrasında "Hakkınız Ödenmez" diye pankartın olduğunu öğrendiklerinde ise Fidangör Pankartı'na gerek olmadığını düşündük. Bizim, her zaman olduğu gibi bir ayrıcalığımız olmalıydı, öyle de oldu. Gittiğimiz deplasmanlara ilk defa Fidangör Pankartı'nı götürmedik. İyiki de götürmemişiz. Daha önceden de dediğimiz gibi sadece takımımızı desteklemeye gitmediğimizin kanıtı oldu bu durum.

Ordu'dan çıktık diye düşünürken, limanı geçtiğimizde Sinan aradı. Otobüsleri durdurduk onun yüzünden. Geç kaldı her zamanki gibi, Sinan'ı bekledik 15 dakika.

Bir de bizim yakın deplasmanlara karşı değişik bir yönümüz var. Yakın deplasmanların hemen hemen hepsine zamanında yetişemiyoruz. Bir de Türkiye Kupası'nda Samsun'a gittiğimizde alkollü olanlar içeri alınmayınca, bu sefer kimse alkol molası verelim diyemedi. Haliyle tuvalet molası da vermedik. Samsun'a geldiğimizde maçın başlamasına 25 dakika falan vardı. Yani zamanında gelebildik.

Samsun sınırlarına girdiğimiz andan beri, bizi gören el sallamaya başladı, hoşgeldiniz, dostluk kazansın sesleri duyduk dört bir taraftan. Stadın oraya geldiğimizde bizi alkışlayan Samsunluları biz de alkışlayarak selamladık.

Tribünümüz iyiydi ama işte alkol etkisi olmadığı için gırtlaktan bağırmaktan kaçındı çoğumuz. Yine de Samsun'a yaptığımız en iyi deplasmanlardan bir tanesiydi.

Maç öncesi bizler Samsun Ordu El Ele, Hep Beraber Tribüne diye bağırdık, ardından Şirinler Grubu takımımızı tribünlerine çağırdılar. Belki de yıllardır olması gereken görüntüler o gün yaşandı. Ardından "Skor hiç farketmez, Hakkınız Ödenmez","Kanını verene, Canımızı veririz" gibi besteler söyledik hep bir ağızdan. Her yıl maratonla sürtüşmelerin olduğu maçlarda, bu yıl alkışlar eşlik etti bestelerimize. Trabzonspor'a salladık karşılıklı olarak.

İstiklal Marşı'nda ve 55. dakikada "Hakkınız Ödenmez" pankartını açtık.

Ünyespor konusuna hiç girmek bile istemiyorum aslında ama yaşananlara en güzel cevabı maratondaki Samsunspor taraftarı verdi. Maç sonunda sırf yaşanan herşeye gölge düşürmek için gelip bize el, kol hareketi yapan, Ünyespor atkısı gösteren kişiye, Samsunsporlu arkadaşlar gereken dersi en güzel şekilde verdiler. Zaten biz de ardından Samsun Ordu diye bağırarak teşekkürlerimizi ilettik. Konu burada Ünye değil, konu yaşanan bunca şeye gölge düşürmek isteyen şerefsizler. Şundan da eminim ki; bu yaşanan güzel görüntüleri çekemeyen Karadeniz'in bir çok taraftarı Ordusporumuzun veya Samsunspor'un kimliğine bürünerek internette gerginlik çıkarmaya çalışacaktır.  

Umarım iki takım da ligde tutunmayı başarabilir. Bu güzel görüntüler oluşmadan önce bile dediğimiz gibi düşmanın olacaksa bile Samsunspor taraftarı gibi şerefli düşman olsun. Karadeniz'in adam gibi adam iki şehrine de binlerce selam olsun. Belki de ligin son maçında Ordu'da tekrar görüşeceğiz.

http://solserbest.blogspot.com/

>l< >l< >l< >l<