Samsunlu Oyuncumuzu Kaybettik

Başlatan berusa55, 27 Kasım 2010, 05:21:49

« önceki - sonraki »

berusa55

27 Kasım 2010, 05:21:49 Son düzenlenme: 27 Kasım 2010, 05:26:14 berusa55
AlıntıTiyatro sanatçısı ve Kapalıçarşı dizisinin 'Timur'u 31 yaşındaki Onur Bayraktar tutkunu olduğu motosikletinde aşırı hızdan hayatını kaybetti. Genç sanatçı birkaç gün önce twittera sanki öleceğini biliyormuş gibi bir not düştüğü de ortaya çıktı.

Araba parası biriktiriyordu

Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi Günül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi'nde, Zülfü Livaneli'nin aynı adlı kitabından uyarlanan 'Leyla'nın Evi' adlı oyununda rol alan tiyatro sanatçısı Onur Bayraktar (31), oyun bitiminde Balat'taki evine dönmek için motosikletiyle yola çıktı. Onur Bayraktar, saat 00.30 sıralarında 01 Karayolu Kadıköy Göztepe mevkii dönüşünde aşırı hız nedeniyle bariyerlere çarptı. Savrulan motosiklet daha sonra Nusret Aktan'ın kullandığı taksiye çarptı. İkiye bölünen motosikletten düşen Bayraktar bir süre sürüklendi. Genç tiyatrocunun kaza yaptığını gören taksi şoförü Bayraktar'ın yardımına koştu. Ancak Bayraktar'ın öldüğü anlaşıldı.

Çok süratliydi

Gözaltına alınan taksici Nusret Aktan, motosikletin çok hızlı olduğunu belirterek "Önce kaldırıma çarptı. En az 150-160 kilometre hızı vardı. Sonra önüme düştü. Yapacak bir şeyim yoktu. Başında kask vardı ama o da kurtarmadı" dedi. Onuru'un hayatını kaybetmesi yakınlarını ve arkadaşlarını yasa boğdu. Bayraktar'ın ölüm haberini alan oyuncu arkadaşları ve yakınları, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne akın etti.

Turneye bile motorla

Ölüm haberini alınca hastaneye gelen 'Leyla'nın Evi' adlı oyunun yönetmeni Nedim Saban, Onur'un tam bir motosiklet tutkunu olduğunu söyledi. İstanbul dışındaki turnelere bile motosikleti ile gittiğini belirten Saban, "Motosikletten hiç vazgeçmezdi. Ancak arkadaşlarına bir iki güne kadar bir otomobil alacağını söylemiş" dedi. Saban, oyun çıkışında oyuncu arkadaşı Ethen Mulinaz'ın Bayraktar'a, "Evin uzak, hava yağışlı. Benim arabamla git" dediğini ancak onun bunu kabul etmediğini de söyledi.

Samsun'da 1979 yılında doğan Onur Bayraktar, 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Çeşitli TV dizilerinde oynayan Bayraktar, Nedim Saban'ın kurucusu olduğu Tiyatrokare'nin oyuncuları arasındaydı. Bayraktar, bir televizyon kanalında yayınlanan Kapalıçarşı isimli dizinin 'kötü adam'ı Timur'u oynuyordu. 1997 yılında ehliyet alan Onur Bayraktar'ın 2006 yılından bu yana 7 ceza yediği ortaya çıktı. İlk cezasını 2006 yılında "bozuk ışık tertibatıyla yola çıkmak" suçundan ceza kesilen Onur Bayraktar'ın aynı yıl içinde "girilmez yola girmek", "aşırı hız yapmak" suçlarından hakkında cezai işlem yapıldığı öğrenildi. 2010 yılı içinde 2 kez muayenesiz araçla trafiğe çıkmak suçundan ceza kesilen Onur Bayraktar'a ayrıca İzmir ve Bursa'da iki kez aşırı hızla radara yakalandığı için ceza işlemi uygulandığı belirlendi. Onur Bayraktar, bugün İstanbul'dan son yolculuğuna uğurlanacak. Onur Bayraktar için ilk tören Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Bayraktar'ın cenazesi, Ortaköy Camisi'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Zincirlukuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

İşte twitter'daki mesajı

20 Kasım'da "Bir trafik kazası sonucu ölmek. Pardon kaza oldu" yazan Bayraktar 23 Kasım'da da "Hadi uyuyalım artık. Söz yarın uyanırız yine" ve "Yarın uyanırız diye bile söz verme. Gün gelir kalkamaz halde uyanamaz bedenin" notunu düşmüştü

Onur BAYRAKTAR

Doğum Yeri: Samsun
Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1979
Eğitim Durumu: Akademi

Biyografi

2001 yılında M.S.Ü. Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 26 Kasım 2010 günü saat 00.30 sıralarında İstanbul'da motosiklet kazasında yaşamını yitirdi.

E-5 Karayolu Ünalan Mahallesi dönüşünde, henüz belirlenemeyen bir nedenle Suzuki marka motosikleti ile bariyerlere çarptı. Savrulan motosiklet daha sonra bir taksiye çarparak devrildi. Kazada başından ağır yaralanan Onur Bayraktar olay yerinde yaşamını yitirdi.

Üzücü bir kaza ve ne yazık ki giden bir can gencecik yaşta. Hemşehrimiz olması acımıza daha da acı kattı. Mekanı Cennet olsun. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilerim. :(

TeRMeLee

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

hakan55

celebi

kabacevizli55

esedullah

Öleceği içine doğmuş Allah rahmet eylesin ....

lucarelli

brigand

Onur abi sevdiğim saydığım bir abimdi. güzel günler geçirmiştik beraber. güya yakın zamanda istanbula gittiğimde beraber kalacaktık ama takdir-i ilahi işte. çok insancıl, muhabbeti seven, samsun 216 dan baska sigara içmeyecek kadar samsuncuydu. altay maçını beraber izlemiştik istanbuldayken. bu yıl kesin çıkarız demişti. istanbula geldiğimizde gelcekti maça. Allah'ım mekanını cennet etsin. günahlarını affetsin.  :'( :'(

alperen

emre

Allah rahmet eylesin bende dün duymustum ünalan köprüsünde kaza yapmış,Samsun'luymuş demek...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: brigand55 - 27 Kasım 2010, 14:20:01
Onur abi sevdiğim saydığım bir abimdi. güzel günler geçirmiştik beraber. güya yakın zamanda istanbula gittiğimde beraber kalacaktık ama takdir-i ilahi işte. çok insancıl, muhabbeti seven, samsun 216 dan baska sigara içmeyecek kadar samsuncuydu. altay maçını beraber izlemiştik istanbuldayken. bu yıl kesin çıkarız demişti. istanbula geldiğimizde gelcekti maça. Allah'ım mekanını cennet etsin. günahlarını affetsin.  :'( :'(

samsunlu olduğunu şu an öğrendim. keşke bunu daha çok önplana çıkarabilmiş olsa idi :( vefatına zaten üzülmüştüm, genç bir insan ve yetenekli bir oyuncu idi. ama şu yazdıklarını okuyunca daha bir hüzünlendim.... Allah taksiratını affeylesin.