Hayatınızda İz Bırakan Kitaplar?

Başlatan Nuri Asan, 09 Kasım 2010, 16:40:53

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Mutlaka aklınızdan çıkmayacak,hayatınızda iz bırakan,sizi etkileyen,ömür boyu unutamayacağınız,hatta sizi ağlatan/gözlerinizi dolduran kitaplar vardır.

Bu başlık sayesinde hem gözümüzden kaçan kitapları yakalama imkanı buluruz.
Cengiz Aytmatov'un Toprak Ana'sını Şu Anda Hangi Kitabı Okuyorsunuz başlığını takip ederken;Samsunspor'lu bir kardeşim sayesinde (o okuyor diye) almıştım,iyikide almışım.

Benim için;

Maksim Gorki - Ana
Victor Hugo - Sefiller
Turgut ÖZAKMAN - Çılgın Türkler,Çanakkale

Ömür boyu unutamayacağım kitaplar arasında.Çokta duygusal birisi değilim,kolay kolay ağlamam ama Turgut ÖZAKMAN'ın Çılgın TÜRKLER'inde gözlerim dolmuştu.

Kısa bir kitap olmasına rağmen Cengiz Aytmatov'un Toprak Ana'sı da unutulmayacak kitaplar arasına girebilir bunu elbetteki zaman gösterecek.

kabacevizli55

iki darbe arasında - İSKENDER PALA   beni çok etkiledi bir insan geçmişini bu kadar iyi özetlemeyez

erkutdem55

09 Kasım 2010, 22:32:06 #2 Son düzenlenme: 10 Kasım 2010, 20:51:18 erkutdem55
İrvin YALOM - Nietszche Ağladığında.

Hayatımda okuduğum açık ara en güzel kitap.

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: erkutdem55 - 09 Kasım 2010, 22:32:06

Hayatımda okudum açık ara en güzel kitap.
Niçe' de ağlar..

gkhn

09 Kasım 2010, 22:59:57 #4 Son düzenlenme: 24 Kasım 2010, 01:46:42 gkhn
Cemil Meriç-Bu Ülke
Çok kitap iz bıraktı ama bu kitabın izi bir başka...

Nuri Asan

Alıntı yapılan: erkutdem55 - 09 Kasım 2010, 22:32:06

Hayatımda okudum açık ara en güzel kitap.

Bir arkadaşım tafsiye etmişti bahsettiğiniz kitabı, o zamanlar kitabı çok aramıştım ama bulamamamıştım.
Yeniden hatırlamak çok iyi oldu.Teşekkür ederim

Serkan

Kırmızı Beyaz Kara Sevda ;)

Mehmet YILMAZ...

Kürsat Berrak

TeRMeLee

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur beni çok etkilemişti. Kitabı okuduktan sonra 1 haftalığına uyku süresini 4 saate düşürmüş, daha sonra fazla dayanamayıp eski düzene geri dönmüştüm. :)

erkutdem55

Alıntı yapılan: TeRMeLee - 10 Kasım 2010, 21:51:16
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur beni çok etkilemişti. Kitabı okuduktan sonra 1 haftalığına uyku süresini 4 saate düşürmüş, daha sonra fazla dayanamayıp eski düzene geri dönmüştüm. :)

Güzel bir kitap,ben de kitabı okurken aynı hisleri yaşamıştım :)
Özellikle bilimadamlarının uyku süreleri ve gece metabolizmanın işleyiş şekli çok ilginçti.

Serkan

beni bıraksalar 12 saat uyurum demekki ondan böle tribün'e sardım :D

**KaR6**

Alıntı yapılan: Serkan - 11 Kasım 2010, 00:05:33
beni bıraksalar 12 saat uyurum demekki ondan böle tribün'e sardım :D

senin Allahına kurban olayım ben ;D ;D ;D ;D

Nuri Asan

Alıntı yapılan: TeRMeLee - 10 Kasım 2010, 21:51:16

Boşverin bilim adamlarını.Adamın birisi ''mutlu olmak için 100 madde'' kitabı yazmış.Şöyle yaparsanız mutlu olursunuz diye.Enterasan ki bunu yazan adam 4 evlilik geçirmiş,mutsuz,kimseyle anlaşamayan,herkezi kıran itici birisiymiş.

alperen

Fecr_55

Türkce kitaplardan Canan Tan'in -Eroinle Dans kitabi mükemmeldi..

Jeffery Deaver - The Blue Nowhere..Bunun almancasini okudum, arastirdim ama türkce baskisini bulamadim..O kadar sürükleyici bir hikayesi var ki, ara vermeden saatlerce okudum..Bilgisayar korsanciligi ile gelen cinayetler serisi..