80'lerden fotoğraflar..

Başlatan edmontdante, 15 Ekim 2007, 17:36:04

« önceki - sonraki »

kayacan

İlk 1983 yılında gitmiştim Samsunspor maçına.6 yaşında.Cemal abi sayesinde ısındım Samsunspora.O zamanlar sanayide çaycılık yapan Cemal abi vardı.Çay ocağının duvarlarının ne renk olduğunu kimse bilmezdi.Çünki duvarda her tarafta gazetelerden kesilmiş  yüzlerce Samsunspor haberi vardı.Çay ocağıda öyle küçük bir yer değildi hani ama yüzlerce haber yüzlerce resim tavana kadar duvar kaplıydı.Halen aynı yerde çaycılık yapar kendisi.Samsuna geldiğimde bazen uğrarım yanına.Onda müthiş arşiv vardır.Ondan almaya fırsatım olursa yüklerim artık...

mehmet yılmaz

İki foto da benden gelsin

Birincisi 1984-85 sezonu 2.lig de şampiyon olduğumuz sezon ve şampiyonluk turu...

Kadroda Tanju, Fatih, Rıfat, Emin, Levent var; diğerleri sonra gelecek.

İkincisi Samsun 19 Mayıs Stadı ve Samsun amatör şampiyonu Ladikspor; kadroda Şifo Mehmet de var. Eminim bulabilirsiniz.

ÇaÇa

samsuni şu fotoları saklama artık kardeşim :) her seferinde 1-2 resim gösteriyorsun koy artık hepsini bitsin artık bu hasret ellerine sağlık senin fotolar içinde devamını bekleriz allah razı olsun

Amsterdamli

Sevgili Edmontdante basligi actim ilk 2 fotografa baktim ve aklimdan ne gecti biliyormusun: PIDE 77.

Cengiz Topel duragi karsisi idi. Az mi gittim oraya duvarlarda Samsunsporun fotograflarina hayranlik icinde baktim. Orasi benim beynime kazinmis demekki eski Samsunspor fotograflarini gorunce orasini cagristirdim.

Bizimle bu fotograflari paylastigin icin sana cok tesekkur ediyorum, bu fotograflar bana sadece tek bir sey soyluyor biliyorumusun:
ISTE SEN BU YUZDEN SAMSUNSPORLUSUN!!

Kadir ÇELEBİ

82 yılında dunyaya geldigimden dolayı bu fotograf karelerini evet bu zamanlar harikaydı diyemesemde suan kucuk galibiyetlerle buyuk sevincler yaşıyosam iste bizlerin Samsunsporluluğu bu olsa gerek.. fotograflar cok guzel emegi gecenlere tsk.

edmontdante

Alıntı yapılan: "Amsterdamli"Sevgili Edmontdante basligi actim ilk 2 fotografa baktim ve aklimdan ne gecti biliyormusun: PIDE 77.

Cengiz Topel duragi karsisi idi. Az mi gittim oraya duvarlarda Samsunsporun fotograflarina hayranlik icinde baktim. Orasi benim beynime kazinmis demekki eski Samsunspor fotograflarini gorunce orasini cagristirdim.

Bizimle bu fotograflari paylastigin icin sana cok tesekkur ediyorum, bu fotograflar bana sadece tek bir sey soyluyor biliyorumusun:
ISTE SEN BU YUZDEN SAMSUNSPORLUSUN!!

Amsterdamlı,O zaman bunlar sana özel.Aralarında tanıdıkların bile olabilir.

edmontdante

İŞTE BİR BOMBA.
SAMSUNSPOR-DÜZCESPOR.1983-1984 SEZONU  SANIRIM 3-0  MURAT ŞİMŞEK-LEVENT ERİŞ-TANJU-KAPTAN NAİM SANIRIM

DÜZCESPOR KALESİNDE ÇETİN ÜNAL

TABELA  1-0.KRAL 2-0 YAPIYOR

celebi

arkadaşlar gerçekten fotolar insanı eskileri götürüp vay be dedirtiyor.

bafradan55

Bu forumda bu resimleri bizimle paylaşanlar gerçekten büyük sevap kazanyor, teşekkürler.

edmontdante

LEVENT ERİŞ

SAVAŞ

EYÜP SAMSUNSPOR'DAN AYRILDIKTAN SONRA SAMSUN'DA PTT FORMASIYLA.ARKADA MARATON TRİBÜNÜ HINCA HINÇ DOLU.VE KIRMIZI ŞİMŞEKLER.AHHH O KOLTUKSUZ GÜNLER.BETON BASAMAKLAR VE KARTON SATAN ÇOCUKLAR

RAHMETLİ MUZAFFER BADALIOĞLU

edmontdante

ESKİ STADTA SAMSUNSPOR ÜMİT TAKIMI.OTURANLARDAN SAĞDAN 2.Sİ DOBİ HASAN.DİĞERLERİNİN İSİMLERİNİ BİLEN EKLERSE GÜZEL OLUR

edmontdante

TANJU VE METE ABİ.GALİBA gs YE TRANSFERİNDEN SONRA ÇEKİLMİŞ BİR FOTO.ÇÜNKÜ  TANJU'NUN DAHA SONRA gs 'ye TRANSFERİ İLE İLGİLİ SÖZLERİNDE "HAYALİMDE BİR BMW,BİR BENZİN İSTASYONU BİR DE HÜLYA AVŞAR VARDI " DEDİĞİNİ DUYMUŞTUM SANIRIM BİR BELGESELDİ.BMW OLDUĞUNA GÖRE VE PLAKA DA 34 SANIRIM TRANSFERDEN SONRA.

mehmet yılmaz

Edmontdante'nin ataklarına biz de karşılık verelim ki Samsunsporlular bayram etsin :)

Bu da Tercüman Gazetesine ait bir sayfa. Sezon 1986-87 ve Samsunspor hem ayın takımı hem de Birinci ligin lideri.

Bu da Emin Kar fotoğrafı
Sezon 1984-85...
2. Ligde şampiyonluğa koşuyoruz ve arkada da Samsunspor tarihinin en başarılı kalecisi Fatih Uraz görünüyor.

edmontdante

Sevgili Samsuni,Ayaktakilerden soldan 3.nün adını hatırlayamadım.Yaşar-Erol falan  ama onu çıkartamadım.

jean

amsterdamli abi dedigin pide 77 nin tam karsisinda ben oturuyorum halnede duruyorum tabi izine geldigimde