TFF 1.LİG 2022-2023 23.HAFTA | Manisa FK 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan brigand, 01 Şubat 2023, 09:18:42

« önceki - sonraki »

brigand

05.02.2023 - Pazar
Saat: 13.30
Mümin Özkasap Stadyumu

Manisa FK, 17.12.2022'den bu yana 1,5 aydan sonra kendi sahasınında oynayacak. Kendi sahamızda tek mağlubiyetimizi bize yaşatan takım Manisa.
İçeride oynadıkları 10 maçta 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 mağlubiyet almışlar. İçeride tek mağlubiyetlerini ligin ilk haftasında Bolu'ya karşı yaşamışlar.
En golcü oyuncuları Batuhan Kör - Gakpa (5), Adem Büyük (4).
Ek olarak bu hafta takımın başına Levent Eriş'in yerine Yalçın Koşukavak'ı getirdiler. Yeni bir hava ile maça çıkacaklarını düşünüyorum.

Biz ise Eyüp galibiyetinden sonra zor da olsa Erzurum karşısında galip gelerek çok uzun zaman sonra liderliğe oturduk.
Sakat oyuncularımız da yavaş yavaş iyileşmeye başladı. Yeni transferimiz Soner Aydoğdui Erzurum maçında yarım saat süre aldı. Bu maçta ilk 11 başlayacaktır.  (Düzeltme: Soner Aydoğdu bu maç için cezalı görünüyor)
Yine zor bir maç olacak elbette. Ancak özellikle Eyüp - Bodrum maçının olduğu haftada, deplasmanda kazanmak çok daha büyük bir adım atmak anlamına gelecek.
Disiplinli ve motive şekilde sahada kalırsak kazanacağımızı düşünüyorum. Manisa yeni hoca ile nasıl bir reaksiyon verecek elbette kestirmek güç fakat ligde 25 gol atıp 25 gol yiyen, bazı anlarda hızlı kırılmalar yaşayabilen bir takım. Son 2 maçımızda mağlup olduğumuz Manisa'yı, bu sefer 3 yıl önce olduğu gibi mağlup edip yolumuza devam ederiz umarım.

jean

adige73

Soner Aydoğdu cezalı mı 3 sarı kart süper ligden 1 sarı kart ta son maçta var

brigand

Alıntı yapılan: adige73 - 01 Şubat 2023, 13:11:00Soner Aydoğdu cezalı mı 3 sarı kart süper ligden 1 sarı kart ta son maçta var

Haklısınız, TFF sitesinde Soner Aydoğdu Manisa maçı için cezalı görünüyor.

Raqua55

_SoN_

İyi gidiyoruz, kaybedeceğimizi sanmıyorum, özellikle ileri 3 lümüz değişmez ve pres konusunda daha istekli olurlarsa kazanmamız rahat olur, bu sene ileri üçlümüzün ileride ki pres ve oynama isteği bizi şampiyon yapacaktır.

fanatik samsunsporlu

Yeni hocalarıyla coşkulu başlayacaklardır.Aslında bizim de tam istediğimiz durum.Laura ve Fofana kontraataktan gol bulacaklar gibi.Nizamettin'in olmaması bizim için avantaj.Mustafa Yumlu çirkefinden sonra burada da Burak Altıparmak sıkıntılı biraz. Defans Muhammet Taha sarı kart cezalısı.İlk maçta bize gol atan defans Ayberk'i yabancı scaut ekibi izleyecekmiş.Herhalde Yunus Emre'yi beğenip giderler.
İnşallah galip gelip diğer maçlardan dolayı puan farkı oluşturacağız.

evolution55

futbol ne garip, iki hafta öncesine kadar eyüp alır gider diye düşünürken şimdi direkt liderlik ile çıkma hesapları yapmaya başladık. gerçi ben eyüpün düşeceğini ön görmüştüm ama ilk 10 hafta sonrası içindi bu ön görüp, çok geç gerçekleşti :) :)

GurbetciFanatik

Bence bugün
Bandirma ve Boluspor ilk 2 icin yarisdan cikmistir.
Geriye kaldi
Eyüp
K.ören
Bodrum
Sakarya
Rize
Pendik

Eyüp- Bodrum
Sakarya- K.ören
Maclarida var bu hafta

Manisadan 3 puan alirsak bana göre 9 puam degerinde olur

eprianu

Hüseyin Hoca ideal kadro ile çıkmış. Fofana'yı kesmesi 2 açıdan önemli: Birincisi, Fofana maçın başında kapanan savunmalara karşı etkisiz kalıyor ve sonradan girmesi yorulan rakip savunma karşısında daha etkili olmasını sağlıyor. İkincisi, Fofana hâlâ bana göre takım oyununa katılamadı.

Skor üstünlüğü yakalarsak Barış Alıcı'yı da izlemek isterim.

_SoN_

Bence ilerde laura , tanq , fofana üçlüsü bozulmamalıydı, Fofana'nın olumsuz yönlerini hepimiz biliyoruz ama çok zor maçlarda kilidi açan asist yapan, oyunu ilerde rahatlatan isim olmuştur hep, bence bu maç içinde kesilmemesi lazımdı, Fofana 90 dakika çıkaramaz, çıkarmamalı ama bence geçen haftalarda olduğu gibi ilk 11 de başlamalıydı. İnşalah bu oyuna olumsuz yansımız ve girişi için çok geç olmaz.

GurbetciFanatik

_SoN_

Tam penaltı işini çözdük derken, yine kabus görmeye başladık.

GurbetciFanatik

Iyi bir yani var ama
Takim penalti kacirinca oyundan düsmüyor demoralize olmuyor
Alıṣmıṣlar 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

eprianu

İyi başladık ama devrenin sonuna doğru kontrolü kaybettik. İki farkla önde de olabilirdik, 1-0 geride de. Szumski ipten aldı takımı o pozisyonda.

Maç ortada, 2. devre ağırlığını koyan maçı alır. Fena değiliz, Manisa'yı böyle bulmuşken kazanabiliriz.