TFF 1.LİG 2022-2023 11.HAFTA | Pendikspor 0 - 2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan brigand, 28 Ekim 2022, 09:41:20

« önceki - sonraki »

muzaffer4

Deplasmanda bu kadar eksiğe rağmen galibiyet muhteşem oldu. Kaçan penaltılar, saçma puan kayıpları yaşamasak şu oyunla liderdik. Bu lig seri galibiyet alanın şampiyon olduğu, maç başı 2 puan ortalamasının,içerde 3 dışarda 1 puan alanın Süper lige çıktığı bir lig.

Haftaya Tanque'nin cezası bitiyor. Umarım hoca Tanque-Ahmet Sağat ikilisini oynatır. Celil-Osman ile beraber ilerde çok top kazanırız. Rakip defansı hataya zorlarız.

Bu galibiyet inşaallah  takımın özgüvenini yerine getirmiştir.

brigand

Özellikle Bolu maçı sonrası oluşan özgüven eksikliği veya takımın genel stresi mi deriz bilmem ama maç boyu tempoyu düşürmek ve zaman geçirmek için uğraştık. Bir talimat ile olmasa bile refleks olarak, bilinçaltımızda böyle bir düşüncenin olduğu kesin.

İlk yarı alanları iyi kapatan ve sahaya doğru dağılan, rakibi disiplinli şekilde karşılayan bir görüntü verdik. İkinci devre de nispeten bunu devam ettirdik diyebiliriz. Bu sayede rakibe gol pozisyonu vermeden tamamlarken skoru da artıracak bir çok pozisyonu harcadık. Sagat'ın çift forvet oynaması durumunda takıma olan katkısının nasıl arttığını net görmüştür heralde hoca. Formasyon değişikliği ile beraber, sakat ve kadro dışıların, eksik kadro planlamasının bazı acılarını çekecek. Devreye kadar yürütecek formülleri bulmalı. Son olarak demeden geçemeyeceğim. Açık ara en büyük defomuz Soner. Nasıl hala 11 aklım almıyor. Öyle bir seviyedeki, biraz idmanlı ve tempolu herhangibi bir oyuncu bile daha fazla iş yapar.

İstim üstündeki Pendik deplasmanından gol yemeden 3 puan büyük moral verecektir. Artık daha özgüvenli ve tempolu oynamaya başlayalım. Herkesin sahada bunu görmeye ihtiyacı var.

brigand

Alıntı yapılan: Lusage - 29 Ekim 2022, 12:54:53Hocam merhaba.
Mücahit'in sakat olduğu ve Soner'den başka elimizde sol bek olmayan bir durumda kimi görmek isterdiniz?
Sol açık Şener'i mi? Alt yapıdan süpriz bir arkadaşı mı?
Tamam Soner'in sakarlığı hepimizin malumu ama şu anki kadro durumu itibarıyla Soner'den başka bir oyuncu oynayamaz sol bekte.

Şimdi gördüm mesajınızı. Şahsen, sol açık Şener de olur, altyapıdan sürpriz bir isimde. Ben uzun süredir, istikrarlı şekilde bu kadar hatalı pozisyon alan, bu kadar çok pas hatası yapan birini görmedim. Hele ki 3-5-2 formatında iyice sırıtmaya başladı.