TFF 1.LİG 2022-2023 10.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 2 Boluspor

Başlatan brigand, 18 Ekim 2022, 09:19:31

« önceki - sonraki »

brigand

Bu maçın bir mazereti yok maalesef. Hakemlerin art niyetinden şüphemin olmadığı nadir maçlardan. Ancak, 2.devrenin başından itibaren beni çıkar diye bağıran Laura'yı, gözünün önünde 20 dk boyunca sahada tutup, takımın her atağını sabote etmesine izin vermek çok büyük hata. Göbeği kalabalıklaştıracakken, yorulan Muhammed'i çok önce çıkaracakken, Celil'i çıkarıp peşine Polat tercihini yapmak büyük hata. Takımın bu kadar geriye yaslanmasına sebep olmak büyük hata.
Hadi Altınordu maçında erken eksik kaldık vs yol kazası hesabı yaptık. Dün akşam göz göre göre maçı veren hocadır maalesef. Hedefe oynayacak kapasite ışığını henüz veremedi hiçbirimize. Keşke verebilse, gerçekten çok isterim. Fakat Pendik maçının çok daha zor geçeceği aşikar. Bu yıkıcı psikolojik süreçleri yönetme kabiliyetine sahip birileri yok görünüyor. Keskin kararlar almadan da bir şok etkisi yaratmak mümkün değil. Son olarak, ne saha içi ne kulübe ne de yönetimde, lider olacak, bunu yansıtacak bir kişi bile yok. Yerdeki adamına bağıran, el kol yapan adamı al aşağı edecek, VAR'a gitmeyen hakeme gereken tepkiyi verip, gerekeni söyleyip ve yine gerekirse kırmızıyı alacak, bu isyanı gerçekleştirecek kimse yok. Takım düşmüşken, hoca uyuyorken, takımı silkeleyecek kimse yok. Bunun eksikliğini çok uzun süreden beri yaşıyoruz.

Sol Açık

Arkadaşlar, bırakalım kadromuzun zayıflığını... Rakibin hücum 4'lüsünün 3'ü Kayamba, Melih Okutan ve Gökhan Karadeniz...

Bırakalım hakemi falan... İlk yarının 2. ve ikinci yarının 4.dakikasında gol attık, maçın kalanında yattık. Çünkü 45+1'de ve 90+4'de yedik. Yani maçın toplasan 10 dakikasında oynadık, kalan 80 dakikasında yattık! Son 30 dakika tamamen zaman geçirmeye oynadık. Zaten son yediğimiz golde Yusuf Emre'nin yerde yığılması falan da bunun örneği! Olay orta sahada, top kalemize girdiğinde adam hale kıvranıyor! Faul de olsa kalkıp delikanlı gibi mücadele etse, belki pozisyonu engeller. Ama, düşen kalkmıyor!

Ben bu takımı "futbolu sevdiğimden" tuttum. Mücadelesine saygı duyduğumdan, boyun eğmeyen oyunundan dolayı bu takıma gönül verdim. Maç oynanmadan "1-0 siz kazandınız" deseler hoca "tamam" diyorsa benden uzak dursun.
Oynamadan kazanmak isteyenler, doğuştan en iyi olmaya hakkı olduğuna inananlar bizden uzak dursun!

Samsunspor'un mücadele kültürüne sahip çıkmamız gerek ve bunun için dünkü oyunu mahkum etmemiz gerek!!!

Lusage

Alıntı yapılan: brigand - 24 Ekim 2022, 11:49:50Son olarak, ne saha içi ne kulübe ne de yönetimde, lider olacak, bunu yansıtacak bir kişi bile yok. Yerdeki adamına bağıran, el kol yapan adamı al aşağı edecek, VAR'a gitmeyen hakeme gereken tepkiyi verip, gerekeni söyleyip ve yine gerekirse kırmızıyı alacak, bu isyanı gerçekleştirecek kimse yok.

Yıllardır bir çok alt lig maçı izlerim. Halende izliyorum. İç sahada ev sahibi takım öndeyken, faul olduğu düşünülen bir pozisyonda, ev sahibi oyuncuya rakip takım oyuncusu o şekilde sert çıkacak, hareket çekecek onu çimlerin içine sokarlar. Top ceza sahasına gitmeden kenardan ev sahibi takım, antrenörü, oyuncusu, malzemecisi, yöneticisi birisi girer içeri onu al aşağı eder. Haddini bildirir.

Ama biz yıllardır o kadar yumuşaklaştık ki böyle hareketleri görmeye hasret kaldık.. Kenarda bir tane isyan eden adam yok.. Golü yedikten sonra isyan edenlerde reklam peşinde..

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi