Batu Kaplan

Başlatan _SoN_, 25 Haziran 2022, 12:08:43

« önceki - sonraki »

_SoN_

Kulübümüzün Futbol Gelişim Direktörlüğü görevine Batu Kaplan getirilmiştir. Aynı zamanda Başkan Danışmanı olarak da görev yapacak olan Kaplan;

2017 yılında İngiltere'de Futbol Scouting ve Futbol Yönetimi eğitimi aldı, Middlesbrough ve QPR akademileri için asistan scoutluk yaptı.

2018-2019 yılları arasında Afrika'da faaliyet göstermeye başlayan Batu Kaplan, sonrasında Kasımpaşaspor'da Şef Scout olarak görev aldı. 2020 yılında Everton'un Türkiye scouting sorumlusu olarak genç oyuncuları raporladı.

Nijerya, Gana ve Gambia'da şef scout ve akademi direktörlüğüyapan Kaplan, son olarak Dinamo Moskova'da Afrika veTürkiye scout görevini üstlendi.

Camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=6380

Bu sene özellikle transferlerde gelen ve gidenlere bakarsak iyi işler çıkartılıyor, sanıyorum bu ekibin başında yer alıyor Batu Kaplan, umarım iyi görülen transferler performanslarını sahaya da yansıtırlar ve Batu Kaplan ile bu yolun sonu güzel biter.

Stoper

Batu Kaplan mı iyi organize ediyor yoksa başkan bu sezon kesenin ağzını açtı mı?

Bence ikinci ihtimal daha yüksek.

Batu hangi oyuncuları önermiş, transfer listesini neye göre planlamış ben bilmiyorum, eğer bunu bilirsek, oyuncu performansına bağlı Batu'ya da notunu veriririz

Sol Açık

Alıntı yapılan: Stoper - 25 Haziran 2022, 23:49:35Batu Kaplan mı iyi organize ediyor yoksa başkan bu sezon kesenin ağzını açtı mı?

Bence ikinci ihtimal daha yüksek.

Batu hangi oyuncuları önermiş, transfer listesini neye göre planlamış ben bilmiyorum, eğer bunu bilirsek, oyuncu performansına bağlı Batu'ya da notunu veriririz

Ben de bu görüşe daha yakınım. İzlediğim, dinlediğim birkaç konuşmasından anladığım kadarıyla, Batu Kaplan tüm transfer sürecini planlayabilecek çapta bir kişi değil, ama tanımlanmış sürecin işlemesini sağlayabilecek bir kişi. Yani işin arkasındaki "beyin" değil, işin memuru. Sonuçta bu dönemki transferleri beğeniyoruz ama tamamı kağıt üstünde kolaylıkla beğenilebilecek isimler, hemen hemen hepsi bildiğimiz oyuncular. Bir başka deyişle, bu ligi takip eden herkesin isimlerini sayabileceği oyuncular. Dolayısıyla, Celil Yüksel, Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Novikovas, Mücahit Albayrak gibi transferleri Batu Kaplan'ın "transfer başarısı" olarak görmek çok mümkün değil. Ancak, ucuza alındılarsa manası olabilir, ama o da parayı verenin dert etmesi gereken bir mesele...

Bunun yanı sıra, Amir, Şener ve Yusuf Ensar'ın nasıl çıkacaklarını daha fazla merak ediyorum ve bu isimlerin arkasındaki kişi Batu Kaplan ise (ki konuşmalarından öyle anlaşılmıyor) ve bu çocuklar başarılı olurlarsa, o zaman büyük iş yapılmış demektir.

Sadece Samsunspor

Macerasi kisa surdu. Yolu acik olsun.

Sol Açık

Alıntı yapılan: Sol Açık - 26 Haziran 2022, 18:02:07Ben de bu görüşe daha yakınım. İzlediğim, dinlediğim birkaç konuşmasından anladığım kadarıyla, Batu Kaplan tüm transfer sürecini planlayabilecek çapta bir kişi değil, ama tanımlanmış sürecin işlemesini sağlayabilecek bir kişi. Yani işin arkasındaki "beyin" değil, işin memuru. Sonuçta bu dönemki transferleri beğeniyoruz ama tamamı kağıt üstünde kolaylıkla beğenilebilecek isimler, hemen hemen hepsi bildiğimiz oyuncular. Bir başka deyişle, bu ligi takip eden herkesin isimlerini sayabileceği oyuncular. Dolayısıyla, Celil Yüksel, Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Novikovas, Mücahit Albayrak gibi transferleri Batu Kaplan'ın "transfer başarısı" olarak görmek çok mümkün değil. Ancak, ucuza alındılarsa manası olabilir, ama o da parayı verenin dert etmesi gereken bir mesele...

Bunun yanı sıra, Amir, Şener ve Yusuf Ensar'ın nasıl çıkacaklarını daha fazla merak ediyorum ve bu isimlerin arkasındaki kişi Batu Kaplan ise (ki konuşmalarından öyle anlaşılmıyor) ve bu çocuklar başarılı olurlarsa, o zaman büyük iş yapılmış demektir.

2.5 ay önce yazdıklarımın halen arkasındayım ve Batu Kaplan konusundaki fikirlerim değişmedi. Konuşmalarından, yaptıklarından ve takımın durumundan görünen çok net! Takıma yeni vizyon katacak, herkesin görmediği şeyleri görebilecek, entellektüel bir isim değildi. Bizim "futbol bilgeleri"ne ihtiyacımız var! Kısacık kariyerleriyle ve tepeden inme aldıkları kadrolarla "ben oldum" diye bakanlara değil!

Üzülmedim, arayacağımızı da hiç düşünmüyorum.

Sadece Samsunspor

Twitter da birisi yazmis. Batunun birinci ve ikinci dereceden akrabalarinin hesaplarinin baskan tarafindan mahkemeye verilerek inceletilecegi yonunde. Sadece bi kullanicinin iddiasi bu.

Cunku ortada bise yokken fisinin bi anda cekilmesi garip geldi. Daha gecen mac baskanin yaninda oturuyordu.

Stoper

Laura transferinde 100 bin Euro indirmiş diye iddia var. Zamanla göreceğiz..