Efsane kaptan; Emin Kar

Başlatan timofte, 28 Ekim 2007, 12:16:29

« önceki - sonraki »

timofte

Forumda Mustafa kardeşimizi de görünce Emin abiyle ilgili başlık olmamasının bir eksiklik olduğunu düşündüm. Emin Kar, 80'li yıllardaki efsane kadroda takım kaptanıydı. 1989'daki kaza nedeniyle o günden beri yürüyemiyor. Ama her zaman Samsunsporlu kalmaya devam etti. 90'lı yıllardan beri maçlara gelenler sahanın bir kenarında Emin abi'nin maçları otomobil içerisinden izlediğini bilirler. Geçen yıl da kısa bir dönem Samsunspor'da görev aldı. Ama görev almak falan önemli değil, önemli olan onun SAMSUNSPORLULUĞU, bizim de ona duyduğumuz vefa..

mehmet yılmaz

bu mesaj bir başka başlıkta idi ama buraya daha çok yakışır.

Alıntı yapılan: "**KaR6**"
söylemesi garip ama o kapıdan cıkan cocuk benim.. o zamanda samsunsporluydum hala da ' sadece ' samsunsporluyum.. Bunun olusmasında kuskusuz tek pay babamdır.. Kendimi bildim bileli bana asıladıgı tek sey samsunspor sevgisidir.. öyle ki bi zaman samsunsporlu değil samsunspor oldugumu hissetmeye basladım.. takım tutmak değildi benim ki, takım olmaktı.. Hepimizin oldugu gibi benimde cevremde sadece samsunsporlu o kadar azdı ki ben samsunsporluyum dediğim zaman inanılmaz bir gurur duyardım, ne mutlu ki hala duyuyorum, durum ne olursa olsun.. Bunlara yazma sebebim zamanında kimilerinin Trabzonlu diye eleştirdiği babamın yetiştirdiği 'Samsunsporlu' cocugu hakkında bilgi sahibi olmanızdı.. Maalesef 2 yıldır içimde sakladıgım duygular su resimle acıga cıktı..

Tabii ki Mete Abimle ilgili söyliceklerimde var.. Evet, kaza oldugunda 1.5 yasındaydım belki ama bu yasıma kadar her gittiğim yerde bu olayla karsılastım.. suphesiz hepinizden daha farklı şekillendirdi bu kaza benim hayatımı.. Babam hep ne kadar iyi bir insan oldugundan bahsetmiştir.. Bir de tek hayalinden.. Futboldan sonra Kıbrıs Spor Bakanı olmak istiyomus kendisi, Allah nasip etmemiş ama umarım cennetine almıştır..

Gecenin bu saatinde estiler işte bana böyle.. Umarım can sıkmamısımdır.. Ayrıca o dönemle veye herhangi bi r konuda sormak istediğiniz bişey varsa tum samsunsporlu kardeşlerim ve abilerimle konusmaya ve sorularını cevaplamaya hazırım..

Emin Abi, o meşum kazadan sonra da Samsunspor'un her maçını özel arabasıyla stattan takip etmiştir, bize oğlunu samsunsporlu yaptığını ve bundan da gurur duyduğunu anlatmıştı. iyi bir samsunsporlu olduğu tartışılmaz bir gerçek.

jean

kar 6 emin abimi simdi anlamadim tam

jean

he iyi birader guzel kaptana selamlar

celebi

Alıntı yapılan: "timofte"Forumda Mustafa kardeşimizi de görünce Emin abiyle ilgili başlık olmamasının bir eksiklik olduğunu düşündüm. Emin Kar, 80'li yıllardaki efsane kadroda takım kaptanıydı. 1989'daki kaza nedeniyle o günden beri yürüyemiyor. Ama her zaman Samsunsporlu kalmaya devam etti. 90'lı yıllardan beri maçlara gelenler sahanın bir kenarında Emin abi'nin maçları otomobil içerisinden izlediğini bilirler. Geçen yıl da kısa bir dönem Samsunspor'da görev aldı. Ama görev almak falan önemli değil, önemli olan onun SAMSUNSPORLULUĞU, bizim de ona duyduğumuz vefa..

evet arabadyken bir kez yanına gitmiştim ben vay be aemin abim :lol:

mehmet yılmaz

Emin Abi yeni çıkan gazetede spor yazarlığı yapmaya başlamış. İlk yazısını okudum, hem futbolu bilen birisi hem de iyi bir Samsunsporlu. Uzun yıllar boyunca neden yazmadığını merak etmiştim zaten. Yolu açık olsun.

**KaR6**

hadi yaa, ciddimisin abicim? Benim niye haberim yok :) internetten takip edilebiliomu o gazete hangisiyse?

mehmet yılmaz

Valla kardeşim, gazetenin ilk sayısı ücretsizdi aldım hemen bir tane. ;) Köşesinin ismi de Kaptan Köşkü. web sitesi yapım aşamasında sanırım. dengegazetesi.com.tr

**KaR6**

hehehe ;D neyse aldım bilgileri ben de abicim, netten mi öğrencez dedim yazar oldugunu :) haftaya geliorum, inşallah bi maç daha olur da gorusuruz :)

Sioux

Emin Abi, o kadar çok koşardıki bıraksalar maçtan sonra kulübe kadar da koşarak giderdi.

SaMsUnSpOr 55

Alıntı yapılan: **KaR6** - 28 Ekim 2007, 20:39:22

hayır abicim, ogluyum ben.. :)

zaten fotografındada benzetmiştim emin kara ne kadar benziyo 

veis

samsunsporluluguna hayranım ben kendisinin hermaçda saha kenarında olmak yürek ister.

beşnumara

bu dönemdeki futbolcuları izleyince insan demeden edemiyor:keşke o dönemdeki cesur yürekleri,adam gibi adamları izleyebilseydim.mete gibi muzaffer gibi emin abi gibi ve diğerleri.halk gazetesinin düzenlendiği geceye katıldığımda eski futbolculardan veya yöneticilerden birisinin röportajıydı yanlış hatırlamıyorsam merhum muzaffer abimiz kendisi sakat veya cezalı olduğunda o mevkiide oynayan kasıma müthiş derecede destek veriyomuş.hatta cezalı olmasına da gerek yokmuş.kendisinden genç olduğu için  kasımı yetiştirmeye çalışıyomuş.ama bu dönemdeki futbolcular idmandan bara bardan ganyan bayiine hayatları cafelerde barlarda geçiyor.bu formanın bu amblemin anlamını kavrayamışlar.nuri asan değilmiydi samsunspor beni çağırıyor diye galatasarayın teklifine hayır diyen

**KaR6**

Alıntı yapılan: SaMsUnSpOr 55 - 24 Mart 2008, 19:48:29
zaten fotografındada benzetmiştim emin kara ne kadar benziyo 

iltifat olarak kabul ederim böyle bi cumleyi, teşekkur ederim..

veis

samsunsporluluguna hayranım ben kendisinin hermaçda saha kenarında olmak yürek ister