Daniel Timofte - Samsunspor, 1993-1999

Başlatan timofte, 22 Şubat 2005, 14:57:30

« önceki - sonraki »

timofte

Daniel Timofte.
Bana göre Samsunspor'a gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyuncu.
Yetenekli, kişilikli, özverili ve en önemlisi de profesyonel. Çok büyük hayranıydım.
Bu topici açmakta biraz geciktim timofte nickini kullanan biri olarak.
Şimdilik Müjdat'a 94-95 Samsunspor-F.Bahçe maçında attığı ters çalımın resmini ekliyorum. Devam edecek.
Tabi yorumlarınızı da beklerim Timofte hakkında.

bengülü

SLM SAMSUNSPORLU KARDEŞLERİM TİMOFTE ŞU ANA KADAR SAMSUNSPORA GELEN YABANCI FUTBOLCULARIN EN İYİSİYDİ SAMSUNSPORUN DİNAMOSU DANİEL TİMOFTE KEŞKE ERTUĞRULUN YERİNE HOCA OLARAK TİMOFTE GELSEYDİ SAMSUNDA ONUN YERİNİ KİMSE DOLDURAMADI HER SEY GÖNLÜNCE OLSUN DANİEL TİMOFTE

yirmiuc

ya bir atasözü var ya
Kör ölür badem gözlü olur diye.
o aklıma geldi benim...
Bana göre en iyi yabancı Samsuna gelen.(Benim bildiğim) Oruma Wilson
nijerya milli takımında da oynuyordu..
bence o cok iyi futbolcuydu.. (tabi saha icinde, dısarda nasıl bilemem)

gyuksel55

bencede oruma ydı hele bir maçını hiç unutmam 3 adam değiştirmiştik ve o sakatlanmıştı ve oyundan çıkmak istemedi seke seke oyuna devam etmişti. abimle de bazen hep o anı konuşuruz. hiç bize böyle takımına bağlı bir yabancı gelmemişti bence. çok sempatik biriydi ama bize kiralık gelmişti gitmesine çok üzülmüştüm.

roligan

Timofte ile Oruma'yı karşılaştırmak anlamsız... Tartışmasız Timofte açık ara yapar. Timofte değil Samsunspor'a, belki Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı oyunculardan biriydi. Oruma da iyi futbolcuydu ama, hatırlar mısınız bilmem frikik ustası Yugoslav Milinkoviç vardı. İspanya'dan gelmişti. Milinkoviç bile Oruma'dan çok daha üstündü.

timofte

valla roligan duygularıma tercüman olmuş..
kendisine aynen katılıyorum ve timofte'li samsunsporu çok özlüyorum..
oruma'yı sevenler de kendisi için bir başlık açabilirler.
burası anıyla şanıyla daniel timofte topici :)

yirmiuc

İnşallah ama zor görünüyor açıkçası..
hem basketbol hem de futbol hocasının kulüpten ayrılacağı söyleniyor..
sahip olduğumuz kadro bu sene en düşük maliyetli takımdı.. Ve 2. ligden de çok büyük maddi imkanlara sahip takımlar geliyor.
ALlah yardımcımız olsun..

jean

gercektende timofte iyiydi simdi na yapiyor bilmiyorum ama oruma burada yani fransada sochaux takiminda oynuyor gecen yil fransa lig kupasini aldilar az maliyetle iyi isler yapan bir takim

Bafralı

türkiyede bi takımda en uzun süre ile oynayan oyuncu 9 sene ile ucheydi.
Timofte ise 2.dir herhalde

ngonge

peki timofte nin son yılları niye sönük oldu? benim aklımda hep yedek klubesinde bekleyen timofte var.hem de daha 30 una gelemeden.neden böyle oldu?

timofte

Alıntı yapılan: "ngonge"peki timofte nin son yılları niye sönük oldu? benim aklımda hep yedek klubesinde bekleyen timofte var.hem de daha 30 una gelemeden.neden böyle oldu?

hocaların tasarruflarından kaynaklandı.. Hrubesch ile başladığımız, jarabinski ile çıkışı yakaladığımız ve 5.sırada bitirdiğimiz ancak uefa kupasını kaçırdığımız 1997-98 sezonunda jarabinski ve beş oyuncu ile birlikte timofte gönderildi. o yıl jarabinski timofte'ye bazı maçlarda yer vermedi. ertesi sezon (98-99) göreve gelen mehmet ali çınar, timofte'yi samsunspora geri getirdi. ancak beş hafta boyunca alınan kötü sonuçların ardından göreve gelen metin türel, timofte'ye şans tanımadı. 11 numaralı forması ile bildiğimiz timofte, genellikle kötü giden maçlara artık 15 numaralı forması ile sonradan girer olmuştu.. bu haliyle bile çok maçı onun sayesinde kazandığımızı hatırlıyorum. Timofte 1-Ekim-1967 doğumludur. yedek kaldığı dönemler 30 yaşından sonradır. Ancak ben Timofte'nin ölüsünün dahi takımımızın orta sahasında gerekli olduğunu düşünüyordum o zamanlarda..
ne var ki daha sonra göreve gelen E.Arıca kendisini yeni kadroda düşünmedi.
98 yazında karşılaştığımız C.Palaca taraftarları inter-toto rövanş maçı için samsuna geldiklerinde, maçı bizim aramızda kale arkasından izlemişlerdi. kendileriyle epeyce bir sohbetim oldu. hepsinin de tanıdıkları sordukları tek oyuncumuz daniel timofte idi.

timofte

Daniel Timofte'nin Samsunspor'a gelmeden önce Romanya milli takım forması giydiği İtalya 90 Dünya Kupası çeyrek final maçında kaçırdığı penaltı..

Maç uzatmaların ardından penaltılara gidiyor, İrlanda 5-4 önde, son vuruş Timofte'den.. Kaleci Patrick Bonner füze gibi gelen vuruşu köşeden çıkarıyor, ve Romanya Dünya Kupası'na şanssız biçimde veda ediyor..

timofte

curva55

ey gidi türkçe sayfada ali baba yı gördüm. :cry: Allah rahmet eylesin.

ngonge

AlıntıHrubesch ile başladığımız, jarabinski ile çıkışı yakaladığımız ve 5.sırada bitirdiğimiz ancak uefa kupasını kaçırdığımız 1997-98 sezonunda jarabinski ve beş oyuncu ile birlikte timofte gönderildi.

bu sezona hiç anlam veremiyorum.önce intertoto da süperdik.sezon başladı sezona kötü başladık hemen hrubesch gönderildi.hatta açıklamalarını bile hatırlıyorum,"ben başarısız değildim ancak bazı yöneticiler öyle istedi diye gönderildim" demişti.
hem jarabinsky baya başarılı olmuştu o niye gönderildi sezon sonu?
gönderilen 5 futbolcu kimlerdi timofte?
galiba biri n'gonge idi  :D