Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

Sempatik Bengülü

Alıntı yapılan: samsuni - 01 Mayıs 2009, 21:01:23
Bugün aramızda geçen telefon konuşmasının tam metn, ( Ergenekonda delil olarak kullanılabilir )

Maraton: Samsuni, TS maçına gitmişsin, sitede öyle yazdım.
Samsuni: Evet ya şu an Giresun'dayım, yarın Allah nasip ederse Bursaspor tarafına gitmeyi düşünüyorum.
Maraton: İyi de TS'nin maçı Bursa ile değil ki, Kayseriyle.
Samsuni: Ciddi mi? Valla ben kiminle oluğunu bile bilmiyorum ama sen bayağı bir takip ediyormuşsun başkan :)  ::)

Meraklısına not: Ne işim olur orada Allah aşkına?

;D ;D samsuni abi ya süpersin

Maraton: İyi de TS'nin maçı Bursa ile değil ki, Kayseriyle.
Samsuni: Ciddi mi? Valla ben kiminle oluğunu bile bilmiyorum ama sen bayağı bir takip ediyormuşsun başkan

burda koptum zaten :P

**KaR6**

baskanıma düzenlenen bu hain komployu şiddetle ve esefle kınıyorum..

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 01 Mayıs 2009, 21:13:49

yönetici

01 Mayıs 2009, 21:17:15 #438 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2009, 21:19:10 yönetici
AlıntıİŞTE GERÇEK SAMSUNSPORLU
'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli Samsunspor kitabının yazarı Mehmet Yılmaz, kitaptan kazandığı bütün parayı Samsunspor'a bağışladı
01 Mayıs 2009 Cuma 16:37

İŞTE GERÇEK SAMSUNSPORLU

'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli Samsunspor kitabının yazarı Mehmet Yılmaz, kitaptan kazandığı bütün parayı Samsunspor'a bağışladı. Yılmaz, bağış makbuzunu Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Kosif'e teslim etti. Kosif, "Bu zor zamanlarda, miktarı önemli olmadan böyle bir bağış almak bizleri çok mutlu etti" dedi

TELİF HAKKINI BAĞIŞLADI
Gazetemiz ve Zaman gazetesi spor köşe yazarı Mehmet Yılmaz, hazırladığı Kırmızı- Beyaz- Siyah isimli Samsunspor kitabının bütün gelirlerini Samsunspor'a bağışladı. Kitabı çıkarırken, bütün telif hakkı gelirlerini Samsunspor'a bağışlamayı hedeflediklerini belirten Yılmaz, "İletişim Yayınları tarafından kitabın bize düşen telif hakkı gelirleri hesabıma yatırıldı. Ben de daha önceden ifade ettiğim gibi, bu parayı Samsunspor'a bağışlıyorum. Bu paranın miktarı önemli değil. Önemil olan gerçek Samsunsporlu olmaktır" diye konuştu.

GÖREV DÜŞÜYOR
Yılmaz, "Telif gelirini kimseye duyurmadan bağışlamak istedim. Ancak ben biraz da mahçup olarak bunu kamuoyuna duyurmak istedim. Bizim Samsunsporluluğumuz sadece pazar gününden ibaret değil, sonsuzdur. Neticede Samsunspor olmasa, bizde böyle bir kitap yazamayacaktır. Benim şu anda yaptığım bir teşekkür ödemesidir. Bu nedenle Samsun'ad iş yapan, para kazanan, yaşayan ve Samsun'u yönetenlerin de benim gibi Samsunspor'a her türlü desteği yapmalılar. Ben madden küçük, manevi olarak büyük bu desteği Samsunspor'a yapmaktan şeref duyuyorum" dedi.

KOSİF'E TESLİM ETTİ
Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'ne gelen Mehmet Yılmaz, bağış makbuzunu Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Kosif'e teslim ederken, Kosif bu bağıştan dolayı çok mutul olduklarını ifade etti. Kosif, "Mehmet Yılmaz böyle bir kitap yazarak, Samsunspor'u geçmişi ile yeni nesillere tanıttı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Onun yaptığını bu Samsunspor'da herkes yapsa, şu anda düşme korkusu yaşayan takımımız bu durumda olmazdı. Bize bağışladığı paranın maddiyattan önce manevi değeri var" diyerek Yılmaz'a çok teşekkür etti.
Selçuk KAYA

http://halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=14997

AlıntıNusret SAĞLAM

nusretsaglam@halkgazetesi.com.tr

Aferin Mehmet Yılmaz'a..  

Ne kadar para verdiği..
Vermeden önce ne düşündüğü..
Ne için verdiği beni hiç ilgilendirmiyor..
Ben "niyetine bakarım."
Yüreğindeki "Samsun Sevgisine"
O genç yürekte ne kadar sevgi biriktiğine..
Zaman, zaman görüyorum onu..
Gözlerindeki özlemi görmek şansını yakalayabiliyorum..
Gencecik adam.
İdealleri olmalı, hayat adına.
Para kazanmalı, hoyratça harcamalı.
Kazanamayacak yaşa geldiğinde..
Bu yılları aramamalı..
Kendi için çalışmak dönemi olduğu için söylüyorum tüm bunları.
Önünde uzun bir hayat var.
Bir yığın sorumluluk..
Kimse kolay kazanamıyor..
Kazandığından da vazgeçemiyor..
Bu genç adam bir kitap yazmış..
"Samsunspor'un kitabı.."
"Kim, küçümseyebilir?" içindekileri..
Kim, "yargılayabilir ki?.."
Yaşadıklarını hafızasına kaydetmiş..
Yaşamadıklarını büyüklerinden öğrenmiş..
Bir emek sarf etmiş anlayacağınız.
Ve bu emeği; "Samsunspor'a vakfetmiş.."
Herkes birbirinden "tırtıklamak" düşüncesindeyken.
O elde ettiği geliri "Samsunspor'a devretmiş.."
Kaç para olduğunu bilmiyorum rakamın..
Sorup, öğrenmedim de..
Samsunspor denilince saklanacak delik arayanlara;
" Örnek olsun" istedim sadece..
Aferin, Mehmet Yılmaz.
Aferin, kardeşim..
Senin gibi gençlere gerçekten ihtiyacımız var.
Samsunluluk, Samsunsporluluk bilinci.
Ancak sizlerle kökleşecek..

http://halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=4249

AlıntıSAMSUNSPOR'U ANLATTI SAMSUNSPOR'A BAĞIŞLADI

İletişim Yayınları Tarafından Ocak Ayında Piyasaya Sürülen 'Kırmızı Beyaz Siyah' Adlı Samsunspor Kitabının Yazarı Mehmet Yılmaz, Yayınevinden Aldığı Telif Ücretini Samsunspor'a Bağışladı.

İletişimYayınları tarafından ocak ayında piyasaya sürülen 'Kırmızı Beyaz Siyah' adlı Samsunspor kitabının yazarı Mehmet Yılmaz, yayınevinden aldığı telif ücretini Samsunspor'a bağışladı. Yılmaz, "Küçük ama manen büyük olan bu ücreti Samsunspor'a bağışlamaktan şeref duyuyorum." dedi.
Samsunspor'un geçmişten günümüze bütün yönlerini ele alan ve çok sayıda saygın kişilerin görüşleri alınarak hazırlanan 'Kırmızı Beyaz Siyah' adlı Samsunspor kitabı, ocak ayından itibaren kitapçılarda satışa sunuldu. Kitabın hazırlanmasında büyük emek sarf eden Mehmet Yılmaz, kitaptan elde edilen telif gelirini, Samsunspor kulübüne bağışladı.

Telif gelirini kimseye duyurmadan Samsunspor'a bağışlamanın en uygun yol olabileceğini dünüşen Yılmaz, "Bizim Samsunsporluluğumuz sadece pazar günlerinden ibaret değil. Her an, her gün hayatımızda Samsunspor var. Neticede Samsunspor olmasaydı böyle bir kitap da olmayacaktı, dolayısıyla bizimkisi bir teşekkür ödemesidir. Bu nedenle bu şehirde iş yapan, yaşayan, yönetimlerde bulunan herkes üzerine düşen az ya da çok ne varsa Samsunspor ile paylaşmalıdır; Samsunspor'a teşekkür iadesini yapmalıdır. Biz de bu sembolik bağışı kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşündük. İnşallah önce şu can sıkıcı sezonu atlatır, sonra da kongredeki sözlerin de etkisiyle seneye şampiyonluğa oynarız." dedi.

İki yıllık bir emek sonucu elde edilen madden küçük ama manen büyük ücreti Samsunspor'la paylaşmaktan şeref duyduğuna dikkat çeken Yılmaz, bağışı; kitapta yazısı olan bütün yazarlar ve özellikle merhum Av. Muhammet Teoman Taş adına yaptıklarını kaydetti.

Bağışlanan paranın çok uçuk bir rakam olmadığını ama manevi ağırlığının büyük olduğunu hatırlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Türkiye'de bir spor kitabından elde edilebilecek yazar geliri, çok büyük bir rakam değil. Nitekim biz de bu işe soyunurken hiçbir zaman yayıneviyle ücret konuşmadık. Sadece Samsunspor sevgisiyle hareket ederek Türk futbol kültüründe Samsunspor'a bir yer açmaya ve hak ettiği değeri görmesine gayret gösterdik. Kamuoyu bilmeli ki kitabın fiyatıyla ya da geliriyle biz yazarların hiçbir ilgisi yoktur; satışının yüksek olmasına ise fazlasıyla seviniriz."

Samsunspor Kulübü Yöneticisi Tahsin Kosif ise, Mehmet Yılmaz'ın Samsunspor'un her anlamda yanında olan, yaptığı işlerle her daim takdir edilen, gönülden Samsunsporlu bir arkadaşları olduğunu söyledi.

Yılmaz'ın öncülüğünde ortaya çıkan bu kitabın Samsunspor'a manevi açıdan kattığı pek çok şey varken bir de kitaptan elde edilen telif gelirini yazar arkadaşlarıyla birlikte kulübe bağışlamalarını çok anlamlı bulduğunu vurgulayan Kosif, "Samsunspor'u seven insanların sayısı çok oldukça, sıkıntıları aşması da kolay olacak. İnşallah bu sıkıntılı sezonu kayıpsız kapatıp, önümüzdeki yıl sadece Samsunsporluların değil tüm futbolseverlerin özlediği, o güçlü ve şampiyonluğa oynayan Samsunspor'u oluşturacağız. Mehmet Yılmaz ve arkadaşlarına bu anlamlı hareketlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

http://spor.haberler.com/samsunspor-u-anlatti-samsunspor-a-bagisladi-haberi/

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=samsunspor%27u+anlatt%C4%B1+Samsunspor%27a+ba%C4%9F%C4%B1%C5%9Flad%C4%B1&meta=&...=f&oq=

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: **KaR6** - 01 Mayıs 2009, 21:13:49

Başkanın Adamları

Robert De Niro - Dustin Hoffman

Güzel filmdi, tavsiye ederim :)

**KaR6**

rüzgara karsı ..şeyenler var bi de ;D

düzene ayak uydurmayıp karsı gelenler oynuyo :P

mehmet yılmaz

1 Mayıs diye ses çıkarmıyorum, atacağım hepinizi.

Forza diktatörya...  8)

Kadir ÇELEBİ

Allah İçindeki Samsunspor sevgisini daim Kılsın.. Teşekkürler Mehmet YILMAZ

Kaya

ne söylesek boş ve az gelir her şey ortada teşekkürler MEHMET abi ALLAH senden razı olsun...

grkn55

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 01 Mayıs 2009, 21:35:53
Allah İçindeki Samsunspor sevgisini daim Kılsın.. Teşekkürler Mehmet YILMAZ

sadece55

Uzun zaman sonra gerçekten bu kadar kültürlü ve klübe katkı sağlayan bir taraftar grubu olması çok güzel.Mehmet Abi liderliği yaptığı için ona daha da teşekkür ediyoruz.Bu grupta kim bilir ne değerli ne tanınması güzel olan insanlar vardır.

ramcQ_55

Alıntı yapılan: erdo55 - 02 Mayıs 2009, 13:31:41
Uzun zaman sonra gerçekten bu kadar kültürlü ve klübe katkı sağlayan bir taraftar grubu olması çok güzel.Mehmet Abi liderliği yaptığı için ona daha da teşekkür ediyoruz.Bu grupta kim bilir ne değerli ne tanınması güzel olan insanlar vardır.

HoliganSamSunLu

Pergani 55

Samsunsporlu olan bunu söyledikleriyle degil yaptıklarıyla ispatlar. Mehmet Agabeye ve emegi geçen herkese teşekkürler

Pergani 55

Askerden gelince  kitabı bende alacagım inşallah. Şafak 14 zaten