Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Revenge

Ben bir kitapdan değil bir makaleden bahsedecem. Aksiyon dergesinin son sayısında Ahmet Turan ALKAN , müthiş bir Türkiye tahlili yapmış.Bence herkes okumalı. Öyleyse buyrun efendim......
http://www.aksiyon.com.tr/yazarDetay.do?haberno=25655

YaşarDoğu

**KaR6**

Kıymetli Evrak Hukuku

Sürükleyici anlatımıyla, poliçe bono çek gibi kıymetli evrakları tanımanızı sağlayan, tespitleriyle insanı kendine hayran bir kitap.. Tavsiye ederim..

Dartagnan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 17 Aralık 2009, 01:56:52
Kıymetli Evrak Hukuku

Sürükleyici anlatımıyla, poliçe bono çek gibi kıymetli evrakları tanımanızı sağlayan, tespitleriyle insanı kendine hayran bir kitap.. Tavsiye ederim..

ama simdi onun cesitleri var Poroy/tekinalp kitabini okursaniz bogulursunuz :D ben boyle bir kitap gormedim her cumlesi onemli mi olur kardesim omrumden omur yedi o kitap :(

Ama firat oztan zevklidir...KENDİGELEN in kiymetli evrak hukuku kitabi zaten bunlarin yaninda evlere senlik :P Ama CEK HUKUKU kitabini onermem :D 1 ayda final icin son periyotta  o kadar ders icinde 700 sayfalik ÇEK hukuku nu okutmustu bize hoca sagolsun icine etmisti herseyin ...

**KaR6**

Genelde meşhur kitaplar yerine kendi beğendiğim kitapları alıyorum çok zorunlu değilse, Hasan Pulaşlı diye bi emminin yazdıgını almıştım, amcam gayet akıcı yazmış :) helal olsun diyor, yazı hayatında başarılar diliyorum :)

Ollivanders

fırat oztan da akıcıdır kardesim :) tavsiye ederim

emre

KAYIP GÜL--SERDAR ÖZKAN--

dün gece tevafuken elime geçti ve tek solukta yarısına geldim,şimdilik çok güzel gidiyor.Bir nefes daha alırsam bitecek :D

"Zaman ileriye doğru akıp gittiği sürece,büyülendiğimiz 'gelecek' el değmemiş 'geçmiş'ten başka bir şey değildir."  kısacası anı yaşa..   :P

mehmet yılmaz

Önce Nedim İpek'in 'Samsun ve Mübadele' sini okudum. Samsun'u daha iyi tanımak, 1924 mübadelesinin ayrıntılarını görmek adına önemli bir eserdi bence. Özellikle mübadil arkadaşlara tavsiye ederim...

Sonrasında Peyami Safa'nın Server Bedi ismiyle yazdığı unutulmaz Cingöz Recai serisinin Arsen Lüpen İstanbul'da adlı kitabını okudum. Peyami Safa çok büyük bir zeka. Bugün yaşasa senaryolarıyla çok büyük paralar kazanabilirken düşünün edebiyat eseri olarak bile saymadığı Cingöz Recailerle gazetlerde ekmek parası kazanmauya çalışıyordu. Edebi değeri az gibi görünse de kafa dinlemek ve zaman geçirmek adına, mesela bir kış günü, kaloriferin ya da sobaın başında dizlerinize bir battaniye çekerek 2-3 saatte bitebilecek bir eser. Adamımsın Cingöz :)

Şimdi ise A.Turan Alkan ile birlikte kültürcü Türk milliyetçiliğinin en önemli yazarlarından birisi olduğunu düşündüğüm Beşir Ayvazoğlu'nun "Tanrıdağından Hıra Dağına" adlı kitabına başladım.  Türk milliyetçiliği üzerine yazılardan oluşan dolu bir kitap. Bir Türk millyetçisi oalrak ilgimi çekmemesi mümkün değildi zaten...

emre

Türkçe Aşk LAÇKADIR--Burak AKKUL

Farklı bir tarz ve güzel bir mizah..Bana bu kitabı okutturan en büyük etken ise;bir bayanın kitabın arkasındaki,kitapla ilgili sözleri:*******!   :P  ;D

sitemizdeki henüz evlenmemiş(deplasman yaparken kimseye hesap vermeyen :P ) herkese tavsiyemdir!!  :D

ali ihsan

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 08 Aralık 2009, 18:00:33

Olasılıksız.Tek kelimeyke harika bir kitap.Şiddetle tavsiye ederim...

Bitti bu kitap.Son 200 sayfasını tek nefeste ve mesai saatinde okumak zorunda kaldım  :D

Felsefe,Fizik,Matematik,Psikoloji ve EKŞIN'ın bol olduğu,müthiş akıcı ve sürükleyici bir kitap.Kendimi sinema salonunda hissettim dersem abartmış olmam herhalde.

Mutlaka okuyun derim..(Kelebek Etkisi adlı bir film vardı hafif yollu da olsa kitapla benzer konuları içeriyordu.)

Ollivanders

sınavlardan sonra okuyacagım su olasılıksızı :)

ali ihsan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 25 Aralık 2009, 10:18:26
sınavlardan sonra okuyacagım su olasılıksızı :)

Oku oku , kesinlikle pişman olmazsın   ;)

emre

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 25 Aralık 2009, 10:45:17
Oku oku , kesinlikle pişman olmazsın   ;)

yine adam fawer ın empati de harika bir kitap şiddetle tavsiye edrim abi..

ali ihsan

Alıntı yapılan: emre55 - 25 Aralık 2009, 21:17:33
yine adam fawer ın empati de harika bir kitap şiddetle tavsiye edrim abi..

Onuda duydum,okurum herhalde bu aralar,önce bir temin edeyim.Konusu buna benzer mi ?

emre

konusu biraz daha farklı ama ama aynı güzellikte ve EKŞINın alası burda da var  :D

kitabın arkasında dedeği gibi:  EDEBİYAT BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK
                                           OKUDUKÇA BAĞLANACAK,
                                           BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ...