Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

supernatural_55

isyankar

Alıntı yapılan: Dartagnan - 12 Kasım 2009, 18:08:25
---Kürtler pkk ve abdullah öcalan---

Celal Talabani, Irak Milli Türkmen Partisi'nin Kuzey Irak'ta Türkmen haklarını korumaya yönelik faaliyetlerini engelleyebilmek için elinden geleni yaptığı hatta, Demirci soyadını kullanan ve Snober olarak bilinen Necmettin Kakaf'a Türkmen Kardeşlik Partisi adı altında kukla bir parti kurdurduğu için Türkiye dostu oluyordu. Hem de Erbil ve Şaklawa sokaklarına Kerkük Kürdistan'ın Kalbidir sloganını yazdırarak!
Çok samimi olarak şu noktaya temas etmek istiyorum, benim milliyetçiliğim, kültür milliyetçiliğidir. Milliyetçiliğimin temelinde dilde, fikirde, işte birlik vardır. Kültür milliyetçiliği esastır. Anadolu kültürüne herkes uymak zorundadır. Çünkü bu kültür beşbin yıllık Turan kültürüdür. Laz'ı, Çerkez'i, Tatar'ı, Azeri'si, Kürt'ü, Türkmen'i bu kültürün içindedir. Efendim, mozaikmiş. Bir bilge politikacının dediği gibi (Ne Mozaği Dostum!) işte mozaiğin Kürt taşı gidiyor. Hainin biri çıkıyor bu taşı oynatıyor. Biraz haysiyetli olmak lazım.

A.CEM ERSEVER

allah  nur içinde yatırsın çok değerli bir komutan ülkesi için ömrünün engüzel yıllarını baharını kabus gibi gecelere kurban etmiş bundan kesinlikle pişmanlık duymamış gerçek bir vatansever....

SametYılmaz55

İsrail ve siyonizm kıskacındaki Türkiye-Cemal Anadol

Nuri Asan

Turgut Özakmanın Cumhuriyetin'i bitirdim,beklediğimin çok daha üstünde bir kitap olmuş.Yalnız Cumhuriyet 2 cild bazı kitapçılar tek cild diye almış 2.cildini bulmakta zorlanıyorum.

Zülfü Livaneli - Leyla'ya başladım.

mehmet yılmaz

Bütün eserlerini okuduğum, çok özel ve başarılı bir modern Türk hikayecisidir Mustafa Kutlu.  Şu an son kitabı Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı'na başlayacağım. Güzel olduğunu tahmin ediyorum.

Asla bilgisayar kullanmayan, genelde daktilo ile yazan bir yazar olan Mustafa Kutlu'nun her hikayesi güzeldir ama illa birisini isterseniz kesinlikle 2000 yılında yayınladığı "Uzun Hikaye" derim.

Revenge

Tanıdığımdan beri hep örnek aldığım,kendisi gibi olmayı çok istediğim ama buna ulaşmanın imkansızlığını çok cabuk gördüğüm,öğrencisi olma şerefine de nail olduğum İlber ortaylının imparatorluğun en uzun yüzyılı

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Revenge - 24 Kasım 2009, 00:59:12
Tanıdığımdan beri hep örnek aldığım,kendisi gibi olmayı çok istediğim ama buna ulaşmanın imkansızlığını çok cabuk gördüğüm,öğrencisi olma şerefine de nail olduğum İlber ortaylının imparatorluğun en uzun yüzyılı

Hocanın biyografisi gibi olan, nehir söyleşilerden oluşan ve İş Bankası Yayınları'ndan çıkan İlber Ortaylı kitabı kalınca bir kitaptır ama neredeyse bitti diye ağlanacak bir kitaptır da aynı zamanda.

İlber Hoca, "mukayeseli tarih" kavramıyla tarihe bakışımızı değiştiren isimlerden birisidir. Osmanlıcı tavrıyla bazı kesimleri rahatsız etmesi bile onun ne kadar önemli bir kapı açtığını gösterir adeta...

Revenge

adam bir derya.Osmanlı tarihi yazacak adam en az 5-6 dil bilmeli diyen,kendisinin kaç dil bildiği hala esrarını koruyan muhteşem bie adam:İlber ORTAYLI

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 24 Kasım 2009, 00:51:31

Bütün eserlerini okuduğum, çok özel ve başarılı bir modern Türk hikayecisidir Mustafa Kutlu.  Şu an son kitabı Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı'na başlayacağım. Güzel olduğunu tahmin ediyorum.

Mustafa Kutlu yanıltmadı yine beni. Kendine has bir üslubu var. Sağlam bir hikayeci... ( Buraya dikkat, asla bir romancı değil! ) Tahir Sami Bey de ne zamamn başlayıp ne zaman bittiğini anlayamadığım kitaplarından birisi oldu. Uzun Hikaye'ye de bir gece yarısına yakın "şöyle bir bakayım, sabaha devam ederim" diye başlamış ama elimden düşürememiştim.

Bayram yoğunluğunda fırsat bulabildiğim anda Peyami Safa'nın Deli Gönlüm'üne başlayacağım. Server Bedii imzasıyla yazdığı eserlerden birisidir bu da...

Sercan

Dan Brown - Dijital Kale

Yeni başladım.Bu adam bu işi biliyor...

Fecr_55

Psikolojik düğümler

Tulumbacı sendromu

Suflörsüz yaşamak

'Küçük şeyler', üzerinde durup düşündükçe çoğalıyor, genişleyip derinleşiyor. Böyle olması da doğal olmalı. Yaşam da bir uçtan diğerine küçük şeylerden oluşmuyor mu?

'Dostlarım' diyor yazar;

Küçük şeyleri, küçümsemeyin, fazla da önem vermeyin.

Küçük şeylere hakkını verin.

Küçük şeylere hakkını vermek, yaşama hakkını vermektir.

Eğer siz yaşama hakkını verirseniz,

Yaşam da size hakkını verir.

Ve hayatlarımızda büyük yer tuttuğu halde, bir türlü dilimiz varıp da adlandıramadığımız davranış biçimlerine, tuzağına düştüğümüz yaklaşımlara adlarını koyarak ışık tutuyor. 'Suflörlü yaşam', 'tulumbacılık sendromu', 'psikolojik düğümlerden kurtulmak' der, dediğini de akıcı, hayatın içinden diliyle açıklarken okuru alıp götürüyor.

Küçük Şeyler 2'de Üstün Dökmen, düğümlerimize, bizi düğüm olmaya sürükleyen yaklaşımlara parmak basmakla kalmıyor, çözüm yolları ve teknikler de sunuyor...

(Tanıtım Yazısından)

mehmet yılmaz

Üstün Dökmen'in "Küçük Şeyler" adlı televizyon programı çok daha iyiydi bence. Küçük Şeyler 1'i askerdeyken okumuştum, pek de beğenmemiştim açıkçası. Zaten psikolojik kitapları oldum olası sevmedim ben...

Ölümüne_Samsunspor

Fecr_55

Alıntı yapılan: samsuni - 28 Kasım 2009, 14:00:27
Üstün Dökmen'in "Küçük Şeyler" adlı televizyon programı çok daha iyiydi bence. Küçük Şeyler 1'i askerdeyken okumuştum, pek de beğenmemiştim açıkçası. Zaten psikolojik kitapları oldum olası sevmedim ben...

Kücük Seyler 1'ide okudum ama 2'yi daha begendim, cünkü daha mantikli islenmis konular..Tam olarak psikolojik bir kitap degil aslinda, daha cok kisisel gelisim..
Okuyunca eksiklikleri göze batabiliyor insanin..

Nuri Asan

Turgut Özakman Cumhuriyet 2.cildini bulamıyorum.Kitap satanlar bile aciz.birde suratıma bakıp bu kitabın 2.cildidemi varmış diyorlar.hepsi birleşmiş gibi aynı kelimeyi söylüyor.Ya kardeşim biraz okuyun ya.Kitabın giriş sayfasında ilk cümlede yazıyor 2 cild diye.bu kadar olmaz