TFF 2. LİG 2019/2020 6. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 2 Manisa Futbol Kulübü

Başlatan _SoN_, 30 Eylül 2019, 09:30:19

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

Geçen sene Dilaver'in sakatlanması Sakarya'nın ritmini bozmuş ve gerilere düşmesine sebep olmuştu. Ligin başlarında hiç hesaba katılmayan Keçiörengücü bir süre sonra ritmini bulmuş, tempolu oyunuyla baş döndürmüş ve kimseye kolay kolay puan vermemişti. Ümidimizi yitirmemek lazım belki de Keçiören gibi biz de takım olmayı beceririz ve şampiyon oluruz.

eprianu

Ne maçtı be... Yarı bitince 4-5 yeriz diye konuşurken az kalsın maçı alıyorduk. Değişiklikleri erken yapmasaydık, 2-2'den sonra kullanabilseydik bu maç çok farklı yere gelirdi.

İrfan Hoca Samed Hakan Kılıç'ı alacaktı oyuna. En büyük hatası o oldu.

minci

Bu maçın videosunu izleyebileceğim bir link var mı sevgili arkadaşlar?

eprianu

Geçen seneden beri yaşadığımız büyük bir sorun var. Gol yediğimiz an maçtan kopuyoruz. Millet 3-0'dan 4-3 maç alıyor, biz bir gol yeyince her şey bitmiş gibi afallıyoruz. Önce bunu çözmek lazım.

Yeri gelir 3-4 yeriz, futbolda her şey var. Ancak sahada gezme lüksümüz yok.

84. dakikaya kadar muhteşem bir maç yöneten hakem, ne oldu da o dakikadan sonra birden döndü, merak ediyorum.

Nurullah'ın Maşallah'ı var. Özellikle yakın mesafeden çekilen şutlarda refleksleri oldukça iyi. Son dakikalarda kurtarışı ile maçı aldı.

Ekrem

Manisaher topu direk ayağa oynuyor tık tık , attığımız gol sonrası iyi gelmeye başladık ve 2. Golu de bulduk 3 te olabilirdi. Çok ilginç bir maç oldu 1 puanda iyidir ama manisa'nın ayağa güzel futbolu ve çok kolay pozisyona girmesi vahim . Umarım ritmimizi bir an önce buluruz .

fanatik samsunsporlu

Bu sezonun en kötü maçını oynadık.Takımın en iyisi maalesef Nurullah'tı.Defansa artık Ercan monte edilmeli.Orta sahamız da çöktü bugün.Ön libero Ferhat muhakkak kızağa çekilmeli.Hoca ilk yarı 2-0 olunca 2.yarı Atabey'i alıp 3-5-2 ye döndü.Baktı ki fark açılacak Aytaç'ı oyuna alarak 4-4-2 ye döndü.İyi ki öyle yaptı yoksa halimiz duman olurdu.Atabey'in goller atması çok iyi oldu.
Bir takımda kanat oyuncularının önemi bir kez daha ortaya çıktı.Bizde Ahmet ve Ramazan diğer tarafta Zahit ve Dilaver.
Son olarak statta fazla taraftar olması bizi olumsuz etkiliyor maalesef

evolution55

Alıntı yapılan: minci - 05 Ekim 2019, 22:44:15Bu maçın videosunu izleyebileceğim bir link var mı sevgili arkadaşlar?

Takım sosyal medyadan yayınlar bir iki güne

Ollivanders

Manisa her açıdan bizden iyi bir takım. Takım oyunu ve oyun anlayışı açısından bizden çok önde. Bireysel anlamda iyi olmak sahada herhangi bir anlam ifade etmiyor. Önemli olan ne yaptığını bilmek ve dürüstçe mücadele göstermek.

Nurullah'ın yıldızlaştığı bir maçta takım olarak vasat dahi değil çok kötüydük. İstenilen yapılamayabilir ama mücadelenin kötüsü olamaz.

Yalçın'ın formsuzluğu, Ferhat'ın vasatın altında olması, Gökhan'ın bekleneni verememesi, İlyas'ın laubali oyunu Caner Arıcı'ın emeklilik düşüncesi keyif kaçırıyor.

Öncelikle İlyas Kubilay'ın yesek kulübesinde oturması gerek. Kolay maçlarda sonuca gitmesi hiçbir futbolcuyu vazgeçilmez kılmaz. Bir futbolcuyu vazgeçilmez kılacak özellik zor maçları almasıdır ki Kubilay hiçbir zaman zor maçları alamadı. Kubilay'ın mücadelesiz oyunu bizi orta sahada aciz kılıyor ve diğer futbolcuları da fazlasıyla etkiliyor.

2.lig için en makul takımın mücadeleci koşan ve aynı zamanda iki yönlü oynayabilen ortasahası olmalı. Kanat oyununu Ramazan ve Guido ile yapabiliriz. Deplasmanda 4-5-1 içerde ise 4-4-2 oynanabilir. Ortasaha ve kanat beşlisini de Ferhat, Samed, Gökhan Ramazan Guido dan oluşturabiliriz. Takımımızın kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama önemsemediklerini yada değer vermediklerini düşünüyorum.

Sercan

Kubilay gerçekten çok kötüydü. Fizik olarak zaten çok fazla bir şey vaat eden bir yapısı olmasa da, verdiği paslar ve çektiği şutlarla skora katkı yapması bekleniyordu her zaman. Ancak bu hafta gerçekten yokları oynadı. Belki de yedeğe çekilmesi gerek. Hem kendisi için, hem de takım için doğru olan bu olabilir. Forvette ise Bahattin'in fazla top alamamasına rağmen, elinden geleni yaptığı düşüncesindeyim ben. En azından mücadeleden kaçmayan bir görüntü verdi.

İrfan hocaya gelirsek; kendinden beklenmeyecek kadar kötü ve anlamsız değişiklikler yaptı. İkinci devreye üçlü defansla başladı. Oyuna Erkam ve Ahmethan yerine, Guido ve Atabey'i aldı. Asıl ilginç olan nokta ise tükenmiş orta sahan sebebiyle rakip belki de tarihi bir fark atacak.  Neden burayı güçlendirmek yerine Ahmethan'dan daha kötü ve ağır olan Guido oyuna girdi? Madem üçlü defans yapıp, çift forvete döneceğiz. Neden birkaç dakika sonra oyuna Aytaç girdi ve yeniden dörtlü defansa döndük? Ben gerçekten İrfan hocanın bu maçta ne yaptığına anlam veremedim.

Maçın en sevindirici yönü ise Nurullah Arslan idi. Tek kelimeyle muhteşem bir maç çıkardı. Yaptığı kurtarışlar, sürekli oyunun içinde olması ve iyi kullandığı ayakları gelecek adına çok güzel sinyaller verdi. Umarım bu şekilde devam eder ve yıllarca Samsunspor'un kalesini güvenle koruyacak bir kaleci olur. Aynen böyle Nurullah..

Kaya

Maçın istatistiklerine bakıldığında ikinci yarı oyuna giren Guido 2 asist Atabey 2 gol atmış. Demek ki değişiklikler işe yaramış.:)

Hocanın tek hatası ; bu iki ismi oyuna alırken stoperden Erkam'ı çıkarıp üçlü savunmayı skor 0-2 iken denemesiydi.Korkunç bir hamleydi! Bunun hata olduğunu çabuk görüp Aytaç'ı oyuna alarak takım organizasyonu düzeltti ancak üçüncü ve son hamle hakkımızı yaptığı bu anlamsız işle 53.dakika itibariyle harcamış oldu. Erkam'ı çıkarmamış olsaydı son bölümde Samet Asatekin ile bir şeyler yapabilirdik.

Sonuç olarak 1-0 öne geçip 1-1 bitse üzüleceğimiz maçtan 0-2 den 2-2 ile biraz olsun umutla ayrıldık. Umarım hatalarımızdan ders çıkarıp grafiğimizi yukarıya taşırız rakip de aynı oran da düşüşe geçer.

Not: İrfan Buz başlığında yazdığım gibi bizim takımımız bu sistemle oy-na-ya-maz...!

Stoper

Maç sonrası batı alt tribününde kavgayı gördünüz mü?

15-16 yaşında bir çocuk, sahaya madde attı. Duyarlı bir vatandaş, niye atıyorsun, senin bu hareketin bütün herkesi etkiliyor diye sert çıktı. Çocuk da buna kafa tutmaya başladı. Ortalık sakinleşti derken, çocuğa niye bağırıyorsun diyerek, 5-6 kişi bu adama saldırdı, evet "bir" kişiye, öldüresiye saldırdılar.

Batı alt tribününde, Samsunsporlu çeteler platformu kurmuşlar. Hani Batı alt dersin, daha sakin akıllı başlı insanlar olur dersin, öyle heyecanlı mecare arayan gençler olmaz dersin, ama durum daha betermiş. 

Adama çok üzüldüm, sakinleştirmeye çalışmak, ayırmak yetersiz kalıyor. Zaten yapmayın desen, karşınızda birbirini tanıyan bir grup olduğu için, saldıran kişi kim olur, nerden tekme, yumruk gelir belli değil. Konuyla alakası olmayan birisi bile ara dayağı yiyebilir. Çocuğun haksız olmasına rağmen kafa tutmasının sebebi, arkasında ki abileriymiş gördük.

İnsanlığımızdan utandık. Adam öldürmeye teşebbüs, resmen linç girişimi yaşandı.

cembaba

Bence çok şanslı bir beraberlik oldu. Kubilay, asla takım oyuncusu değil. Sonradan girip skora etki edecek bir oyuncu. Kubilaylı şablondan kurtulmamız gerekiyor. Nasıl olacak bilmiyorum ama bana kalırsa bizim takım tam anlamıyla 4 4 2 takımı. Bu takım klasik baklava takımı. Bahattin Atabey ikilisi ile oynamamız gerekiyor. Dün Gökhan Alsan o kadar yoruldu ki Kubilay yüzünden kendini yere bıraktı artık.

eprianu

Ben her zaman söylüyorum. Türkiye liglerinde, en etkili gol atma yöntemi yan top. Hiçbir şey bilmiyorsan yan toplarla besle forvetleri.

Maalesef şu takıma adam gibi 2 tane kanat oyuncusu alamadık. Ramazan, Samet, Guido, Enes... Hepsini toplasak bir kanat etmiyor. Dün attığımız iki gol de kanatlardan oldu. Yani berbat bir futbol oynasan bile yan toplardan iki gol bulabiliyorsun. Aslında bu kadar basit. Geçen sene de aynıydı. Ne zaman oyun kitlense yan toplarla etkili oluyorduk.

Şunu da söylemek lazım; bu sezon bize atılan en büyük kazık Guido'dur. Bu ligde iş yapamaz.

ngonge

Alıntı yapılan: cembaba - 06 Ekim 2019, 08:55:46Bence çok şanslı bir beraberlik oldu. Kubilay, asla takım oyuncusu değil. Sonradan girip skora etki edecek bir oyuncu. Kubilaylı şablondan kurtulmamız gerekiyor. Nasıl olacak bilmiyorum ama bana kalırsa bizim takım tam anlamıyla 4 4 2 takımı. Bu takım klasik baklava takımı. Bahattin Atabey ikilisi ile oynamamız gerekiyor. Dün Gökhan Alsan o kadar yoruldu ki Kubilay yüzünden kendini yere bıraktı artık.

Ben de kesinlikle öyle düşünüyorum. Mesela Atabey'den yararlanamıyoruz çünkü tek forvet oynayabilecek yapıda değil. Keza kanatlardaki oyuncularımızda kim oynarsa oynasın şu anki taktikte verimsiz kalıyorlar. 4-4-2'de çizgide kalarak daha verimli oynayabilir bu oyuncular.

Ayrıca Samet ve Gökhan ikilisi iki yönlü oynayabiliyor bu büyük bir avantaj, merkez o ikisine bırakılabilir. Duruma göre Okan, Ferhat ve Oğuz ile bölge desteklenebilir.

Kubilay da özellikle hem kilidi açamadığımız hem de öne geçtiğimiz maçlarda her türlü hamle oyuncusu olabilir.

jean

0-0 bitse uzulurdum ama bu beraberlige sevindim yoksa fark 5 e cikacakti vede o kadar taraftar boynu bukuk ayrilacakti atabeye kizmistim gol ataliyor diye oda acildi cok sukur bir eksigimiz rahat gol atamamasi forvetlerimizin gecen yilki sikinti devam ediyor sanirim bu sene cikma adayi 2 takim insaallah biz oluruz direk cikan