Turgut Doğan Şahin (Ankaragücü'ne Transfer)

Başlatan **KaR6**, 10 Ağustos 2009, 22:44:53

« önceki - sonraki »

LisandroLopez

Alıntı yapılan: Tuareg55 - 19 Nisan 2010, 18:28:42
Turgutta turgut herşeye cevap vermek zorunda değilsin.turgut sana göre yıldız bana göre değil.bu kadar neyin savunmasını yapıyorsun anlamadımki.

Ya kardeşim belki adama sempatim var belki seviyorum futbolunu , beğeniyorum sana hesap mı soracam ben yorum yaparken..
Size göre  değil , bana göre yıldızsa ve ben bunu açık bi şekilde söylüyorsam seni niye bu kadar geriyo yorum yaparken senden izin mi alacam ben ??

Ollivanders

70.sayfaya ulasmıs Turgut bence yıldız simdi oldu.

kuzey55

takıma katkısı hatta en çok katkı sağlayanlardan olması inkar edilmez.ama öyle yıldız böyle yıldız demek zor...ayrıca 14 gol atmasaydı ligde kalırmıydık? kusura bakmayın da takımın forvetleri atmayacak da ben mi çıkıp gol atacağım.parasını kazanıyo atacak böyle mantık olur mu.

LisandroLopez

Yani demek istiyorum ki olmamış olsaydı diğer beceriksizlerden 1 tanesi 15 gol atabilirmiydi şüphe duyduğum konu bu..

Kürsat Berrak

Alıntı yapılan: LisandroLopez - 19 Nisan 2010, 18:33:55
Ya kardeşim belki adama sempatim var belki seviyorum futbolunu , beğeniyorum sana hesap mı soracam ben yorum yaparken..
Size göre  değil , bana göre yıldızsa ve ben bunu açık bi şekilde söylüyorsam seni niye bu kadar geriyo yorum yaparken senden izin mi alacam ben ??

Turgut bana görede iyi bir futbolcu...Yorum yaparken kimse kimseden icazet almak zorunda değil...

sBc-1984

Turgut kötü oynasa  yazılacak yorumları ben tahmin edebiliyorum zaten.Ama antep deplasmanı olsun çanakkale deplasmanında olsun takımı kurtaran turguttur.bu yorumumuda kimse  turguta karşı bi sempatim olduğunu düşünmesin ben sadece doğruları söylüyorum ama burası bir taraftar platformuysa doğruları konuşmak gerekir.sizinkisi turgutun geçmişte hatayı hatırlayıp yorum yapmak.büyük samsunspor taraftarıysak affetmesini bilelim...turgut o yaptığı hatadan sonra oynadğı futbolla kendisini affettirdi bence.tebrikler turgut..

**KaR6**

herkesin dogrusu kendinedir kardeşim, bakış açısı farklıdır.. herkes kendi fikrini söyler kendi kriteri ayrıdır.. doğruları konuşmak gerekir gibi bir ibare doğru değil..

bana göer bu takımın en iyi oyuncusu oktay ve murattır, sana göre turguttur ona göre ahmettir mehmettir, değişir, o yuzden inatla birilerini savunmak yersiz..

bence o mu daha iyi bu mu diye tartışacagımıza 3 senedir niye kumede zorla kalıyoruz onu tartısıp çözüm bulalım yoksa orhan gibileri yıldızımız olacak ilerleyen senelerde..

Ollivanders

sizinkisi turgutun geçmişte hatayı hatırlayıp yorum yapmak

Alakası yok kardesim . Biz Turgut iyi oynadıgında da tebrik ettik. İnanmıyorsanız soyle gerideki sayfaları bir karıstırın. Canakkale macında da iyi oynadı tebrik ettik. Ancak Lisandrolopez kardesimiz Yıldız mı çakma yıldızmı bugün hep birlikte gördük.. bize gereksiz bir gondermede bulundu. Buna ne gerek vardı ki ? Yazamaz mıydı cok iyiydin turgut klasını konusturdun diye . Bana gore yıldız degil biraz yetenekli size gore yıldız. Goreceli kavramlar bunlar. Bence burda yıldız kavramından ote yetenek kavramını konusmalıyız.

İnsallah yıldızdır da bizde satar iyi para kazanırız. Turgut benim için bundan fazla anlam ifade etmiyor. İnsallah yanılan taraf ben olurum.

edmontdante

19 Nisan 2010, 19:59:35 #998 Son düzenlenme: 19 Nisan 2010, 20:04:42 edmontdante
Alıntı yapılan: LisandroLopez - 19 Nisan 2010, 18:19:21
Erciyes'li savunma oyuncularını futboldan soğuttu,Buradaki K.yaka maçında ayakta kalan tek isimdi,Adana maçında takımın iyilerindendi ve buna benzer çok maç hatırlıyorum ben.
Siz istiyorsunuz ki Turgut alsın tek başına kaleden kaleye gol atsın.
Tek futbolcuya dayalı sistem eskidendi , Maradona'lar , Pele'ler vs..

Ya ben yazmayacağım diye söz veriyorum sürekli ama ancak bu kadar dayanabiliyorum kusura bakmayın.
Lisandro Lopez gerçekten aramızda çok büyük bakış farkı var.Şöyle ki;
Erciyes maçında defansı futboldan soğuttu diyorsun ya Turgut için,bana kalırsa da aut çizgisine umutsuzca gitmekten başka bir şey yapmadı o maçta.Sol kanattan  ve sol ayağı yokken sürekli çizgiye top sürdü.Tek beklentisi rakip defansın penaltı yapma salaklığında bulunma ihtimali yada korner kazanmaktı.Neden diyeceksin.Çünkü sol ayağını kullanmayan bir adamın cezasahasına o giriş açısıyla başka yapabileceği bir şey yok.Bunu yıllarca PAF takımda beraber oynadığı bir arkadaşı bile söyledi."Turgut olmasa takım kaleye gdemeyecek ama o da auta gidiyor.Bu Paftayken de böyleydi bin kez söyledk ama değişen bir şey yok" dedi.O sol çaprazdan yakaladığı topu gol yapabiliyor mu bana o lazım o anda.

Ayrıca takım içinde çok yetkili biri de (Sezon sonu açıklarım kim olduğunu ) "Biraz zeki olması lazım " dedi hakkında.Bunun bir diğer manasının ne olduğunu hepimiz çıkarırız sanırım.

Adana maçına gelirsek yapması gereken bana göre  10 kişi kalmışken o golü atmaktı.Atsa 6 da 6 dan sonra neler olurdu?Denilebilir ki her pozisyonu gol mü yapacak?Haklı bir soru.Ama aynı pozisyona defalarca girip sanki ezberlenmiş gibi aynı çalım,aynı vuruş,aynı sonuç olunca bir başka düşünüyor insan.Ha o pozisyonda kalite bir adamın ne yapacağını bize Erciyes maçında Mehmet AL çok net gösterdi.Yaptığı plasenin nasıl köşeye gittiğini hepimiz gördük.Ki bu Mehmet AL için kimse yıldız demiyor.

Ha tabiki geröekler var.Hacettepe maçında yaptıkları,daha sonra kendini toparlaması,attığı 14 gol,takıma kazandırdığı puanlar,gamsız gamsız sahada dolandığı maçlar,aldığı para,yerel medyanın şişirmeleri.Bunları kimse görmezden gelemez.

Burada tartışılan Turgut'a yakıştırılan YILDIZ sıfatı.Yoksa yaptıkları ya da yapmadıkları değil aslında.

YILDIZ görmesek yutturacaklar bize.Bu yıldızsa 18 yaşındayken Serkan neydi ve ya Celil.Şimdi diyecekler ki böyle kıyaslama mı olur.Evet olur.Sıfat yıldızlıksa kıstaslar bellidir.

Kayan bir yıldız mesela RAFAEL.Hakan ŞÜKÜR'ün veliahtıydı,yıldızdı,gitti 3-5 gol attı herkes gördünüz mü dedi.Peki nerede haberi olan var mı?Ki Rafael üzerine takımın oyun sistemi kurulmuş bir isimdi hem de süper ligde

Kral SAMSUN

19 Nisan 2010, 20:02:34 #999 Son düzenlenme: 19 Nisan 2010, 20:03:50 edmontdante
Alıntı yapılan: edmontdante - 19 Nisan 2010, 19:59:35
Kayan bir yıldız mesela RAFAEL.Hakan ŞÜKÜR'ün veliahtıydı,yıldızdı,gitti 3-5 gol attı herkes gördünüz mü dedi.Peki nerede haberi olan var mı?

rafael en son korenin vasat bi takımına transfer olmuştu

Burak

madem herkes fikrini söylüyor bende yazayım birşeyler turgut bank asya da yıldız bir futbolcudur bank asya da geçemeyeceği ve geçemediği bek muhtemelen yoktur ayrıca ligin liderinde değil düşmemeye oynayan bir takımda ve direkt olarak santrafor oynamamasına daha çok kanatlarda oynamasına rağmen 14 gol atmıştır asistler sayılmıyor her nedense en az 10 asisti vardır benim tahminim buda demektirki atılan 44 golün 24-25 inde imzası var bence çok büyük bir sayı bank asya için. zaten bu takımda süper ligde oynayabilecek ilk iki isim turgut ve murat yıldırımdır oktay 3.gelir çünkü yaşı az değil oktayın  bunlarda nacizane benim fikrim

LisandroLopez

Yalnız Erciyes maçı derken , Samsun'daki maçı değil Kayseri'deki maçı kastetmiştim ben.
Buradan benim yorumlarıma karşı çıkan bir arkadaşla özel görüştüm , Turgut'un iyi oyuncu olduğunu kabul edip Ankara'daki yaptığı hatadan sonra 100 gol atsada kendisinin onu yıldız olarak asla görmeyeceğini söyledi.
Kendisi de açıklayabilir burada kim olduğunu..
Burası platformsa zaten herkes kendi yorumunu katmakta özgürdür.

LisandroLopez

Dukeburak nickli SAMSUNSPOR'LUDA olaya noktayı koymuştur diye düşünüyorum.

Kral SAMSUN

19 Nisan 2010, 20:10:22 #1003 Son düzenlenme: 19 Nisan 2010, 20:12:26 alone
Turgut Süper Ligde Oynayacak Düzeyde Oyuncu DeğiL Eğer Süper Lige Transfer Olursa Görürsünüz ki Kadroya bile Giremez Örnek; Caner Altın Konyaspor Süper Ligdeyken Transfer Olmuştu Sonuç..hüsran Turgut Yıldızsa Emenike,Mehmet Batdal İmparator oyuncular şimdi diyeceksiniz tugutun bu adamlardan ne eksiği var bunu uzun uzun yazamıcam izleyin görün herşey ortada ama şu bir gerçek ki Turgutun bu havası maddi sıkıntısı olup oyuncu almakta zorlanan SAMSUNSPORA.

**KaR6**

bak güzel kardeşim, kimsenin Samsunsporluluguna dil uzatmak kimseye düşmez ama buradaki kimsede aptal değil.. alttan alttan laf sokmaya calıstıkça sen insanlar birşeyler yazıyor ve muhabbet uzuyor.. bence de burak noktayı koymuştur çünkü bu platformun nasıl kullanacağına en uygun örneği vermiştir.. uzatmanın kimseye bi faydası var mı?