Turgut Doğan Şahin (Ankaragücü'ne Transfer)

Başlatan **KaR6**, 10 Ağustos 2009, 22:44:53

« önceki - sonraki »

gozgoz yýlmaz

Yaşı küçük olanlar için turgut önemli bir isim olabilir ama bizler için trişkadan nağmeler..

sadece55

Şimdi şöyle bişey var kimse turgutu serkandan cenkten celilden iyi diye kıyaslama yapmıyor zaten...Ama şöyle bir gerçek var sene 2010 samsunspor 90 lardaki yada 85lerdeki gibi değil..Şuan elimizde elle tutulur 3 adam var Murat,Oktay,Turgut mecburen bu isimlerden medet umuyoruz...Şuan tek hücum silahımızda Turgut olduğuna göre ne yapmalıyız bu adamı hepmi eleştirmeliyiz...

Kaya

Alıntı yapılan: erdo55 - 27 Mart 2010, 01:42:37
Şimdi şöyle bişey var kimse turgutu serkandan cenkten celilden iyi diye kıyaslama yapmıyor zaten...Ama şöyle bir gerçek var sene 2010 samsunspor 90 lardaki yada 85lerdeki gibi değil..Şuan elimizde elle tutulur 3 adam var Murat,Oktay,Turgut mecburen bu isimlerden medet umuyoruz...Şuan tek hücum silahımızda Turgut olduğuna göre ne yapmalıyız bu adamı hepmi eleştirmeliyiz...

Canım kardeşim doğru tespit evet elle tutulur 3 adam ama bu 2 tanesi gerçek profesyonel ve canlarını dişlerine takarak oynayan isimler 9 numara ise istediği zaman oynayan bi tip , ankarada hayatım boyunca unutamayacağım kutsal SAMSUNSPOR forması giymiş birinin deplasman yapmış SAMSUNSPOR taraftarlarına yaptığı hareket.... isterse bir maçta 10 gol atsın ee ee içimden onu sevmek gelmiyor...

Hee sen haklı olarak pof poflayalım önemli olan fertler değil takımın başarısı diyorsan SAMSUNSPOR taraftarı zaten bunu ömrü hayatı boyunca hep yaptı,asıl önemli olan istediği zaman oynayan bir tip olan 9 numaranın formasının hakkını vermesidir.(ayrıca dediklerine muhalefet değilim gazlama da bi taktiktir)

**KaR6**

kız arkadaşımla maç izlerken spiker turgut dediğinde 'bu yazılarının baş kahramanı turgut mu?' diye sormustu bi keresinde.. sanırım düşüncelerimi iyi özetleyen bi cümle bu.. ama turgut bir rize maçı oynadı bu sene canlı izledim, dedim ki demek ki 'isterse' yapabiliyor, demek ki bu cevheri var.. peki bu cevheri bana 1-2 maç kullansa bu benim ne işime yarar? hiçbir şeye..

kıssadan hisse; turgut yıldız ise bana 34 maçın en az 20sinde oynayacak.. oynamazsa kendi çapında kalmaya, sönuk bir yıldız olarak dolaşmaya devam edecek..

LisandroLopez

Benimde anlatabilmek istediklerimi Erdo55 gayet iyi anlatmış..Eski Samsunspor değiliz ve şu anki Samsunspor'da en iyi hücum gücü Turgut..
İstediği zaman falan filan anlamam ben bu adamın peşinde bi kaç takımda var zaten gelecekte oraya gidip fırtınalar estirirse hiç şaşırmam..
E o zaman biz bu adamı nasıl elimizde tutamadık dersek hepimize müstahak olur bu.
Çünkü böyle örnek çok var önümüzde..
Ha birde , Süper Lig'le Bank Asya arasındaki farkı Turgut'da anlayıp ona göre oynar bilesiniz :)

Jnr.Serkan

turgut kötü futbolcu değil zaten kimse öyle birşey demiyor.eldeki mevcut kadroda en iyi hucum elemanı.rahat adam geçiyor ama kaptırılan toplarda savaşmıyor.direk omuzlarını düşürüyor.turgut murat gibi savaşsa taraftar onu dahada sevcek ama yinede kızamıyorum.maalesef öyle bir durumdayızki turguta yıldız demekten başka çaremiz yok

LisandroLopez

Birde stil farkı var arkadaşlar biraz anlayış göstermelisiniz diye düşünüyorum.
Siz Alex'i ne zaman savunma yaparken,pres yaparken,top çalarken gördünüz ?
Turgut'unda rolü Fenerbahce'li Alex gibi..
Top ayağına gelecek işi bitirecek..
E Turgut Murat Yıldırım gibi savunma yapacaksa savaşacaksa hücumu kim yapacak ?
Zaten isteksiz bi görüntüsü var birde savunma yapmasını istersen ondan,kaleye gidemezsin.
Turgut'un oynamadığı çoğu maçta kaleye gitmekte zorlanıyoruz hepimiz biliyoruz bunu..
Bunlar benim şahsi fikirlerim arkadaşlar.

Jnr.Serkan

turgut alexin yarısı kadar oynasın koşmasın.bu oyuncu daha 20 yaşında.kendini göstermeli koşmalı.daha 20 yaşında alex olmaya çalışırsa hep bu turgut olarak kalır.turgut kaliteli o olmadan hucuma çıkamıyoruz ama o oldummu onun gerisinde oynayan adam maç boyu 2 kişilik mücadele göstermek zorunda kalıyor.kademelere falan girmek gibi bi derdi yok.ardayla turgut hemen hemen aynı yaşta.Turgut yıldızsa Arda noluyor ?

LisandroLopez

Alıntı yapılan: Tuareg55 - 27 Mart 2010, 11:08:09
turgut alexin yarısı kadar oynasın koşmasın.bu oyuncu daha 20 yaşında.kendini göstermeli koşmalı.daha 20 yaşında alex olmaya çalışırsa hep bu turgut olarak kalır.turgut kaliteli o olmadan hucuma çıkamıyoruz ama o oldummu onun gerisinde oynayan adam maç boyu 2 kişilik mücadele göstermek zorunda kalıyor.kademelere falan girmek gibi bi derdi yok.ardayla turgut hemen hemen aynı yaşta.Turgut yıldızsa Arda noluyor ?

Adamın içinde var demekki koşmak istemiyor, benim ayağıma top gelecek ve elimden geleni yapacam diyor..
Turgut savunma yaparsa zaten çabuk yorulan bi adam olduğu için hiç bi fayda alamazsınız.
Zaten hücumcu bi adamdan çok mücadele etmesini istemek ahmaklık olur..

Ollivanders

20 yasındaki bir futbolcuya futbolu ite kaka mı oynattıracagiz biz veya abilerimin dedigi gibi keyfi gelince mi oynayacak. Bana sorarsan turgut ne bir yıldız ne de bir yıldız adayı. Yetenek derseniz bir yıldızın yıldız olması icin bulunması gereken yetenegin  5 te 1 i yok. Top ayagına geldiginde birseyler yapmaya calısan sıradan bir futbolcu. Bırakında bu kadar işi yapsın  adamın işi bu . Yıldız dedigin adam giresun macını cevirecek , adanaspor macını cevirecek. Şimdi adanaspor macında hakem falan vardı demeyin. O son dakikadaki golu atacakki turgut yıldız olacak. Turgut yıldız diyen herkesle tartısmaya hazırım. Hem korkak olacak , hem zeki olmayacak , sorumluluk almayacak , gamsız olacak ondan sonra yıldız olacak. Bu nasıl olacak? Turgutun yıldız diye medya da lanse edilmesinin bana gore tek nedeni menejerinin basarısı.
Normal bir takımda sıradan gozukecek bir futbolcuya yıldız demek benim agrıma gidiyor.

LisandroLopez

Parayı veren düdüğü çalar kardeşim bu devirde öyle.. Turgut'a ver bakalım parasını oynuyor mu oynamıyor mu.. O klübün içinde bulunmadığımız için dışarıdan herşey toz pembe geliyor bizlere..
Adam profosyonel bi futbolcu,belki profosyonelliğiyle ailesine bakan bi futbolcu.
Parasını vermedikten sonra hele ki genç bi adama heves kazandıramazsın.
Turgut bu kötü haliyle Ligde 12 gol atmış durumda.
Zaten biz ne zaman elimizdeki cevherleri tutabildik ki sürekli ezmeye eleştirmeye çabaladık..
Bundan dolayı ki sürekli kaybeden taraf oluyoruz.
Kimler geldi kimler geçti bu takımdan Turgut'da gider elbet.. Ama son pişmanlık fayda etmez :)

Ollivanders

Para konusuna hic girmeyelim bence . Bu ligde herkes parasını alıyorda bir samsunspor futbolcuları alamıyor. Bu bahane kabak tadı verdi be kardesim tabiki ailesine bakacak. Ancak fubolcuların kazandıgı paranın onda birini devlet memuru kazanamıyor. Birazda sukretmek gerek. Futbolcu once işini yapacak sonra parasını isteyecek. 5 maclık seri ardından verildi mi paralar verildi e ne diye basarısızız hala. birde su yonu var yonetim bu seneki hedefinin ligde kalmak oldugunu soylerse bu da samsunspor umrunda olmayan futbolcu için basarı sayılır.  Son pişmanlıgın fayda etmemesi icin once bir pişman olmak gerekir. Gitsin nerede basarılı olursa olsun ben pişmanlık duymayacagım. Cunku turgutun kotu gunlerini biz cektik ankara daki hareketini biz yedik o yuzden cokta tın. ;D

LisandroLopez

Evet haklısın , yönetim daha sezon başından derse ki ''Hedefimiz Ligde kalmak'',Orta sıralarda bulunup iyi sonuçlar aldıktan sonra bile yine ''hedefimiz Ligde kalmak''
O futbolcu daha oynar mı ? Yüreğini tam anlamıyla sahaya koyar mı , mücadele eder mi ?
Ben yine Samsunspor futbolcularını çok iyi buluyorum performans anlamında o açıklamalara rağmen,Gerçekten bravo..
Samsunspor Kocaelispor'un yerinde bile olabilirdi..
Turgut'a gelince , 20 yaşındaki neredeyse bi çocuğu ite kalka mı oynatacağız diyoruz değil mi ?
E bu adamı bu konuda da çocuk olarak görmek Samsunspor taraftarına en yakışan olacaktır.
Bi yanlış yapmış ama cahilliğine vermek lazım değil mi ?
Zaten çoğu kez pişmanlığını belirtti ve Gerek Rize maçında olsun gerek başka maçlarda olsun kendini affettirecek işler yaptı..
Adamında huyu o işte gamsız,huysuz,isteksiz bi görüntüsü var..
Tipinden belli oluyor zaten..Soğuk kanlı cins bi adam..
Bi Celil Bi serkan gibi hiç bi zaman olamaz bizler için..
Onlar bambaşkaydı ama Turgut'da şu anda bu takım için en iyi oyuncu durumundaysa , sahip çıkmak gerekir..
Çünkü daha çok genç bu adam.

edmontdante

Alıntı yapılan: erdo55 - 27 Mart 2010, 01:42:37

Şöyle bir gerçek daha var kardeşim böyle bir kıyaslama yapmıyoruz zaten.Kıyas götürmez ayrıca.Ama yıldızlık onların ki gibi olur.Daha Paf takımda oynarken tribünleri ayağa kaldırırdı Serkan AYKUT  o zaman PAF maçları A takım maçından önce stadta oynanırdı.Daha 19 yaşında  girdiği  son 15 dakikalarda gol atmadan çıkmazdı Serkan AYKUT Multescu da bunu bilirdi ve maçları iyi seçerdi.Zaten Celil'i anlatmaya gerek yok.Daha çocukken Boluspor'un Celil'le ilgilendiği söylenirdi.O meyhur Kubilay TÜRKYILMAZ bile  şaşırmıştı  ilk gs maçında.O meşhur hareketini korner direği  köşesinde sıkışınca yapmıştı.

En önemli hücum silahımız Turgut olduğuna görre ne yapmalıyız?Bence desteklemeliyiz.Ama yalandan yere olmayan şeyleri de var gibi gösterip şişirmemeliyiz.Bir Rafael vardı.Bu Turgut'tan iyi miydi kötü müydü?Gittiği Manisa da  ilk 7-8 haftada  yaptıklarıyla ülke ayağa kalktı.Peki şimdi nerede.Yıldızlık farklı bir şey.İtirazımız yıldızlık yakıştırmasına ve yerel medyanın şişirmelerinedir.Oynanan Giresun maçında bile takımın en yüksek puanı 7 ile Turgut'a verilmesinedir.Yoksa Turgut süratlidir en  etkili hücumcumuzdur ona itirazı olan yok.

Yani yıldızlık hatta yıldız adaylığı öyle bedava bir şey değildir.Söylediklerim bir tartışma  amaçlı değildir yanlış anlaşılmasın farklı fikirlerdeyiz bu noktada sadece.

edmontdante

Alıntı yapılan: LisandroLopez - 27 Mart 2010, 10:49:13
İstediği zaman falan filan anlamam ben bu adamın peşinde bi kaç takımda var zaten gelecekte oraya gidip fırtınalar estirirse hiç şaşırmam..
E o zaman biz bu adamı nasıl elimizde tutamadık dersek hepimize müstahak olur bu.
Çünkü böyle örnek çok var önümüzde..
Ha birde , Süper Lig'le Bank Asya arasındaki farkı Turgut'da anlayıp ona göre oynar bilesiniz :)

Ben aynı fikirde değilim.Fırtına estirecek bir yetenek değil.Tabiki bana göre.
Ayrıca bir kaç maç ekstra işler yapmak değil mevzuu.Sezonun byük çoğunluğuna bunu yaymak.Mesela örnek verdiğin Alex gibi.100 küsür gol yüzlerce asist.O adam  orta saha yuvarlağını geçmese ben razıyım.A planı,B palın,C planı ne istersen.

Dediğim gibi fikirlerimiz farklı bu noktada.Ben ve benim gibi düşünenler Turgut adam gibi oynadığında bunu  hiç gocunmadan söyledik ve kendisini tebrik ettik.Bize düşen de  budur.Ama yapmadıklarını da görmezden gelemem.Para olayına gelince ülkede k hangi takım futbolcusuna para veriyor ki tam manasıyla.Ayrıca takımın futbolculara ödediği paranın  hiç azımsanmayacak oranlarda olduğu söyleniyor.