TFF 2. LİG 2019/2020 2. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Pendikspor

Başlatan ata55, 03 Eylül 2019, 11:57:10

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Takima hic bise bulmak istemiyorum. Boyle futbol oynanmaz yatana bascaksin karti. Boyle nasil top oynayalim biz. Aglak aglak takimlara karsi bu kadar oynanir. Ayrica 1.golden sonra 2 yi atmak bu takima biseler katildigini gosterir. Gumushame maci gibi birakmadik yine 2 yi bulduk. Helal hocam hirsin yetiyor

evolution55

5trawberry

İrfan Hoca kenarda çıldırıyor. İsmail Başkan locada 1-0'ken duvara sarılmış izliyor. 2'den sonra koyduk mu ya eşlik ediyor. Daha ne olsun bu takıma :D :D

Yorum falan yok. Türkiye-Andorra maçı gibiydi.

Karabudun

Kazandığımız için göz ardı ediliyor ancak iki maçta da takımın geçen sezondan farkı yoktu. İki haftadır ligin zayıf ekipleriyle oynuyoruz. Kubilay olmasa yine rakibi açamıyor, skor yapamıyorduk. Kadronun potansiyelinin oyuna yansımadığını düşünüyorum.

maviay55

nasıl olursa olsun ilk 2 haftayı kayıpsız kapattık. Kapanan takımları açmakta geçen sezondaki handikap devam ediyor görünen o ki, oyunu ortada değil de kanatlara daha çok yaymalıyız diye düşünüyorum.
2 maç 6 puan önemli olan. Maçtan son dakikaya kadar kopmayan takım haftalar geçtikçe raya oturur.

oguz_5528

_SoN_

Aile boyu müthiş bir sevinç yaşadık, teşekkürler Samsunspor :)

cembaba

Böyle takımlara karşı oynanan oyunu bende sorgulamam. Çok güzel galibiyet. Emeği geçenlere tebrikler.

tactician

Haberaks yayını olmadığı için maçı YouTube üzerinden seyretmeye çalıştık
İnternet problemi nedeniyle ilk 30 dakikalık bölüme dair çok fikrimiz oluşamadı haliyle

Yine de geçen maç için ortaya koymaya çalıştığım tespitler de çok fazla değişim yok

Takım taktiksel olgunluk ve akışkanlıktan uzak
Bizim takımın kalitesini gösterebileceği yegane senaryo tempolu oyun
Ancak bu sayede boşluk bulabilirsek bulabiliriz ya da işte Kubilay gibi birisinin ayağına bakarız
Rakipler çok yatıp tempoyu düşürdükçe bu ihtimal de ortadan kalkıyor

Geçen sene ki Keçiören takımı dışında bir sistem takımı zaten göremedik bu ligde
Genel anlamda yerli hocalarımızın bu konuda kendilerini geliştirmek gibi bir kaygısı yok. yanlarına bu tip adamlar da almıyorlar gibi görünüyor.

Doğaçlama oynuyoruz ama bu noktada en azından iki şeyi yaparsak pozisyon üretebiliriz
Birincisi ya hareketli ve akışkan oynayacaksın ya da çizgilerde adam eksiltebilen oyuncular ile oynayacaksın

Bizde ikisi de yok

Orta sahadaki tüm oyuncular ya çok düşünerek oynuyor ya da çok yan oynuyor (bu konuda guido ve Gökhan alsan istisna)
Çizgilerimizdeki adamlar da oyuncu eksiltemiyor. Guido akıcı oyun da iyi ama ağır olduğu için top taşıyamıyor
Dilaver; Erkan gibi oyuncular sayesinde geçtiğimiz sene Sakarya ve Karagümrük pozisyona girmek noktasında çok sıkıntı yaşamıyordu örneğin . Bu sene Manisa takımı da aynı şekilde.

Bu noktada bir önerim var. Ahmethan süre aldığı bölümde çok iyi ışık verdi. Topla dribling özelliği var. Bu özellik Bahattin'de de var
Atabey ise pivot santraforun bir çok özelliğine sahip ama golcü özelliği kısır
Önde Bahattin Atabey Ahmethan ile bu şekilde kapanan takımlara 4-3-3 denenebilir iç sahadaki maçlarda. Deplasmanda yine orta sahası daha dengeli bir takım tercih edilebilir

Geçen seneye nazaran fizik kalite takım birlikteliği ve kazanma arzusu konularında çok daha önde olduğumuzu yineleyeyim. Ve savunmada Yalçın'ın katkısı geride seviye yükseltmiş durumda

Bir şekilde kazanmaya devam etmek önemli. İlk beş maçı firesiz geçebilir isek takım bir seviye daha yukarı çıkacaktır

ea55

Herkes takımı kahraman ilan etse de ben geçen seneki takımdan pek fark göremedim. Kanat oyuncuları yine vasatın altında. Takım çok yavaş oynuyor. Ben bu yavaşlığın İlyasın top tutmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Takım İlyasa çok bağımlı oynuyor.

55_OrHaN_55

Dilaver Güçlü gibi dripling yapan adam eksilten oyuncularımız yok ki, mecburen İlyas Kubilay'a muhtaç oluyoruz. Kilidi bir tek o açabiliyor.

Stoper

Kubilay
Yalçın
Samed Kılıç
Aytaç

Dörtlü çok iyiydi.

jean

Milyonlar harciyoruz yinede aci ceke ceke maca bakiyoruz neyinnesidir anlamadim var bir tuhaflik oyle yada boyle yendik cok sukur 2 mac 2 galibiyet guzel biran once cikmaliyiz bu ligden gelen yatmaya geliyor

eprianu

Geri kalan maçlarda iç sahada farklı bir senaryo beklemiyorum. Zirveye oynayan 2-3 takım dışında gelen her takım Pendikspor mantığında oyun sergileyecek. Ben güzel oyun falan beklemiyorum, kilidi açalım, yenelim, 3 puan alalım yeter.

Bu takım deplasmanda daha iyi oynar gibi geliyor bana. İç sahadaki gibi kapanmaz takımlar. En azından bu kadar kapanmazlar :)

Shane_Falco

Ahmethan oynadığı kısa sürede çok sürmez ben ilk 11'deki yerimi alırım dedi. Guido-Samet-Atabey üçlüsü ilk 2 haftadaki gibi giderse hoca o 3'lüde yeni arayışlara girer.