Vah Samsun Vah!

Başlatan Aslankaya, 21 Aralık 2012, 18:05:18

« önceki - sonraki »

Aslankaya

Sahipsiz bir şehirdir Samsun!

Kimi kimsesi yoktur adeta! Meclisteki milletvekili sayısını bir taraf bırakın AKP hükümetinin her döneminde bir bakanı mutlaka olmuştur.

Milletvekillerini bilmem ama bakanları "lay-lom" bakanlık yapmışlardır. Samsun'a elle tutulur bir faydaları olmamıştır.

Ben bu sayfada çok yazdım! Trabzon ve Kayseri milliyetçiliğinden bahsettim. Özellikle de Trabzonluları gıpta ile anlattım. Her şeye nasıl sahip çıktıklarını yazdım. Marka şehir olduklarından bahsettim.

Samsunun yarısından daha küçük olan Trabzon'un markalaşmasının örneklerini verdim.  Devlet ve özel sektöre ait bölge ve genel müdürlüklerin hepsinin oraya taşınmasının bir mücadele neticesi olduğunu söyledim.

Samsun'un Trabzon menşeli, milletvekillerinin bile Trabzon'a çalıştıklarını anlattım!

Trabzon ekmeği deyip; ekmeğe, Akçaabat köftesi deyip; köfteye, Su böreğine, kolbastı oyununa hatta fındığa bile sahip çıkabiliyorlarsa, onları takdirle kıskanmak gerekir! 

Yarattıkları "Laz" misyonunu da tüm Karadeniz'e mal edebilen bu insanlarımızın "temel" fıkraları ile de taçlandırılması onları üzmediği gibi yıldız yapmıştır.

Dün "Halk" gazetesini başyazarı Yener bey Samsunun tüm yanlışlarına olmasa da, birçok olumsuzluklarına gayrı yasal işlerine parmak basmıştır. Yener Bey sonuna kadar doğruları yazmıştır. Ne yazık ki Samsunda devletin bir çok rant getiren işleri, eşe dosta yandaşa "peş"  çekilmiş, hak sahipleri ağır şekilde mağdur edilmişlerdir!

Bu haksızlıklara uğrayanlardan biri de "Baran İnşaattır"! İhaleye girerek aldığı liman kavşağındaki arazi utanmaz bir ali cengiz oyunu ile yandaş bir iş adamına verilmiş, buna ne vali, ne özel idare nede bir başka yetkili itiraz edememiştir.(ikinci kez hatırlatıyorum)

Baran'ın tek suçu ise Mardin Kökenli olması ve işi gereği hiçbir siyasi oluşum içinde olmamasıdır. Bu inşaatın yandaşa "peş" çekilmesi ile ilgili olarak açılan davada,  Baran İnşaatın kazanmasına rağmen, başkasına verilmesi çıkar önde olduğunda; kendini yasaların üzerinde bir güç olarak gören AKP nin klasik bir davranışı olarak görmek gerekir.

Tabi ki bu davaya bakan hâkimlerin, bir anda darmadağın edildiklerini de söylemek yanlış olmaz! Boş verelim önemli de değil, kazanan yandaş olunca günah da değil!

Samsun Spor için söylenecek laf yoktur. Klâsında sondan ikincidir. Üçüncü kümeye düşmez diyen tek kişide yoktur. Bu ilde hiçbir görev hakkı olanlara verilmez.  Bu gün Samsun'un düştüğü durum nedeni ile sadece başkana üzülmek gerekir. Sıkıntılı başını belaya soktu!

Dönelim Trabzon'a! Sırtında İki başarılı takım taşıyor! Borçları da yok, paraları da var! Üstelik spor bakanları da yok. Ancak Biz, bizim Suat desek de o da Trabzonludur.

Yine Trabzonluları övdüğüm için telefon açıp ağır konuşmayın. Samsun'daki Trabzonlu iş adamlarının hesaplarına bir bakın. Trabzon Spora ne kadar yardım yapmışlar, Samsun'a kaç kuruş yardım yapmışlar; görün! Siz göremez iseniz Vergi dairesine sorun!

Boş verin Samsun düşse ne olur düşmese ne olur. Samsun Spor size kömür mü dağıtıyor, un mu veriyor, tuz mu veriyor!

Bu arada kalitesi kömürler sizi de zehirleyecek haberiniz olsun! Ucuz mezar ararken ucuz kömürden Allah hepimizi korusun!

Ben Trabzonlu değilim, Kayserili hiç değilim. Bilin diye söyledim!

http://www.hedefhalk.com/root.vol?title=vah-samsun-vah&exec=page&nid=487404

Musti

Allah da bizim belamızı versin.

erkutdem55

Hitler'in Kavgam kitabını okumuş gibi oldum yukarıdaki yazıyı okuyunca.

Kavgam'ı okuyan ne demek istediğimi anlar.

samuray

neler dönüyor nreler ulan samsunsporu bu hamxle getirenler hepinizin allah belasını versin  :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:

binikalamadım

doğru söze ne denir ki  >l< >l<

5trawberry

Bu lafların üzerine ''haklısın'' dan başka ne cevap verilebilir ki.

Trabzonlu zihniyeti gözü dönmüş, kimseden başkasını düşünmeyen Yahudi zihniyetiyle aynıdır. Adamlar herşeyi hırsa, kabakuvvete dökmüş. Sporda bunu özellikle görüyoruz.

Para kazanmadaki, gayrimeşruluğu göremeyiz elbette.

feticalik

Çok azdır Samsunluyum dediğimde "oooo Karadenizlisin yani" diyen.
Varsa yoksa trabzonculuk..

jean

ciktigimizdan beri gerileme var ne zaman umutlansak kotu seyler oluyor ins ummadigimiz anda guzel seyler olur

seyf55

bizim samsunsporlu olarak hem siyasetçi hem iş adamı hem esnafa ihtiyacımız var bütünleşmemiz lazım kendi adamlarımız lazım idare mevkilerine

oguzhann555

Alıntı yapılan: seyf55 - 07 Nisan 2013, 00:43:02
bizim samsunsporlu olarak hem siyasetçi hem iş adamı hem esnafa ihtiyacımız var bütünleşmemiz lazım kendi adamlarımız lazım idare mevkilerine

Bu kenetlenmeyi oluşturacak kişide ya belediye başkanıdır yada validir.Tamam Suat Kılıç destek oluyor fakat tek başına yeterli değil.Bir kitle oluşturup gerekirse bu takıma bu şehre destek çıkmayanları baskı altına almamız gerekli.Ama bu ancak gerçek Samsunlu ve Samsunspolu kişilerle olur.Yıllardır o gerçek Samsunlu ve Samsunsporlu Belediye başkanını beliyoruz.Bakanımız ne kadar Samsunlu olmasada Samsunsporlu olduğunu düşünüyorum ben.

HoliganSamSunLu

10numara bir yazı tebrik ederim gerçekler böyle ama bu görçekleri görecek bir çiftte göz lazım bu gözde gönül gözü....