Avrupa Birliği Heyeti Çarşamba'da

Başlatan kabacevizli55, 03 Eylül 2010, 14:08:08

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

03 Eylül 2010, 14:08:08 Son düzenlenme: 07 Eylül 2010, 12:06:50 Ant55
Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne kurulacak olan Atıksu Arıtma Tesisleri Projesi için Avrupa Birliği heyeti ilçede saha ziyaretlerine başladı.  Heyet, mevcut terfi merkezleri ve kanalizasyon hatlarını inceledi.

Avrupa Birliği Delegasyonu, Müşavir firma, Çevre Orman Bakanlığı ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nden oluşan heyet, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ı makamında ziyaret etti. Kısa bir görüşmenin ardından heyet çalışmalarına başladı. 

DÜNDAR, "TÜRKİYE'DE İLK 15 BELEDİYE ARASINA GİRDİK"

Projenin kendileri için çok önemli olduğunu anlatan Belediye Başkanı Dündar, "Hazırladığımız 10 milyon 250 bin Avro keşif bedelli Atıksu arıtma Tesisi Projesi ile Türkiye'de 450 belediye arasında ilk 15'e girerek, Avrupa Birliği'nden hibe kazandık. Belediyemizce hazırlanan 10 milyon 250 bin Avro keşif bedelli Atıksu Arıtma Tesisi Projesi'nin % 85'i Avrupa Birliği , % 6'sı Çevre Bakanlığı hibesi ile karşılanırken,  % 9'luk kısmı İller Bankası tarafından finanse ediliyor. Çevre Bakanlığı'na sunduğumuz Çevresel Etki Değerlendirme ( ÇED ) Raporu Bakanlıkça değerlendirilerek, projemize ÇED Olumlu Belgesi alındı. Bölgenin sayılı tesislerinden biri olacak olan projemizin fizibilite raporu tamamlanarak bakanlığa sunuldu. Tesisin yapılacağı arsanın kamulaştırma işlemleri tamamlandı. Delegasyon heyeti tarafından saha ziyaretleri yapıldı. Atıksu Arıtma Tesisleri inşaat ihalesini bekliyoruz. İlçemize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

epçeli köylü

Çarşamba belediyesi iyi çalışıyor helal olsun.

celebi

kabacevizli55

Alıntı yapılan: epçeli köylü - 03 Eylül 2010, 14:29:30
Çarşamba belediyesi iyi çalışıyor helal olsun.
epçelili bilader konuyla alakası yok ama sizin köyde  bisiklet kullanımı yaygın mı yani her evde kesin var mıdır ?

epçeli köylü

herkeste bisiklet vardır.çünki eğimli bir arazi yok.çınarlık,dikbıyık yada çarşambaya bisikletle rahatça gidilir.

kabacevizli55

ben geldim oraya bi cenazeye büyüklerimle şaşırmışdım her hanede bisiklet vardı ondan sordum dememki geldiğim yer epçeliymiş doğru yer.

alperen