Binnur Şahinoğlu kimin vekili ?

Başlatan supporter, 15 Ağustos 2007, 14:08:59

« önceki - sonraki »

supporter

Halk gazetesinin haberi..

AlıntıAK Parti'den Samsun 4. sıra milletvekili olarak Meclis'e giren Birnur Şahinoğlu, İzmir Yeni Asır gazetesine verdiği röportajda, "Beni de İzmir'in 25'inci milletvekili sayın...İzmir'i en iyi noktalarda görmek diğer milletvekili arkadaşlarım gibi benim de en büyük isteğim." diyerek kimin vekili olduğu sorusunu göndeme getirdi

22 Temmuz seçimlerinde AK Parti'den 4. sıra milletvekili adayı olduğunda, "Samsun'da Samsunlu milletvekili adayı yok. Ya Trabzonlu ya da İzmirli" eleştirilerinin muhataplarından olan AK Parti'den Samsun Milletvekili olarak Meclise giren Birnur Şahinoğlu, İzmir'in Yeni Asır Gazetesi'ne verdiği röportajla adeta seçimden önceki eleştirileri haklı çıkardı. Şahinoğlu, Yeni Asır muhabiri Nuray Karaya'ya yaptığı açıklamalarda, İzmirlilerin kendisini, ilin 25. milletvekili olarak görmesini istedi. İşte Şahinoğlu'nun 'kimin vekili olduğu' sorusunu akıllara getiren şaşırtan açıklamaları:

İZMİR İÇİN ÇALIŞACAĞIM
İzmir, bana bir meslek kazandıran, eşimi tanıdığım, ailemin yaşadığı, kızımı okutan bir şehir. Bendeki yeri tartışılmaz. Ege'nin incisiyle olan gönül ilişkim hiçbir zaman bitmez. Kendimi İzmir'in 25. milletvekili olarak görüyorum. İzmir'in sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağım. İzmir'in günbatımını, cıvıl cıvıl sahillerini çok özlüyorum. İzmir için atılan her adımda ben de olacağım. Memur bir ailenin çocuğu olarak 1952 yılında İzmir'de doğdum ve tüm eğitim hayatımı İzmir'de geçirdim. Ailem hala Güzelyalı'da oturuyor. İzmirlilerin gönlü rahat olsun. Çünkü İzmir, AK Parti hükümetinden payına düşeni alacaktır.

İZMİR'İN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM
26 yaşındaki kızım Şennur da üniversite eğitimi için tıpkı benim ve babası gibi İzmir'i tercih etti. Şennur, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin mezunları arasında yer alıyor. Eşimin 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olması nedeniyle 1981'de Samsun'a yerleştik ama İzmir'den hiç kopmadık. Annem ve babam hala İzmir'de Güzelyalı'daki evimizde oturuyor. Onlar da doğma büyüme İzmirli. Her yıl en az birkaç kez İzmir'e geliyoruz. Özellikle kadın sorunlarını meclise taşımayı düşünüyorum. İzmir'in sorunlarını da en az Samsun'un sorunları kadar iyi biliyor ve takip ediyorum.

İZMİR'İN ÇIKARLARI SAMSUN'UN ÇIKARLARI GİBİ
İzmirli 24 milletvekili kentin öncelikli sorunlarını meclise en iyi şekilde taşıyacağına inanıyorum. Beni de İzmir'in 25'inci milletvekili sayın. Çünkü doğduğum, sokaklarında yürüdüğüm, bana bir meslek kazandıran şehre çok şey borçluyum. İzmir eşimi tanıdığım, ailemin yaşadığı, kızıma meslek kazandıran şehir. Bendeki yeri tartışılmaz. İzmir'in çıkarlarının benim için Samsun'un çıkarlarından bir farkı yok. İzmir'le olan gönül ilişkim hiçbir zaman bitmez. İzmir'i en iyi noktalarda görmek diğer milletvekili arkadaşlarım gibi benim de en büyük isteğim.

İZMİR'LE GURUR DUYUYORUM
İzmir'in güzel projelerle isminden söz edilmesi gururumu okşuyor. İzmirli olduğumu övünerek söylüyorum. Çünkü İzmir Türkiye'nin batıya açılan penceresi. Kordon'u, Alsancak'ı, körfezi, kumrusu, gevreğiyle insana mutluluk veren bir şehir. Tatil yöreleri, yaşam standartlarıyla İzmirlinin kıymetini bilmesi gereken bir şehir. Ailem İzmir'de olmasa da orayla bağım hiç kopmayacak.

mecliste milletvekili koltuğu yerine gidip bakanlar kurulu sıralarına oturması ile de ayrı bir gurur duyduğumuz vekilimizden yeni inciler.

Tribün_ali

Bu gün halk gazatesinde de okumuştum bu haberi gitsin cok sevdigi izmirde millet vekilligi yapsın

berusa55

inanamıyorum allahım yarabbim ya bu kadar yüzsüzlük bu kadar paatavatsızlık olmaz.bu acıklamalırının hesabı mutlaka sorulmalı bu kadına.acıklamalara bakın ya!

Sadece Samsunspor

hey tayyip cikardigin milletvekiline bak  :evil:

berusa55

önce gel bi samsunun sorunları hakkında samsun gazetesine bir açıklama yap....yazıklar olsun ne diyelim!

celebi

YAZIKLAR OLSUN Kİ NE YAZIKLAR OLSUN KATMERLİSİNDEN

cem and naz55

DURMAK YOK YOLA DEVAM......
burdan akp ye oy atan samsun halkına şükran ve minnetlerimi sunuyorum  :!:

merkez

Bir insan bu kadar mı vefasız bu kadar mı acımasız olur?Ne yazsak inanın boş arkadaşlar ,kelimeler parmaklarımın ucunda tükeniyor malesef.Umarım Akp ye oy verirken haklı sebeplerinden bahseden ve verdikleri oyları savunan arkadaşların buna da bir izahı vardır :!: .

Akp hükümetinin Samsun'a hizmet etmediğini ,Samsun'un verdiği oyların karşılığını alamadığını vekil seçimlerindeki yanlışlıkları ve Seçimden  önceki diğer endişelerimizi yazarken ''akp ye oy veren kullanıcılar ısrarla aksini iddia ediyorlardı.

İşte aksi...

1.Gol ; Seçim bitiyor Danıştayın aleyhine karar verdiği Mobil Santraller çalışmaya başlıyor

2.Gol; Bu da yetmiyor Ne enerji nede Su sıkıntısının olmadığı Samsuna Termik Samntral kurulması için birilerine açık davet gönderiliyor ve epdk aracılığı ile ihale başvurusu yapılıyor

3.Gol: İzmir Sevdalısı Birnur Hanım çıkıyor ben İzmirin bilmem kaçıncı vekiliyim,izmirin sorunları ile uğraşacağım diyor.

Vah Samsunum vah...

Sana ne teşvik,ne iş,ne aş lazım

Sana Başbakanın sevgisi yeter diyen adamlar lazım...

Not: Samsunda çıkan iki büyük gazeteden Halk Gazetesinde yayımlanan bu haberi Manşet yapma basiretini gösteren ve köşe yazısında da çok güzel bir şekilde yapılan yanlışı eleştiren Sn Osman KARA'ya hassasiyetimize ortak olan tüm samsuna sevdalı arkadaşlar adna telefon açarak teşekkür ettim,kendisi de çok memnun oldu teşekkür etti...

Sempatik Bengülü

ne denilebilirki.gitsin izmirde yaşasın.yazıklar olsun nankör işte

south_london

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: "55teXas55"samsun hak ediyor.

bu sözüne tamamen katılıyorum kardeş samsunlular olarak lobi faliyetlerinden yoksun istemesini bilmeyen bir toplumuz böyle olduğumuz sürece samsunlular bunu hak ediyor...

celebi

Alıntı yapılan: "cem and naz55"DURMAK YOK YOLA DEVAM......

Ya cem ne adamsın ya :lol:  :lol:

Sol Açık

Katılmamak mümkün mü?..

Alıntı yapılan: "sempatik bengülü"ne denilebilirki.gitsin izmirde yaşasın.yazıklar olsun nankör işte

Ben İzmir'deyim ve mümkünse İzmir'de de yaşamasın...
Seçildiği kente fayda sağlamayacağını pişkince açıklayan birisinin "kendisi"nden başkasına fayda vermeyeceği zaten belli...

bluegreen55

Demekki samsunda izmirliler ve trabzonlular yaşıyo diyecek birşeyim yok.Akp ye oy verenler sorumluluğu hissetsinler.

Akp'ye oy verenler umarım akepe nin samsunda milletvekilleri arasında bir ön seçim yaptığını ve ön seçimde 1. sırada seçilen adayını 8. sıraya diğer samsunlu ve samsunsporlu adayları 6. sıradan koyduğunu bilmiyolardır.

Yani halkın kendisini temsil etmesini istediği kişileri değil bu listeyi sundu tayyip bey
hangi çıkarlarla hangi ilişkilerle?
bunun cevabı okadar zor değil...

bengülü

aynen sana katılıyorum cem