SÜPER LİG 2023-2024 | 26.HAFTA | Gaziantep FK 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 13 Şubat 2024, 20:01:38

« önceki - sonraki »

binikalamadım

çok önemli bir fırsatı kaçırdık...3 puanla dönmeyi elimizin tersiyle ittik.

55.hakan

Emre Kılınç neden oynamadı bu maç kart cezalısı değildi sanırım. 1 puan hiç yoktan iyidir ama ilk yarı koparabilirdik maçı. Sol kanatta Soner i görünce yıkıldım şu kanada bir adam bulamadık.

emre

Soner ile Osman ile çok zor bazı şeyler. Yine de ofsayt sebebiyle gitmeseydi golümüz daha rahat alabilirdik. Çamurlu, ağır bir sahada oynar gibi önümüzde ki topları alamadık. Adam gibi paslarla pozisyon üretmedik. Uzun toplarla buldugumuz net pozisyonları Marius harcadı. Seken bir top olmasına rağmen Okan'ın tutamadığı şut ile az daha yeniliyorduk. Gol attığımız pozisyon kime gelsin deseler, şuna gelsin kesin gol yapar diyeceğim bir adam yok. Forvetlerimizden güzel gol attı Satka. Yenilmemek her şeye rağmen iyi oldu. Haftaya Bola ilk 11 de olur umarım. Ve kesinlikle Fofana da 18 de.

Sol Açık

Maç içinde 1 puana üzülürdüm, ama 83'te saçma şekilde golü yedikten sonra, 1 puana epey sevindim. Yenilmememiz önemliydi, yenilmedik. Muhtemelen haftayı 11.sırada kapatacağız. Sezon sonuna kadar kalan 12 maçımızda 4 galibiyet bizi ligde tutar, henüz hiçbirşeyi garantileyemedik ise de epey yol aldık...

Yediğimiz golde kalecimiz bariz hatalıydı, bu topu çıkartabilmeliydi.
Attığımız golde ise Satka gerçekten forvetlerimizden daha net bir kontrol ile gol vuruşu yaptı.
Maç bittikten sonra Alim'in gördüğü sarı kartla haftaya cezalı duruma düştü, ama Rize'de de 3 önemli oyuncu cezalı.

Önemli bir puan aldık. Haftaya da Rize'yi Samsun'da yenebilirsek, çok ama çok büyük bir adım daha atmış olacağız... 

Stoper

Bir puandan daha fazlası.
Tait'i çok beğendim, Drongelen, Satka bunlar da faydalı oynadı. Yediğimiz golde Osman amatör işi yattı yere ama genel olarak iyiydi. Takım ritmini buldu.

mehmet yılmaz

Maç öncesi bir puan iyi olur dediğimiz, maçtaki oyuna göre üç puan beklediğimiz, geriye düşünce isyan ettiğimiz ve sonuçta daha çoğunu hak ederken bir puanla döndüğümüz bir maç oldu. Uzun vadede iyi olur bu. Ayağına sağlık Satka.

Ayrıca Samsunspor, önce "Samsun kümeye" diye bağıran hadsizlere maç sonunda "yönetim istifa" diye bağırtır.

https://www.youtube.com/watch?v=8qAgcCakDYU&t=1s

jean

Istedigimizi aldik guzel oldu direk rakibimize karsi geriye dusmemize ragmen yenilmedik bravo takim

brigand

Maç başladıktan sonra özellikle ilk yarım saatteki dominasyonumuzu gördükten sonra kazanamamak oldukça üzdü bizi. Eksiklere, kapasite darlığımıza rağmen kazanmamız gerekiyordu. Ofsayt olmayan ama iptal edilen golümüze rağmen rahat şekilde götürebilirdik maçı. Yine kendi hatalar zincirimizden yediğimizi gole karşılık verip 1 puanla dönmek teselli oldu.

Öncelikle bitiricilik ve yetenek gerektiren 3.bölgede kapasitemiz vasatın altında. Oyun planı işliyor, sahaya iyi yayılıyoruz, fizik kondisyon olarak üstünlük kuruyoruz, bunların sonucu olarak topu 3.bölgeye getiriyoruz ama bitiremiyoruz. Gol pozisyonu olmaya aday bir çok aksiyonu da kilit pas tercihlerinde hata ve kalitesizlik nedeniyle tamamlayamıyoruz. Buna hocanın yapacak hiçbir şeyi yok. Tamamen yönetim hatasıdır. Sene başı yine yeniden yapılan yetersiz transferi telafi etme fırsatını da tepmiş yönetim hatasıdır.

Diğer taraftan saha içinde bazı aksiyonlarda çok pasif kalıyoruz. Kavgacı olma ve temaslı oynama konusunda neredeyse yokuz. Golü yediğimiz pozisyonda paşa torunu Osman'ın ayağına kramp giriyor, oyun kendi etrafında devam ediyor. Ne Osman ne de bir başkası faulle veya topu dışarı gönderecek aksiyonla oyunu durdurmayı akıl bile etmiyor. Ben bunu lider ve zeki oyuncu eksikliğimize bağlıyorum.

Bennasser, Ntcham ve Emre yokken direkt oyun tercihi doğruydu ve iyi de sonuçlar verdi saha içinde. Bunca eksiğe rağmen rakibe yenilmemek önemliydi. Çünkü Taylan ve Osman'a kaldığımızda merkez ortasaha seviyemiz alt lig ayarına dönüyor.

binikalamadım

kayseri ve konya bugün yenilirse haftayı oldukça karlı kapatacağız...

_SoN_

Orta sahada taylan ve osman kesinlikle bu form durumuyla bu ligin oyuncusu değiller, yedek bile oynayacak seviyede değiller.

defansif orta saha

Maçla ilgili VAR kayıtları açıklanmış ama aradığımız "ofsayt kararının" nasıl verildiğinin hükmü yok. Maç sonundaki antepli topçunun kırmızısının VAR kaydı mevcut. Dağ, fare doğurdu. Şaşırdık mı? Tabii ki hayır.

https://youtu.be/SuMaxUBfgfE?si=ybywxYjFAOlaRFZb

_SoN_

Yarı otamatik dedikleri sistemde anladığım kadarıyla konuşma vs bakılmıyor, sistem ofsait dediyse kurcalamıyorlar, zaten mesele buradan kaynaklanıyor, saniselik durumlarda bunu istediğin gibi lehte veya alehte kullanabiliyorlar. Zaten kayıtta yok.