DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Kaya

-Kadınların ortak özelliği ne biliyomusun?
-Bilmem nedir?
-Seni sen yapan ozelliklere aşık olup sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar..

>>Kaybedenler Kulübü<<

Tufan

Kaybedenler Kulübü torrente düşmüş taze bitirdim birkaç kez izlenir bu bence Ağır Roman, Masumiyet, Kader ayarında bir Türk filmi olmuş.
hele Nejat İşler'in oynadığı Kaan karakterine benzer bir arkadaşım var denk getirip onunla beraber izlemek lazım :)

Hint yapımı BLACK diye bir film varmış çok övdüler indirdim henüz izlemedim izleyen var mı?

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: Serkan - 27 Nisan 2011, 19:32:53
10 numara kardeşim.
harbiden çok begendım.pek bır atraksiyon yok ama farklı birşey olmus.tavsıye ederım.

Musti

Melis Birkan'a bir kez daha hasta olduğum film. Ayrıca Harun abi rolüyle de Ahmet Mümtaz Taylan müthiş  :)

edmontdante

KALDIRIM SERÇESİ-La Vie En Rose / La Môme -2007
Marion COTILLARD-Gerard DEPARDİEU
İmdb Puanı:7.6/10

Berlin Film Festivali'nin açılış filmi olan "La Vie En Rose", başrollerinde Fransız aktris Marion Cotillard, Sylvie Testud, Gérard Depardieu'nun oynadığı, büyüleyici bir Edith Piaf biyografisi. Fransa - İngiltere - Çek Cumhuriyeti ortak yapımı olan film, 140 dakika boyunca ruhunuzu okşayacak Edith Piaf müzikleriyle dolu. Edith Piaf'ın 1959'da New York'da verdiği konser sahnesi ile başlayan film, Fransız şarkıcı Piaf'ın, 40'lı yaşlarına odaklanıyor. 1915 yılında dünyaya gelen Piaf, babasının çalıştığı sirk sayesinde küçüklüğünden itibaren pek çok yer dolaştı. O dönemlerde, en yakın arkadaşı Mômone (Sylvie Testud) ile sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanıyordu. Bu sırada bir kabare işleten Leplée (Gérard Depardieu) tarafından keşfedildi ve kısa sürede, onu meşhur edecek çevre içine girdi. "A Very Long Engagement" (Kayıp Nişanlı), adlı filmden tanıdığımız Cotillard, Piaf'ın gençlik yıllarından, 47 yaşında ölümüne kadar olan süreyi büyük başarıyla canlandırıyor. Genç yaşta yakalandığı hastalık ve bağımlılıkların, henüz 40 yaşındayken onu 70 yaşında bir kadın haline dönüştürdüğü, yürüme, konuşma ve şarkı söyleme yetisini kaybettiği süreci tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Filmde, Piaf'ın büyük aşk yaşadığı ve 1949 yılında bir uçak kazasında hayatını kaybeden boks şampiyonu Marcel Cedan'ın (Jean-Pierre Martins) da önemli bir yeri var.

Beğeneceğimi hiç sanmıyordum.Öylesine koydum dvdye beğenmezsem kapatırım diye düşünerek.Çok güzel bir biyografi.Ortamlar,Marion Cotillard'ın oyunculuğu,Edith Piaf müzikleri hepsi süper.Tabi ki konu gereği durağan çoğu zaman.Kadının hayatı gerçekten romanmış.

emre

bu ara sinemadan uzak kaldık  :) ama dün akşam hızlı ve öfkeli 5'i izledim.gayet güzet bol ekşın var.pek fazla araba yarısı sahnesi yok bu sefer daha çok banka soygunu filminin tadında.

edmontdante

RED-2010
Bruce WILLIS-Morgan FREEMAN-John MALKOVİCH-Helen MIRREN
İmdb Puanı:7.1/10

Emekli CIA ajanı Frank Moses artık sakin bir emekli hayatı yaşıyordur. Fakat bir gün karşısına, kendisini tehdit eden ve yüksek teknoloji silahlarla donanmış bir suikastçı çıkar. Artık hayatı tehlikede olan Frank eski takım arkadaşlarını toplar...

Eğlenceli bir aksiyon-komedi.Abartılı sahneler de yok değil ama güzel yine de.İzlenir

oguz_5528

Ajan Salt'u izleyin beyler Angelina oynuyorsa o iş tamamdır zaten de bu film çok farklı  ;)

Tufan

Cast Away [2000] - Tom Hanks

az biraz sinema kültürüne sahip olduğumu sanıyordum bugün resmen utandım nasıl duymamışım izlememişim bu filmi izlemeyenlere şiddetle tavsiye edilir. Okyanusa düşen bir kargo uçağından sağ çıkan ıssız adadaki adamın macerası.

Serkan

tufi bende bugün izledim harbiden güzeldi,tavsiyelere devam

Burak

Alıntı yapılan: TuFaN55 - 10 Haziran 2011, 01:28:55
Cast Away [2000] - Tom Hanks

az biraz sinema kültürüne sahip olduğumu sanıyordum bugün resmen utandım nasıl duymamışım izlememişim bu filmi izlemeyenlere şiddetle tavsiye edilir. Okyanusa düşen bir kargo uçağından sağ çıkan ıssız adadaki adamın macerası.

2 senedir arşivimde  madem öyle izleyeyim bari

Tufan

izle tabi imdb'de top100'de bu film
dünde İncir Reçeli diye bi Türk filmi izledim standart üstü :evet:
aşk filmi ben genel olarak sevmem o nedenle pek yorum yapamayacam.

Serkan

tufi celda 211 mutlaka izlemeni tavsiye ediyorum özellikle altyazılı izle.

Tufan

Alıntı yapılan: Serkan - 12 Haziran 2011, 21:27:39
tufi celda 211 mutlaka izlemeni tavsiye ediyorum özellikle altyazılı izle.

çok duydum bunuda izlemek kısmet olmadı yaz geldi artık izlerim listeye yazdım :)

Tufan

Die Welle - The Wave - Tehlikeli Oyun [2008]
http://www.imdb.com/title/tt1063669/

bir Alman lisesinde seçmeli Otokrasi dersi ile başlayan okul içindeki farklı bir yapılanmayı ve sonuçlarını ele alıyor konu bakımından fazlasıyla iyi bence.