Teknik Direktör - Hüseyin Kalpar

Başlatan Sioux, 28 Ekim 2009, 16:59:38

« önceki - sonraki »

zenke

bence kalparda kendini geliştiriyo :D nerde o 70 ten önce takım berbat dahi olsa oyuncu değiştirmeyen kalpar, nerde ilk yarı adam değiştiren kalpar.

Burak

Aslında gönlümden Penaltıyı çoğu kişinin düşündüğü gibi Zenke'nin atması geçiyordu ama Billy'ye attırmasını bende takdir ettim . eğer takımda bir düzen varsa 10 - 0 da olsa görev kiminse o yapmalı.  Zenke penaltı noktasına giderken geri döndü hatta sanırım ya işaret geldi ya da aklına geldi.

mehmet yılmaz

Alıntı
YÜZDE 75 ŞAMPİYONUZ
Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Gazeteniz Halk'a konuştu
30 Mart 2011 Çarşamba 13:03

TEK TEK ANLATTI
Kalpar, Karşıyaka maçının kazanılması halinde yüzde 75 şampiyon olacaklarını söyledi. Kalpar, Diyarbakırspor karşılaşması öncesi ve maç sırasında yaşananları, diğer bilinmeyenleri anlattı. İşte Kalpar'ın çarpıcı açıklamaları;

İYİ DURUMDAYIZ
"Hedefimizde bir sapma yoktur. Sezon başında neyi hedeflediysek aynen o hedefimizden sapmadan ilerliyoruz. Almış olduğumuz puanlarla iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Tabi ki gelecek maçlar daha önemli. Bunlar bizi şampiyonluğa götürecek maçlardır. Şimdi kendi hesabımıza göre bu hafta karşılaşacağımız Karşıyaka maçı değeri açısından çok önemli bir karşılaşma olacaktır."

AVANTAJ BİZDE
"Karşıyaka karşısında alınacak 3 puan bizi büyük bir ihtimalle çok daha iyi yere taşıyacaktır. Büyük avantaj sağlatacaktır. Kazandığımız takdirde oran olarak da şampiyonluk yolunda yüzde 75 gibi bir şansa sahip olacağız. Geriye kalan 6 maçımız var, rakiplerimizin ise 5 maçı kaldı. Bu da ayrı bir avantaj. Kaldı ki kazandığımız takdirde, rakiplerimiz de geçen hafta olduğu gibi puan kaybeder ve berabere kalırsa, çok daha avantaj sağlamış olacağız."

SAMSUN HAK EDİYOR
"Şimdi bu avantajımızı sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Geriye dönüş zaten yok. Olmamalı da. Takım olarak, yönetici olarak, basın olarak, teknik ekip olarak, şehir olarak şampiyonluğa inandık ve kenetlendik. Sadece bu şehirde yaşayan insanlar değil Türkiye'de yaşayan tüm Samsunlular şampiyon olmamızı istiyor. Ve şahsen şampiyonluğu bu kentin hak ettiğini düşünüyorum. Zaten bu potansiyeli de lig bitime kadar kullanmak istiyorum."

CİDDİYE ALDIK
"Diyarbakırspor maçına gelene kadar çok değişik günler yaşadık. Hafta başından beri oyuncularımla hep konuştum. Hep onları işledim. Çok iyi oynamamız gerektiğini söyledim. Motive olmamız gerektiğini anlattım. Nasıl olsa bu maçı kazanırız gibi bir şeye kapılmamalarını istedim. Hatta sizlerden de bu maçı kazanırız gibi şeyler yazmayıp, motive edici şeyler yazmanız konusunda ricada bulundum. Çok önemli zor olduğunu vurgulamıştım. Oyuncularımızla her dakika bunu konuştum. Bunları anlattım. Çünkü herkesin aklında nasıl olsa kazanırız düşüncesi vardı. İster istemez bu düşünce beni iyi konsantre olamayacağımız görüşüne sevk etti ve bunu aşabilme adına çok büyük çabalar sarf ettim."

KÖTÜ OYNADIK
"Diyarbakırspor açısından bu karşılaşma hem puan, hem de ligdeki durumu açısında önemli değildi. Ama bizim açımızdan çok önemli, hatta müthiş derecede önemli bir maçtı. Özellikle böyle bir maçta puan kaybetmememiz gerekirdi. Bir puan kaybı bile bizi çok kötü duruma düşürebilirdi. Bunun bilinci içerisindeydik. Ama ilk yarıda nasıl olsa kazanırız düşüncesi çok kötü motive olmamıza neden oldu. Kötü oynadık. Çok çok kötü oynadık."

KAZANÇLI ÇIKTIK
"Oyuncularımı ilk yarıda tanıyamadım. Devre arasına girdiğimizde de onlarla bir şeyler paylaştım. Neyin kötü gittiğini anlattım. Demek ki oyuncularım bu sinyali almış, ikinci yarıda azcık kıpırdadılar, çok ta değil az kıpırdandılar. Zaten sonuçta peşinden geldi ve farklı galip geldik. Üç puan aldığımız için mutluyum. Bu galibiyet en yakın rakibimizle 3 puan fark atmamıza neden oldu. Bu da bizim için büyük avantaj. O yetmedi ikili avantajımız iyi oldu. O da yetmedi genel avantajımız iyi duruma geldi. Dolayısıyla Diyarbakırspor maçı her yönüyle bizim için kazançlı oldu."

DERS ÇIKARDIK
"Tabi ki bu maçtan da dersler çıkardık. Konsantre olamadın mı ilk yarıdaki gibi ne duruma düştüğümüzü gördük. Artık bu maçı unutup Karşıyaka maçına konsantre olmalıyız. Böylede yapıyoruz."

RENCİDE ETMEDİK
"Diyarbakırspor A2 takımıyla sahaya çıktı. Güçsüz bir ekip. Tabi ki direncinin bir noktadan sonra kırılacağını biliyorduk. Çok daha farklı skorda yakalayabilirdik. Ama sporda centilmenlik diye bir olgu vardır. Biz rakibin üzerine gidip rencide etmenin bir anlamı olmadığını düşündük. Bu nedenle oyuncularım birbirlerini uyardı, hatta rakibi bile. Bende üzerlerine gitmeyin diye uyardım. Maçın sonuna doğru her iki takımda topu çevirerek maçın bitmesini sağladı. Bu da centilmence bir davranıştı. Burada hem taraftar rencide olmadı, hem de futbolcu. Güzel bir tablo ortaya çıktı. Şahsım adına son 15 dakikada her iki takım oyuncuların yaptığı davranış beni mutlu etti. Yıkılanın üzerine gitmenin de bir anlamı yoktur."

Ligin en az gol yiyen, en çok gol atan, en çok puan toplayan takımıyız ve gol kralı çıkan bir takımız. Bu başarı nereden geliyor?

SİSTEM ŞART
"Biz çalışıyoruz. Sistemse tabi ki sistemimiz var, taktikse taktiğimizde. Bir takım defansıyla, orta sahasıyla, her yönüyle disiplinli olması lazım ki başarı gelsin. Biz bunları yapıyoruz. Zaten sistemi ve taktiği olmayan bir takım bu duruma gelebilir mi. Şansla nereye kadar gelebilirsin. Veya hiç oynamadan. Gol yemeden gol atmanız önemli. Biz de bunu yapıyoruz."

PENALTICI BELLİ
"Bakın penaltıyı bile Zenke'ye attırmadım. Üstelik attırır gol krallığında hanesine bir gol daha yazdırabilirdim. Bunu yapmadım, niye bizde iş disiplini var. Bu çok önemli. Bu takımın iki tane penaltıcısı vardır. Birisi Billy Mehmet, diğeri de Dilaver. Dilaver de oyunda olsaydı, o zaman ikisinden birinde karar verecektim. Bu takımda herkesin görevi vardır. Herkes onu yapar. Bu da bizim işimizde ne kadar ciddi olduğumuzu gösterir. Çok farklı da kazansak görevimizin dışına çıkmıyoruz."

SIKINTI YOK
"Dilaver'i neden devrenin son dakikasında oyundan aldım diye eleştiriliyorum. Kesinlikle art niyetim olmaz. Olamazda. Ben bu tür değişiklikleri başka takımlarda da yaptım. Oyuna aldığım oyuncuyu 10 dakika sonra çıkardım. Dilaver çok kötü oynuyordu. Topa arkasını dönüyordu. Devrenin son 10 dakikasında değişmesi için yardımcılarıma talimat verdim. Dördüncü hakeme değiştirme kağıdı gitti. Ancak oyunun akışı değişimi biraz geciktirdi. Bende kendimi maça kaptırdım. Değişiklik oldu, Ben dakikaya dikkat bile etmedim. Zaten kafamda bu değişik kararını vermiştim. Hiçbir sorun yok Dilaver'le konuştum. O da hak verdi. Bir hafta önce harika oynayan bir oyuncunun bu maçta böyle onamaya hakkı yok. Bunu kendisi de kabul etti. Bir sıkıntı yok."

İŞİMİZE BAKIYORUZ
"Bu zamana kadar hiç yapmacık, sanal konuşmadım. Hep gerçekleri konuştum. Gerçekleri konuşup tersini yaparsan yaptıkların bir gün karşına çıkar. Hep yapabileceğimiz şeylerin sözünü verdik. Onları da şükür yerine getirdik. Kesinlikle büyük konuşmadım. Zaten büyük lokma ye ama büyük konuşa diye laf var. O düşünce içerisindeyim. İşimize bakıyoruz. Artık aklımızda kalan maçlarımız var. Bunları birer birer kazanmanın ve bu şehri Süper Lig'e taşımanın hesapları içindeyiz. katkı veren herkese teşekkür ediyorum."

Halk Gazetesi

Akyol

Kalpar bizi öyle bi hale getirdin ki dengemiz alt üst oldu. Şu ligi ksk maçıyla bitirebilirdik herkes yanlışlar yapar ancak egolar uğruna bu seneyi kaybedersek...  :-X

Ollivanders

Buyuk konusma kalpar Allahını seversen konuşma...

maviay55

bu adam niye kendini bu kadar övmeyi seviyor..zenkeye attırırmışta billy e attırmış da cartta curtta lig bitmedi henüz uyan kalpar..

sen çoktan girmişsin rehavete..futbolcuları düşünemiyorum!

Uğur Yıldız

ya ne rehavetı bence bazı selerı fazla abartıoz adam orda takım disiplininden bahsetmiş işte tmm bende sevmiyom ama yiğidi öldür hakkını yeme her şeye rağmen lideriz ve en büyük avantaj bizde

maviay55

maç sonunda yüzü gülüyordu..gülmek yakışıyo hoca  ;) >l< >l<

lucarelli

Hocam iyisin hassın ama bu Aziz takıntın nedir?

kumköylü ahmet

hocaya Laf Yok Bence birakin arkadaslar Liderligin Keyfini Cikaralim.KIRMIZIIIIIIIIIIIII

##kdc##

şampiyon yap bizi
cehennemde yak bizi !!!
(maç sonu gaza gelip sözlerini sapıttım affola  :P )

GökhanÇağlar

kalpar bu aralar yanlış yapmıyor..

çubuklu atkı da yakışmıştı..

Uğur Yıldız

Alıntı yapılan: Cüneyt - 03 Nisan 2011, 22:54:05
şampiyon yap bizi
cehennemde yak bizi !!!
(maç sonu gaza gelip sözlerini sapıttım affola  :P )

aynı dertten muzdaribiz :)

davidsavage

Maç sonrası maraton tribünü olarak çağırdık o da koşa koşa geldi oleyy çekti,iyi oldu bi bakımada ; adamın da hakkını vermek lazım helal olsun Hüseyin hocaya hep böyle  >l< >l<

supernatural_55

taraftar hocayı çağrdığında koşa koşa gitti çok da mutlu oldu,yanlışları oldu ama sonuçta takıma olumsuz yansıyan bi durum olmadı,hakkını vermek lazım ligde en düzenli en derli toplu top oynayan takım biziz,inşallah ipi hep birlikte göğüsleriz...