Samsunspor Taraftarından Y.Ziya Yılmaz'a çağrı/mektup/siyah çelenk

Başlatan mehmet yılmaz, 29 Kasım 2008, 18:17:14

« önceki - sonraki »

salihcakir

Seçim öncesinde takımımızı en çok alakadar eden konu hiç şüphesiz ki Y.Ziya Yılmaz merkezli gelişen tartışmalar. Bence Sn. Mehmet Yılmaz'ın da yazısında zikrettiği şekilde her iki taraf açısından da karşılıklı bir empati geliştirilmesi ve yorumların bu değerlendirmeden sonra ortaya konulması gerekmektedir.

Hani eskiden beri yapılan bir tablo vardır; artılar ve eksiler diye. Sayfanın ortasına boydan boya bir çizgi çekilir ve hattın soluna artılar diğer yanına eksiler yazılır. Ben de yukarıda yazılan yazılar ışığında Samsunspor'a yapılan katkıları artı hanesine, yapılmayanları veyahutta yanlış yapılanları eksi hanesine yazarak Samsunspor penceresinden böyle bir tablo oluşturdum. Bundan sonrasında da buradaki tüm arkadaşlar bu listeye kendilerince eklenti yapabilir eski yazılanları modifiye edebilir. Bu sayede gerçekten istenirse bir empati ortamı kurulabilir diye düşünüyorum.

Artılar

-Kaynak aktarımı noktasında plakalardan ve mütahitlere verilen belediye ihalelerinden gelir sağlandı
-Yönetimsel anlamda zaman zaman görevler üstlendi (başkanlık dahil)

Eksiler

-Kaynak aktarımı noktasındaki çalışmalarından sonra hem sürücüler hem de mütahitler tarafından ilgili mercilere şikayet edildi. Fakat asfalt noktasında gelen şikayetlere rağmen asfalt dökmeye devam ederken Samsunspor ile olan bağlarını kesti.
-Kurdukları yönetimler de hep iplerin elinde olmasını istedi ama kendi atamadığı kimselere yukarıda bahsi geçen yardımlar yapılmadı.
-Eski ve yeni yöneticilerimizden duyduklarımızı göre bundan önce verdiği sözleri tutmadı. Bir şeyi yapmak istemiyorsa "yapmak istemiyorum" diyebilirdi umut dağıtmak yerine.

Bu listeyi katkılarınızla uzatabiliriz. Fakat son olarak eklemek istediğim şey şudur ki; insan benliği açısından en zor yapılan şey öz-eleştiridir. Kimse kendini ve kendi fikirlerini kolay kolay eleştiremez. Başkaları için eleştiri geliştirmek hep çok kolay olanıdır. Bence bir ara bu tabloyu bizler Samsunspora gönül verenler olarak kendimize de yapmalıyız.

pitbul055

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 04 Mart 2009, 23:07:40
Samsunspor da A Takımı davasında yer alan iddialardan birisi. Mesela asfalt yolsuzluğu iddiası var diye belediye asfalt yapmaktan vaz mı geçti?

Madem ki Samsunspor düşmanları ispiyonculuk yaptı, madem ki Trabzon kökenli vekiller sırtından vurdu sen de "inadına Samsunspor" de Y.Ziya Yılmaz... 

Ivız zıvır takımlara yenilince "fincanı taştan oyarlar, Samsun'a böyle... " diyorlar bak, Samsunspor'a değil. Artık Samsun'a koyamasınlar, tut elinden, dur yanında, İzmir'in, Trabzon'un vekillerine inat!

Samsunspor'u hak ettiği yere taşımayı bilseydin, bugün seni statta protesto edenler emin ol stadyumdan belediyeye kadar omuzlarda taşırdı! Korkmana gerek yok, biz kimsenin düşmanı değiliz, biz SAMSUNSPORLUYUZ!

Ayrıca Kenan Şara, daha önce neredeydiniz demiş. Valla biz doğduğumuzdan beri buradayız, siz 1999'dan önce Samsunspor'un neresindeydiniz ve olur da göreviniz biterse nerede olacaksınız?

pitbul055

05 Mart 2009, 10:27:22 #302 Son düzenlenme: 05 Mart 2009, 12:26:33 samsuni
Şara denen şahıs toros gübrenin ( eski azot ) yetkililerinin talep ettikleri araziyi belediye adına verirken samsunspor adına istediği yardım parasında,toros gübreninde makbuz karşılığında veririz demesinden sonra adamlara hayır biz alıp veriyoruz demesinide açıklasın.Liman kavşağındaki petrolü kaldırıp daha şehirin içine karadeniz birliğin yanına alınmasında hatta işleyen yolun üzerine kurmasında acaba samsunspora yardım adı altında para alınmışmıdır,alınmışsa bunun nekadarı verilmiştir kulübe? birde şara denen zat belediyeye girmeden önceki servetiyle şimdiki servetinide bir açıklasa memnun oluruz.Samsun basketbol kulübüdemi size dava açtıda onlarada kırgınsınız.Bırakın bu ayakları..A takımı operasyonunu yürüten savcı her hafta şeref tribününde yerini alan bir insandı.Boşa bunların alayını içeri atmadı.Şimdide gazetede yayınlanınca edebiyat yapıyor.Yok başkan kırgınmışta yok küfür ederlermişde bıraksın bu lafları.Bunlar şehir takımına bir belediyenin nasıl yardım edeceğini çok iyi bilen insanlar..Neyazıkki şunuda biliyorlarki samsunspora yardım etmedende seçimi kazanıp servetlerine servet katacaklar.Mehmet kardeş sanada çok teşekkür ederim.

KİMKİ SAMSUNSPORUMUZUN ADINI KULLANARAK TOPLANAN PARALARDAN 1 KURUŞ YEMİŞSE YAZILLAR OLSUN    

ali ihsan

AlıntıSoruşturma geçirmiş olmak, Samsunspor'a sırt dönmenin gerekçesi olamaz. Birçok yönetici verdikleri ihalelerden ve yaptıkları imar tadilatlarından dolayı soruşturma geçirmekte ama ihale vermekten de, imar değişikliği yapmaktan da vazgeçmemektedirler. İhale vermekten ve imar değişikliği yapmaktan vazgeçmeyenlerin Samsunspor'a destekten vazgeçmelerini anlamak mümkün değildir.

Bu lafları eden kişi eski akp kurucu il başkanı ve hali hazırda Samsunspor kulübü başkanı Fuat Köktaş.
yusuf ziya ve ekürisinin kıvırtmalarına gerek yok.Her şey ortada.Bundan sonra onlara bu şehirde huzur olmamalı ve olmayacaktır da.

kaptan 55

valla yzy tekrar seçilirse kimse belediyeden SAMSUNSPOR a destek beklemesin halbuki SAMSUN için güzel projelere imza attı bide SAMSUNSPOR a destek olsaydı silme götürürdü SAMSUN u.umarım bundan sonrası hem SAMSUN umuz için hemde SAMSUNSPOR umuz için güzel gelişmelere gebe olur.

Kaya

Bugün kendileri gazi caddesini turluyor ve esnafla dialog kurmaya çalışıyorlardı bende yzy nin bir abimle arkasından SAMSUNSPOR tezahuratı yaptım ne yaptı dersiniz tabi ki yön değiştirip yoluna devam etti.

Sayın!yzy ile aramızda ortak bir yön yok değil bizler açısından içinde tezatlık oluşturan;iki tarafında tüyleri diken diken oluyor SAMSUNSPOR diyince. Biz hayatımızın anlamını karşılıyoruz o ise her harfinden kaçmanın peşinde...

AntZ

radikal-fma

evet sayın Yusuf Ziya yılmaz Samsunspor'un bu hallere düşmesinde en büyük kabahatli sensin. Hiç darılma başkanım. sayın ismail uyanık la aranızda ne vardı niye onun başarılı yönetimine sırtınızı döndünüz bilmiyorum. sırf ona inat yönetimi siz almıştınız BECEREMEDİNİZ elinize yüzünüze bulaştırdınız çeşitli kaynaklar aktardınız amma futboldan anlamayınca olmuyor be sayın başkan...sırf şahsi ihtiraslarınıza bu takımı heba ettiniz ve diyorumki sayın başkan Bir AKP seçmeni olmama rağmen sizin adınız geçtiğinde midem bulanıyor..............................fma

METE_55

evet bende bir  AKP seçmeni olmama rağmen YZY adı geçince utanıyorum ve midem bulanıyor YSY dan bende ona inat vermicem AKP ye oy nedeni ise samsunsporum için samsunsporumu sevmeyeni ben asla ama asla sevmem..55

kadifekaleli

06 Mart 2009, 12:22:47 #309 Son düzenlenme: 06 Mart 2009, 12:25:39 kadifekaleli
Bunların Hepsi bahane kardeşim insan kendi kanından canından birini nasıl siler. ne oldu zaman samsunspor için toplanan trilyonlar beyler bu 2-3 trilyona muhtaç çalınan paranın haddi hesabı yok K.Şara efendi la fontenden masallar anlatmasın gelirmiş de söverlermiş niye kimse kayseri trabzon eskişehir bursa BŞ. belediyesi başkanlarına sövmüyor. Ayıptır yeter be bizi enayi yerine koymasınlar. Maça da gelmesin para da vermesin bunlardan gelecek hayır Allah dan gelsin. YZY.bu şehre ihanet içindedir bu şehri ikinci liglere mahkum etmiştir. Seçim Ortamında AKP içinde bile ikinci planda bir başkan bu diğer BŞ.başkanlarını düşününce o yüzden seçimi de kazansın başkan da olsun biz de ikinci liglerde parasız sürünmeye devam edelim.Şehrimizde ekonomik açıdan aşağılara indikçe insin...

CeLiL_55

Herkes Kalbini Ferah Tutsun Y.z.y. tekrardan seçilemeyecek.

kaptan 55

samsuninin uğraşları sonucunda şaradan cevap gelmiş SAMSUNSPOR'a maddi kaynak sağlamak yasal değilmiş siz çocuk mu kandırıyosunuz be unakıtanın eskişehiri melih gökçekin ankarasporu bu kadar paraları belediyeden mi yoksa o şehrin dilencilerinden mi toplayarak ayakta tutulmaya çalışılıyo antalyada yıllık otoparklardan yani belediyeden kaç trilyon geliyo?bir sürü örnek sıralanabilir bunlarla ilgili siz desenize açıkcası SAMSUNSPOR'la bizim işimiz yok ne hali varsa görsün diye?

BekiRcaN_5s

Alıntı yapılan: CeLiL_55 - 06 Mart 2009, 13:25:38
Herkes Kalbini Ferah Tutsun Y.z.y. tekrardan seçilemeyecek.

ben pek öyle sanmıyorum ama inş dediğin gibi olur...

Kais

faça55

Alıntı yapılan: Kais - 10 Mart 2009, 13:58:08
bencede seçilemeyecek

İnşallah ama hayal kuruyorsunuz bence. İnşallah seçilse bile az bir farkla seçilir ya da%40'ın altında oy alır.