2019/2020 - Sezon Başı Hazırlık Maçlarımız

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Temmuz 2019, 21:35:27

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

kafamda gönderilcek 3-4 kişi oluştu. Guido daha fazla katkı verecektir çok iyi oyuncu normalde ama kilo almış biraz 2 kamp üstüste gördümmü kendine gelir bu ligin üstünde

maço

İki hazırlık maçını da 90 ar dakka izlemeye çalıştım.
Ne Kocaeli ne de Bayrampaşa bizi zorlayabildi. Kalemize doğru dürüst şut gelmedi .
Hoca gidecek oyuncuları belirlemek ve görmek amacıyla genelde yedek oyuncuları oynattı(sanıyorum).
Gözlemlerimi aktarmaya çalışayım.

Şuana kadar gördükki bu takımın ilk onbire en yakın kalecisi Nurullah. Sanırım 93'ten beri takip ediyorum, takımımızda bu kadar ayağına hakim kaleci daha görmedim.
Stoperde Aytaç ve Yalçın ikilisini hoca alışmaları için biraz fazla oynattı. Onları Erkam zorlayacaktır.
Ortasahada Ferhat değişilmez olacak. İyi transfer . Yılmaz ile oynatacağını düşünüyorum . Oğuz ve Okan Dernek zorlar. Bünyamin gidici gibi.

İlyas 10 numara pozisyonunda değişimez yine.

Sol açıkta Onur Eriş biraz daha aktif görüldü, daha ısınmış takıma Sametle götürecekler orayı belli ama Samet'in eski haline dönmesi lazım. Sol açık bölgesi sırıtıyor.
Sağ açıkta Guido Koçer'in 5 kilo vermesi lazım . Ahmethan Köse'yi de hoca o bölgede denedi bence gayet de iyi oynadı.
Forvet konusuna gelince Beşir iki maçta da golünü attı ama kiralık gidecektir , oyun içinde hiç yok. Atabey 27 maç Bahattin de 7 maç ilk 11 şeklinde rotasyonlu oynanabilir.
Bahattin yine sağına çektiğinde 3-4 tane dağlara taşlara attı. Atabey'in attığı gol çok şık Bahattin'in izlemesi lazım defalarca .
Ahmethan bence çok yararlı olacak . Sol ayaklı içe kat ettiği durumlarda pas atabilmesi adam geçebilmesi çok iyi özellikleri gerçekten.

Bu iki takım da zayıftı tabi.
Erzurum'da daha bizim lig seviyesi takımlarla maç yaparsak eğer farklı yorumlar çıkabilir.

mehmet yılmaz

İki rakip de çok zayıftı. Biz de biraz güçlüydük tabii :)
Bizim en önemli sorunlarımızdan birisi antrenman ve özellikle de hazırlık maçı performansımızı resmi maçlara yansıtamamaktı.
Geçen sezon oynadığım hemen her hazırlık maçını kazandık.
Uçuyorduk, harikaydık vs.
Ancak lig başlar başlamaz ıkına sıkına futbol oynadık.
O nedenle şu maçlar benim için çok şey ifade etmiyor. Futbolculara halen kırgın ve kızgınım.
Lig başlar, iyi top oynarlar, skor alırlar, işler değişir.

bayfa55

Sol ön oyuncusuna ihtiyacımız var. Sol tarafta bariz problem var.

Ayberk

İlyas Kubilay'ın yedeği yok bilmiyorum kimse farkında değil galiba.

Stoper

İki maçta toplasan iki, üç defa ciddi tehdit oluşturacak pozisyon yedik. Erzurum kampında daha güçlü takımlarla oynamak biraz olsun yol gösterici olur.

Enes ve Muhammet Beşir'de hareketlilik var. O söylenebilir.

Ned Stark

Maçtan kafamda kalanlar ,
Beşir çalışkan ama hala beceri problemi var
Ahmet han çok faydalı olacak ,
Guıdo bu formda devam ederse , ne  Samet i kesebilir , ne de Ramazan ı
Atabey , iyi işler yapacak gibi duruyor.
Bahattin in kafa bir yere gitmiş geri gelmez gibi duruyor
Enes daha derli toplu göründü
Kubilay aynı Kubilay
Onur daha gayretli  ...

Kulübeye biraz baktım hoca oyunun her anına müdahale etmeye çalışıyor ...
ama biraz daha acımasız olmalı bence , hala çok insancıl  :D :D :D

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: bayfa55 - 30 Temmuz 2019, 17:58:01
Sol ön oyuncusuna ihtiyacımız var. Sol tarafta bariz problem var.
Alıntı yapılan: Ayberk - 30 Temmuz 2019, 22:13:03
İlyas Kubilay'ın yedeği yok bilmiyorum kimse farkında değil galiba.

Aynı kanaatteyim. sol açık ve 10 numara lazım bu takıma

Shane_Falco

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 31 Temmuz 2019, 12:38:30
  Aynı kanaatteyim. sol açık ve 10 numara lazım bu takıma

Geçen seneden beri sol ön için gönlümden Erdoğan Yeşilyurt geçiyor ama çok zor :/

maço

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 31 Temmuz 2019, 15:51:30
Geçen seneden beri sol ön için gönlümden Erdoğan Yeşilyurt geçiyor ama çok zor :/

Bence çok zor.
Geçen sene Sivasla süre de aldı. 2. lige gelmesi imkansız gibi.

10 numara pozisyonunda Ahmethan Köse Guido Koçer ve İlyas Kubilayı yedekleyebilecek yeteneklere sahip . Guido'nun yerine bile oynayabilir kiloları gitmezse.

Ama sol açık Samet Onur Bahattin rotasyonunda dönecek gibi. Samet geçen seneki ilk yarı gibi oynayacak olsa sıkıntı etmem de.
Transfer olacağını sanmıyorum.

eprianu

02 Ağustos 2019, 11:34:38 #25 Son düzenlenme: 02 Ağustos 2019, 11:38:38 eprianu
Bayrampaşaspor maçının özet görüntüsü yayımlanmış. İlk yarıyı izlemiş, 2. yarıya bakamamıştım. Özete bakarak takımın genel durumu hakkında bazı izlenimlerde bulunmak mümkün.

Öncelikle geçen sene yaşadığımız sorunlardan biri olan durağan oyun yapımızı değiştirme eğilimindeyiz. Hücuma çıktığımız zaman takında bir hareketlilik var. Kimse olduğu yerde izlemiyor oyunu. Geri dönüşler de iyi. TV başında izleyenler fark etmekte zorlanıyor olabilir ama biz stadyumda çok net görüyorduk. Rakip takım, karşı atağa çıktığı zaman ileride 5 hatta bazen 6 oyuncumuz sap gibi bekliyordu. Haliyle rakip orta sahayı yürüye yürüye geçiyordu. Ama şimdi öyle değil, basıyor ve pres yapıyoruz.

Yine İrfan Buz ve kenar heyetin oyun esnasında ne kadar aktif olduğunu anlayabiliyoruz. Oyuncu isimleriyle birlikte direktifler veriyorlar: yürü oğlum, kenar kenar, kubi vur, devam, bekleme dal gibi. Bizim gibi yaşıyorlar adamlar maçı.

Oyuncular hakkında bir şey diyemem ama takım olma yolunda iyi şeyler oluyor gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=kHbA0XwSq10

maço

Erzurum kampındaki maç programımız belli mi?
Üst ligler başladığı için 2. ve 3. lig takımlarıyla sanırım maç yaparız.
Bir de bilmiyorum kaç takım erzuruma gidebilecek maddi güce sahip.

ata55

Yarın Ofspor
Pazartesi Van Belediye
çarşamba Pazarspor maçları varmış.

Ollivanders

16 Ağustos 2019, 14:03:14 #28 Son düzenlenme: 16 Ağustos 2019, 14:08:17 Serpico
Her iki hazırlık maçını ve idmanları seyrettim. İrfan Buz hareketli ve dinamik futbol oynamak istiyor ve bu düşünceyi futbolcularına aşılamaya çalışıyor. Hazırlık maçlarında pres yapan bir takımımız vardı. Defansif anlamda herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Caner - Aytaç - Yalçın - Gökhan dörtlüsü defans hattımız olacak gibi. Erkam da stoper ikilisini zorlayacaklardır. Her iki stoperden topu alıp çıkaracak ve mücadele edecek pozisyonda Ferhat oynayacak. 8 numara olarak transfer yapılacağını düşünüyorum. Ancak bu pozisyonda Samet Hakan Kılıç'ın oynayabileceği fikrine sahibim. Ofansif orta saha olarak İlyas Kubilay Yavuz oynayacak gibi.
Guido Koçer kilolu gibi gözükse de vücut yapısının bu şekilde olduğunu ve kilo fazlasının abartılacak düzeyde olmadığını düşünüyorum. Sol açık olarak Onur Eriş denenebilir. Ama transfer yapılacak ise öncelikle sol açık ve 8 numara merkezi orta saha transferi yapılması gerekiyor. Ahmethan Köse ve Atabey Çiçek'in forvet açısından yeterli. Ancak Bahattin Köse kafa olarak kesinlikle Samsunspor'da değil. Transfer olmak istiyor gibi bir izlenimi var ki antrenmanlarda da istekli bir görüntüsü yok.

s_uzunkaya

İlk yarıdan anladığım, erzurumda havanın rüzgarlı olduğu