2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

Lusage

Alıntı yapılan: SSKLA - 16 Ağustos 2020, 17:55:53Ek olarak fm'ye göre pek profesyonel bir topçu değil.

Belki potansiyelini yüksek yaparız. Belli mi olur?  ::)

Ofe tarzı bir oyuncu. Biraz bencil sanırım. Ama Kubi'yi adam eden Ertuğrul hocam bunuda adam eder.

Ayberk

Aynen öyle bu saatten sonra profesyonel olmayan da kendisi bilir.

muzaffer4

İhtiyacımız olan kanat oyuncusunu aldık diye düşünüyorum. Golcü ile beraber güzel bi ikili olurlarsa zenke-agbetu, ofuedu-mbilla gibi ligi domine ederiz.Bu hafta içi de transferler devam edecekmiş.Ertuğrul hocanın onayı olmadan transfer yapılmıyordur diye düşünüyorum. Bu açıdan bakınca transferlere güveniyorum iyi bir kamp ile geçen seneki seriye devam ederiz.İlk maçlar taraftarsız olacak belki takım için de iyi olur taraftar baskımız olumsuz da etkileyebiliyor.

jean

Ligi tanimayan adamlar aliyoruz insaallah tuttururlar

SSKLA

Eğer ölmediyse hala serbest olan niasse'nin en azından yedek olarak alınması gerektiğini düşünüyorum. Hem Türkiye'yi bilen hem de yüksek kalibre bir futbolcu. Fakat yaşından ötürü artık flaş bir transfer yapamaz, alternatif bir forvet olarak düşünülüyor mu merak ediyorum doğrusu.

Sadece Samsunspor

Geldigi takimin twitter sayfasindan video paylasildi tsk etmek icin. Kendi takiminin taraftarlari kurtulduk falan yaziyor bencil kotu yaziyorlar. Anlayamadim pek hayirlisi

Shane_Falco

Aytaç Sulu'yu da taraftarları ağlayarak göndermişlerdi. Çok iyiydi büyük kaptanlarıydı sozde. Kimin nasıl çıkacağı belli olmuyor ama ilk gözlemde bir potansiyeli olduğu anlaşılabiliyor...

5trawberry

Daha önce ifade etmiştim. Bomba diye tabir edilecekse, spor kamuoyunun tanıdığı ve istatistik yapmış olması şartı zorunlu hale geliyor. Eğer öyle değilse normal kapalı kutu transfer oluyor. Savicevic ve Plumain bu kategoride bana göre.
Ha çıkarlar müthiş performans gösterirler o ayrı, ama çuvallayabilirler de.

Mesela Ofi, özellikle Kone'nin eksiği yoktur fazlası vardır bana kalırsa. Ligi bilen adamların rolü başka oluyor.
Amaç süper lige yükselmek. Süper lige uygun transfer yapmak değil ki. Geçen sene de 1.Lig kadrosu kuruyoruz dendi. Şimdi kadroya direk oynayacak 6 adam düşünüyoruz

Stoper

Ofeedu tarzında bir oyuncu.
Bu ligde süratli kanat oyuncusu her halükarda iş yapar. Top kullanma, oyuna sokma; videolardan gördüğüm kadarıyla gayet iyi.

Acar

plumain'in videolarına baktım biraz, teknik bir adam gibi bir izlenim oluşturdu bende. hızlıya da benziyor. ben taraftarların giden oyuncuları hakkında söylediklerine pek takılmıyorum. ama birisi takımının veda videosu altına şöyle bir şey yazmış "gitmesini istediğiniz bir oyuncu için, veda klibine yatırım yaparsınız". :)

umarım takıma uyum sağlar. hücuma katkısı fazlasıyla olabilecek birine benziyor. bana da biraz ofeedu'yu çağrıştırdı.

Shane_Falco

Nedendir bilmiyorum ama bu ligde Ofoedu'nun olduğu takım arefe'yi görüyor bayramı yaşayamıyor...

Sol Açık

Türkiye'yi ve ligi bilen oyuncular meselesine katılmıyorum. Çok eski tarihlere gitmeden birkaç örnek verebiliriz:

* Simon Zenke: 22 yaşındaydı, Fransa 2.liginde küme düşen R.Strasbourg takımından satın alınmıştı. Türkiye'yi bilmiyordu. Cenk İşler'in kadroda olduğu bir sezonda takıma katıldı. Ve ilk sezonunda attığı 16 gol ve yaptığı 5 asist ile ligin altını üstüne getirdi.
* Famoussa Kone: 21 yaşındaydı. Fransa 1.liginin orta sıra takımlarından SC Bastia'dan kiralanmıştı. Türkiye'yi bilmiyordu. Başlarda tepki de gördü. Ama sezonu 11 gol, 6 asist ile tamamladı.
* Aminu Umar: 18 yaşındaydı. Doğrudan Nijerya'dan alındı. Türkiye'yi bilmiyordu. Genç yaşına rağmen ilk sezonunda 7 gol, 6 asistle oynadı.
* Eldin Adilovic: 27 yaşındaydı. Doğrudan Bosna-Hersek'ten alındı. Türkiye'yi bilmiyordu. İlk sezonunda 16 gol, 5 asistle oynadı.

Bu liste çok uzatılabilir. Uyum sorunu yaşayanların listesi de çıkarılabilir...

Benim vurgulamak istediğim "ülkeyi ve ligi bilen oyuncu" ifadesinin faydasız bir klişe olduğu!
Tam tersine, yabancı oyuncu alınacaksa, Türkiye piyasası gibi son derece dar ve maliyetli bir alanda oyuncu aranması hatalı! Dünya gibi koca bir piyasa dururken, tek bir ligde, yaklaşık toplam 80 oyuncu arasında arayışa girmek çok manasız...

Her transfer risklidir ve görebildiğim kadarıyla Freddy Plumain risk alınabilecek bir oyuncu...

Sadece Samsunspor

Bu fotograf dun gece 1 de atıldı başkan yorgun görünüyor. Gece gündüz çalışıyor. Gerekeni yapacaktır transferde.

ask55

Freddy videolardakinin yarısını oynasa bu ligde şampiyon yapamayacağı takım yok.
Hayırlısı olsun.3 5 maç sonra anlarız az çok ama görüntü olarak nokta atışı bir transfer gibi görünüyor.

_SoN_

Başkan az önce canlı yayında Freddy transferini onaylaı, bitti dedi resmen, ayrıca 19 yaşında bir defans geliyormuş, onu ileride 10 milyona satacam diyor :) imzayı atmadan bu şekilde konuşmaları yakacak bizi :)