Teknik Direktör | Besim Durmuş

Başlatan berusa55, 19 Kasım 2012, 23:06:24

« önceki - sonraki »

binikalamadım

babasamsunlu

dün idman öncesi tanıştım bende.
inanılmaz bir heyecanı vardı.
tüm hayalleri gerçek olmuş bir çocuk gibi çok mutluydu.
Samsunspor O'nun en büyük hayali olduğu apaçık ortada..
Allah yardımcısı olsun böyle adam mutlaka başarılı olur.

usare

Sene başında da aslında gelmek istedi Besim hoca. Kartalla anlaşmadan Sasmunda görüşmüştük. Ama o zaman henüz kongre olmamıştı, muallaktaydı kulüp. O yüzden kimseyle görüşemeden gitti. Demekki hayırlısı şu anda gelmesiymiş. İnşallah başarılı olur, gerçekten Besim hocanın burda başarılı olmasını çok istiyorum. Abilerimizin sayesinde, Samsunspor'lu karakterli hocalarımızda oluyor.

maraton

konuları birleştirdik.. buradan devam.. ben yaptım oldu.. evinizin yanında böyle bir orman olsun ister misiniz.. köye taşının o zaman..  :holey:

samuray

çok isabetli bi karar besim hocanın takımın başına getirilmesi inşallah hayırlı olur takımımız adına

S.b.ç Çağrı

İnşallah iyi yerlere gideriz bu değişiklikle besim hoca takıma ilk önce gol atabilen bir forvet bide ortasahayı sil baştan yapman lazım maç ortasahada kazanılır ortasahada verilir.

burakbas

lucarelli

Bugün kendisiyle tanışma fırsatım oldu. Çok beyfendi bir insan. Gözlerinin içi parlıyordu. İnşallah yüzümüzü güldürecek.

Ahmeti

Allah'ım inşallah mahçup etmez

brigand

Hayırlı olsun tüm camiaya. İnşallah başarılı günleri beraber görürüz.

Theofanis Gekas

Hoca bu takımı ligde bırakırsan ellerinden öperim,işin çok zor

cgr

Oyunu okuması, akabinde de oyuncu değişiklikleri çok yerindeydi...  >l< >l<

06 onur 55

hocam temennim uzun soluklu SAMSUNSPOR yolculuğun umarım başarılar ve kupalarla taçlanır...

berusa55

Samsunspor %120 Yükle Oynuyor

Besim Durmuş "Samsunspor'un A takımında idmana çıkacak herkes oynayacak herkes oynayacak durumdadır. Samsunspor'un futbolcusuna ben böyle bakıyorum." dedi.

Cüneyt Yaşar-Haberexen.com

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş hafta sonu oynanılan Ankaragücü maçı ve bu hafta karşılaşılacak Bucaspor maçı hakkında Nuri Asan Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Bugün buraya daha moralli, haftalardır berabere kalan takımımızı galibiyetle 3 puanla dönmesini istediklerini  belirten deneyimli teknik adam "Geçen hafta Ankaragücü maçını bir fırsat olarak, kazanarak oyuncularımızın üstündeki baskıyı ortadan kaldırmak ve kendimizi daha güvenli bir yere çıkarmak istiyorduk. Bu bizim ilk hedefimizdi, değişen hiçbir şey yok ama kaçan fırsat var. Ankaragücü maçını iki boyutlu düşünebiliriz. Aslında bu düşüncelerle gittiğimiz Ankara'da beklentilere cevap alamadık. İyi oynadığımızı söyleyemem. İyi niyetle iyi mücadele ettik ancak Samsunspor'a yakışan bir direnç, bir baskı gösteremedik. Top bizdeyken bireysel hatalarımız oldu. Kazanma isteğinden, konsantrasyon eksikliğinden, baskıdan böyle bir sonuç olabilir. Ankaragücü maçı son haftalarda Samsunspor'un oynadığı en kötü maçtır. Her şeyde bir hayır vardır. İnşallah bu hafta bunu ortadan kaldırıp hafta sonu oynayacağımız Buca maçında kendi seyircimiz önünde hayal ettiğimiz galibiyeti alıp iyi yerlere geliriz." şeklinde konuştu.

Hatalarımızı Değerlendiriyoruz

Hatalarını gözden geçirdiklerini ve bunların üzerine çalışacaklarını söyleyen Durmuş "Samsunspor gibi büyük bir camia; kendini ifade etmek isteyen, çeşitli haberler yayınlayıp onları motivasyon kaynağı olarak kullanan genç bir Ankaragücü karşısında da ne olursa olsun kazanıp gelmemiz gerekiyordu. Bunun bilincindeyiz. Kaybedebilirdik de, çok pozisyon verdik. Takım savunmasında topun önde kalması anlamında kat etmemiz gerek çok yol olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz derecede kötü bir gol yedik. Bu ligde bu standartlarda yenmemesi gereken bir gol yedik. Bunları çalışacağız, bunları arkadaşlarımızla konuşacağız ve çözümünü bulacağız. Bu hafta itibariyle gördüğümüz sorunumuz bu. Topun daha çok bizde kalmasını, top rakipteyken de topun arkasında geçip bloklar arasındaki mesafeyi kapatmamız gerekiyor. Daha güçlü daha, daha güvenli, daha çok ayakta kalan, kendini daha iyi ifade eden bir Samsunspor olmak istiyoruz." diye ifade etti.

Ozan'ın Çapraz Bağlarında Sorun Oluştu

Takımdaki sakatlıklar hakkında da açıklamalarda bulunan Durmuş "Sakat oyuncularımız iyileşti. Ancak Ankaragücü maçında Ozan arkadaşımızın çapraz bağlarında sorun oldu. Oyuncularımızın üzerinde baskı oluşmaması için daha çok pas yaparak topu ayaklarında tutmamalarını istiyorduk ancak hem zihinsel hem mental olarak oyuncularımız üzerinde yorgunluk sonucu baskı oluşuyor. Takım savunmasını iyi yapıp gol yememeyi, az pozisyon vermeyi hedef alıp birlikte mücadele etmeyi ortaya koyup, bir biz şekilde gol bulacağız. Tüm kamuoyu ve camiayı özellikle de cefakâr taraftarımızı galibiyetle sevindirmeyi amaçlıyoruz. Bu hafta inşallah Cumartesi oynayacağımız Buca maçını daha iyi oynayarak üzerimizdeki baskıyı kaldırmak istiyoruz. Çok gol yemiyoruz, çok gol da atmıyoruz. Tabi ki bir mücadele davranışı var takımımızın. Ama attığı golü korumayı başaramayınca hiçbir şeyin anlamı kalmıyor. İnşallah bunu kısa sürede ortadan kaldırıp devre arasında kendimizi daha güvenli bir yerde bulmayı hedefliyoruz. Çok çalışacağız, çok çalışmamız da gerekiyor zaten. Oyuncularımızı daha çok emek vererek hafta sonundaki Buca maçına hazırlamak istiyoruz. " şeklinde konuştu.

Zihinsel Bir Yorgunluk Mevcut

Futbol ayaklarla oynanıyor ama şampiyonlukları ve başarıları doğru beyinlerin elde ettiğini belirten tecrübeli teknik adam "Zihinsel olarak oyuncularımız çok yorgun. Orta saha içerisinde teknik kapasitesi yüksek oyuncularımız olmasına rağmen zihinsel yorgunluktan dolayı önümüzdeki arkadaşımıza pas veremiyoruz. Yediğimiz gol de pas atabileceğimiz arkadaşımız varken, kaptırdık ve rakip de çok kötü bir pas atmasına rağmen yine de golü yedik. Biz o pozisyonda daha diri daha dayanıklı olsaydık golü yemezdik. Zihinsel yorgunluk arka arkaya hatalar meydana getiriyor. Koordinasyon bozukluğumuz var. Boş topları kaptırdığımız anlar oluyor. Bir an önce gol bulayım, bir an önce galip geleyim deyince baskı altında kalıyoruz. Ankaragücü maçında oyunu rakip sahaya yıktık ancak zihinsel yorgunluğumuzdan dolayı rakip ceza sahası içerisinde etkili olamadık. Biz kendi kalemize gelen topları takım savunması yaparak, daha ekonomik koşarak engellememiz lazım. Golden sonra da 4 5 tane pozisyonumuz vardı. Yok gibi de görünse doğru pasları verebilseydik çok net pozisyonlar bulacaktık. Bunların hepsi de zihinsel yorgunluğun sonucu olarak ortaya çıkıyor. " dedi.

Mazeret Kabul Edecek Değiliz

Samsunspor'un her oyuncusunun her maça hazır olması gerektiğini belirten Durmuş "Biz Ankaragücü değil de Göztepe veya Urfa'dan bu puanı alsaydık herkes tebrik edecekti. Burada algıda seçicilik var ve iki puanı kayıp puan olarak görüyoruz.  Bir de hakikaten çocuklarımın haftalardır kazanma isteği üzerlerinde bir baskı, yorgunluk oluşturdu. Aynı bölgede 4 5 tane sakatlık olması, mental zihinsel olarak sahada çok koşması, rotasyona gidilmemesi hep aynı oyuncular üzerinde yük binmesine neden oldu. Yorgunluk olarak kas sinir işbirliğinde boş topu öne atacağımıza arkaya dönüyoruz. Her maç kendi içinde %80 den %120'ye kadar yük taşır. Samsunspor her maçında %120 yükle oynuyor. Ancak bunlar mazeret değil arkadaşlar. Ben mazeret kabul edecek birisi değilim. Samsunspor'un A takımında idmana çıkacak herkes oynayacak herkes oynayacak durumdadır. Samsunspor'un futbolcusuna ben böyle bakıyorum. Bu bugünde böyle olacaktır. Yarın da böyle olacak. " diye konuştu.

Kaynak

kalptenþimþek

besim hoca tam zamanında devraldı görevi..hem kısa hem de uzun zaman aralığında büyük işler başaracağına inanıyorum..