SAMSUNSPOR - Galatasaray Maçları

Başlatan timofte, 08 Kasım 2007, 17:28:58

« önceki - sonraki »

timofte

08 Kasım 2007, 17:28:58 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2011, 23:13:00 samsuni
1993-2003 arasında Samsunspor maçlarını derlediğim defterde; 1994-95 sezonunda Galatasaray'ı İstanbul'da 85.dakikada Celil'in attığı golle 1-0 yendiğimiz maçla ilgili sayfa..

Kupa yarı finalinde Trabzon'a elenip, İstanbul'a moralsiz gitmiştik. Rakip İstanbul ekibi lider durumda ve maçın favorisiydi. Ama kazanan biz olduk. Maçtan sonra Atakum'dan sevinç içinde Çiftliğe gittiğimi ve oranın bir bayram yeri gibi olduğunu hatırlıyorum. Tabi bu sevinç biraz da 1.lige yeni çıkmış olduğumuz yıllar olmasından kaynaklanıyordu. Kahvelerde falan Gs'yi tutan insanlar pek hatırlamıyorum. Biz Gs'yi yenip açılışı yaptıktan sonra Antep ve Antalya da bunları İstanbul'da yenmişti.

** Süper ligde diğer takımlarla maçlarımıza dair de birer topic açılabilir. İlgili bilgi, anı ve dokumanları bu başlıklarda derleyebiliriz.. Resim genişliklerinin (en = width) 475'ten büyük olmamasına dikkat edersek, yanlarda çirkin görüntüler oluşmamış olur..

maço

benım aklıma gs macı dıyınce nedense 3-2 yendıgımız serkanın  son dakıka attıgı gol gelır.bırde samsundakı macta evrenın attıgı golle 1-0 yenmıstık.mactan once ergun gursoy samsun herzaman yendıgımız takım dıye acıklama yapmıstı sınırden Öluyodum ve o macta hakan sukur hayatında ılk kez kırmızı gormustu :D

jean

bu maci duydum da hatirlamiyorum bir mac oncesi sibiker soylemisti sampiyonluk yolunda buyuk zarar verdi diye guzel galibiyetle runutulmuyor allahin izniyle ciktiktan sonra devam edecez yine

**KaR6**

Benim hatırladıgım celil golden önce sakatlanmıs, kenarda tedavi goruyodu.. Tam oyuna girdiği sırada uzun bi top onune geldi ve gidip golunu atmıstı.. umarım yanlıs hatırlamıyorumdur :)

mehmet yılmaz

Timofte'nin bahsettiği maç bir Kadir Gecesine denk gelmişti; ASY'de kazandığımız ilk G.Saray maçı idi o.

Bu gazete kupürü 1986-87 sezonuna ait. Samsun'da oynanan ve 1-1 biten ilk maç. Goller Tanju ve Raşit'ten. Maç bitiminde G.Saraylı oyuncular çılgınlar gibi sevinmişlerdi. Ayrıca gazetedeki yazıya bakar mısınız? Şampiyon adayları puanları paylaştı.

Bu ise ertesi sezona ait; 1987-88. Samsun'daki ilk maçta namağlup lider gelen Tanju'lu ve Savaş'lı G.Saray'ı rahmetli Mete'nin mükemmel golüyle 1-0 yeniyoruz. Bu lig tarihi boyunca G.Saray karşısında elde ettiğimiz ilk galibiyet oluyor.

1990'lı yıllara ait 93-94 sezonunda burada 1-1 biten G.Saray maçını unutamam. Golümüzü Hanganou atmıştı. Ben maça 2 saat kala girebilmiştim maraton tribününe ve bütün maçı tellere yapışık bir şekilde seyretmek zrunda kalmıştım o kalabalıktan dolayı.

1994-94 sezonunda ise hakemin bir türlü bitirmediği ve son saniyede Sedat'ın kafa golüyle 2-2 olan unutulmaz maç vardı.

Bir sürü maç var aslında ama hangi birini yazalım ki?

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "samsuni"
Bu ise ertesi sezona ait; 1987-88. Samsun'daki ilk maçta namağlup lider gelen Tanju'lu ve Savaş'lı G.Saray'ı rahmetli Mete'nin mükemmel golüyle 1-0 yeniyoruz. Bu lig tarihi boyunca G.Saray karşısında elde ettiğimiz ilk galibiyet oluyor.

edmontdante

Milinkoviçin geldiği sezon,"Simoviç'e ilk golü ben atacağım  ve gol kralı olacağım " dediği demeci hatırlıyorum.Dediği gibi Simoviç'e golü atmıştı .Maç 1-1 bitmişti.1990-1991 sezonuydu yanılmıyorsam.

Sedat'ın attığı golle 2-2 biten maçı hatırlıyorum.2.yarının 15 dakikası muhteşem oynayıp maçı 0-1 den 2-1 e getirmiştik.Maç boyunca çok iyi oynayan STELEA uzatma dakikalarında serbest atıştan Bülent'in yaptığı ortada boşa çıkmış ve maç berabere  bitmişti.O maçtan hatırladığım bir başka şey ise Celil'in korner direğinde Kubilay TÜRKYILMAZ karşısındayken  klasik hareketini yapmasıydı.Kubilay ellerini açıp bu ne yapıyor böyle der gibiydi.Bir de hareketi yaptığı adam Kubilay TÜRKYILMAZ olunca değeri dahada artıyor.Celil'in takımdaki ilk maçlarıydı.

Samsun-Antep-Antalya üçlemesini unutmak mümkün değil.Üniversitede okuduğum yıllardı.Yurtta  epey havamız olmuştu o maçtan sonra.

Timofte'nin Fridel'e attığı frikik golü hala gözlerimin önünde.3-1 yenildiğimiz kupa maçıydı.Rövanşı almıştık ama elenmiştik.Skoru hatırlayamıyorum ama son dakikada Serkan %100 bir golü atamamıştı.Ankara Samanpazarında batakhane tipli bir kahvehanede izlemiştim maçı yerli Ankara'lılar arasında.

Timofte'lerin geldiği sezon 1993-1994 te HANGANU'nun attığı golle 1-1 lik beraberlik.

Yakın zamanda Jardel ve Hakkı'nın 5.dakikada kırmızı kart gördükleri maçta enteresan maçlardandı.Sanırım o maçta berabere bitmişti.

edmontdante

Alıntı yapılan: "timofte"

Kadroya bakınca Tarkan ve Orhan var.Adamlar kayboldular birden bire.Tarkan Ümit Milli Takım'da oynuyordu.Sol ayaklıydı.Orhan'da çok çabuk bir stoperdi.Ama kayboldular.

Çok defansif bir kadroymuş.Ercan,Kasım,Fevzi,İmdat,Orhan,Vural,Yaşar,.

edmontdante

Alıntı yapılan: "edmontdante".
Timofte'nin Fridel'e attığı frikik golü hala gözlerimin önünde.3-1 yenildiğimiz kupa maçıydı.Rövanşı almıştık ama elenmiştik.Skoru hatırlayamıyorum ama son dakikada Serkan %100 bir golü atamamıştı.Ankara Samanpazarında batakhane tipli bir kahvehanede izlemiştim maçı yerli Ankara'lılar arasında..

Maçı 1-0 kaybettiğimizi hatırladım şimdi.Demekki Serkan golü atsa gs 'yi eliyormuşuz kupadan.

Kadir ÇELEBİ

Hayatımda ilkez hungur hungur agladıgım mactı bu mac :( babamın tesellisi bile yetmemişti galip geldigimiz kupa macında golumuzu yanılmıyosam kaptan ercan atmıstı..

CeLL-O

87-88 Sezonu galatasaray'ı tarihimizde ilk yendiğimiz maç. Rahmetli Mete'nin golü , pek net değil ama sizlerle paylaşmak istedim  :wink:

bafradan55

fotoğrafları paylaşan arkadaşlardan Allah razı olsun, inşallah süper lige dönüp kaldığımız yerden devam edeceğiz. DÖNECEĞİZ HESABI GÖRECEĞİZ.

Sol Açık

Alıntı yapılan: "SamsunSpor_34"Hayatımda ilkez hungur hungur agladıgım mactı bu mac :( babamın tesellisi bile yetmemişti galip geldigimiz kupa macında golumuzu yanılmıyosam kaptan ercan atmıstı..

Gerçekten Samsun'a çok yazık olmuştu. 3-1 kaybedip, içeride eze eze 1-0 yenmiş, ama 2.yi atamadığımızdan elenmiştik. Ama gerçekten finali biz haketmiştik...

timofte

Yukarıda arkadaşların da sözünü ettiği 1995-96'daki Federasyon Kupası yarı final maçına hafta içi olmasına rağmen Samsun'dan 10 otobüsle gittik. Şu an Talimhane Caddesi'nde hala hizmet veren Mahsen Birahanesi'ndeki taraftarların kaldırdığı otobüsle ve liseden bir arkadaşımla gitmiştim ben de.. Kuzenim olan forumdan tuzlalı da İstanbul'un İzmit sınırındaki Tuzla'dan maça gelmişti.  Avrupa Kupalarının kapısına dayandığımız için seferberlik vardı. Gidiş-dönüş ücreti o zamanın parasıyla uygun bir fiyat olan 500 bin liraydı.

Aşağıdaki resim bu maçtan bir enstantene olup tuttuğum defterden scan ettim. İlk maç İnönü'de oynanmıştı. O zamanlar A.Sami yen patates tarlası gibiydi. Taraftar olarak müthiş bir destek verdik. Biz 2-0 mağlupken Timofte'nin Friedel'i frikikten avlaması havalara sıçramamız unutulmaz. Taraftarlık geçmişimde en çok hafızamda kalmış maçlardandır. Mağlup da olsak Samsun'da işi bitireceğiz düşüncesiyle "Şen ola Samsun şen ola" diye bağırırken son saniyede Saunders durumu 3-1'e getirmişti. Rövanşı 1-0 kazanmak da bize yetmedi.

Maç çıkışında Gs lilerle aynı anda çıktık. Ortalık baya karışmıştı. Otobüslerimiz dağınık haldeydi bu yüzden Herkes derdine düştü. Yine de "Samsun'a gelene bilet bedava" diye bağırdığımızı falan hatırlıyorum. Üst kata Söğütlübahçeli Çılgınlar, alt kata 1965 Genç Samsunsporlular pankartları asmıştık. Karla karışık yağmur vardı.

celebi

maç çıkışında 2-1 bitecek derken saundersin attığı golden sonra maç bitti galatasaraylı taraftarların şşşşştttt şşşşştttt nereye tezahüratları hala kulaklarımda çınlıyor adilerin :evil:  :evil: ama o maçtan sonra polis atkıları çıkarın demişti çıkarmayıp belediye otobüsünde galatasaraylı elemanı hacamat etmiştik.rövanşı ercanın süper füzesiyle 1-0 aldık ama tur atlayamamıştık.