TFF 1.LİG 2020-2021 14. HAFTA | Bursaspor 3-0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 09 Aralık 2020, 13:00:07

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Sol Açık

_SoN_

En az skor kadar net birşey söylüyorum bu takım bu kadro ve oyunla tekrar küme düşer , başkan yardımcımız ölmüş, başkanımız canıyla mücadele ediyorken insan biraz utanırda oynar, bundan sonra şu ruhsuzlar ordusundan ne puan beklerim nede mücadele. Tek kelimeyle YAZIKLAR OLSUN .

fanatik samsunsporlu

Bütün transferler Ertuğrul Hocanın bilgisi dahilinde yapılmış. Nasıl bir izleme komitesi varsa!İnşallah devre arası bu takımdan 6-7 oyuncu gider de başka transferler yapılır.
Bursa'da Emirhan oyun kurucularımıza baskı yaptı,Burak Altıparmak ta asist.Denizliden beri takip ediyorum. Saviçeviçten daha kaliteli.Burak kapacak bizim Burak'tan daha iyi.
Yalçın iki maçtır canımıza okuyor. Ercan oynasın böyle oynayacaksa.Erhan  hadi orta yapamıyor defanstaki topu bari uzaklaştırsa.Keremcan zaten ayrı bir  alem.Gyasi adam geçiyor güya ama icraat yok.Durarak top oynuyor.Takım olarak maalesef kötüyüz. Tabi ki en çok ta Ertuğrul Hoca.

Ayayorgi Tekfuru

Alıntı yapılan: kaan - 12 Aralık 2020, 20:58:37Trt spikerleri bizim göremediğimiz neyi görüyor acaba? Erhan günün etkili ismi, gyasi sağ kanatta çok çalıştı, Samsunspor şampiyonluğun en önemli favorilerinden biri???

Ertuğrul hocayla da bu oyuncu grubuyla da olmaz. Kaybettiğimiz için değil, kazanırken de olmayacağı bariz görünüyor artık. Umarım ben yanılırım.

Bursaspor'u ve gençlerini tebrik ederim.
Trt spikerlerinin bir şeyden haberleri yok. Maçtan önce bir takımın istatistiklerine bile baktıklarını sanmıyorum. Hep aynı genel geçer lafları söyleyip duruyorlar. Samsunspor olunca bir de 20 Ocak'tan bahsederler hepsi bu kadar işte.

Ayayorgi Tekfuru

Transfermarkt verilerine göre takımın yaş ortalaması 28.3. (Sürekli oynananların daha yüksektir) Bu lig için çok yaşlı bir kadro. Takım birbiriyle pas yapamıyor. Kimse birbirine alışkın değil. Toplam 16 golümüz var sadece dördü santraforlardan. Her şeye rağmen Balıkesir maçının bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Ertuğrul Hoca gereken müdahaleyi yapıp maçı alırsa kötü bulutlar biraz da olsa dağılır.

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Bafra55 - 12 Aralık 2020, 20:48:24Madem yeniliyoruz, bari fark yiyelim de birilerinin canı yansın, bir şeyler değişsin artık yeter ya. Bursa 10 kişi kaldı hâlâ on numara top yapıyor. Kapacak çok iyiymiş gerçekten, böyle devam ederse uçar gider. Erhan Kartal kardeşimizi de tebrik ederim(!), güzel asist yaptı 😡😡

Hocam emin ol bizden başkasının canı yanmaz. Virüs derler, sakatlık derler şahlanış sezonu derler, asbaşkan vefat etti moralimiz bozuktu derler parasını alırlar kıçının üstüne otururlar.

Stoper

Maçın henüz başında, Guido golü yapsa hikayesi çok başka bir maç olabilirdi. Hatta ikinci devrenin başında gelecek bir gol ile çevirme ihtimalimiz bile yüksekti. Kötü oynamıyoruz ama skora da gidemiyoruz. Rakip genç ve motivasyon ile oynayan alt yapı oyuncularından oluşuyor. Farklı bir tablo olabilirdi, dirençlerini kıramadık,dersimizi aldık.

Takımda dikkat çeken durumlardan birisi de 30 yaş üstü, artık son çeyreği yaşayan futbolcuların fazlalığı. Emekliliği dolmuş; ceketinin cebinde emeklilik dilekçesi hazır bekleyen memur kafasında adam çok!

Yalçın, Erkam, Kerem, Gökhan Alsan, Ferhat, Guido, Burak Çalık, Caner vs..

Lige çıktığımız dönem, kalede Ahmet Şahin, orta sahada Hakan Bayraktar abiligi vardı. Papaz sayısı azdı. Cenk İşler'in bile devre arası bileti kesilmişti.

Mevcut takımında doku bozukluğu var. Ameliyat yakındır. Hem de narkozsuz!

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 12 Aralık 2020, 19:26:16Bu forma uğursuz... Maçın başında yazacaktım ama elim gitmedi yazmaya. Bu formayla galibiyetimiz yok. Muğla kupa maçı da dahil...

Ben de epeydir aynı şeyi düşünüyor ancak yazmaya çekiniyordum. Elbette uğur, uğursuzluk vs yok ama bu siyah forma ile başarılı olamadık bir türlü.

Maçı dilim döndüğünce yorumlamaya çalıştım.

https://youtu.be/V90-OAvl_GY

Nuri Asan

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 13 Aralık 2020, 01:12:58Ben de epeydir aynı şeyi düşünüyor ancak yazmaya çekiniyordum. Elbette uğur, uğursuzluk vs yok ama bu siyah forma ile başarılı olamadık bir türlü.

Maçı dilim döndüğünce yorumlamaya çalıştım.

https://youtu.be/V90-OAvl_GY

Çok güzel program olmuş hocam, ağzınıza sağlık. Sabaha kadar olsa sıkılmadan dinlerdim. Maç için gerekenleri fazlasıyla söylemişsiniz.

Allah'ın izniyle Yüksel Başkanımız iyileşsin Akdemiye Mustafa Erkanat ismi mutlaka verilecektir.

55__Gurbet__55

Beceriksizliğimizin yanına ruhsuzluk eklenince skor normal. Bu ligde mücadele etmezsen Bursa'da 3 atar Eskişehir'de.

Önceden söylediğim  gibi 2 senede 2 lig atlamak sağlıklı değil. İstisna olarak şimdilik Karagümrük iyi gidiyor ama orda Süleyman Hurma gibi ligi çok iyi bilen bir başkan var, yoksa çoğu en geç iki sezon sonra tekrar düştüler. Almanya'da Hoffenheim ve Leipzig bunu başardı yalnız düzen ve ekonomik şartlar çok farklı. 2.Bundesliga'da Hoffenheim'da forvette Demba Ba oynuyordu.

Bu sene lig çok kötü. Devre arası  iki üç transferle en kötü play-off'dan çıkabiliriz ama seneye yedek olabilecek bir tane futbolcumuz yok kadroda.
Hepimiz Süper Ligi özledik, seneye Manisa ve düşen 4 takımla lig çok daha zor olcak ama sanki bir sene daha burda kalmamız bizim için daha hayırlı olacak.

mehmet yılmaz

Pek çok hayal kırıklığı ve eksiğimiz var. Dünkü maçın eşliğinde birinden söz edeyim. Adeta gol yolları enfeksiyonu yaşıyoruz. Kadro kurulurken gol atma becerisi düşük oyuncular tercih edilmiş. Ligde 13 maçta 16 gol attık. Bu, şampiyonluk hedefleyen bir takım için oldukça düşük bir oran olarak göze çarpıyor. Net bir golcümüzün olmadığını, gollerin oyuncular tarafından paylaşıldığını, en çok gol atan oyuncununsa yalnızca 2 gole imza attığını görüyoruz. Özellikle son Menemenspor ve Bursaspor maçlarında çok sayıda gol pozisyonuna girdik ancak bunlardan sonuç çıkaramadık. Bu oyuncu grubu ile de çıkaramayız. Bu iki maçta yalnızca bir gol attık. Savunma ve orta saha oyuncuları da dahil olmak üzere forvet hattının da gol ortalaması çok düşük, gol yapabilme becerisinden yoksunlar. Dolayısıyla girilen çok sayıda pozisyon gole çevrilemiyor ve bu da skora olumsuz yansıyor. Örneğin Bursaspor maçında toplam 16 korner kullanırken kayda değer bir pozisyona giremedik. Yine örneğin daha maçın başlarında Guido Koçer'in kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu auta bile değil, taca atması da gol vuruşu eksikliğinin en önemli örneklerinden birini oluşturdu. Dediğim gibi, sorun çok ancak bunlardan biri de bu...

jean

Coluk cocukla oyniyor adamlar 3 tane yiyorsunuz rezil ettiniz bizi ayiptir vallahi bu kadarinada pes

_SoN_

Bursa maçı gibi birçok maç sonucu ile karşı karşıya kalabiliriz, bu ligin ortası daha olmamışken ve oluşan birçok olumsuz şartlar göz önüne alınarak maruz karşılanabilir, bizim bu kadar kırılmamızın, kızmamızın sebebi maçta alınan skor değildir. BUNU TAKIM , YÖNETİM, TRANSFERLERİ YAPANLAR DAHİL, HOCA DAHİL HERKESİN ANLAMASI LAZIM.

Bizim asıl bu kadar kızmamızın kırılmamızın sebebi, her maç sonucunda olumsuzlukları görüp takımı savunurken, tüm olumsuzluklara rağmen takımın yanında dururken, her bir oyuncunun tüm olumsuzluklarına rağmen en ufak olumlu pasını dahi göklere çıkarırken, bizim takımızın daha toprağa yeni verilmiş bir abisi, yoğun bakımdan yeni çıkmış canıyla mücadele eden bir başkanı, arkasında tüm olumsuzlara rağmen dağ gibi duran taraftarını düşünmeyip, onlardan imtina etmeyip, daha 18-20 yaş aralığındaki çocuklara rezil rüsva olmaları, bir tane oyuncumuzun bile buna isyan edip, takımın tüm oyuncularına kızıp onları ateşlememesi, bir tane oyuncunun bile kendi içinde isyan edip gözlerinin yaşarmaması, bu nasıl bir duygusuzluktur, bu nasıl bir vurdumduymazlıktır, bu nasıl bir utanmazlıktır. BİZİM İSYANIMIZ BUNAA!!!

Daha önceki maçlarda takımı genel olarak ve oyuncuları tek tek analiz ederdik, bu maçta ne analiz edilecek bir takım, nede şu diğerinden daha ilerideydi diyebileceğimiz bir oyuncu yok bana göre, o çok beğendiğimiz kalecimizden, canını dişine takıp oynuyor dediğimiz ferhatımızdan, bu ligin yıldızı değil ama takımı sırtlıyor dediğimiz guido'dan, kısaca tüm takımdan utandım, kendimden utandım, diğer mesajlarımdada yazdığım gibi ben bu şekilde oyunu asla kabul etmiyorum.

Bu sefer tek bir olumlu cümle kurmayacağım, bu takımın en üstünden en altta bulunan bireyine kadar, bu maçtan zerre utanmaları varsa bu işi düzeltirler, ÖZÜR DİLERLER.
YOKSA , her fırsatta ağızlarından düşmeyen takıma sahip çıksın dedikleri o taraftarın nasıl sahip çıktıklarını GÖRECEKLER!!!

_SoN_

Son yorumumdan sonra özellikle başkanın bu açıklaması biraz olsun içimi ferahlattı, en azından başımızdaki lider, hasta yatağından , canıyla mücadele ederken bile olanların farkında ve gerekenleri fazlasıyla söylemiş.

BAŞKANIMIZDAN ALINTI ;

Alıntı yapılan: undefinedCumartesi akşamı İstanbul'da hastahanede hasta yatağında Bursaspor maçımızı seyrettim ve kahroldum!!! Oynanan maçta sergilenen futbolun ve alınan skorun hiçbir izahı olamaz.
Bu acılı günlerimizde yaralarımıza bir nebze merhem olacak diye beklerken maalesef ortaya bu çıkan ruhsuz ve saygısız tablo acılarımızı daha da arttırmıştır.
Bari sahaya Mustafa Erkanat tişörtleri ile çıkmasaydınıız da yüreklerimizi sızlatmasaydınız. Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynayarak tüm Samsun'u Türkiye'ye rezil ettiniz. Maç sonrası sinirimden Mustafa için hüngür hüngür ağladım. Beni kimsenin ağlatmaya hakkı yoktu o gece!
Futbolda mağlubiyetler olur, bunlar doğaldır ve olacaktır. Ama mücadele etmeden, savaşmadan, ruh ve karakteri ortaya koymadan alınan mağlubiyetleri ne ben ne de camia kabul edilebilir.
Zaferler savaşılmadan kazanılmaz ama hala Samsunsporlu oyuncuncular bunu bugüne kadar öğrenmemişler! Bu güne kadar iyi niyetimizi hiç esirgemedik ama artık gelinen noktada duruma daha farklı bir el koyma durumu hasıl olmuştur.
Balıkesir maçının ardından haftaiçi Yüksel Başkan olarak düğmeye basacağım. Günah benden gitti. Dinsizin hakkından imansız gelir diye bir söz var.
Bu nedenle tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil tüm tedbirler masaya yatırılacak ve de Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa hepsi alınacaktır.
Bu takımı Süper lige çıkarmak ve Şampiyonluk kupasını rahmetli kardeşim Mustafa Kemal Erkanat'ın kabrine götürmek benim namus borcumdur. Duygusallık malesef öldürüldü.
Bu minvalde hocamızla ve genel menajerimizle gerekli istişareler ve devre arası gerekli nokta takviyeler konusunda yeni kadrolaşma çalışmaları acilen başlayacaktır. Kimsenin göz yaşına bakılmayacak.
Yüksel Başkan hep verdiği sözleri sonuna kadar tutan bir iş insanı olarak bilinir. Burdan sıfır tolarens vereceğim. Büyük Samsunspor Camiasına verilmiş sözler asla unutulmaz! Bende laf ağızdan çıkar!!!
Bana ve Hocama güvenin ve gerekli desteği verin. Zaman birlikte tek vücut olmak ve kenetlenmek dönemidir. Bunun başka yolu yok! Başka Samsunspor ve Samsun yok! Güzel günler göreceğiz ve 25 Nisan'da Cumhuriyet Meydanı'nda Lig Şampiyonluğu için görüşmek dileğiyle...