En iyi Kaleci

Başlatan erkan55, 17 Temmuz 2007, 00:39:02

« önceki - sonraki »

Tribün_ali

Aman bırak almayalım adamın nasıl kova gibi yedigi goller hala aklımda adamın daha biz kac seneki önce alacagını veremedik  :) adam hacize verdi samsunsporu ne cabuk unuttunuz

ne kavgam bitti ne sevdam

heheh:D:D beklenir ondan zaten ama adam yıne yıllarını verdı samsuna be oyle demıyelım kac sene formamızı gıydı ter doktü

TANJU COLAK

fatih uraz ilk duydugum kaleci ismidir simvoisten sinra ve fatih benim icin cok am acok özel
kitabini aldim gectigmiz yaz tavsiyede ederim ayrica 1996  avrupa sampiyonasi ingilterde yapilmisti ve bir kitap  hazirlamisti o kitapda mithis
----- fatih uraz bir numara
saygilarimla

Clint_Eastwood

Şimdiye kadar Samsunspor'da oynayan en iyi kaleci Stelea'dır... Fatih Uraz'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum...

Bir de Erol adında bir kalcemiz vardı... Genelde 3. kaleciydi... Ama Ordu Milli takımında bir maçta (90 dakika içinde) 3 penaltı kurtarıp tarihe geçmişti...

92-93 sezonun da Antalyaspor'dan Murat adında bir kaleci almıştık ve o sene çok hatalı goller yedi, yoksa ligde daha iyi konuma gelebilirdik... Zaten 1994 yazında Multescu Stelea'yı getirdi...

Bir de hatırlayan var mı bilemiyorum yine 92-94 arası Abdullah adında bir kalcemiz vardı... Hayatı yedeklikle geçmişti... Ama Nisan 1994'de Samsun'da Bursa'yı 4-0'la geçtiğimiz maçta (Timofte 2 tane atmıştı) kalecimiz Harika bir maç çıkarmıştı... Ki o zaman Bursa'da dev Danimarkalı golcü Frank Pingel ve Norveç'i 1994 Dünya Kupasına taşıyan Goran Shorlot vardı...

mehmet yılmaz

Stelea, çok büyük kaleciydi, çok yetenekli idi ancak karakter olarak Samsunsporluluk ahlakıyla bağdaşmayacak bir adamdı. İsmail Uyanık'ın kendisini aldığı bir ihbarın tutması nedeniyle  Zeytinburnuspor maçında sonra göndermesi tesadüf değildir. Ama dünya genelinde bilinen, meşhur bir kaleciydi.

Fatih Uraz, tartışmasız bir şekilde en iyi kalecimizdir. Samsunspor'u marka yapan önemli isimlerden birisidir lakin Fatih Uraz'ı da Fatih Uraz yapan kulüp Samsunspor'dur. Takımımıza kattıkları düşünüldüğünde bence en iyisi Fatih Uraz'dır.

Ancak eskilerden Yusuf Şimşek ve ilerleyen yaşına rağmen Vladan Radaca da unutulmamalıdır.

Clint'in bahsettiği Erol'u Keçiörengücünden almıştık. 92-93'te 2. Lig şampiyonu olurken kalecimizdi. Ertesi yıl yine Clint'in bahsettiği Murat Aydın Ayhan'ı aldık Antalya'dan ve maalesef Abdullah ile ikisi o büyük kadroyu kaldırabilecek kaleciler değildi. İyi bir kalecimiz olsa idi ligi 5. değil en az 3. bitirebilirdik.

Kaya

bende farklı bir düşünce getireyim :
neye göre en iyi kaleci,istatistiğe göreyse tabiki fatih uraz show ve hırçınlık bakımından stella,inanılmaz topları kurtarıp yenmeyecek golleri yemekle ali uyanık ve böyle gideeer...

ama benim düşüncem samsunspor a büyük hizmetleri geçmiş ve samsunspor forması altında milli olmuş fatih uraz dır

CeLiL_55

Fatih Uraz tabiki ama son 2,3 sene içinde kalede Kerem bence çok iyiydi bizde oynasa çok iyi olurdu bizim için.

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: CeLiL_55 - 22 Eylül 2008, 12:30:20
son 2,3 sene içinde kalede Kerem bence çok iyiydi bizde oynasa çok iyi olurdu bizim için.

Malatya maçını para karşılığı satması, karakter sorunu bir tarafa. ama Kerem iyi kaleci değildi. Allum'la birlikte elele verip yedikleri çuval dolusu golle küme düşmemizi sağladılar. Kerem'den olsa olsa iyi bir Kova markası olur. Nesini beğendin bunun anlamadım.

ReDBuLL55

Son nesiller Deseydiniz Shorunmu derdim de gelmiş geçmiş olunca Fatih URAZ yaşım itibarine tabien bilmesem bile Büyüklerimden duyardım

samsunew

yabancılarda = stella ve allum buker

yerlilerde = fatih uraz ve göksel gencer

CurvaSudSamsunspor

22 Eylül 2008, 22:05:47 #40 Son düzenlenme: 22 Eylül 2008, 22:13:43 CurvaSudSamsunspor
bizim çorumluyu unutmayalım (shorumlu)

55samsunlu55

ben samsunspora gelmiş geçmiş en iyi kaleci olarak shorunmu diyorum. ilerlemiş yaşına rağmen bizde oynadığı süre zarfında kalede müthiş iş çıkardı. hatta bazı zamanlar sakat sakat oynadı ve yine de iyiydi. kalemiz emin ellerdeydi. bence shorunmu:)

CeLiL_55

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 22 Eylül 2008, 14:28:40
Malatya maçını para karşılığı satması, karakter sorunu bir tarafa. ama Kerem iyi kaleci değildi. Allum'la birlikte elele verip yedikleri çuval dolusu golle küme düşmemizi sağladılar. Kerem'den olsa olsa iyi bir Kova markası olur. Nesini beğendin bunun anlamadım.
ya Kerem istedimi iyi kalecilik yapıyor gönülden oynadığı zaman yani Malatya maçında sadece Kerem deyil birkaç futbolcuda para karşılığı o maçı sattı örneğin Mehmet Polat Kafa atıp bizi 10 kişi bıraktı o maç hayat maçıydı takımda birlik beraberlikte yoktu

kumkoylu ahmet

kerem berbat bir kaleciydi hatta kalecilik mevkine bizde girdi adami utbolcu adini biz duyurduk..
Alliom Boeker bence iyi kaleci idi.ilk geldi sezon lastik gibi sunuyordu..
Goksel den bas eden yokdu bir sezonda onun sayesinde ligde kaldik son hafta 10 kisi kaldik malatyaya karsi 1-1 oynamisdik samsunda kalede mukemmel idi bizim golde ercandan mukemmel di :P

Bogdan stella tartisilmaz mukemmel kaleci

Fatih urazin bir macini bile bilmem ama iyi deniliyor ben gormedim sadece duydum eski kasetlerden gordum ozmanlar iyimis ama iyi olan kaleci degil samsunsporumuzda iyimis bu noktaya dikkat edelim lutven..

CeLiL_55

Alıntı yapılan: kumkoylu ahmet - 23 Eylül 2008, 20:10:47
kerem berbat bir kaleciydi hatta kalecilik mevkine bizde girdi adami utbolcu adini biz duyurduk..
Alliom Boeker bence iyi kaleci idi.ilk geldi sezon lastik gibi sunuyordu..
Goksel den bas eden yokdu bir sezonda onun sayesinde ligde kaldik son hafta 10 kisi kaldik malatyaya karsi 1-1 oynamisdik samsunda kalede mukemmel idi bizim golde ercandan mukemmel di :P

Bogdan stella tartisilmaz mukemmel kaleci

Fatih urazin bir macini bile bilmem ama iyi deniliyor ben gormedim sadece duydum eski kasetlerden gordum ozmanlar iyimis ama iyi olan kaleci degil samsunsporumuzda iyimis bu noktaya dikkat edelim lutven..
arkadaşım o kadarda deyil Kerem'e fazla haksızlık ediyorsun Kerem Galatasarayda oynadığı zamanlarda iyi performans gösterdiği maçlar oldu fazla küçümsemeyin