2. Abdülhamid [IRA] İrlanda Kurtuluş Örgütünü kurdu

Başlatan kabacevizli55, 16 Ağustos 2010, 16:51:12

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

2. Abdülhamid [IRA] İrlanda Kurtuluş Örgütünü kurdu,İngilizler halen Ira'dan kurtulamadı

Büyük İngiltere'ye ne oldu da güçsüzleşti ve yerini ABD'ye bıraktı? İngilterenin bir İrlandalılar sorunu vardır.

Abdülhamid ingilterenin Osmanlı imparatorluğu üzerindeki oyunları görünce 2-3 gemi erzak gönderir ve irlandalıları kendine çeker.

bilindiği gibi Abdulhamit han müthiş bir istihbarat ve teşkilatçılık kaabiliyetine sahiptir.

İşte Abdulhamit bu kaabiliyetini kullanarak,İRLANDA KURTULUŞ ÖRGÜTÜ(İRA) kurar. bizzat kendisinin önerdiği adamları ira'nın önemli yerlerine getirir.. teşkilatçılık ve istihbarat hakkında yardım eder. ingiltere kralının sabah kahvaltısında janbon ve şarap içtiği, hangi kitapları okuduğunu, kraliyet ailesinden bile saklanan bilgilere ulaştığı hesaplanırsa Abdülhamitin kurucusu olduğu IRA ya müthiş desteği olmuştur...İRA ingilizlerin içine sokulmuş bir nifaktır.2.Dünya Savaşına gelindiginde İngiltere ,İRA yüzünden hareket edemez hale gelmiş ve onun Dünya hakimiyetinin sebebi olan Büyük ve Hint okyanusundaki sömürgeleri birbir Japonların eline geçmiştir.Büyük Britanya ,İngiltere olmuştur.İngilizlerde Osmanlının son dönemlerinde içimize nifaklar sokmuştur,bertaraf etmişizdir.Ama Abdülhamid'in oyunu bugün bile kurulu saat gibi çalışmaktadır.İngiltere halen İRA ile ugraşmaktadır.

Şimdi İrlanda'da Abdülhamid'e teşekkür anıtı vardır...

kalptenþimþek

16 Ağustos 2010, 17:24:19 #1 Son düzenlenme: 16 Ağustos 2010, 17:33:50 kalptenþimþek
II.Abdulhamid, tam 33 sene gercekte yikilan bir imparatorlugu bir arada tutmanin mucadelesini verdi..Bu mucadelede dengeleri hep kullandi..Dun oldugu gibi bugun de devletlerarasi siyasette,  dusmanimin dusmani dostum sayilir dusturu onemlidir..II.Abdulhamid de bunu siklikla ve basariyla yapmistir..Ancak IRAyi Abdulhamid kurdu demek fazla utopik olur..Film senaryosu olur..

babasamsunlu

Ben bu konu hakkında Mehmet Hocamdan yorum bekliyorum..Çünkü gerçekten tarih bilgisi çok iyi..
Padişahlarımıza gelince..En azından savaşlarda millet ile beraber meydanlarda olurlardı..Cumhuryet tarihimizde ben bir tane siyasinin çocuklarının veya aile eşrafının şehit olduğuna şahit olmadım henüz.Padişahlarımız Sırf bu yönelri ile bile bence başımızın tacı olmayı her zaman haketmişlerdir..

Ertuğrul Sağlam

II Abdulhamit büyük ve zeki bir devlet adamı olduğunu birçok yerde okudum, ama nedense bu insanları bize öcü gibi anlattılar, gerçekler hep saptırılarak anlatıldı. Söylenecek çok şey var ama söylesek yanlış anlaşılırız...

kabacevizli55

maalesef yıllarca bize haremi karı kız oynatılan yer olrak öğrettiler öyle gösterdiler