Samsun Bir Şehit Daha Verdi!

Başlatan Sadece Samsunspor, 02 Eylül 2008, 14:47:56

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

02 Eylül 2008, 14:47:56 Son düzenlenme: 02 Eylül 2008, 14:52:17 berusa55
AlıntıGİRESUN'DA ÇATIŞMADA BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Giresun'un Dereli ilçesi Kümbet Yaylası'nda devriye görevi yapan güvenlik güçlerine teröristlerce açılan ateş sonucu bir jandarma uzman çavuş şehit oldu.

Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası Uzundere köyü kırsalında öğlen saatlerinde devriye görevi yapan güvenlik güçlerine, 5-6 kişi oldukları tahmin edilen teröristlerce ateş açıldı. Açılan ilk ateşte Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel (32), şehit oldu. Güvenlik güçlerinin karşı ateş vermesi üzerine teröristler kaçtı. Bölgeye güvenlik gücü takviyesi yapıldığı ve teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

Şehit Gürel'in, Samsun merkez nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Bu ne ya her gün şehit her gün şehit yazık değil mi bu gençleri doğurup büyüten annelerine babalarına artık şunların köklerini temizleyin - giresun'a kadar girmişler herkes ayakta uyuyor

berusa55

Şehidimize Allah'tan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dilerim. Çok üzüldüm çok. Olaya bakın hem de Giresun kırsalında inanamıyorum... :'(

HoliganSamSunLu

şehide allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum giresuna kaadar gelmelerinin sebebi belli her yıl bunlar yaşanıyor ama önlem alan yok mevsimlik fındık işçilerinin gelip gitme dönemlerinde her yıl yaşanan olay bir kaç yıldır bu kadar oolmamaıştı yalnız gümüşhane olsun giresun olsun bu yıl çok olay yaşandı...

Yalnızca BİZ

Şehidimize Allah'tan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dilerim....

bezgınbekır

En yüce mertebeye ulasan sehidimize Allah rahmet yakınlarına sabır dılıyorum  :'(

Pergani 55

bu pisliklere destek verenlerin Allah belasını versin kahrolsun PKK canın cehenneme. Şehidimize Yüce Allah tan rahmet diliorum. Cennette peygamberlikten sonraki en büyük mertebeye -şehitlik- ulaşan şehitlerimizi asla unutmayacagız. Allah hepsinin taksiratını af eylesin

beşnumara

şehidimizin ailesine allahtansabır kendisine de rahmet diliyorum.bu böyle devam eder.giresunda ne işi var bunların diye düşünebiliriz.fındık işçisi diye yaklaştırmasak bunlar yaşanmazdı.tabii ki bu benim şahsi görüşüm

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: kral samsunlu - 02 Eylül 2008, 22:41:04
şehidimizin ailesine allahtansabır kendisine de rahmet diliyorum.bu böyle devam eder.giresunda ne işi var bunların diye düşünebiliriz.fındık işçisi diye yaklaştırmasak bunlar yaşanmazdı.tabii ki bu benim şahsi görüşüm

şahsi görüşün değil olan bu zaten Gardaş

jean

giresunda olmasi karadenizin imaji icin kotu bir durum gecen senede giresunda biri olmustu artik bunlarin sonunun gelmesi lazim biran once bitirmek lazim cok oldular artik

Sadece Samsunspor

03 Eylül 2008, 14:29:51 #9 Son düzenlenme: 03 Eylül 2008, 16:18:35 SADECE SAMSUNSPOR
AlıntıŞEHİDİNE SAHİP ÇIKAN SAMSUNLULAR, TERÖRE OLAN TEPKİLERİNİ EVLERİNİN BALKONLARINA TÜRK BAYRAĞI ASARAK GÖSTERDİ

Giresun'un Dereli ilçesi Kümbet Yaylası Uzundere Mevkii'nde arazi arama tarama çalışması sırasında teröristlerce açılan ateş sonucunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel'in (32) naaşı, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'nda yapılan törenin ardından ambulansla Samsun'a getirildi.

1 ay sonra doğacak bebeğini göremeyen tim komutanının naaşı, önce annesinin Yeni Doğan Mahallesi Dr. Kamil Caddesi'ndeki evinin önüne geldi. Ambulansın geldiğini gören 8 aylık hamile eşi Asuman Gürel, anne Fatma Gürel ile yakınları sinir krizleri geçirdi. Şehit yakınlarını sağlık görevlileri sakinleştirdi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel'in naaşı tören mangası tarafından ambulanstan indirilirken feryatlar doruğa ulaştı.

Aile yakınları gözyaşlarına boğulurken, çevredeki komşular ise şehidin yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı. Tabudun üzerine sarılarak ağıtlar yakan anne Fatma Gürel ve eşi Asuman Gürel, teröre lanetler yağdırdı.

Şehidine sahip çıkan Samsunlular, teröre olan tepkilerini evlerinin balkonlarına Türk bayrağı asarak gösterdi. Törende şehit Gürel'in ablası da baygınlık geçirdi. Olay gerine gelen sağlık ekipleri, ablayı sedyeyle alıp ambulansa götürdü. Dualar okunup helallik alınmasının ardından şehit uzman çavuş Gürel'in naaşı ambulansa konularak Abdullah Paşa Camii'ne götürüldü.

Öyle namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla Şehit Uzman Çavuş Murat Gürel defnedilmek üzere Kıranköy Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne uğurlandı.

Evin tek oğlu olan 6 yıllık asker şehit Uzman Çavuş Murat Gürel, 10 yıl önce babasını kaybetmiş. 1 çocuk babası olan Gürel'in eşi Asuman Gürel'in ise 8 aylık hamile olduğu öğrenildi. Şırnak kırsalında şark görevini yapan Murat Gürel, 5 önce Giresun'un Bulancak ilçesine tayin edilmişti.

En tehlikeli yerlerden olan Şırnakta şehit olmamış adam Giresun'a geliyor ve orda şehit oluyor - kahrolsun pkk >:(

Yalnızca BİZ

03 Eylül 2008, 14:55:24 #10 Son düzenlenme: 03 Eylül 2008, 21:54:44 berusa55
Şanlı ordu'm...

esedullah

arkadaşlar hep fındık toplama sebebiyle geliyolar buralara rahat durmuyolar tabi insan canına kıyarak nasıl propaganda yapılır.Nasıl bir düşünce anlamıyorum.Şehdimize Allah tan rahmet diliyorum kalanlara Alalh sabır versin

Kaya

evet bu söylediklerin son derece doğru oranın bazı köylerine girilmiyo hayret verici bir şekilde ve karadeniz olmasına rağmen

kumkoylu ahmet

allah rahmet eylesin yakinlara bassagligi