Yeni Başkanımız Efsanemiz Emin Kar

Başlatan ibrakadabra55, 22 Temmuz 2012, 16:42:30

« önceki - sonraki »

buonanotte

Umarım kombineleri verecekleri insanlar maçlara gelirler.Alıştık dolu tribünlere.

beşnumara

Osman genç çok merak ediyorum canik belediye bayan basketbol takımına vereceğin desteğin kaçta kaçını bu şehrin en büyük markasına vereceksin.özellikle canik ilkadım ve atakum belediyelerinin kulübe ne verdiğini veya vermediğini açıklasalar iyi olur.seçim zamanı kulübün kapısından ayrılmazsınız ... insanlar.

mehmet yılmaz

Açıklayayım,
Tekkeköy belediyesinin Samsunspor'a katkısı 0
Hayati Tekin benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ziyarete bile gelmedi.

Atakum Belediyesi yine 0.
Her zaman olduğu gibi 0...
Metin Burma'nın lügatinde Samsunspor diye bir kelime yok sanırım.

İlkadım Belediyesi
Çeşitli birimleri çok sayıda toplu kombine aldı.
Necattin Demirtaş başkan kulübü ziyaret etti.
Ayrıca bedelsiz olarak 56'lardaki büyükçe bir dükkanı kulübümüze bağışaldı. Store olarak kullanacağız orayı.
Teşekkür ediyorum.

Canik Belediyesinin de birkaç vaadi dışında şimdilik bir katkısı olmadı.
Kongre Salonunu ücretsiz olarak tahsis etti bir de..

Büyükşehir Belediye Başkanımız bence çok ilgiliydi, bayram sonrası devreye gireceğinin sözünü verdi. Yıllar sonra kulübe gelerek Emin Kar başkanımızı ziyaret etti. Bence yardımcı olacak.
Parti adı kullanmıyorum, çünkü mühim değil, mühim olan merkz belediyelerin şu ana kadar ne yaptığı.

cezayir55

metin burmayla hayati tekin benim için kesinlikle süpriz olmadı  birde diğer ilçe belediyelerimiz gelse ne güzel olur veya gelmezlerse yanlara gidilse iyi olmaz mı

ahmetsefa55

çarşamba belediyesi napıyo ? keza bafra ?

cezayir55

yedaşında bir el atması lazım ya sponsor desteği yada kombine alımı

beşnumara

Bu konuda benim görüşüm tüm taraftar gruplarının ıstanbul ankara ızmir bursa samsundaki gruplar samsundaki belediyelerin ve sivil toplum örgütlerinin kulübe destek vermesini isteyen bir ortak basın açıklaması. seçim zamanı kapı kapı dolaşanları görelim bakalım. isim verilir mi verilmez mi bilmem ama hangi belediyenin nerelere ne verdiğini samsunspora ne vermediğini biliyoruz gibisinden.başka türlü bu şahıslar samsunsporla ilgilenmez hiç umursamaz.

zevgar

Alıntı yapılan: muhalif - 23 Ağustos 2012, 20:48:38
çarşamba belediyesi napıyo ? keza bafra ?

amatördeki çarşambaspor için bile kılını kıpırdatmayan yönetimin samsunsporla işi olmaz. çarşamba ak parti ilçe başkanı, fenerbahçe taraftarının önde gideni, geride durmayanı zaten. belediye başkanının da umrunda olacağımızı sanmıyorum. çarşamba'dan ekmek çıkmaz.

Kadir ÇELEBİ

Emin Kar: Bakan Kılıç, kulübümüze inanılmaz destek veriyor

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ile Futbol Şube Sorumlusu Ali Kemal Gedikli, Nuri Asan Tesisleri Yönetim Binası'nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Emin Kar, 22 Temmuz tarihinden bu yana yapılan çalışmaları gazetecilere anlattı. Basın toplantısında Başkan Emin kar, şu değerlendirmelerde bulundu.

SAMSUNSPOR BAYRAĞI DALGALANIYOR:
"Bu takımın kayyuma gitmemesinden yana olmadım.  Sahip çıkılmaması halinde eski takım futbolcusu ve kaptanı olarak bu taşın altına elimi koyacağımı söylemiştim. 22 Temmuz'daki Genel Kurul'da yapmış olduğum yönetimle bu taşın altına elimizi koyduk. Şimdi Samsunspor bayrağını dalgalandırmaya devam ediyoruz. Eğer kulüp kayyuma kalsaydı bu hem Samsunspor Kulübü'nün hem de bu şehirin ayıbı olacaktı."

http://www.tribundergi.com/haber/emin-kar-bakan-kilic-kulubumuze-inanilmaz-destek-veriyor
BAKAN KILIÇ'A OLAN ELEŞTİRİLERDEN RAHATSIZIM:
"22 Temmuz'dan bugüne kadar Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'a olan eleştirilerden çok rahatsızım. Bizim bildiğimiz ve kamuoyuna açıklayamadığımız bazı şeyler var. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kameraların önündekiler sizi hiç yanıltmasın. Kamera arkasındaki destekleri çok. Bakan Kılıç bize inanılmaz destek veriyor. Bunun altını özellikle çiziyorum. İnanılmaz destek veriyor. Şuan takımı, bu duruma getirmemizde kendisinin büyük emeği var. Sayın Bakan ile telefonda sık sık görüşüyoruz. Geçen akşam 45 dakika forma reklamı konusunu konuştuk. Buradan da açıklıyorum. Bu sezon da formamızda Spor Toto reklamı olacak. Ben Bakan Kılıç'ın samimiyetini ve Samsunspor'a olan ilgisini fazlasıyla görüyorum. Bunu da kendisi zaten iki gün önceki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada gösterdi. Bize hem maddi hem de manevi olarak inanılmaz destek veriyor."

BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DA YANIMIZDA:
"Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç gibi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz da aynı şekilde bizim yanımızdadır. Kendisini makamında ziyaret etmiştim. Sonra bize iade-i ziyaret yaptı. Bize, herşeyi ile bizim yanımızda olduğunu açıkça söyledi. Kendisi Umre'ye giderken beni telefonla aradı. Dönüşünde tekrar birarayla geleceğiz."

KOMBİNE HEDEFİMİZE İLERLİYORUZ
"Göreve gelir gelmez, bu şehrin takımına sahip çıkması için kombine bilet almalarını sağlamak için sık sık kamuoyuna duyurular yapıyoruz. İlk etapta hedefimiz 10 bin kombine bilet satılmasıydı. Şuan itibaren bunun yarısına ulaşmış durumdayız. İnanıyorum ki 10 bin kombine hedefine doğru adım adım ilerliyoruz. Büyük Samsunspor taraftarına ve Samsun'daki tüm kurum ve kuruluşlara kombine bilet alımına davet ediyorum."

CANBERK YUVASINA DÖNDÜ:
"İçimizden bir arkadaşımız, kardeşi ve ayrıca bir yakını Canberk'e Beşiktaş Kulübüne imza attırmaya kalkıştı. Ancak bize göre onlar hatalarından dönmüşlerdir. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç'a çok teşekkür ediyorum. Bu konuda bizi bir an olsun yalnız bırakmadı. Hem Beşiktaş kulübüyle, hem de diğer kulüple temasa geçti. Bu çocuğun bize çok ihtiyacı olduğunu kendisine bildirdik. Ayrıca eski Başkanımız Sayın Fuat Köktaş'a da Canberk konusundaki girişimlerine teşekkür ediyorum. Bizim açımızdan Canberk olayı çok önemliydi. Çünkü o çocuğun buradan gitmesi bizim şevkimizi kiracaktı. Bunu futbolcu anlamında söylemiyorum. Oynar veya oynamaz. Orası ayrı bir şey. Sonuçta Samsun'a döndü, hem hocamızın, hem de bizim elimizi öptü. Zaten o da burada kalmak istiyordu. Ne yazık ki bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı Canberk tekrar kendi yuvasına dönmüş oldu."

KÜFÜRE 280 BİN TL CEZA ÖDEDİK:
"Geçen sezon taraftarlarımızın neden olduğu küfür, hakaret ve olaylardan dolayı kulübümüz 280 bin TL ceza aldı. Bir liranın hesabını yaptığımız dönemde, bu cezayı kulübümüz ödedi. Taraftarımızdan geçen sezon yaşanan bu olayların, bu sezon bir daha yaşanmamasını istiyorum. Yaparlarsa dahi bizden destek beklemesinler. Yani koltuklar kırılacak, küfürler edilecek, kulüp ceza alacak, sonra bizden destek istenecek. Bu konuda hiç kimseye taviz verilmeyecek. Samsunspor'luyum diyen herkesin bu bilinçle hareket etmesini istiyorum. Kulübümüzün ceza ödemeyi kaldıracak gücü yok. O'nun için herkes çok dikkatli olsun. Bu konuda taraftar gruplarımızla da görüşmelerimiz devam ediyor."

12 FUTBOLCUYLA ANLAŞTIK:
"22 Temmuz'da göreve geldik. 25 Temmuz'da Teknik Direktörümüz ile anlaştık. Elimizde geçen sezonki takımdan sadece Hakan ve kaleci Atilla vardı. Bugün itibariyle 12 futbolcu ile anlaşma yaptık. Bana eleştiriler geliyor. 'Kaptın Emin gazetede köşe yazarken kiralık futbolcu alınmasına karşı çıkıyordu. Şimdi ise kiralık futbolcu alıyor" diye. Şunu söylemek istiyorum. Örnek de vermek istiyorum. Antalyaspor'dan aldığımız Lokman'ın kulübüyle 2017'ye kadar sözleşmesi var. Sivas'tan aldığımız diğer futbolcunun  bonservisi 1 milyon euro. Yani hem iyi futbolcu almak istiyoruz, hem de bonservisiyle verilmesini talep ediyoruz. Buna bizim gücümüz yok. Ancak transferlerden 6'sı bizde kalmak istiyor. Eğer memnun kalırsak önümüzdeki sezon mukavelelerini uzatacağız. Kiralık futbolcu almamızın tek nedeni maddi konudandır. Çünkü kulüp olarak 2017 yılına kadar anlaşmalı bir futbolcuyu ve diğerlerini, o parayı vererek bünyemize katmamız mümkün değil."

ALT YAPIYA DESTEK VERECEĞİM
"Bunu söylerken asla milliyetçilik yapmıyorum. Ama Samsunspor'un alt yapısına inanılmaz destek vereceğim. Çünkü Samsunspor'un kurtuluşu, alt yapıdadır.Bunun alternatifi yoktur. İlk geldiğimden bu yana alt yapıya destek verdiğimi herkes görecek. Ben lafımın arkasındayım. Bunun için Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ile görüşeceğiz. Kendilerinden alt yapı için en az 2 sahası olan bir tesis yapılmasını isteyeceğiz. Alt yapı, alt yapı diyoruz ama hala profesyonel takımımızın sahalarında bu çocuklarımız antrenman yapıyor."

OTOPARK İÇİN ÇOK ÇIRPINDIK
"Fuar Alanı'ndaki Otopark'ın tahliye edilmesi sırasında bizler takımımızın Kartepe'deki kampındaydık. Otoparkı'ın elimizden alınmaması için ne kadar çok çırpındığımızı herkes gördü. Aynı gün Valimizi, Emniyet Müdürümüzü ve Sayın Fuat Köktaş'ı aradım. Onlarda bizim kadar işin içindeydi. Ancak oranın yasal bir hukuki sürecin sonucu olduğunu söylediler. Buranın ne Sayın Valimle, ne Bakanımla, ne de Büyükşehir Belediye Başkanımla bir ilişkisi yoktur. Bizden önceki yönetimlerin yapmış olduğu ufak bir hatadan dolayı Otopark elimizden kayıp gitmiştir. Samsunspor'umuza kalıcı kaynaklar oluşturulması için çaba harcanmalıdır. Bu konuda girişimlerimiz sürüyor."

PAL LAZAR KONUSUNU ÇÖZDÜK
"Samsunspor Kulübü'nün borçlarından bir kısmı yabancı oyunculardan kaynaklanıyor. Bunlardan Pal Lazar'ın konusunu çözdük. Kendisinin 1 milyon 100 bin euro alacağı bulunuyordu. Bunu 225 bin euroya düşürdük. Taksitlere böldük. İlk taksitini ödedik. Bahia konusunda ise inanılmaz fiyat farkı var. Kendisiyle senelik 650 bin euro garanti parayla anlaşma yapılmış. Önümüzdeki sezon da 650 bin euro alacağı söz konusu. O'nun için büyük bir ihtimalle Bahia ile FİFA'lık olacağız. Aklımızda yokken eski futbolcularımızdan Ben Ofosu Piasere, 2002 yılındaki 220 bin euro'luk alacağı için FİFA'ya dava açtığını öğrendik. Kendisiyle uzlaşma yoluna gideceğiz. Ayrıca Simon Zenke Türkiye'de top oynamayacağını ve bu yüzden Samsun'dan ayrılacağını bize söylemişti. zaten kendisini, talep ettiği o paralarla oynatmamız mümkün değildi."

BORÇLARIMIZI ÖDÜYORUZ
"Göreve geldiğimizden bu yana, kulübümüzün borçlarını harfiyen ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz. Diyeceksiniz ki 'Bu paralar nereden geldi?' Bu paralar Kemal, Adem ve Murat'ın transferinden geldi. Bu paralarla yapılandırılan vergi ve sigorta borçlarını, persornelimize olan borçlarımızı ödedik. Kimseye bizim dönemimizde borcumuz olmadı. Ayrıca  geçen sezonda kulübümüzde oynayan futbolcuların alacaklarıyla ilgili görüşmelerimiz de devam ediyor.  Çünkü 25 futbolcudan 24'ünün bizden alacağı var. Hepsini yavaş yavaş halledeceğiz."

GENÇLERLE MUKAVELE İMZALADIK:
"Dün itibariyle Doğan Erdoğan, Mehmet Yılmaz, Eren Yılmaz, Ercan Yazıcı, Erdi Dikmen ve Canberk Aydın ile 5 yıllık sözleşme imzaladık. Bu futbolcumlarımız profesyonel olmuşlardır. Enes Köktaş, Melih Kabasakal ve Kemal Sabri Bayraktar ile de bugün-yarın imza atacağız. Bu çocuklar daha önce de söylediğim gibi bu takımın geleceğini oluşturacaklar."

Ali Kemal Gedikli (Futbol Şube Sorumlumuz)

MUSA VE ŞABAN İMZALAYACAK:
"Yeni transferlerimiz Musa Sinan Yılmazer ile Şaban Özel ile bugün-yarın sözleşme imzalayacağız.

ALT YAPIDAN YARARLANACAĞIZ:
"Futbol Şubesi olarak felsefemiz, 3 yıl içerisinde daha çok Samsunspor alt yapısından gelen oyuncuların yeralacağı bir kadro oluşturmak. Bugüne kadar yapmış olduğumuz transferler, takımımızın omurgasını oluşturacak nitelikte ve düzeyde. En önemli kriterimiz alt yapıdan gelecek oyuncularımız. Her ne kadar transfer ağırlığımız dışa dönük olsa da, onlarla rekabet edecek oyuncularımız kesinlikle Samsunspor alt yapısından gelen futbolcularımız olacaktır. Bu felsefemizde bir değişme ve sapma yok."

BİR YABANCI OYUNCU DÜŞÜNÜYORUZ:
"Şuan yabancı kontenjanımızda bir boşluk var. Bu boşluğu da yabancı bir santrafor olarak doldurmayı düşünüyoruz. Bugünlerde bir yabancı ile ilgili söylemler oluştu. Ancak neticeye varan bir birliktelik olmadı. Transferler, profesyonel kulüplerde hiç bir zaman bitmez. Burası Samsunspor camiası, profesyonel yönetilen bir kulüp. Burada da transfer bitmeyecektir. Yani transfer yapılırsa (aaa) demeyelim. Ayrıca  Yabancı oyuncu konusunda yanlış yapmak istemiyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz. O yüzden sözleşmelere çok dikkat ediyoruz. Çünkü bu konuda ağzımız yabancılardan çok yandı."

BAZI OYUNCULARA KULÜP ARIYORUZ
"3-4 oyuncumuza kulüp arıyoruz. Bize yakın olsun diye çevreden bir kaç takımla görüşüyoruz. Ayrıca profesyonel olan gençlerimizin A takımda yeralıp almayacağı konusu Teknik heyetimizin insiyatifindedir.

Kadir ÇELEBİ

Tekrar paylaşmamım sebebi daha önceki yönetimlerden bukadar açık net bilgiler alamıyorduk çok geriye gitmeden geçtiğimiz döneme bakalım en uzun metin sayın başkanın sitemleriyle ve görevi bırakıyorum açıklamarında vardı yanılmıyorsam iyi niyetlerinden şüphe etmediğim gibi dahada iyi olacağınada eminim. Sportif başarı bu yönetimin meyveleri olacak.

King Of The North

Başkanımızı çok seviyoruz, destek gelmesi açısından böyle açıklama yapmış olması normal. Ben Ankara'da ASDEF'in (Ankara Samsun Dernekler Federasyonu) gecesine bir grup arkadaşımla birlikte katıldım ve derneğin isteği üzerine Samsunspor standı açtık, atkı, rozet, bardak v.s. lisanslı ürünler getirttik Samsun'dan, geceye Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı ve ne standa uğradı ne de bulunduğumuz masaya baktı bir kere, adam sanki öcü görmüş gibiydi, destek sözünü somuşlaştıracağını da sanmıyorum, versin otopark görelim. Sayın Bakanımız Suat Kılıç ise yoğun programından dolayı katılamayacağını söylemiş ve öyle anons edilmişti,ancak gelen telefonlardan öğrendik ki fener-galatasaray maçına gitmiş Ankara'da. Bu kişileri malum takımlara desteklerinin daha çok olduğunu bilmeyen yoktur sanırım aramızda. Destek sözlerinin somutlaşması lazım. Ben siyasilerden destek geldiğini hiç düşünmüyorum ve umamıyorum ama Emin Kar Başkanımızla ve yeni, tamamen Samsunspor sevdalılarından kurulu Yönetim Kuruluyla umarım bu kara tablo tersine dönecektir...

Sercan

24 Ağustos 2012, 00:30:19 #311 Son düzenlenme: 24 Ağustos 2012, 00:33:28 Sercan
Valla yanlış anlaşılmasın ama Canik'te sel oldu Necattin Demirtaş orada, Atakum'da sel oldu Necattin Demirtaş orada, şimdi de Samsunspor'umuz için yaptıkları ortada, diğer belediye başkanlarımız ne iş yaparlar acaba?

engin55

Alıntı yapılan: Sercan - 24 Ağustos 2012, 00:30:19
Valla yanlış anlaşılmasın ama Canik'te sel oldu Necattin Demirtaş orada, Atakum'da sel oldu sel oldu Necattin Demirtaş orada, şimdi de Samsunspor'umuz için yaptıkları ortada, diğer belediye başkanlarımız ne iş yaparlar acaba?

Dediğine katılıyor Necattin Demirtaş ı da kutluyorum

Kadir ÇELEBİ

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 24 Ağustos 2012, 00:29:48
Başkanımızı çok seviyoruz, destek gelmesi açısından böyle açıklama yapmış olması normal. Ben Ankara'da ASDEF'in (Ankara Samsun Dernekler Federasyonu) gecesine bir grup arkadaşımla birlikte katıldım ve derneğin isteği üzerine Samsunspor standı açtık, atkı, rozet, bardak v.s. lisanslı ürünler getirttik Samsun'dan, geceye Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı ve ne standa uğradı ne de bulunduğumuz masaya baktı bir kere, adam sanki öcü görmüş gibiydi, destek sözünü somuşlaştıracağını da sanmıyorum, versin otopark görelim. Sayın Bakanımız Suat Kılıç ise yoğun programından dolayı katılamayacağını söylemiş ve öyle anons edilmişti,ancak gelen telefonlardan öğrendik ki fener-galatasaray maçına gitmiş Ankara'da. Bu kişileri malum takımlara desteklerinin daha çok olduğunu bilmeyen yoktur sanırım aramızda. Destek sözlerinin somutlaşması lazım. Ben siyasilerden destek geldiğini hiç düşünmüyorum ve umamıyorum ama Emin Kar Başkanımızla ve yeni, tamamen Samsunspor sevdalılarından kurulu Yönetim Kuruluyla umarım bu kara tablo tersine dönecektir...

Bu sefer benim Samsunsporla işim yok dememiş aksine destek vereceğim demiş. Somut gelişmeler olacağına inanmak istiyorum.

ahmetsefa55

abilerimiz belki buraya yazamıyorlar ama duyduğumuz kadarıyla büyük destek verildiği kesin.

başkan bile altını çizerek vurgulamış zaten.

bu bilgiyi teyit etmek için daha kimin açıklamasını bekliyosunuz ki ?