Fortis Türkiye Kupası-İst.B.Bld. 2-2 SAMSUNSPOR (Elendik)

Başlatan tuzlalı, 09 Eylül 2006, 11:32:29

« önceki - sonraki »

KotuCocuk55

Maçı izleyenler,hakkaten ya anlatın bı su takımı,umut ısıgı gorundumu,yoksa devamı gelmezmı,!

Bİzde sankı destan yazdık,adamlarla berabere kaldık elendık yınede sevıncek bıseler bulabıldık samsunsporlu olmak boyle bıse işte...

34 SS 1965

arkadaslar stad da kı yerlerımı aldık dayanamdık gıttık gıtmeyecektım ama gıttım arkadalar maca ibb cok hızlı basladı bız ılk baslarda cok korkttuk takı 27. dakıkaya kadar dedık bu mac bıze farklı bısekılde skor olusturur dedk fakatyanıldık ve golu bulduk ılk yarı berabere ıkıncı yarıda adeta macı ele aldık takım oturmus bı sekılde mucadele ettık 2. golu bulduk ve her zaman yaptıgımız seyı yaptık golu bulduktan sonra kapandık yanlıs yaptık kapanmamlı dahada saldırmalıydık ama bız ne kadarcekıldıysek onlarda okdar saldırdılar dayanamadılar bızımkıler dakıka 82 de yenıle golde adeta yıkıldık ve stad sesızlıge burundu penaltı atısları cok heyecanlı gectı fakat yenıldık alıstık buna ama en guzel tablo mac sonu takımı cagırıp onlara moral vermemız oldu canerın goz yasları gercekten gorulmeye degerdı bılmıyorum bundan sonra ne yapılmalı altay macına gıdılmemlı mı gıdılmemelı bu sız taraftarlaraq kalmıs bısı arkadaslar ama gercekten ısık gorunuyor..saygılar

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "34 SS 1965"ama en guzel tablo mac sonu takımı cagırıp onlara moral vermemız oldu canerın goz yasları gercekten gorulmeye degerdı .... arkadaslar ama gercekten ısık gorunuyor

eyvallah birader...
Işık görünüyor demişsin ya bu kafidir. Maça gitmemek gibi bir niyetim zaten olmamıştı ama topçunun yenildiğinde üzüldüğünü görmek de insana moral veriyormuş demek ki.

Galiptir bu yolda mağlup deyip pazartesi yerimizi alalım statta.

Şimdi Samsunkopat'ın yorumlarını bekliyorum. Özellikle de kırmızı kart pozisyonu için.

Başka giden kim vardı bilemiyorum. Veis de vardı sanırım. Bekliyoruz...

34 SS 1965

rıca ederız arkadaslar ben sunu bı kezdaha anladım gercekten samsunsporrun kanı damarlarımaıslenmıs ben samsun macına bugun son dakıkaya kadar gıtmıyecektım saat 4 oldu 3 saate vasıtalarla gıtmek cok zordur stada fakat ne yaptık ne ettık arkdasla dayısınn arabasını kacırdık ve maca 1 saat kala gıttık

maviay55

İBB, Samsun'u penaltılarda geçti
Fortis Türkiye Kupası 2. kademesinde, normal süresi ve uzatma dakikaları 2-2 biten karşılaşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, penaltı atışları sonunda Samsunspor'u 6-5 yenerek gruplara kalma başarısını gösterdi.

Penaltı atışlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mert, Ali Güzeldal, Mülayim ve Volkan Temel Glatt ile gol bulurken, yalnızca Efe atıştan yararlanamadı. Samsunspor ise Cafer, Gökhan ve Petkov ile atışları gole çevirirken, Sercan ve Serkan Dökme penaltıları kaçırınca, sahadan 6-5 yenik ayrıldı.

TOP, YIRTIK KALE FİLESİNDEN GEÇTİ

Karşılaşmanın 27. dakikasında Samsunspor ilginç bir gol kazandı.

Aydın'ın arapasıyla ceza alanına giren Cafer, topu kaleye gönderdi. Kaleci Haluk'un müdahale edemediği top, zemine sabitleştirilmeyen kale filelerinin altından geçerek tribünlerin önüne dek gitti. Hakem Barış Kezer, topun kale direklerinin arasından geçtiğini belirleyerek golü verdi. Oyun 3 dakika dururken, kale fileleri yere iyice sabitleştirildikten sonra karşılaşma sürdü.

Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi maçlarını yaptığı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda böyle bir olayın yaşanması dikkati çekerken, Samsunsporlu taraftarlar duruma tepki gösterdi.

Bu arada statta, taraftarların içeri girerken aranmasının dışında güvenlik önlemlerinin çok zayıf olduğu ve taraftarların bir kompleks olan stadın önemli bölümlerine dek rahatça girebildikleri gözlendi.

Stat: Atatürk Olimpiyat
Hakemler: Barış Kezer, Serdar Akçer, Timur Direkler  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Haluk, Efe, Mert, Volkan Koçaloğlu, Rıdvan, Cafercan  (Dk. 109 Gökhan ), İlhan  (Dk. 75 Mülayim ), Volkan Temel Glatt, Ekrem, Sertan  (Dk. 46 Uğur ), Ali Güzeldal  
Samsunspor: Akın, Tufan, Kenan, Petkov, Hakan  (Dk. 70 Serkan Dökme ), Sercan, Aydın  (Dk. 91 Gökhan ), Mehmet  (Dk. 84 Evren ), Emin, Mustafa, Cafer  
Goller: Dk. 9 Ali Güzeldal, Dk. 84 Uğur (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Dk. 27 ve 62 (penaltıdan) Cafer (Samsunspor)
Kırmızı Kart: Dk. 81 Mustafa (Samsunspor)
Sarı Kartlar: Dk. 33 İlhan, Dk. 34 Volkan Temel Glatt, Dk. 89 Mert, Dk. 108 Mülayim (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Dk. 33 Mustafa, Dk. 52 Aydın, Dk. 64 Petkov, Dk. 67 Cafer (Samsunspor)

21.09.2006

Kaynak : AA

sercan ve serkan dökme kaçırmış penaltıları..neyse mücadele iiydi demek..inş devamı gelir hayırlısıyla altaya karşı devam eder altayı puanasız göndeririz..slmlar

Harun55

24/7 aglicak degil ya adam. :D
Neyse böyle belki daha iyi oldu,
Samsunspor simdi lige konsantre olur iyi basari ortaya koyar insallah.

34 SS 1965

her macta oldugu gıbı bu macta da cekırdekı taraftarımız coktu 25 kısılık genc taraftar grubumuz mac boyu destegını esırgemedı bazı resımler

ve bu ibb nın yaptıgı aptallık acaba nedendır bılınmez bılet paraları bıle okadar yapılan ısık enerjesını karsılamaz gercı ıstanbulda ysayan enayıler yanı bızler oduyoruz

resimler maçtan yarım saat falan önce
onu da belirtmek istiyorum

bengülü

tşkler mesut bravo sizlere takıma sahip çıktınız

veis

beyler maçda ngonge ile beraberdik o çocuklar inanmış adam gibi oynadılar 38 dakika 10 kişi  oynadılar hakeme aragmen herşeyi yaptılar.samsunda statı doldurun çünkü o çocuklar inanmış.

Serkan

o çoçuklar inanmış diosunuz ama biz sasmunada nie göremiyoruz bu ruhu yenilen adam üzülür morlai bozulur aynı akşam gidip la serada mantia avına çıkmaz hürola gidip malibu ları teker teker mideye götürmez yaeda biz çok duygusal yaklaşıyoruz

34 SS 1965

Alıntı yapılan: "bengülü"tşkler mesut bravo sizlere takıma sahip çıktınız

ne demek abı gorevımız bu ama keske daha ıyılerını yapabılek su ıstanbul yalakalarına adamlar ikitellide cocukları toplamıslar 5 ytl harclık kofte ayran almıs 20 kısıyı bagırtıyordu orda

Tribün_ali

mehmet yılmaz

Benim bu maçtan edindiğim intibah şu;
Daha önceki haftalarda rakiplerini baskı altına alan Belediye'nin Samsunspor karşısında oyuna hakim olamadığı görülürken, bizim için skordan çok izleri görülen takım ruhu daha çok önem taşıdı.

Ancak bu maçta dikkat edilmesi gereken bazı hususlar göze çarptı. Birincisi, Samsunspor'un ilk golünde topun ağları da(!) geçmesiydi. Zira, filelerdeki yırtık az kalsın bir fiyaskoya sebep olacaktı. Daha bir hafta evvel o statta G.Saray-Bordoeux maçının oynandığı düşünülünce iyi ki o maç golsüz bitmiş diyesimiz geliyor.

İkincisi 70.000 kişilik devasa statta Belediye maçlarının oynatılması ve sadece 1.000 kişinin izlediği bir maç için bir sürü masraf yapılması ne kadar manidar dersiniz?

Üçüncü husus; bomboş stada rağmen deplasman takımı taraftarlarının hep açık tribünde tutularak yağmur altında bırakılmaları da ilginçti. Gerçi maç sırasında yağmur yoktu ama önümüz kış...

Son olarak ise Çiçek'in 5 saniye arayla gördüğü iki sarı kartın tercümesi alt liglerdeki hakemlerin Süper Lig'dekilere oranla daha çok incelenmeye değer olduklarıdır!

Caner'in göz yaşlarının onun için bir milat olmasını temenni ediyorum. Sercan'ın ise kaçırdığı penaltıya rağmen asla demoralize olmamasını. İzlemediğimiz bir maçtaki performansıyla gönlümüze girdi; inşallah devamını da getirir.

Ayrıca, Mehmet Polat'ın da sağlam oynadığını öğrendik. Sahip çıkılması gereken isimlerden birisi de o bence...

Haydi artık Samsunspor; güldür yüzümüzü...

salihcakir

Olimpiyat stadının tenha yollarında ilerlerken stadyumda 5-10 kişi olacağımız hissine kapıldım. 80 bin kişilik stadyumda birkaç kişinin boş koltuklardan seken özünde memnuniyetsizlik içeren lafları, zaman zaman çınlayan teknik direktör bağırışları ve futbolcuların kendi aralarındaki diyalogları dışında sesin gelmeyeceği; rakibin etkin bir futbolla 3-1,4-1 gibi bir skorla bizi yeneceğini kurguluyordum. Takımımız 5 hafta boyunca adına hiçbir şekilde yakışmayan skorlar almış daha da ötesi futbol adına mahalle takımlarından daha kötü bir performans göstermişti.
Stada varıp da önünde bekleşen Samsunsporluları görünce bütün kara bulutlar bir anda dağılıvermişti. İnançsız da olsa İstanbul dışı sayılabilecek bir noktada toplanan yüzlerce kırmızı beyazlı insan dün bazı şeylerin beklendiği gibi gitmeyeceğinin habercisiydi. Hoca da kadroyu ligde umarsızca sahada gezinen oyuncuların yerine gençleri ve yedekleri monte ederek oluşturmuştu.

Maçın başları beklendiği gibi başladı oysa. Takımımız dağınık ve şaşkın bir hava içerisindeydi. Maçın başında golü de yedik zaten. Belediye takımı gerek kadrosuyla gerekse de oyun anlayışı ile Turkcell süper liginde kafaya oynayan bir takım hüviyetindeydi. İlk yarım saatin ardından Samsunsporlu oyuncular, biraz daha kim olduklarının farkına vardılar, ayakları daha  sağlam yere basar oldu. Rakibin sert ve tempolu oyununa bizimkiler de ayak uydurmaya başladı. Onların ayak kaldırdıkları yere bizimkiler kafalarını sokmaya başladılar. Orta alanda ayağa güvenli ve seri toplar yapmaya başladık. Oyunu son 15 dakika istediğimiz gibi yönlendirdik. Hazırlanış olarak çok güzel bir de gol bulduk. Moral olarak da üst düzeye çıkmıştık.
İkinci yarının başındaki şaşkınlığı çok çabuk atıp, topa ve rakibe daha dikkatli bakar hale geldik. Zaman zaman savunmanın göbeğindeki aksamalar rakibe pozisyon olarak dönse de genel anlamda derli topluyduk.
Dışarıdan sıra dışı bir etmen oyuna müdahale etmese maçı en azından 2-1 lik skorla kazanacağımızı düşünüyordum. Her ne kadar takımımız son 15 dakika da ciddi yorgunluk belirtileri gösterse de, iyi kapanıyor ve  rakibe pozisyon imkanı vermiyordu.  Maçın orta hakeminin Mustafa Çiçek'e gösterdiği çok ucuz kırmızı kartın ardından maçın yan hakeminin de ofsaytı atlayarak rakibin golüne zemin hazırlamasının ardından  maçın rengi değişti.
Bizim çocukların amacı, ellerinden geldiğince mücadele ederek, profesyonelliğin izin verdiği ölçülerde oyunun temposunu düşürüp maçı penaltılarla neticelendirmekti. Belediye takımı da yorulsa da 11 kişi olmanın avantajını kullanıp, golü bularak Fortis Türkiye Kupası'nda gruplara kalmak istiyordu.
Bizim istediğimiz olmuş ve maçı penaltılara götürmüştük ama biraz şanssızlık biraz beceriksizlik penaltılar sonunda yenildik ve elendik.
Takımın mücadelesi ve bir saatlik bölümdeki oyun anlayışı önümüzdeki haftalar için umut verdi. Tekrar süper lige döneceğimizi iddia eden Levent Eriş'in demecini destekler nitelikte geçen 120 dakikanın bence en iyisi Caner'di. Çok mücadele etti; sahanın hemen her yerinde takımımızın kazanması için elinden geleni yaptı. Zaman zaman klas hareketlerle taraftarı koltuklarından kaldırdı. Sercan da sol kanatta oldukça etkili oldu. Kendine güveni tamdı. Petkov da hocanın güvenini boşa çıkarmadı ve sol bek olarak çok verimli oynadı. Mustafa Çiçek ve Mehmet Polat da orta alanda iyi bir performans gösterdiler. En arızalı bölgemiz savunmamız göründü. Özellikle sağ kanadımız ve savunmanın göbeği dağınıktı. Sanki biraz daha seri oyuncuların bu bölgeye monte edilmesi gerek.
Hocanın her an oyuna müdahale çabası, sürekli maçla alakadar olduğunu ve başarıyı istediğini gösterir nitelikteydi.
Umarım Altay maçıyla başlayan bir çıkış yakalar ve bu güvenle ligin sonuna şampiyon olarak varırız.

Sadece Samsunspor

samsunun en iyi maçıydı bu kupa maçı inşaallah ligde bu hafta böyle oynar altayı yeneriz