Rıfat Benli

Başlatan tunç güvenoðlu, 31 Ocak 2006, 11:02:15

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Acaba Rıfat'ın yaşı da bunda etkili olmuş olabilir mi? Samsunspor'dan ayrılırken 29 yaşında imiş. Yani, Türk futbolunun geç parlayan yıldızlarından birisi olmuş. Aslında o efsane takımın da yaş ortalaması hayli yüksekmiş. En gençleri Tanju, diğerleri 1986 senesi baz alındığında 27-28 yaşlarındalar. Sonradan alınan Burhanettin ve Nasır da yaşlı oyuncular. Gerçi alttan Kasım, Ercan, Mustafa Sinecek gibi isimler de geliyormuş ama...

Sioux

Rıfat'ın Trabzon'da Trabozn'a attığı bir gol vardı. 1-1 bitmişti maç. Çok iyi futbolcuydu ama fazla para için Ankaragücüne gittiydi. Fatihle Muzo satmamıştı bizi o zaman. Diğerleri terk ettiler.

mehmet yılmaz

Rıfat o kadar iyi bir futbolcuydu ki, komşularımızdan birisi 1987'de doğan oğluna Rıfat ismini vermişti.

Acaba o Rıfat, bugün Samsunspor'u tutuyor mudur?

gozgoz yýlmaz

Rıfat Benli, Samsunspor tarihinin en iyi orta saha oyuncularından birisiydi. Hem iyi bir futbolcu hem de efendi ve mütevazı bir insandı. Onu çok severdim, halen de severim ama Ankaragücü'ne gidişi nedeniyle içimde hep bir burukluk olmuştur. Emin Kar'ın söylediğine göre o sezon geri gelmek istemiş ama bu kez Samsunspor almamış onu.

Çok büyük topçu idi.

faça55

Rıfat'ı çok severdim, Tanju'dan bile çok. Ama ona kırgınım, herkes gitse de o kalmalıydı.

Ertuğrul Sağlam

İlhan Mansız'ı Samsuspor'a kazandıran kişiymiş Rıfat Benli.

mehmet yılmaz

09 Haziran 2009, 16:24:52 #21 Son düzenlenme: 11 Haziran 2009, 20:57:12 samsuni

Hasbi Menteşoğlu döneminin efsane Samsunspor'unun unutulmaz 7 numarası Rıfat Benli ile samsunspor.biz için Samsunspor merkezli bir söyleşi gerçekleştirdik.

- Diyelim ki biz küme düştük. ama Trabzonspor da bizim altımızda küme düşecek diyen kişi kim?

- Sivasspor'da Mehmet Yıldız'ın yerinde Tanju olsaydı...

- Hasbi Menteşoğlu, Eskişehirspor mağlubiyeti sonrasında gece yarısı futbolcuları evlerinden niye toplattı?

- Trabzon'da 2.500'e yakın Samsunsporlu beraberliğe nasıl kahroldu?

- Hasbi Menteşoğlu Rıfat'ı isteyen Fenerbahçe yönetimine ne cevap verdi?

- O kadar çok çalışırdı ki, ona orta yapmaktan yorulur, elimle atardım topları... dediği futbolcu kim?

- Samsunspor'un durumu için neler dedi?

- Ankaragücü'ne niçin transfer olmuştu?

- Onu Samsunspor'a ben tavsiye ettim; Kuşadasındayken bir kız arkadaşı bile yoktu...

Hepsi ve daha fazlası yakında www.samsunspor.biz 'de... 

özkan

merak ettım kuşadasındayken manıtası olmayan kımmış ;D benle tanışsaydı ortamlara akardık ;D saka bır yana azimli muazsam calısmaların ıcın tesekkurler mehmet abi

sadece55

Abi iyice paparazzi gibi oldun yaw az sonralar filan:))

King Of The North

Merakla bekliyorum,zevkle okuyacağımızı umuyorum.Teşekkürler Samsuni ve tüm emeği geçenlere...

samsunmania

Alıntı yapılan: özkan17 - 09 Haziran 2009, 16:26:48
merak ettım kuşadasındayken manıtası olmayan kımmış ;D benle tanışsaydı ortamlara akardık ;D saka bır yana azimli muazsam calısmaların ıcın tesekkurler mehmet abi

İlhan Mansız dır o.

Amsterdamli

Alıntı yapılan: özkan17 - 09 Haziran 2009, 16:26:48

Kim olacak Ilhan Mansizdir. Kusura bakmayin bir tiyo verdik artik.

Guzel bir roportaja benziyor. Bende merakla bekliyorum.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Valla guzel bir roportaj olacagi kesin.samsunspor kulubunu yonetmede hasbi aganin eline kimse su dokemez.

Clint_Eastwood

Merakla beklemedeyim, emeği geçenlere şimdiden teşekkürler...

mehmet yılmaz

Ben de merakla bekliyorum;

ama fotoğrafları... :)

Rıfat abinin sesinden Samsunspor hasretini, sevgisini hissetmeniz çok mümkün. Beyefendi bir adam olduğunu zaten hissediyorsunuz. Neyse, metne dökelim de görelim hep birlikte...