Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Lisede okuduğum çok beğendiğim klasik bir esere yeniden başladım.

Viktor HUGO-SEFİLLER.

Eski kürek mahkumu,yeğenlerini doyurmak için ekmek çaldığı için 19 sene hapis yiyen Jan Valjan'a yeniden hayran oldum.

Ollivanders

Mehmet abi Refik özdek çevirisini aldım okuyacağım...

FK_SAMSUN

Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali.

Dartagnan

Alıntı yapılan: FK_Samsun - 09 Ocak 2010, 00:25:07
Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali.

valla cok guzeldir ben cok  sevmistim ve bir cirpida bitivermisti :D

mehmet yılmaz

Necip Fazıl'ın Deprem'ini bitirmiştim önce. Üzerinde çalışılırsa çok iyi bir film kotarılabilir. Üstadın kendine has cümleleriyle bezediği heyecan verici bir eser olmuş. Karakterler ve
özellikle de Nihad''daki dönüşüm daha vurgulu incelenebilir.

Sonra da Mehmed Niyazi'nin Doğunun Ölümsüz Çocuğu kitabını bitirdim. Mehmet Niyazi, yüreğimizde derin bir sızı bırakan İki Dünya Arasında adlı romanına adeta dönüş yapmış. Yine Almanya ve yine ilk yıllarını yaşayan üniversite gençliği. ancak bu kez imkansız aşk yerine daha olabilirliğe getirmişti işi. Oradaki Hilmi Bey karakteri yazarın kendisine yakın bir tip
olarak görülüyor. Eser, oldukça yalın ve akıcı bir üslupla verilmiş. Okurken sıkılmıyorsunuz. Medeniyetler ve İslam konusu ile Türklerin bu duruma karşı alacağı pozisyon anlatılmış. Araya da güzel bir aşk hikayesi yedirilmiş. Lakin romanın iki önemli eksiği var bence; biirncisi ölüm çok
fazla işin içine sokulmuş. Birisi intihar, üçü cinayet olmak üzere yanılmıyorsam 7 ölüm var. Hepsi bir tarafa sonunu niçin öyle yapmış hoca, anlayamadım. Keşke o son cümle olmasaydı! Okursanız hak verirsiniz.

volume55

Reşat Nuri Güntekin ÇALIKUŞU çok güzel bir kitap sizede tavsiye ederim.

Ollivanders

Alıntı yapılan: Serpico55 - 09 Ocak 2010, 00:23:59

Mehmet abi Refik özdek çevirisini aldım okuyacağım...

manyak bir kitap ... Keske daha uzun olsaydi :( Cengiz han in hikayesini soluksuz okudum

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 18 Ocak 2010, 21:41:25

Sonra da Mehmed Niyazi'nin Doğunun Ölümsüz Çocuğu kitabını bitirdim. Mehmet Niyazi, yüreğimizde derin bir sızı bırakan İki Dünya Arasında adlı romanına adeta dönüş yapmış. Yine Almanya ve yine ilk yıllarını yaşayan üniversite gençliği. ancak bu kez imkansız aşk yerine daha olabilirliğe getirmişti işi. Oradaki Hilmi Bey karakteri yazarın kendisine yakın bir tip
olarak görülüyor. Eser, oldukça yalın ve akıcı bir üslupla verilmiş. Okurken sıkılmıyorsunuz. Medeniyetler ve İslam konusu ile Türklerin bu duruma karşı alacağı pozisyon anlatılmış. Araya da güzel bir aşk hikayesi yedirilmiş. Lakin romanın iki önemli eksiği var bence; biirncisi ölüm çok
fazla işin içine sokulmuş. Birisi intihar, üçü cinayet olmak üzere yanılmıyorsam 7 ölüm var. Hepsi bir tarafa sonunu niçin öyle yapmış hoca, anlayamadım. Keşke o son cümle olmasaydı! Okursanız hak verirsiniz.

Şimdi aklıma geldi.Sen buradayken aslında hocayı ziyarete gidebilirdik dostum.Yolun İstanbul'a düştüğünde bu sefer ziyaret edelim ...

caneRisse

YÜREGİM SENİ ÇOK SEVDİ :: CANAN TAN 

Nuri Asan

Orhan Kemal Eskici ve Oğulları.

Ya arkadaşlar Samsunda ucuz kitap satan kitapçılar yokmu.400 sayfalık bir kitap 4 güne bitiyor,bir kitapta ortalama 16-17 TL.Ayda 6 kitap alsanız yapar 100 TL.

Samsun kitap pazarına gittim sayfaları sararmış,kopmuş,küflenmiş,nenemin dedemle münasebetinden önceki kitapları utanmadan 7.5 liraya satıyorlar.Hatta orada Da Vinci Şifresi Cep kitabı 12 Tl iken,ama Nilda'da aynı kitabı 9 Tl ye alabiliyorsunuz.

Açıkçası bizi zorla korsana yöneltecekler,ama son zamanlarda korsanda bulamıyorum.Eskiden çiftlik caddesinin ortasında korsan kitaplar satarlardı öğrenciydik alırdık.Uzun zamandır almadım almakta istemiyorum ama100 Tl de az para değil. Ucuz kitapçı bildiğiniz yerler varsa buraya yazar ise,korsn kitapçıları bilenler özel mesaj atarsa çok sevinirim.

mehmet yılmaz

Kitapyurdu.com'a üye olursan hem çeşit hem de fiyat da epey bir avantajın olur.

**KaR6**

şu sınavlar bi bitsin, bi sure kitabı bırak gazete bile okumayacagım :)

Ollivanders

Aynen kardesim 2 sinava girdim daha okuduğum sayfanin haddi hesabı yok

Pergani 55

cgr

Tess Gerritsen - Cerrah

Su anda okumaya basliyorum. Umarim guzel bi gerilim kitabidir...