2019/2020 - Sezon Başı Hazırlık Maçlarımız

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Temmuz 2019, 21:35:27

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

26 Temmuz 2019, 21:35:27 Son düzenlenme: 22 Ağustos 2019, 10:38:29 brigand
2019-20 sezonu hazılrıkları başladı. Takımımız ilk maçını Bolu kampında Kocaelispor ile oynadı ve 3-0 kazandı.

AlıntıSamsunspor ilk sınavını başarıyla geçti -
Samsunspor ilk sınavını başarıyla geçti. Kırmızı-Beyazlılar, TFF 3. Lig ekibi Kocaelispor'u Bahattin Köse, İlyas Kubilay Yavuz ve Muhammet Beşir'in attığı gollerle 3-0 mağlup etti.

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu'da sürdüren Samsunspor ilk sınavından başarıyla geçti. TFF 3. Lig ekibi Kocaelispor ile Bolu Koru Otel sahasında karşılaşan Kırmızı-Beyazlılar rakibini ortaya koyduğu iyi oyunla 3-0 mağlup etmeyi başardı. Teknik Direktör İrfan Buz'un hemen hemen tüm oyunculara şans vermeye çalıştığı 90 dakikada Kırmızı-Beyazlıların gollerini Bahattin Köse, İlyas Kubilay Yavuz ve Muhammet Beşir kaydetti.

Maç resmi youtube sayfasından yayınlandı. Ancak seyretme şansım olmadı. Bu nedenle skorun güzelliği dışında yorum yapamayacağım.

tactician

İlk hazırlık maçımızı youtube üzerinden seyrettim.
tabi çıplak gözle seyretmek daha fazla fikir sahibi olmamızı sağlardı ama yine de gözüme çarpan noktaları paylaşmak isterim.
Hoca daha önce genel sohbet odası topiciğinde üzerine yazdığım gibi bir düzenle sahada yer almadı. Tabi orada ifade ettiğim tek çapalı 4-1-4-1 ve 4-4-2 düzenlerini kendi roportajından algılayarak yazmıştım.
Sahadaki görüntü iç sahadaki rakiplere (çoğu zaman deplasmanda da) 4-4-1-1 düzeni ile yer alacağımızı gösteriyor. Bu rakibin durumuna veya maçın gidişatına göre direk bir 4-4-2'ye ya da 4-5-1 de dönebilir elbette.

Temel oyun yapısında tek çapalı değil iki merkez orta sahalı modern futbol çizgisine daha yakın bir görüntü izledim. İki merkez orta saha Yılmaz ve Ferhat oyunun her iki yönünü de oynayabilecek karakter de oyuncular çok bariz bu. Büyük bir sürpriz olmazsa bu ikili sene boyunca merkez ikili olur. Onların önünde sistemi işlen oyuncu Kubilay. Oyun kitlendiğinde yine sorumluluk alacak yegane oyuncu. İki açık oyuncusu takımda en hazır olmayan iki isim şeklinde göründüler. Solda Samet, sağda Guido bu halleri ile beklentilerden uzak göründüler. Buradaki iki isim de kubilay ile birlikte insiyatif alması ve üretkenlik göstermesi gereken oyuncular.  Bu maçta uçta bahattin vardı ama atabey olur sene içerisinde diye bekliyorum. Geri dörtlünün merkezinde sağda erkam solda aytaç vardı. Sene içerisindeki erkam-yalçın beklentim geçerliliğini koruyor.
Solda Gökhan sağda Caner hazır görünüyorlar. Hocanın temel oyun felsefesinde bu iki ismin hücum katkısı büyük önem arzediyor. Klasikleşen haliyle sağ açık ve sol açık oyuncularının merkeze kattettiği durumlarda onların boşalttığı alanlara bu iki bekin sarkması ile pozisyon üretiliyor. Caner de Gökhan da maç içerisinde bunu sıkça gösterdi.

Şu an takımı yorumlamak için erken ama dediğim gibi felsefe anlamında zaman zaman işaretler göründü. Kaptırılan topa önde ani baskı bu sene sıkça göreceğimiz bir şey. Hücumda sol bek ve sağ bek katkılarını da daha aktif seyredeceğiz. Merkez ortasahadaki ikilinin savunma yönlerinin yanı sıra topla münasebetlerinin iyi olması da sevindirici.

Son olarak bu sene yıldız adayı ilyas kubilay olacak gibi göründü. merkezdeki iki ismin yetkinliği onun işini de kolaylaştırıyor. Çok fazla katkı alacağımızı düşünüyorum bu sene kendisinden.

İddialı yorum yapmak için çok erken; takımın gidecek çok yolu var daha. Yüklemeler bitecek, takım oynadıkça daha iyi seviyeye gelecek vs ama yine de oyun ciddiyeti ve takım disiplini hoşuma gitti. 

cakir55

Guidonın sahada adım atacak hali yok fazla kilolarından dolayı çoğu harakette ağır kaldı. Mutlaka bizim iyi bir kanat oyuncusu almamız gerekiyor.

Stoper

Kamp döneminde ki maç performansları da net olarak yol gösterici değil. Ağır idmanlardan sonra maça çıkıyorsun. Dinlenme,istirahat yok. Bazı pozisyonlarda ayağın bile kalkmaz. Guido için birşey söylemek erken ama geçen seneki ikinci yarı performansına da göz önüne alırsak, Samet Asatekin umut vermiyor. Kocaelispor maçında da vasattı.

ata55

AlıntıTakımımızın 30 Temmuz'da oynayacağı hazırlık maçındaki rakibi Bayrampaşa oldu.

Bolu'da kamp yapan takımımızın 30 Temmuz tarihinde oynayacağı rakibi değişti. Daha önce açıklanan Kastamonuspor 1966 maçı rakibin programındaki değişiklik nedeniyle iptal oldu.

Bunun üzerine takımımız 30 Temmuz'da Bayrampaşa ile hazırlık maçı oynayacak.

Salı günü Bayrampaşa ile oynayacakmışız.

Stoper

Maç saat 14'de, YouTube kanalı yine canlı verecek.

Ned Stark

_SoN_

takımın istekli oyununu beğendim, golde güzeldi, inşallah daha iyi olacak.

Ned Stark

Caner in ortasına kafa vuran Beşir in golüüüüü

maço

Kaleci Nurullahın hastası oldum maşallah

Ned Stark

Guıdo , Enes koalisyonu ile 2-0 , gol Enes...

Ned Stark

Ned Stark

Alıntı yapılan: maço - 30 Temmuz 2019, 15:40:46
Kaleci Nurullahın hastası oldum maşallah

evet bende çok beğendim ...
Guido nun kampı iyi değerlendirmesi lazım ...

cembaba

Muhammet Beşir bence Bahattin'den daha çok forma giymeyi hak ediyor. Gerçekten iyi çalışmış ve formasına saygı duyuyor. Bahattin Erzurum Kampı'na alınmadan gönderilmeli.
Nurullah, Yılmaz, Ferhat, İlyas göze iyice battılar. Enes de bek olarak daha çok katkı verecek gibi görünüyor.

Onur, Bünyamin, Nuri, Oğuz ve Samet bence iki hazırlık maçında da kötülerdi. Guido için konuşmak erken.