TFF 2.LİG PLAY-OFF ÇEYREK FİNAL İLK MAÇI | Sakaryaspor - SAMSUNSPOR'UMUZ

Başlatan havzalı55, 05 Mayıs 2019, 01:01:47

« önceki - sonraki »

korayxyz

Alıntı yapılan: Stoper - 10 Mayıs 2019, 00:52:52
Samet net kaçırdı, gol yapsa şimdi çok başka yorumlar dönerdi. Sakarya'dan daha iyiyiz. Kendi evinde 1-0lik skorla zaman geçirmeye çalışan bir ekip var karşımızda. Samsun'da goller buluruz ve turu geçeriz.

Tamamen katılıyorum. İzleyebildiğimiz kadarıyla deplasmanda 25 bin kişinin önünde kafa kafaya top oynadık. Oynanan oyun açısından maçın hakkı en azından beraberlikti ve birisi kazacaksa biz olmalıydık. Topla daha çok oynadık ve  %100'lük en az 3-4 pozisyonumuz var. Verilmeyen penaltı da cabası. Orda önce geçsek belki farka gidecekti maç.

Samsunda iyi bir atmosfer sağlarsak tribünde ve hoca da Erhan Şentürk ısrarından vazgeçerse rahatlıkla turu geçebiliriz. İçerde çoşkulu iyi bir futbol oynuyoruz. Sarıyer maçı 5-0 bitecek maçtı.

Çevirilemeyek bir skor değil. Barcelona bile 3-0'dan turu verdi. İnanırsak mutlaka başarırız.

korayxyz

Maçın özeti:
https://youtu.be/Ccp4ytWuYWo

Samet'in ne kadar ise yaramaz ve beceriksiz bir adam olduğunu bu maçta da gördük. 2 tane boş kaleye atamamış. Ismet'in samet ve erhan ısrarı bizi mahvediyor.

havzalı55

Sakarya'dan çok daha iyi oynadık.
Zaten Sakarya'da topu kanatlara atıp pozisyon üretmeye çalışan bir takım,
Taraftar baskısı ile sert futbol oynayıp rakibi ve hakemi baskı altına alıyorlar.
Samsun da güzel ve baskılı bir trübün yapıp Sakaryalı papaz futbolcularıda yatırmazsak çok rahat geçeriz bu turu

Sadece Samsunspor

Ozeti izledim. Resmen mac bize altin tepside sunulmus bizse sacmalamisiz o kacan goller ne ? Hele yedigimiz gol butun defans terse gitmis.

Penalti %100 ve tam yan hakemin onunde buna kahpelik denir

eprianu

Vay beee. "Bakımda" olduğu için maçı canlı vermeyen TV264, maçın özetini yayınlamış. En son böyle kirli bir tezgahı Ankaraspor deplasmanında yaşamıştık.

Bunlara iç sahada vurmak şart oldu. Erken bir gol bulup, skoru dengelersek gerisi çorap söküğü gibi gelir inşallah.

oguz_5528

Sakarya'nın attığı golde defansımızın ezikliği içler acısı , bi tane adam Yok doğru dürüst çıldıracam

tactician

Maça oldukça iyi, organize ve iştahlı başladık.
Samet ile girdiğimiz ve değerlendiremediğimiz iki çok net pozisyonu harcadık. hemen deplasman tribünü önündeki yan hakem bariz biçimde, orta hakem ise ufak ufak ev sahibini destekledi. bahsi geçen yan hakem iki omuz omuza mücadele onların sol beki canberk e faul diye hararetle bayrak kaldırırken, erhena şentürke hemen önünde yapılan faule ve daha da önemlisi kubilay'ın penaltısına gözlerini kapadı. Gerçekten ilginç.

İlk yarının son on bes dakikasında tempomuz düştü, oyunun kontrolünü nispeten sakaryaspor'a bıraktık. Rakip de duran toplar dışında etkili olamadı.

İkinci yarıya yine ilk yarıya benzer bir formatta önde oynamaya çalışarak başladık. Ama ikinci yarının ilk dakikalarından itibaren cenk denen topçu bozuntusunun arka arkaya saçma sapan basit hataları ile rakibi üzerimize aldık. Arka arkaya 4 tane basit hata yaptı. Ya yanındaki adama atamadı topu kontra tehlikesi yaşadık, ya kafa topunu arkaya sektirdi. Tam 4 tane basit hata 5-10 dakika içerisinde. İşleyen sistemi de bocalattı. Erhan kartal da ikinci yarının bir iki basit hata ile rakibe katkı verdi. Derken golü yedik. Sakaryaspor'un da maç boyunca yakaladığı ve yakalayacağı tek pozisyondan.

Sonra takımda ciddi bir demoralizasyon oldu. Sanki turun ikinci ayağı son dakika golü yemiş gibi. Bu takımın kırılganlık problemini bir türlü engelleyemedi hiç bir hoca hiç bir yardımcı. İnanması gerçekten güç. Bu golün etkisi uzunca süre takımın üzerinde kaldı. Hocada bu dakikalarda doğru reaksiyon gösteremedi. Kulübeki oyuncular arkadaşlarını hocadan daha çok yüreklendirdi. hoca da soğukkanlı kalmayı tercih etti diyelim, kabul ama taktik müdahalaleler ile daha üretken hamleler yapmasını beklerdik. Yine de beklentileri karşılayamadı maalesef.

Bahattin ilk yarıda bir kafa topu sonrası yere çok ters düştü; fenalaştı. Hatta saha içerisinde futbolcular son derece panik oldu, hemen doktorlar koştu falan. 30. dakikalar civarı idi sanırım. o dakikadaki fiziksel yıpranma sonrası bahattin bir daha oyuna giremedi. ilk 30 dakika son derece istekli ve üretkendi bana göre.

Cenk dışında çok çok kötü kimse yoktu. hoca artık nuri-erkam ikilisi ile oynaması gerektiğini görmeli.

Son olarak furkan tercihini de sorgulamak isterim. Kalesine iki yan top bir de golün atıldığı cepheden şut geldi. zaten kendisi çizgi kalecisi 6 pastaki hiç bir topa çıkma özgüveni de yok becerisi de yok. Rakip de dilaver ile duran toplarda süper lig ayarında bir takım. Bu nasıl tezat bir tercihtir, ismet hoca ya sormak lazım. Ahmet'in de yan toplarının şahane olduğunu iddaa etmiyorum ama en azından bu kadar çelimsiz kalmazdı altı pas içerisinde. Furkan'ın tek reaksiyon yapabileceği pozisyonda da yapamaması tercihin hatalı olduğunu ispat etti. ahmet de yerdi o golü furkan da yedi.

Özetle, genel olarak iyi oynadık, pozisyonlar ürettik. Bence iki penaltımız verilmedi. sahadaki taktir haklarındaki adaletsizliğe hiç girmiyorum bile. Tonla rakibin kayırıldığı pozisyon vardı. Samet'in beceriksiz gününde oluşu ve cenk'in kendi ortalamasının dahi altına gelip vasat altı berbat bir performans göstermesi nedenleri ile maçı kaybettik. Sakaryaspor takımı son derece yıprandı, umarım samsun'da turu geçeceğiz.

senol

hocanın erhan inadı devam ediyor. ettikçede kaybediyoruz.Bu zamana kadar kaleye bir şutu bulunmayan onuru oyuna alacağına,al sol beke canberki ramazanı ileri gönder çok daha verimli olurduk. onur en rahat maçlarda oynayamadı burada oynayabilirmi  onu bilmek lazım hocaaaa.samet topa vururken gol olsun diye vurmadığı için zaten gol olmuyor.hoca kendi adam sevdasından vazgeçmeli.defansta erkam-nuri oynamalıdır.

Shane_Falco

Elinde Abdülkadir varken forvette Erhan Şentürk ile çıkmak izah edilebilir bir şey değil. Ben böyle bir adam kayırma görmedim. Erhan oyundan çıkarken Sakaryaspor'lular üzüldü. Gerisini siz düşünün artık.

jean

Yuzyuzluk penaltiyi vermedi hakem yinede bahane olamaz insaallah elenmeyiz

mehmet yılmaz

Maçtaydık. İlk maçta olduğu gibi yine dostça karşıladılar bizi. İnsanlar ellerinde iftarlık poşetlerle stada geldiler. Devre arasında onların kale arkalarında, BJKli bir grup olduğu sonradan anlaşılanların pisliği dışında Tatangalar ve diğer taraftarlar ilk maçta olduğu gibi yine iyi bir ev sahipliği yaptılar.

Maça gelirsek, Sakarya'dan iyi oynadığıomızı düşünüyorum. Ancak üzücü olan bu zaten. Kötü oynadığımızda kesin yeniliyoruz. İyi oynasak da yeniliyoruz. Kupa maçını da sayarsak tam 36 resmi maç oldu ve bu takım geriye düştüğü hiç bir maçı çevirmeyi başaramadı. Bu oyuncu kadrosu belki de bizim gördüğümüz en tuhaf kadro.

Hakemler çok net bir penaltımızı verömediler. Gözümüzün önünde oldu. Kubilay'a aynı anda iki faul birden yaptı herif. Hem omzundan çekip düşürdü hem bileiğine bastı. Oyun 0-0'dı.

İş Samsun'a kaldı. Olur mu, bilemiyorum.