2011-2012 sezonu transfer dedikoduları

Başlatan deli 55, 01 Mayıs 2011, 15:57:27

« önceki - sonraki »

twitter

ahmet
    kemal    voldo     bahia
lazar                            yenal
               murat
  x         dominguez        x
                alves

hocanın dizilişi bu hiç ikili forvet oynatacak gibi bi durumda yok bence

böyle aksiyonlar yerine 2 tane kanat alsak daha iyi olurdu bence teki ferhat teki de ankaragücünden  .:.:.

Lusage

Alıntı yapılan: Ayberk - 23 Ağustos 2011, 23:14:07ama milletin transferine laf ederken kendi aldıklarımızı da tekrar gözden geçirelim  :evet:

Nobre'ye karşı sabit fikirliyim biraz. Amuda kalkıp gol atsada beğenmiyorum o derece :)

Keçeli'yi yanlış yazmışım bende sonradan farkettim.

Zurita'yı kadroda görmek isterim ama diğer 4 isim gibi olsa harika olurdu dememe ama.

Atlanılan oyuncuya gelince. Armağan'ı bilerek yazmadım. Atilla'yı ise Hakan Arıkan ile kıyasladık ama yazmayı unutmuşuz. Dayısı duymasın keser beni.  :D

Lusage

Evren Ulusoy diye birisi Diouf size geliyor diyip duruyor. yıllık 3 M € dan bahsediyor. Sorduk nedir ne değildir diye. Gelme ihtimali yüksekmiş miş.  :o

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Lusage - 24 Ağustos 2011, 00:13:48
Nobre'ye karşı sabit fikirliyim biraz. Amuda kalkıp gol atsada beğenmiyorum o derece :)

Zurita'yı kadroda görmek isterim ama diğer 4 isim gibi olsa harika olurdu dememe ama.

Atlanılan oyuncuya gelince. Armağan'ı bilerek yazmadım. Atilla'yı ise Hakan Arıkan ile kıyasladık ama yazmayı unutmuşuz. Dayısı duymasın keser beni.  :D

Nobre'ye olumlu tek söyleyebileceğim kafasına top gelmeyecek bu adamın arkadaş.Hava hakimiyeti gayet iyi kafa vuruşları çok iyi.Fakat bunun yanında topu dahi zar zor sürebilen ayak kabiliyeti sınırlı bir adam...

Ayberk

Alıntı yapılan: Lusage - 24 Ağustos 2011, 00:13:48

Estağfurullah bunu kastetmemiştim :)

Nobre'nin stilini ben de beğenmiyordum ama en azından neler yapabileceği önceden kestirilebilir, tek dezavantajı kaprisleri olabilir. Eğer böyle bir sorun yaşamazsa yeniden doğar zaten

Kaya

Nobre gerçekten yararlı bir santrafor.Her türlü oyun düzeninde oynayabilen bir oyuncu.Baktın oyun sıkıştı şişirirsin Nobreye pozisyon olur..

Mustafa Keçeli analizine katılmıyorum şahsi fikrim Yenal'ın ondan daha iyi olduğudur..Keçeli sınırlı yeteneklere sahip çok düz bir bek oyuncusu.Yenal'ı biz zaman zaman açık özelliği ile de kullanabileceğiz..

Lusage kardeşimin diğer analizlerini gerçekten beğendim..Özellikle diğer taşşş gibi denilen takımların gerçek bir rezerv takım oldukları tespiti mükemmel... Ben hoca ilk geldiğinde sistemi ile ilgili düşündüğümde hazırlık maçları başlığında çok ilginç skorlar görebiliriz demiştim..Açıkcası bu sistemi hiç oynamamış oyuncularla ben hazırlık maçlarında fark yeriz diye bekliyordum..Ama birçok maçta ya son dakikada gol yiyip galibiyeti kaçırdık ya da tek farklı mağlubiyetlerimiz oldu..Bu açıdan takımdan uyum sürecini çabuk aşması nedeniyle umutluyum.Hee bir de içimde iyi bir his var  onu geçemeyeceğim  :D  :evet:

Harun55

Alıntı yapılan: Lusage - 23 Ağustos 2011, 23:01:17
Şu forumda ki Orduspor ve Mersin IY taş gibi takım oldu diyenleri şimdi daha iyi anlıyorum.

Neden mi?

Önce Mersin'in transferlerine bakalım.

Hakan Arıkan (Beşiktaş) Kovanın önde gidenidir. Bırak Ahmet'i Atilla'yı bile zorlayamaz.
Erhan Güven (Beşiktaş) Sağ bek. Adem Alkaşi ve Pal Lazar varken gereksiz.
Mert Nobre (Beşiktaş) Nobre'nin kendine hayrı yok.
Yannick Kamanan (Sivasspor) Sivasspor Şampiyonluğa oynarkende kümede kalmaya çalışırkende bu adam vardı. Ve hep YEDEKTİ. Geçen sezon 9 maç oynadı.
Andre Mortiz (Kayserispor) Mersin'in yaptığı transferler içinde ilk beğendiğim adam. Bize gelse sol kanatta sıkıntı kalmazdı.
Çağdaş Atan (Basel) Gurur sakat. Kemal belirsiz Valdomiro nun ne yapacağı belirsiz iken gelmesini isterdim. Etti 2.
İbrahim Seriç (Sarajevo) ??
Mustafa Keçeli (Bursaspor) Sol bek.
Ben Yahia (C. Tunis) Soru işareti.??
Ferdi Coşkun (Gaziantepspor) Sol kanat. Gaziantep BB nin YEDEĞİ!
İbrahim Kaş (Bursaspor - Kira) Bomba stoper. Birisi Milli takımda iyi olmayan adamı oynatmazlar iyi adamdır dedi daha önce. Gökhan Zan hep milli takımda. İyi adam mı şimdi??
Nezir Özer (Tokatspor) ??
Cristian Zurita (Gaziantepspor) Ortasaha. Bize gelsin mi diye sorsanız genç ve dinamik bir takım oluşturulmaya çalışılırken acaba derim..

13 transferde elle tutulan adam sayısı 2. Yazıyla İKİ. Diğerleri tam bir muamma yada POSASI çıkmış futbolcular..

Gelelim Orduya.

Taş gibi takım olmuşmuşlar.. Adamlarda şu anda 10 tane yabancı gözüküyor. Banahane ve Zijler gidiciydi. Kaldı 8.

Kimleri aldılar?

Jean Gosso (AS Monaco) ??
Saso Fornezzi (SC Wiener) Kaleci ??
Miguel Garcia (SP Braga) Sağ Bek. Braga ile geçen sezon iyi işlere imza attı.
Tobias Nickenig (VFL Osnabrück) Stoper. Almanya 2. Ligi Yabancı ?? ?
Volkan Altın (Antalyaspor) Ortasaha ve Müzmin yedek...
Onur Tuncer (Bucaspor) Ön Libero. Geçen sezon 2. yarının bütün maçlarında oynamış. İzlemedim bilmiyorum.
Abdurrahmen Dereli (Sivasspor) Sağ bek. Adem- Lazar ??
Wilfried Dalmat (C. Brugge) Sağ Açık. ??
Yalçın Ayhan (Gaziantepspor) Tam bir kazma. Her maç kırmızı kart görme riski var. PİSLİK...
Sedat Bayrak (Sivasspor) Yalçın Ayhan Vol2...
Hakan Özmert (K. Karabükspor) Orduspor'un transferleri için en beğendiğim 2 isimden birisi..
Murat Kalkan (Gençlerbirliği) Bizlede adı geçti. Gençlerbirliği taraftarı bayram ediyordu.
Emmanuel Culio (Galatasaray) Takımda görmek istediğim bir oyuncuydu.
Bogdan Stancu (Galatasaray) 1 M € yu hak edecek bir oyuncu mu??
Joao Riberio (Guimares) Her yabancı gibi yine soru işareti??

15 transfer. 8 Yabancı. İlk bakışta bizde olsun isteyeceğim 2 isim yine.. Hakan Özmert ve Emmanuel Culio.

Birde bize bakalım.

Burak Çalık (Altay)
Selim Teber (Kayserispor)
Valdomiro (V. Setubal)
Pal Lazar (Videoton)
Alvaro Dominguez (Sion)
Andre Bahia (Feyenoord)
Hakan Arslan (Güngören)
Yenal Tuncer (Bursaspor)
Saffet Gurur Yazar (Karşıyaka)
Ekigho Ehiosun (Warri Wolves)

10 transfer. 5'i yabancı. Ve hem en dikkat çekici hemde neden bazılarının gözünde taş gibi takım olamadığımızın kanıtı :

Mersin IY - 9
Orduspor - 9
Biz - 2

Bunlar yeni transferler arasında geçen sezon SÜPER LİGDE oynayan futbolcu sayısı. İşte bu yüzden taş gibi takım olamadık. Çünkü transfer edilen isimleri kimse bilmiyor. Adını sanını duymamış.. Bu kadar basit..

Birisi Beşiktaş'ın diğeri Galatasaray'ın REZERVE takımı. Taş gibi takım olmak için bizimde mi REZERVE takım olmamız gerekiyor??

Bak helal olsun helesukur birisi bu forumda benim dilimde konusmayi bildi..  :deli:

Sadece güvenmek lazim..

Ben kendim sahsen:

Defans: Kemal Valdomiro ve Bahia üçlüsüne bayildim çok iyi isler yapacaklar..

Orta Saha: Murat Selim Teber gözümde ilk 11'de.

Forvet: Ekigho Zenke ikilisi çok can yakacak bu sezon.. Bu oyuncularida Dominguez beslicek kendi ayaklariyla..

Ben takimima güveniyorum arkadas, bu takimla bu sezon kesin ilk 10 diyorum ben ve kapatiyorum konuyu hayirli geceler..

lucarelli

Bu arada NTVspor.net'e göre Orduspor'da Sergio Zijler, Osei ve Wilfried Dalmat diye 3 yabancı daha var. Bunalara ek olarak Denizli'den Youla ve Bulgar Georgiev ile önce anlaşılmaış, sonra serbest bırakılmış görünüyor. Bu kadar yabancı futbolcudan iyi bir takım oluşturmak çok zor.

Ertuğrul Sağlam

24 Ağustos 2011, 10:09:45 #7613 Son düzenlenme: 24 Ağustos 2011, 10:27:33 6 Ertuðrul Saðlam
Ben bu sezon Samsunspor'un akşam antremanlarının hemen hemen hepsine gittim. Ercüment Gül kaç antremana kaç maça gitti merak ediyorum? A2 takımı ile oynanan hazırlık maçını hangi gözle izledide Burak ve Hakan'ın yetersiz olduğu kanısına vardı acaba...

Bana, Burak ve Zenke arasında bir tercih yapma imkanı tanınsa ben Burak'ı tercih ederim. Pozisyon bulma, Gol vuruşu, Top kontrolü çevikliği ve hızı, takım oyununa uyumu kesinlikle Zenke'den daha iyi, Hoca popülist yaklaşmayıp hak edene formayı verirse forma Burak ın hakkıdır diye düşünüyorum.

Hakan Aslan  Oyun içinde temposu hiç düşmüyor. Çift kale maçlarda maçın her anında oyundan hiç kopmuyor. İzleyen arkadaşlarda şu özelliğinin farkına varmıştır.  Önlibero mevkisinde oynamasına ramen Stoper kadar kademeye giriyor, Forvet kadar gol pozisyonuna giriyor. Belki şuan ilkonbir oynayamayabilir ama tercübe ve güç kazandığında takıma çok faydalı olacak bir futbolcu...

Serkan

Sercan

Bende Ertan abiye katılıyorum ve ek olarak şunu söyleyebilirim Valdomiro çok ağır sorun oluşturabilir..

zzeennkkee55

Yenal Keçeli'den iyi diyen arkadaş geçen sene izledin mi maçları ? yenal bu ligin en kötü sol bek'idir..yapmayın transfer diye övmeyin adamı..gördüm izledim biliyorum hiçbir özelliği yok...11 de oynamayacağını görürsünüz ki hocanın sistemine asla uymaz.

sadece55

Abartmayı da ne kadar seviyosun sayın zenke...Yenal Lig başlayınca seni bayağı utandıracak

zzeennkkee55

Alıntı yapılan: Erdinc - 24 Ağustos 2011, 10:44:07
Abartmayı da ne kadar seviyosun sayın zenke...Yenal Lig başlayınca seni bayağı utandıracak

umarım utandırır ama izlediğim adamı bilirim..keşke oraya özgür çek alınsaydı..

GökhanÇağlar

Alıntı yapılan: zzeennkkee55 - 24 Ağustos 2011, 10:41:01
Yenal Keçeli'den iyi diyen arkadaş geçen sene izledin mi maçları ? yenal bu ligin en kötü sol bek'idir..yapmayın transfer diye övmeyin adamı..gördüm izledim biliyorum hiçbir özelliği yok...11 de oynamayacağını görürsünüz ki hocanın sistemine asla uymaz.
arkadaş yanlış anlama da bir kere de olumlu birşey yaz..hiç mi iyi bişey yok bu takımda...